i Bart Meeuwis neemt na 50 jaar afscheid )8 >9 |8 I8 58 )8 58 59 18 18 s I fe Aphrodite 8 0 I Gouden muzikant bij harmonie Sauwelen 1988 Tussen de soep en de aardappelen... S Bokkesprongen Kruisvereniging Moergestel Carnavalsoptocht 1988 Cursus zijde schilderen in ’Atelier de Oude Werkplaats’ Piet Witlox opnieuw Stadsprins Deze receptie wordt u aangeboden door I ..Jk. Ter gelegenheid hiervan nodigen wij-u uit voor een receptie op zaterdag 23 januari van 18.00 tot 20.00 uur bij Café-Restaurant H. de Brouwer, Rootven 11 te Moergestel. Op zaterdag 9 januari jl. werd Pieter Burgers Nederlands Kampioen 1987-1988 wielercross bij de categorie Liefhebbers. T. en W.C. Pijnenburg Stichting Wielerronde Moergestel rennen wij 's avonds nogal eens naar de telefoon of de voordeur... Wij vragen uw begrip in deze. Redaktie ’Moergestel-Nieuws’ Buro ’76 Omdat ook wij prijs stellen op de ’warme’ hap zijn wij vanaf heden door de week bereikbaar VANAF 19.00 UUR! Ti KT Acht dirigenten Muzikale duizendpoot Ermee ophouden Br Trompet '■^3 12e Jaargang - Nr. 508 WOENSDAG 20 JANUARI 1988 r Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 jsgS Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 9 De huldiging bij zijn 40-jarig jubileum 8 Bart als gitarist/zanger bij ’Die Alpenjager’ Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut KGINA1 een samenvatting kunt zien van het sauwelen 1987. Voor al degenen die na alle publikatie nog verge ten zijn om een kaartje te halen hebben wij nog plaatsen vrij voor de vrijdagavond, (zaterdag 30 januari is uitverkocht!) U kunt u nog kaartjes voor het sauwelen op vrij dag 29 januari kopen bij de voorverkoopadressen Boerenbond in de Schoolstraat en Groentehal Crisje op het Rootven. Er rest ons nu nog maar een ding en dat is u ge weldig fijne sauwelavonden 1988 toe te wensen! de sauwelcommissie Reeds enkele weken maken wij u attent op het sauwelen 1988, wat gehouden wordt op 29 en 30 januari a.s. Een keur van sauwelaars, te weten Koos van de Ven, Will Willems, Wil Oerlemans, Harry Roo- zen, Marlies van Rijzingen, Cor van Dijk en Jan Vriens zal, met behulp van 10 prachtige dansen de, Moergestelse meiden en met BOeMS uit Til burg u een geweldige avond verzorgen. Om vast volledig in de ban van het sauwelen te komen verwijzen wij u naar een uitzending van M.T. V. van 28 januari a.s. waar u, buiten een in terview met de hierboven genoemde sauwelaars, a.s. Vrijdag en zaterdag gaat het gebeuren. Ou derentoneelclub ’De Tweede Jeugd’ brengt het plattelandsblijspel ’Bokkesprongen’ op de planken. Het is een spel, waarvan u zeker zult genieten. Veel verwikkelingen - leuke uitspraken en toch gemakkelijk te begrijpen. Twee weken geleden hebben wij een korte be schrijving gedaan, en vandaag willen wij van ieder meespelende persoon een zinnetje uit zijn rol vermelden. Frederik Schotkikker: Wè heej dè allemaol te betekenen? Wurrum hedde gullie zwarte kleren aon? Sijbeltje: Es ge op de pot moet dan moete toch op de pot, of nie soms? Lambert: Zwijg vrouw, het past een kip niet wij zer te zijn dan de haan. Geessie: nee..nee., gin koffie, daor gaon blom men dood van. Harm: oh., mar gij zit aanders ok al tegen ’t in kuilen aon. Lolle: Kèkte gullie dan nooit naor ’t nuuws op de radio? Edeltraut: Bitte.. beruhige dich!! Juul: Het lijkt wel een rad van avontuur. Renee: Echt iets voor jou.altijd mensen aan el kaar koppelen. Maar hoe het spel zich ontwikkelt - verloopt en afloopt, kunt u a.s. zaterdag om 20.15 uur gaan zien in ’Den Boogaard’. De entree-prijs is 4,— per persoon. In de pauze gratis kop koffie. Let wel: Voor de ouderen is op vrijdagmiddag a.s. een uitvoering, welke dan gratis toegankelijk is. Wij wensen u een genoeglijke middag/avond toe en TOT DAN! De spelers van ’Bokkesprongen’ s goed besluit, maar het is nooit uitgevoerd. Het gevolg daarvan is dat er nu alleenstaanden zijn die wel evenveel betalen als de gezinnen (nieuwe ledpn), en alleenstaanden die minder betalen (de gene die met de invoering destijds al lid waren). Dit is onbillijk en daarom heeft het huidige bestuur het besluit genomen dat met ingang van 1 januari ’88 iedereen hetzelfde bedrag aan con tributie moet betalen. Op de acceptgirokaarten, welke eind deze maand of in februari verzonden worden staat als contri butie 45,— vermeld. Dat is dan voor elk lid hetzelfde. Inlichtingen bij de penningmeester. Tel. 3365. Het bestuur kruisver. Moergestel, de penningmeester. Het is al weer enkele jaren geleden dat we nog spraken van het Wit-Gele-Kruis. Met de samen werking van enkele afdelingen, tot een kruisin stelling werd de naam als zodanig ook gewijzigd. Doch niet alleen de naam wijzigde, doch ook de inning van de contributie en het bedrag dat be taald moest worden. Daar de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten) geen verschil maakt tussen al leenstaande