voorverkoop: 15 januari om 19.00 uur in ’Den Boogaard’ op 29 en 30 januari a.s. in ’Den Boogaard’ J C.V. 'De Pierewaaiers’ organiseert Tdc I Sauwelen 1988 Audacia-nieuws T.T.V. Moergestel Roef Handbal Openbaar Basisonder wijs Moergestel Programma sporthal Gezwiene Waai S.V. ROEF! Korfbal i? - "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 JANUARI 1988 PAGINA 5 SAUWELEN £1988 De sauwelcommissie. 3-10 deze advertentie wordt u aangeboden door Ontmoetingscentrum 'Den Boogaard' Vrijdag 8 januari jongens/meisjes 6 t/m 12 jaar. Vrijdag 15 januari jongens/meisjes 13 t/m 17 jaar. Vrijdag 22 januari jongens/meisjes 6 t/m 12 jaar. Vrijdag 29 januari jongens/meisjes 13 t/m 17 jaar. Verders alle leden een gelukkig nieuwjaar. 2- 2 9- 4 1- 2 2- 4 21- 9 9-12 13- 7 8-11 Uitslagen 19 december: Jun. B. Roef! - Hilko: Jun. A. Roef! - EDN: Uitslag 27 december: Sen. Roef! - DSV: Uitslagen 2 januari: Jun. B. DSN-Roef!: Jun. A. DDW-Roef Wedstrijden 9 en 10 januari: Asp. Hiko-Roef! Vertrek 14.15 uur. Roef !-Zigo Vertrek 14.15 uur. Jun. B. vrij. Jun A. Roef.-DDW Vertrek 15.00 uur Sen. vrij. Recr. RKM-SP Girls Vertrek 09.00 uur. De ruststand van 5-0 was zeer zeker ook te dan ken aan de twee sluitposten van Roef. Na rust kwamen de tegenstanders wat beter in het spel en konden Roef goed partij geven. Wat trouwens bij deze dames van Roef wel op viel is dat ze snel terug kwamen uit de aanval om weer mee te verdedigen. Wat we een wedstrijd eerder bij de heren van Roef niet mochten mee maken (misschien nog last van de oliebollen?). De dames overigens wonnen de wedstrijd met 13-7 een goed begin van het nieuwe jaar (is het halve werk). De doelpunten van Roef kwamen uit de handen van Maria Oerlemans (4x), Annie op ’t Hoog (5 x), Sandra Daemen (2 x), Helma van Dijk en Lian Wolfs ieder 1 maal. Programma zaterdag 16 januari: Heren sen. 20.00 uur WN/Internos - Roef La ge Banken Etten-Leur. Programma zondag 17 januari: Heren sen. 13.00 Were Di 2 - Roef 2 Stadssporthal Jongens asp. 14.00 Roef - Estenkach 3 Diessen Dames jun. 14.50 Roef - Desk 2 Diessen Dames sen. 17.15 Gilze 2 - Roef Gilze Voor iedereen die nog niet op de hoogte was van de nieuwste aanwinsten van het sauwelen 1988 proberen wij U hieronder een nadere uitleg te geven. De data voor de sauwelavonden 1988 zijn 29 en 30 januari a.s. De sauwelavonden worden, zoals gewoonlijk, gehouden in ’Den Boogaard’. De sauwelaars van dit jaar zijn: Willeke Oerlemans, Harry Roozen, Koos van de Ven, Will Willems en 3 nieuwelingen te we ten Jan Vriens, Marlies van Rijsingen en Cor van Dijk. Zoals ziet is de emancipatie bij de sauwelaars stevig aanwezig want er zijn dit jaar liefst 3 vrou welijke sauwelaars. Dat de sauwels weer van een groot gehalte zullen zijn betwijfelen wij geen moment. De creaties van de sauwelaars zullen wij volgen de week bekend maken terwijl de sauwelaars dit ook nog zelf zullen doen in een uitzending van M.T.V., welke geheel gewijd zal zijn aan het sauwelen. Als bijprogramma treden op: Dansgroep de 10 Veerkes. Een dansgroep uit Moergestel met allemaal Moergestelse ’meiden’ te weten: Toos Swinkels, Hanny v.d. Braak, Ans Wolfs, Ineke Swinkels, Maaike Jonkers, Conny Swinkels, Lia van Riel, Karin van Berkel, Vanes sa van Oudheusden en Ria Mulders. Na de sauwelaars zal de Brabantse Operette en Musikal Stichting (BÖeMS) uit Tilburg een op treden verzorgen met een gedeelte uit de mu sical ’Hello Dolly’. waarvan Jos Brink schrijft: ’theater is het aller leukste en allermooiste dat er is. Wanneer het ook met liefde wordt gedaan zoals bij BOeMS, dan is het ook het allerbelangrijkste op de wereld. De moeite waard dus!’ Een betere promotor voor deze groep, welke uit 55 personen bestaat en onze Moergestelse Ma- rij Oerlemans als sopraan koestert, is niet moge lijk. Wij verwachten dan ook een grandioos en muzikaal slot aan deze avond. U ziet het, een keur van artiesten, met onze sau welaars in de hoofdrol, zal garant staan voor een fijne en vooral vrolijke avond. De voorverkoop van de sauwelavonden vindt plaats op 15 januari a.s. om 19.00 uur in ’Den Bogaard’. Aangezien wij een grote toeloop op de kaarten verwachten adviseren wij U om, als bij deze avonden aanwezig wilt zijn, gebruik te ma ken van de mogelijkheid van een voorverkoop. De prijs bedraagt, evenals vorig jaar 7,50 p.p. Wij verwijzen U voor andere informatie naar de advertentie in deze uitgave van ’Moergestel- Nieuws’. Voor de clubkampioenschappen bij de senioren hadden zich 13 leden aangemeld. Op maandaga vond 21 december waren de eerste wedstrijden. De eerste schifting tekende zich al af. Van de 4 poules gingen de eerste 2 spelers over, zodat daarna die 8 personen moesten spelen voor plaats 1 tot en met 8. De anderen moesten voor de plaats 9 tot en met 13 spelen. Die wedstrijden werden gespeeld op 28 decem ber. Er is menig druppeltje zweet gevallen. Het waren sportieve, gezellige wedstrijden. Helaas was de belangstelling, bij de uitreiking van de prijzen, minimaal. Dat had ik toch anders ver wacht. Hoewel de nr. 1 eigenlijk wel vaststond waren er toch ook nog verrassingen in de eindstand. Zo rond de klok van tienen kon de voorzitter dan de prijzen uitreiken en wel aan: de kampioen 87/88 Piet Habraken; nr. 2 Jan van Nuenen; nr. 3. Ron van Hees. Heren nogmaals proficiat met het behaalde resul taat. Voor de junioren zijn de clubkampioenschappen op vrijdagavond 8 en 15 januari a.s. Uitslagen zondag 3 januari: J.A. Roef - Desk 2 H.S. Roef 2 - WH. Demons D.S. Roef - Serv./Torn 3 D.J. Elshout - Roef Wedstrijdverslag Roef - Serv/Tom 3 Voor het eerst dit jaar trokken de dames senio ren van Roef weer ten strijd en wel tegen Serve- din/Tornado. De dames speelden zeer gedisciplineerd en pro fiteerden van de fouten van hun tegenstanders, die in de eerste helft totaal werden weggespeeld. Tijdens hun bijeenkomst op 16 december vorig jaar hebben de initiatiefnemers een tussenbalans opgemaakt voor wat betreft het aantal aangemel de kinderen voor de nieuw te starten Openbare Basisschool in Moergestel. Na die telling bleek dat ouders van 70 kinderen een zogenaamde concept-ouderverklaring hadden ingevuld. Van dit aantal zullen 29 kinderen 4, 5 of 6 jaar zijn als de school op 1 augustus 1989 officieel van start gaat; 20 kinderen zijn dan ouder en 21 jon ger. Om er helemaal zeker van te zijn dat de school ook werkelijk van start kan gaan, moeten minstens worden aangemeld: - 30 kinderen die op 1 augustus 1989 4, 5 of 6 jaar zijn, of: - als de dichtsbijzijnde openbare basisschool op minstens 5 kilometer afstand staat: 50 kinde ren die, ongeacht hun leeftijd, op 1 augustus 1989 de basisschool bezoeken, of: - als de dichtsbijzijnde openbare basisschool op minder dan 5 kilometer afstand staat: 80 kin deren die, ongeacht hun leeftijd, op 1 augustus 1989 de basisschool bezoeken. Een eenvoudig rekensommetje leert dat de ver wezenlijking van de Openbare Basisschool in Moergestel nu toch wel heel dicht bij is gekomen. Ouders die de komst van deze school mede mo gelijk willen maken, kunnen tot half maart van dit jaar nog een concept-ouderverklaring onder tekenen. Zij kunnen hierover bij de initiatief groep nadere informatie verkrijgen tel. 3429). Vóór 1 april 1988 moet de initiatiefgroep alle on dertekende ouderverklaringen inleveren bij de gemeente, met het verzoek om in augustus 1989 de school te laten starten. Vervolgens beslist de gemeenteraad vóór 1 oktober 1988 of de openba re basisschool in het Moergestelse plan van scho len wordt opgenomen. Tenslotte beslist Gedepu teerde Staten vóór 1 februari 1989 of het inge diende scholenplan (met de openbare basis school) wordt goedgekeurd. In die tussentijd zullen alle ouders die een ouder verklaring hebben ondertekend worden uitgeno digd voor een aantal informatie-bijeenkomsten. Op deze bijeenkomsten z41 gesproken worden over onderwerpen als schoolsystemen, medezeg genschapsraad van ouders, lesroosters, mogelij ke lokaties voor het schoolgebouw en allerlei on derwerpen die door de ouders kunnen worden aangedragen. Langzaam maar zeker zal zo de Openbare Basisschool een konkrete vorm gaan krijgen. AUDACIA-PUPILLEN Programma pupillen zaterdag 9 januari. Op zaterdag 9 januari zijn er geen pupillen wedstrijden vastgesteld, maar wij willen een crossloop houden voor alle D. E. en F. pupillen. Jullie worden allemaal om 13.30 uur in de kan tine verwacht. Na de crossloop is er een film over een bekende voetballer, wat er verder nog te doen is zie je dan vanzelf.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 5