ITIHET GEMEENTES® J i R a g ■HH Glas, hup in de glasbak Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep evenementen Kredietbank Midden Langstraat Provinciaal Kaderplan Algemene Ziekenhuizen Kommissievergaderingen O ■5 ft( II i a I ëg 8 F ft s ft.'; ('ft a MM F - - -4 i L Mal PAGINA 7 A 6 WAAR LAAT JE HET? MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 JANUARI 1988 Promotie Glasbak. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Syst.: 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inle veren op de dienst voor openbare werken. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. met kliënt(en) de financiële mogelijkheden in ventariseren. De formulieren worden met een rapport door het Maatschappelijk Werk of de gemeente aan de bank toegezonden. De medewerker van de bank treedt vervolgens in kontakt met de schuldeisers. Afhankelijk van de schuldensituatie zal in het meest gunstige geval een schuldbemiddeling en/of schuldsanering tot stand worden gebracht. De K.M.L. is gevestigd in het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst te Waalwijk, aan de Mr. van Coothstraat 68-70. Men kan gebruik maken van het spreekuur te: Moergestel donderdag van 9.00-10.00 uur Daarnaast is er de mogelijkheid om gebruik te maken van het telefonisch spreekuur op de woensdag en vrijdagochtend van 9.00-10.00 uur onder nummer: 04160-83508. 71 moerges Per 1 januari j.l. is onze gemeente aangesloten bij de Kredietbank Midden-Langstraat. On derstaand vindt u de nodige informatie over dit hulpverleningsinstituut Het behoeft geen betoog dat uitkeringsgerechtig den, minimumloners en de sociaal zwakkeren de laatste jaren, kwa inkomensvoorziening en de besteding daarvan, zwaar onder druk zijn komen te staan. De zich in zeer snel tempo opvolgende bezuinigingsmaatregelen zijn daar voornamelijk debet aan. De vermindering van koopkracht is direkt voel baar bij deze groepen van personen. Steeds meer mensen geraken in financiële en daaraan gekop pelde maatschappelijke problemen. Gemeenten, uitkeringsinstanties en belangenor ganisaties worden daarmee dagelijks gekonfron- teerd. In vele gevallen wordt, ten einde raad, ter oplos sing van de financiële problemen kontakt gezocht me de minder-bonafide en met extreem hoge ren te werkende financieringsinstituten. Een andere omstandigheid is, dat gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheden, welke worden geboden door de postorderbedrijven. De agres sieve verkoopmethoden van deze instellingen zijn alom bekend. Het resultaat daarvan is, dat men sen steeds verder wegzakken in het financiële moeras. De Kredietbank Midden Langstraat verder te noemen de K.M.L. wil hierin ten dele tegemoet komen door middel van: A. het verstrekken van kredieten (ook wel ge noemd persoonlijke leningen). B. het treffen van schuldregelingen (verzamel naam voor schuldbemiddeling en schuldsanerin gen). In beginsel kan iedere inwoner van een gemeente die aangesloten is bij de K.M.L. een beroep hier op doen. Kredietvestrekking Aan de verstrekking van een krediet worden een resultaat geleid. Daarbij is tevens uitvoering ge geven aan de privatiseringsgedachte, die bij het gemeentebestuur leeft. De tussen de gemeente en ’Stokeind’ gesloten overeenkomst houdt in, dat voor rekening van de gemeente de 2 buitenbanen naar ’binnen’ worden verlegd en dat in verband daarmee een volledige reconstructie zal plaatsvin den van het gehele park, met onder meer het an ders situeren van een reeds bestaande ’binnen baan’ om met de van ’buiten’ komende banen een functioneel geheel te vormen en het afbreken van het clubgebouw, dat door een gloednieuw, modern ’paviljoen’ zal worden vervangen. De ge meente neemt deze hele reconstructie voor haar rekening, behalve het realiseren van het nieuwe clubhuis, hetgeen een opdracht is voor het ver enigingsbestuur. Voor dit grote werk heeft de ge meente de Nederlandse Heide Maatschappij in geschakeld. Voor de bouw van het clubhuis heeft het bestuur van ’Stokeind’ een aannemingscon- tract met de firma Ger. Jansen gesloten. Intussen zijn beide uitvoerende bedrijven met de werk zaamheden begonnen en dit heeft tot gevolg dat de zaak er nu bij ligt zoals wij in aanhef vermel den. Het voert te ver om op deze plaats diep in te Met ingang van 19 januari 1988 ligt ter gemeente- sekretarie ter inzage het ontwerp-Provinciaal ka derplan Algemene Ziekenhuizen. Tot 19 maart 1988 kunnen belanghebbenden, die bezwaren hebben tegen dit ontwerp, deze bezwaren schrif telijk bekend maken bij Provinciale Staten van Noord-Brabant. Bezwaarschriften dienen gericht te zijn aan de Provinciale Staten van Noord- Brabant, Brabantlaan 1, 5216 TV ’s- Hertogenbosch. Kommissie voor Onderwijszaken en de kommis sie voor Welzijnszaken en Maatschappelijke Zorg, op woensdag 27 januari a.s. om 19.