B B B B B B B B B Pieter Burgers Nederlands kampioen h 3 I Aphrodite i 4 Sauwelen 1988 Koninklijke onderscheiding voorj. Drabbel Kerstconcert koren voor Afrika Nu Oproep vrijwillig(st)ers ’Tafeltje Dek Je’ Na sterk voorseizoen veldrijden Nieuw nummer ’De Kleine Meijerij’ £3 Leeftijd Amateurs 12e Jaargang - Nr. 507 A 8 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. M.O. k X 1988 Pieter, we wensen jou natuurlijk van harte pro ficiat met het behalen van deze mooie titel, en wat de toekomst betreft: veel sukses! De Raad Welzijn Ouderen Moergestel zoekt op korte termijn mensen, die om de 7 weken 2 of 3 dagen een warme maaltijd willen bezorgen bij be jaarden die -op indicatie- hiervoor in aanmerking komen. Om deze warme maaltijd voorziening in stand te houden zijn vrijwillig(st)ers onontbeerlijk. Beschikt u over een auto en wilt u een beetje vrije tijd beschikbaar stellen ten dienste van onze oudere medemens, laat dan eens iets van u horen. We zijn u er zeer erkentelijk voor. Irene Loosveld, tel. 2275 sekr. Raad Welzijn Ouderen Con Amore, Crescendo, Prinses Irene, Echo en Jongerenkoor hebben op het sfeer volle kerstconcert op 20 december in Den Boogaard hun financiële vergoeding be schikbaar gesteld voor de aktie ’Afrika Nu’. Ook de bezoekers van het concert werden in de gelegenheid gesteld een bijdrage te leveren. Bij elkaar kon ruim achthonderd gulden aan de aktie worden overgemaakt. Samen met het bestuur van Den Boogaard zullen de koren trachten ieder jaar een bij zonder tintje aan dit concert te geven. Zo zal dit jaar gezamenlijk een koorwerk wor den ingestudeerd. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut i andere vlakken grote verdiensten gehad, aldus de burgemeester. En steeds stond de zorg voor de mens centraal. Zo is hij sedert 1980 als vrijwilli ger verbonden aan de S.O. S.-hulpcentrale te Til burg, waar hij ingezet wordt voor avond-, nacht en weekenddiensten. Verder is deze sociaal voe lende mens al meer dan 30 jaar bloeddonor, waarvoor hij vaak, soms bij nacht en ontij, naar Tilburg werd geroepen. Per fiets (auto rijden heeft hij nooit gedaan) moest hij dan naar het zie kenhuis. Tot slot is hij ook nog gedurende lan ge tijd.actief lid geweest van de parochieraad in Moergestel. Ook namens Moergestel Nieuws wensen wij de heer Drubbel van harte proficiat met zijn mooie onderscheiding. A. v.d. M. Vrijdagmiddag j.l. nam de heer J. Drubbel, ge bruikmakend van de VUT-regeling, in zijn wo ning in de Heuvelstraat afscheid van het Tandtechnisch Laboratorium J. v.d. Bijl B.V. te Tilburg, waar hij de laatste 32 jaar onafgebroken heeft gewerkt. In totaal is de heer Drubbel 40 jaar in de tandtechniek werkzaam geweest. Gezien zijn vele verdiensten voor de tandtechniek kreeg de heer Drubbel bij zijn afscheid van bur gemeester J. ter Veer de eremedaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Burgemeester ter Veer haalde aan dat de tandtechniek vakmanschap, creativiteit en ge voel voor kunstzinnigheid vereist. Daarnaast ook een grote zorgzaamheid voor de mens. Behalve in de tandtechniek heeft de heer Drubbel ook op Zoals u reeds in Moergestel Nieuws van vorige week hebt kunnen lezen is het op 29 en 30 janua ri a.s. weer lachen geblazen in ’Den Boogaard’. Voor de 10e maal organiseren de ’pierewaaiers’ de jaarlijkse Sauwelavonden. Zoals altijd is er, buiten de sauwelaars, een pr achtig showprogramma te zien met een optreden van een Moergestelse dansgroep, bestaande uit 10 dolle, dansgrage meisjes, die eens zullen laten zien wat dansen is. Een optreden van BOeMS zal de showgedachte alleen maar verhogen door hun reeds door vele gewaardeerde, optreden van een stuk uit de mu sical ’Hello Dolly’. Het zal douwen worden op het podium van Den Boogaard want er doen maar liefst 55 zangers en dansers mee bij het op treden van BOeMS! Maar de hoofdmoot van het programma wordt natuurlijk verzorgd door onze eigen