APPELFLAPPEN 3.00 BOLUSSEN 3.25 SLAGERIJ KETELAARS B.V. SPRITSKOEKJES Tu,i:\Sim,ut I 6 halen - 5 betalen BROOD- EN BANKETBAKKERIJ W. KAUWENBERG Van de pastorie KI E.H.B.O.-nieuws Bond van Ouderen Bibliotheeknieuws Bedankt Moergestel Contributie Bond van Ouderen Week van gebed voor de eenheid van de Christenen Derde Boerebruiloft in voorbereiding Grootse presentatie Rondje Harten Troef Wfe bouwen ze ook in '88 weer als paddestoelen uit de grond! WEEKAANBIEDINGEN GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. I 200 gram Telefoon 013-424177 A bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en verbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Oisterwijkseweg 32 5066 ZG Moergestel Telefoon 04243 - 3604 eigengebakken Kindernevendienst Optreden van tweehonderd ’artiesten MALS MAGER RIBSTUK 7 7c HAMBURGERS n QO GEBRADEN GEHAKT n ÜD 100 gramU.OU RUNDERROOKVLEES 9 CE WORSTEBROOD (met eigen gehakt) 9 *7K 6 stuksU 5 stuks Certificaat voor Dominostenen 9 En t.b.v. bestrijding jeugdkanker per stuk £b«JU Hoevenseweg 55 ■Wi "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 JANUARI 1988 Pastor H. v.d. Broek. Het organiserend Comité. Vanaf heden te koop: r I De contributie Ouderenbond Moergestel over het jaar 1988 wordt in de eerste weken van janua ri bij de leden opgehaald. De contributie bedraagt 17,50 per persoon. KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Op zondag 10 januari is er kindernevendienst voor de kinderen van groep 5 en 6. Deze dienst zal worden verzorgd door Mevr. P. van Nuenen en dhr. F. Burgers. PAGINA 3 Voor de 80ste keer wordt de internationale week van gebed gehouden in de week van 18-25 januari. ’De Liefde van God drijft de vrees uit’ is het the ma van de gebedsdienst, een thema dat uitste kend past in een jaar waarin de voorbereiding plaats vindt van het conciliaire proces voor ge rechtigheid, vrede en behoud van de schepping. De Raad van Kerken Oisterwijk c.a. heeft voor woensdagavond 21 januari een gebedsdienst be legd in de Levenskerk, Le Sage ten Broekstraat te Oisterwijk, aanvang om half acht. In deze dienst zullen voorgaan Ds. W.H. Roobol en Deken H. v.d. Broek. U bent van harte welkom in deze dienst van bij belse bezinning en gebed voor onze onderlinge verbondenheid. Het is al weer dik veertien dagen geleden dat de jeugd van Audacia bij U aanbelde met de vraag: ’Wilt U een kerststukje kopen voor de jeugd van Audacia’. Spontaan hebben het merendeel van U hierop ge reageerd en daar zijn we U erg dankbaar voor. Alle gemaakte kerststukjes hebben we kunnen verkopen en dat waren er 15% meer dan vorig jaar. En nog hebben we enkele mensen moeten teleurstellen. Jammer. Voor de volgende aktie zullen we proberen dergelijke onvolkomenheden te voorkomen om deze aktie voor U en voor ons nog beter te laten slagen. Nogmaals bedankt en we hopen het volgende jaar weer op U te mogen rekenen. J eugdcommissie S.V. Audacia. De medewerkers van de bibliotheek wensen u nog een VOORSPOEDIG 1988. Om dit jaar goed te beginnen heeft de bibliotheek een ruime sortéring van afgeschreven boeken voor u klaar staan. U kunt deze tegen spotprijzen kopen. Wat dacht u van een dikke roman voor maar ƒ1,— of van een liefdesavontuurtje voor 0,25. Alle maal om er lekker bij weg te dromen op de lan ge winteravonden die nog moeten komen. U kunt de boeken behouden en in uw eigen boe kenkast plaatsen. Deze aktie duurt tot en met 15 januari. Wees er snel bij. Ook al bent u geen lid van de bibliotheek kunt u toch van deze stuntprijzen profiteren. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. De bibliotheekmedewerkers Donderdag 7 januari is weer de eerste herha- lingsles van het jaar 1988. Het bestuur wil vanaf deze plaats iedereen nog een voorspoedig en gezond 1988 toewensen. Maar vooral de leden van onze E.H.B.O.