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. aantal voorwaarden gesteld. Enkele belangrijke voorwaarden zijn: - de aanvrager dient in zijn algemeenheid meer derjarig te zijn. - het inkomen uit arbeid of uitkering mag door een krediet niet te zwaar worden belast, met andere woorden: er moet ruimte in het inko men aanwezig zijn voor aflossing en rentebeta lingen; - de hoogte van het krediet moet in overeenstem ming zijn met het doel waarvoor een en ander wordt aangewend; - een krediet wordt in zijn algemeenheid slechts verstrekt voor aanschaf of vervanging van duurzame gebruiksvoorwerpen, zoals meubi lair, stoffering, elektrische huishoudelijke ap paraten e.d. (ook studiekosten, verhuiskosten e.d. vallen hieronder); - belangrijke voorwaarde is, dat men niet op een andere wijze kan worden geholpen, bijvoor beeld bij de eigen bank, giro of een financie ringsmaatschappij Uitgangspunt is dat kredieten worden verleend in de vorm van een geldlening. Voorts dient de lening in zijn algemeenheid in maximaal drie jaar te worden terugbetaald. Hoeveel kan worden geleend? Een geldlening is in beginsel gebonden mi'pimum-bedrag van 500,— maximum-bedrag van 10.000,—. Hoe een krediet aan te vragen? Op de gemeentehuizen - sociale diensten/afdeling sociale zaken - maatschappelijk werk etc. liggen aanvraag informatiesets. Deze sets bevatten: - aanvraagformulier; - brochure; - rentetabel; - antwoordenveloppe. Thuis in eigen omgeving kan men het aanvraag formulier invullen en toesturen aan de K.M.L. Men kan ook een aanvraag indienen op het spreekuur: Moergestel donderdag van 9.00-10.00 uur. Behandelingsduur De behandeling van een kredietaanvrage neemt na ontvangst in zijn algemeenheid een week in beslag. Beslissing Afhankelijk van de hoogte van het te verstrekken krediet, wordt de beslissing op een aanvrage ge wijzigd. Besloten werd, de weg ’Stokeind’ in tact te laten. Dit deed bij het bestuur van de vereni ging de wens ontstaan, dat de 2 als het ware ver loren liggende banen verlegd zouden worden naar het park. Daarover zijn in de voorbije maanden intensie ve onderhandelingen gevoerd met het gemeente bestuur. Hierover heeft u onder meer kunnen le zen in de gepubliceerde gemeenteraadsverslagen. Zoals de meesten zullen weten, is de gemeente ei genaresse van het complete tennispark met in frastructuur, behoudens het clubgebouw, dat door de leden zelf werd gerealiseerd. Het was een oude opstal, destijds bedoeld voor maximaal 5 jaar, die echter 15 jaar dienst heeft gedaan, maar al lang niet functioneel meer was. Kort gezegd komt het hier op neer, dat de gemeente de zorg draagt voor de sporttechnische voorzieningen en de vereniging voor het typische clubgebeuren. De club huurt van de gemeente en deze doet het onderhoud. Echter, de vereniging wordt ook ge subsidieerd door de Gemeente, vanwege de cul turele betekenis die zij voor Moergestel heeft. De subsidie komt geheel toe aan de jeugdleden. Hoe dan ook, bovenbedoelde onderhandelingen heb ben tot een voor MTV-Stokeind zeer verheugend nomen door de direkteur van de bank of het da gelijks bestuur. Van deze beslissing ontvangt men schriftelijk bericht. Indien men het niet eens is met de beschikking, kan men een bezwaar schrift indienen bij het dagelijks bestuur van de bank, waarna de gelegenheid wordt geboden het bezwaar mondeling toe te lichten. Toewijzing Bij toewijzing van een krediet vindt uitbetaling plaats per bank of giro. Indien een krediet wordt verstrekt, wordt een en ander vastgelegd in een zogenaamde leningsovereenkomst, welke door betrokkene en zijn/haar echtgenoot/echtgenote of partner moet worden ondertekend. Aflossing De aflossing van een geldlening moet plaats vin den in gelijke maandelijkse termijnen. Schuldregeling Schuldregeling kan worden onderscheiden in: 1. schuldsanering; 2. schuldbemiddeling. Schuldsanering In voorkomende situaties is het mogelijk dat de bank een krediet verstrekt om alle aanwezige schulden te saneren. Voordeel hiervan is, dat men niet te maken heeft met een aantal schuld