gezinnen moest toen ook iedereen evenveel contributie gaan betalen. Door het bestuur werd toen besloten dat de al leenstaanden jaarlijks wat meer zouden gaan be talen, totdat het bedrag gelijk zou zijn aan het be drag dat de gezinnen betaalden. Het was een Over een paar weken is het weer zover. Op 14 fe bruari a.s. trekt de carnavalsoptocht weer door de straten van Moergestel. De organisatie van het openbaar carnaval in Moergestel, c.v. De Pierewaaiers, doet een be roep op de Moergestelse bevolking om aan deze optocht deel te nemen, zodat het ook dit jaar weer een groot succes zal worden. Het motto van dit jaar ’bekèk ut van swirskaan- te’ geeft zeker aanleiding tot inspiratie en is ze ker ook een reden om het gebeuren eens van de andere kant te bekijken door aan de optocht deel te nemen. Indien u aan de optocht deel wilt nemen kunt u inschrijfformulier en reglement afhalen bij de heer J. Smits, Tilburgseweg 5 te Moergestel. Veel succes! nie. Les kreeg hij in de beginperiode van Sjef van de Wouw (vader van Rini). Met ’n groep leerlin gen zaten ze destijds rond de grote tafel, waarop normaal het deeg gekneed diende te worden, in de bakkerij aan de Kerkstraat. Bart kreeg de trompet toebedeeld en zou die ve le jaren bespelen totdat hij op latere leeftijd over ging naar de bariton. Sinds Bart de overstap maakte van de leerlingen- groep naar de ’grote harmonie’ (toen echter nog fanfare) musiceerde hij onder acht dirigenten. Achtereenvolgens waren dat Sjef van de Wouw, Rini van de Wouw, Kees van Baast, Piet Pen- nings (twee periodes), Huub Gowie, Willy Schreurs en laatstelijk Jan Hermans. Zodoende maakte hij in die lange periode van 50 jaar alle dieptepunten mee, maar ook alle hoog tepunten die tenslotte hebben geleid tot de supe rieure afdeling waarin de harmonie op dit mo ment speelt. Muziek heeft ’n belangrijk deel ingenomen in het leven van Bart Meeuwis. Hij speelde vele jaren gitaar, gaf vele jongeren daarvoor ook les, hij nam deel aan de bekende songfestivals destijds in Moergestel en de Para de der Besten in Tilburg; hij was ’n tijdje bij Zangvereniging ’Crescendo’; speelde ’n 12-tal ja ren in het begeleidingsorkest van het Jongeren koor; gaf jeugdige harmonieleden les op de bari ton en samen met hem haalden we nog herinne ringen op aan het legendarische orkest ’Die Al penjager’ waarvan Bart ’n zevental jaren lid is ge weest. Vanaf Nieuwjaar maakte Bart dus ’n einde aan zijn muzikale aktiviteiten, juist nu je denkt dat hij er wat meer tijd voor krijgt. Sinds bijna ’n jaar maakt Bart namelijk gebruik van de VUT-rege- ling. Een van de oorzaken noemt hij het hoge ni veau waarop onze harmonie op het ogenblik speelt. Dat betekent elke dag repeteren en hij is wel zo eerlijk om te bekennen dat hij dat niet meer op kan brengen. Daarbij komt dat hij ook af wil van verplichtingen, nu hij niet meer werkt. Samen met zijn vrouw genieten van de tuin, het fietsen en het bezoeken van de kleinkinderen be horen tot hun favoriete bezigheden. We hopen dat Bart samen met zijn vrouw daar nog vele jaren van kan genieten. M.O. Naast de cursus kantklossen woensdagochtend zal bij voldoende belangstelling er op dinsdag ochtend een cursus zijde schilderen worden ge geven. De cursus bestaat uit 4 lessen van 2 uur. Tijdens de cursus wordt aandacht besteed aan het werken met stopmiddel, kleuren mengen en fixe ren. Aanvang 2 februari. De prijs bedraagt 95,— waarin het gebruik van materialen en toebehoren is inbegrepen. Voor nadere inlichtingen: Betty Nagel, St. Jansplein 1, Moergestel, tel. 04243-2103. Tijdens het Prinsenbal van zaterdagavond vond om 23.11 uur de bekendmaking plaats wie de nieu we Stadsprins van Moergestel zou worden. Het nummer ’Lucifer’ van Andrew Powell (blijk baar ’n goede ontdekking van de organisatoren van de buurtverenigingenkwis) knalde ook nu weer door de luidsprekers van ’Den Boogaard’ als bege leiding van de dansgroep ’De Tien Veerkes’Hun optreden verborg de Stadsprins die onder luide toejuichingen werd verwelkomd. Piet Widox mag ook dit jaar als Pedro d’n Urste de carnaval vierende meute voorgaan. Tot zijn adjudant werd benoemd Don van Gorp. ’Moergestel-Nieuws’ wenst Piet alle sukses toe en feliciteert hem (ook namens K.B.) van harte met deze benoeming. -T g? 8 Na vijftig jaar (wie weet hoeveel noten hij in die tijd heeft gekraakt) aktief gemusiceerd te hebben bij Harmonie ’Prinses Juliana’, heeft Bart Meeuwis, Bosstraat 8, afscheid genomen. Tijdens het laatstgehouden Nieuwjaarsconcert mocht hij na al die jaren trouwe dienst daarvoor van de Federatie van Katholieke Muziekgezelschappen de gouden speld met brilliant in ontvangst nemen. In het gezelschap van Bart, zijn vrouw Annie en ’n lekker ’bèkske’ koffie, blikten we terug... Als 12-jarige meldde Bart zich aan bij de Harmo-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1