- vergadering ’St. Christoffel’ wensen wij een ge zond en fijn jaar toe en spreken de wens uit dat 1988 een mooi verenigingsjaar mag worden met vele E.H.B.O.-ers in hart en nieren. Tot a.s. donderdag om 20.00 uur in het Wit- Gele- Kruis-gebouw - TILBURG - in samenwerking met carnavals vereniging ’De Görkese Turken’ en carnavals groep ’De Snemmelèrs’ presenteert de stich ting ’De Brackaliers’ zaterdagavond 9 januari haar vijfde editie van de carnavalselpee Rondje Harten Troef. Prins Dré den Irste van Kruikenstad zal in de kantine van het Aabe-complex aan de Hoevense- weg in Tilburg het eerste exemplaar van deze Brabantse langspeler in ontvangst nemen. Wat later kondigt de prins de verloving van het krui kenpaar 1988 aan. - De presentatie van de avond is in handen van de regionaal bekende tonpraoter Rinus van Ber- kel. Hij zal het publiek op zijn eigen wijze voor stellen aan de ongeveer tweedhonderd ’artiesten’ die hebben meegewerkt aan Rondje Harten Troef 1988. Alle nummers op de langspeler wor den tijdens de presentatieavond live uitgevoerd met begeleiding van de ’Original Oberelfpilska- pelle’. Het orkest ’Zooi’ brengt een selectie van nummers uit eigen repertoire en een aantal ’ever greens’ uit de Brabantse kapellenwereld. - Omdat ’De Brackaliers’ hun vijfde langspeler een beetje als een jubileumuitgave beschouwen en niet in de laatste plaats omdat de zeer creatieve groep ’De Snemmelèrs’ meewerkt, wordt van de aankleding van de zaal en de wijze van presente ren bijzonder veel werk gemaakt. De gezamen lijke organisatie staat borg voor een vermakelijk programma met ondermeer een optreden van ’De Biste Bende’. Zij brengen het winnende lied je van het Tilburgs Blèrconcours. Weekaanbiedingen van 7 tot 13 januari 1988 perstukU.OU UIT EIGEN KEUKEN ,t Boerevolk van Gèssel’ is al geruime tijd druk doende met de organisatie van de derde Gèssel- se Boerebruiloft, die zal worden gevierd op Car- navalsdinsdag 16 februari a.s. ,’t Boerevolk’ is de club, die de twee voorgaan de boerebruiloften in 1986 en 1987 met groot succes op touw heeft gezet, met de intentie een nieuw hoogtepunt toe te voegen aan het carnaval in Moergestel, dat intussen al 25 jaar floreert, dankzij de inspanningen van ’De Pierewaaiers’ en de carnavalsverenigingen die na hen gekomen zijn. Alle ’ingrediënten’ voor een knallend feest van boeren, burgers en buitenlui zijn weer gewaar borgd. Op de eerste plaats is daar ’t juweel van een bruid die door ,’t Boerevolk’ uit de klei getrokken is, Cato van de Hoefkens heet ze. Kloek en moedig, ’n Deerne die ’t bèkèke van Swirskaante wert is. ’n Kiene trien. En de bruidegom, die met Ca to in de onecht ver bonden zal worden, mag er ook zijn. Na hevig zoeken werd ie gevonden... Willem van Nölleke van 't Gèteperkske. Met hem zit ’t wel snor. Bei den zijn niet onbemiddeld. Zij is verzekerd van behoorlijk wat duiten en op hem kan worden ge bouwd. Het koppel is nu al spraakmakend in on ze goegemeente, hoewel ze nog weinig samen zijn gezien. Er wordt al gefluisterd dat Cato en Wil lem een prachtig tweespan vormen. Na hun trou wen op 16 februari beginnen ze een gemengd boerenbedrijf op de zandgrond in ’n verre uit hoek van Gèssel, niet afgeschrikt door superhef fing, de mestwetgeving en andere hedendaagse boerenkommer en kwel. Maar nu even genoeg over de trouwerij van Ca to en Willem. Want eerst zal het koppel zich nog verloven. En dat gebeurt op zondagmiddag 24 ja nuari a.s. in café-zaal Hans de Brouwer, op het Rootven alhier. Bij deze trouwbelofte van Cato en Willem is heel Moergestel van harte welkom. De ludieke cere monie die hier voor moet worden