eisers, maar slechts met één, en wel de K.M.L. Bovendien kunnen de aanwezige schulden soms worden afgekocht tegen een bepaald gedeelte van de totale vordering. Schuldbemiddeling Bij schuldbemiddeling verstrekt de K.M.L. geen krediet, maar wordt medewerking verleend om de aflossingen en dergelijke zodanig te regelen, dat men de uitstaande verplichting kan voldoen uit het inkomen. Voorwaarden van sanering en bemiddeling van schulden Naast de voorwaarden die ook voor een ’gewoon’ krediet gelden, kan schuldsanering en bemidde ling in beginsel alleen plaats vinden als de schul den niet door verwijtbaar eigen handelen tot stand gekomen zijn. Hoe te handelen Bij een aanvraag tot schuldregeling dient men kontakt op te nemen met het Maatschappelijk Werk of de Gemeentelijke Sociale Dienst c.q. af deling Sociale Zaken van de gemeente waarin men woonachtig is. De maatschappelijk werker/werkster gaat samen gaan op de afspraken tussen gemeente en het verenigingsbestuur omtrent de financiering van het geheel. Waar de privatisering een feit is ge worden, terwijl de gemeente grote inspannin gen doet in deze zaak, is het duidelijk dat de vervulling van een lang gekoesterde wens van het MTV-bestuur, voor de vereniging ook aan zienlijke financiële consequenties heeft. De voornaamste daarvan is, dat zij een zeker be drag zelf op tafel moet leggen voor de financie ring van het in eigen beheer te bouwen club huis. Het bestuur moet daarvoor fondsen gaan verwerven en in deze contexten is een commis sie in het leven geroepen, die de nodige activitei ten zal gaan ontplooien. Een van de acties waar aan wordt gedacht is een grote loterij, met een voor Moergestelse maatstaven werkelijk fantasti sche hoofdprijs, naast talrijke aantrekkelijke an dere prijzen. Het bestuur heeft het volste ver trouwen dat bedoelde acties goed zullen aanslaan, gezien de hechtheid van MTV-Stokeind en haar hierboven aangegeven plaats binnen onze ge meenschap. In volgende edities van ’Moergestel Nieuws’ doen wij nadere mededelingen hierover. Het Actie-comité. K ::F’. jli ft B Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van .92 door uw vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel Nouwens, Kloosterlaan 13. 20 januari: Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar in Reusel- hof. 21 januari: Algemene ledenvergadering Boerenbond 20 uur Draaiboompje. 22 januari: Toneel van Tweede jeugd voor ouderen 13.30 uur Den Boogaard. 22 januari: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. 23 januari: Toneel van Tweede jeugd 19.30 uur, entree 4,— Den Boogaard. 24 januari: Verloving Boerenbruidspaar. 25 januari: Demonstratieavond KVO. 26 januari: Bezinningsmiddag voor ouderen 13.30 uur Den Boogaard. 28 januari: Kringstudiedag over het milieu NCB Den Boo gaard. 29 en 30 januari: Sauwelavonden in Den Boogaard. 2 februari: Bingo voor ouderen 13.30 uur Den Boogaard. 5 februari: Kienen bij Audacia 20.30 uur in de kantine. 5 februari: Ponybal 20.30 uur in Den Boogaard. 6 februari: Regiobal 20.30 uur in Den Boogaard. 7 februari: Winterloop Roef-PHYSIQUE 11 uur nabij Roef- velden. 12 februari: KPJ karnavalsbal Den Boogaard. 14-15-16 februari: Karnaval. 16 februari: 3de Gesselse Boerenbruiloft. vervolg van pagina 5 recreatieve en culturele leven van Moergestel. De belangstelling ervoor groeit nog steeds. Lande lijk gezien is tennis ook een der meest beoefen de sporten. Het is daarom wel duidelijk dat MTV-Stokeind een goede toekomst tegemoet gaat en in de ko mende jaren een steeds grotere bindende fac tor in onze gemeenschap zal worden op het re creatieve en sportieve vlak. Tennis is heerlijke ontspanning waarin mensen elkaar ontmoeten in een gezonde krachtmeting en tijdens het ’na blijven’ in het clubhuis. MTV-Stokeind heeft dus ook wel degelijk nog een sociale functie. De situering van het tennispark tot nogtoe, met 3 banen in het met struweel omzoomde eigenlij ke park en 2 banen daar helemaal buiten, sterk van elkaar gescheiden door de brede zandweg ’t Stokeind, was verre van ideaal, hoewel destijds bewust voor deze opzet werd gekozen. Het was namelijk ooit de bedoeling, de zandweg af te slui ten voor elk verkeer en het clubgebouw op het weggedeelte tussen de 5 banen te plaatsen, zodat er één geheel zou zijn. Het gemeentelijk beleid, waarin dit was voorzien, werd later evenwel ge- i aan een en een l* m:- - l

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 7