sauwelaars, die toch maar weer de stap durven te zetten om in de ton te gaan en u ongetwijfeld zullen tracte- ren op een geweldige avond. De deelnemers van dit jaar treft u hieronder aan met daarachter hun creatie voor dit jaar: Harrie Roozen als ’Harrie, de veldwachter’; Will Willems als ’Will te Bont’; Marlies van Rijzin gen als ’Baaj van de Haaj’; Wil Oerlemans als ’Klein Willeke’; Jan Vriens als ’Jan d’n import’; Cor van Dijk als ’Kee van Peerkes’; Koos van de Ven als ’Professor Koos’. U ziet het, een zeer veelbelovende groep van sau welaars met ongetwijfeld een zeer veelbelovende sauwel. Daarom, wilt u erbij zijn, koop dan tijdig kaar ten in de voorverkoop! Deze voorverkoop wordt gehouden in Den Boogaard op 15 januari a.s. van 19.00 uur tot 19.45 uur. Zoals altijd geldt: Vol is Vol! Tot 15 januari a.s. en vast gezellige sauwelavon den toegewenst! Dezer dagen verscheen weer een nieuw nummer van het kwartaalschrift van de Heemkundekring. Waar deze kring dit jaar precies 40 jaar geleden werd opgericht, geeft voorzitter H. Bekius in dit jubileumnummer een overzicht van 40 jaar heemkundewerk in onze streek. Daarnaast vindt men enige goed geïllustreerde artikelen n.l. van de hand van D. Pijnenburg over familiewapens van de familie Peynenborg, van P. Michels over de in 1867 in Midden- Brabant heersende cholera-epidemie, van streek archivaris P. Wuisman over het onderwijs in vroeger tijden te Haaren en over de ’Zwartbui- ken’ te Oisterwijk, van W. de Bakker over de historische kaart van Brabant, die kortgeleden verscheen en van A. van Oord over een staking van sigarenmakers in de woelige periode om streeks 1908. Boekbesprekingen besluiten dit nummer, dat ad. 6,50 te verkrijgen is bij ’De Spar’ aan het Moergestelse Rootven en bij de V. V. V. te Oister wijk. Inlichtingen over het werk van de Heem kundekring worden gaarne verstrekt door archi varis P. Wuisman (gemeentehuis) en door J. van Laarhoven, Broekzijde 6. De kampioenstrui is binnen! Boven de schouw in de keuken hangt het bewijs van de sterkste van de tachtig liefhebbers die zaterdagmorgen vertrokken in het Lim burgse Hulsberg voor het nationale kampioenschap. Zijn ouders en wielersportminnend Moergestel lijken welhaast trotser dan hijzelf. Pieter Burgers, Heuvelstraat 8, blijft er heel rustig onder Na zeven overwinningen en tien tweede plaat sen ’telde’ hij wel degelijk mee om het kam pioenschap veldrijden. Hij bewees daarmee hoe sterk hij was, maar toch, in de eerste ronde al, sloeg het noodlot bijna toe. Hij reed zijn fiets in elkaar en, na op de eerste rij te zijn gestart, zak te hij af naar ’n bijna kansloze 40e plaats. Wie Pieter’s doorzettingsvermogen echter een beetje kent weet dat hij het zo gauw niet op geeft. Drie rondjes voor het einde reed hij op ’n derde plaats om vervolgens ’n allesbeslissende demarage te plaatsen die hem met 15 seconden voorsprong de kampioenstrui bracht. Nog pas 334 jaar fietst Pieter, je zou dus schat ten dat hij ’n jaar of twintig moet zijn. Tel er echter nog tien jaar bij en je hebt zijn juiste leef tijd. Pieter klom pas op de fiets toen hij de 26 al was gepasseerd. Het valt hem niet aan te zien. ’Iedereen schat hem jonger’, aldus moeder Burgers, die evenals vader Janus (ja, van die Burgers is Pieter de zoon) graag meepraat over j het sukses van hun zoon. Vader gaat altijd mee, dus ook afgelopen zater dag. Terwijl hiij echter na afloop van de wed- strijd het thuisfront op de hoogte bracht van het sukses van Pieter werd zijn zoon gehuldigd. Dat heeft hij dus gemist... Nog ’n paar wedstrijden en het seizoen zit er, wat het veldrijden betreft, weer op. Het vol gend jaar maakt hij, samen met zijn trai ningspartner Jan de Laat uit de Past. Jans- senstraat, zijn opwachting bij de amateurs. Hij heeft er zin in om het daar te gaan proberen, want voorlopig denkt hij nog niet aan ophou den.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1