afgewikkeld vangt aan te 16.00 uur. Toegangskaarten a 3,— zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Hans de Brouwer en Groentehal Crisje (vanaf heden) Omdat ’t allemaal gebeurt op ’n vrije zondagmid dag, zouden wij niet weten welke smoes iemand kan aanvoeren om niet bij deze verloving van het jaar aanwezig te hoeven zijn. Wie er niet bij is, mist gewoon ’n heleboel leut en gein. Het verlovingsfeest wordt muzikaal opgeluisterd door 'n grandioze boerenkapel, waarvan alle mu sicerende kinkels hun sporen in het toeten en bla zen hebben verdiend. Cato en Willem zijn het aankijken meer dan waard en het zal aangenaam zijn met hen en hun families het glas te heffen op hun en ons aller welzijn. En wat ook ontzettend jofel is: Kaatje en Graad, die vorig jaar met car naval als tweede boerebruidspaar van Gèssel in de onecht verbonden werden, komen ook naar Hans de Brouwer. Mèt de kinderwagen. Want die twee hebben intussen 'n kiendje gekregen en dat wil len ze gère loate kèke. En ze brengen heel hun fa milie mee. D’n èrmen tak, zogenoemd. Verloving en kiendje kèke te soame dus, op ène en dezelfde zondagge’n aachtermiddag bè Hans de Brouwer. Mee volop muziek en veul, hil veul écht boerevolk in schóón aauwerwetse klére, zó as ge ze noa d’n órlog nog mèr zelde hèd gezien in Gessel. Want Gèssel is zó boers nie mèr, dè nie nèè! Dat wordt dus een vrolijke en dolle boel. Zorg dat u er bij bent. In de komende weken leest u nog meer over deze prélude op Carnaval 1988 in Moergestel Nieuws. En ook over de boerebrui loft, waarvoor eveneens iedereen in Gèssel wordt uitgenodigd. Om U er aan te herinneren; op dinsdag 5 janua ri en op 14 januari organiseert de Bond van Ouderen een rikconcours voor haar leden. Aanvang telkens om half twee. Voor elke middag hebben wij voor elke deelne mer een prijs. Inschrijfgeld is 0,75 per deelne mer. U komt toch ook? De koffie staat klaar. Langs deze weg wil ik graag alle parochianen, die nog niet persoonlijk heb ontmoet van harte een gezegend 1988 toewensen. Het zal natuurlijk met eenieder niet altijd even goed gaan. Zo is nu eenmaal de werkelijkheid van het leven. Maar ik hoop van harte, dat dat ieder het leven zoals het komt, aankan, en dat er altijd lieve mensen zullen zijn, die het leven, met alles wat het leven brengt met u delen. Dan wil ik ook graag eenieder, die een bijdrage heeft geleverd aan het parochieleven in 1987, van harte bedanken. Bijzonder bedank ik nog diegenen, die meege werkt aan de viering van het Kerstfeest en die ons op de pastorie vriendelijke wensen en goede ga ven hebben gestuurd. Een teken van waardering doet iedere mens goed. Ik hoop van harte, dat we een goed jaar tegemoet gaan met het parochieleven. In het overleg van de parochievergadering wordt nagegaan, hoe ik, als enige pastor voor een parochie van meer dan 5700 mensen, mij het beste kan inzetten, en op welke wijze de verantwoordelijkheid het beste kan worden gedeeld. ’Wat altijd is geweest’ hoeft natuurlijk niet de beste wijze van werken te zijn. Het is goed, als een parochievergadering krities bezigblijft met parochieel beleid. Ik wens de pa rochievergadering veel wijsheid en sukses toe en ik hoop op meedenken, begrip en medewerking van de parochianen, want alleen SAMEN is het mogelijk een goede geloofsgemeenschap te blij ven. T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ1 Zes liedjes: - Het Tilburgs zangduo Els en Ad Verstappen laat samen met het Groot Buntstekerskoor hun bijdrage aan Rondje Harten Troef horen. Hun liedje ’De Krokuskus’ werd geschreven door Jan van der Meijs uit Berkel-Enschot. ,’t Overkomt me’ wordt gezongen door Joop Vroomen en de Pierewaaiers uit Moegestel. Hun lied werd ge componeerd door Wil Koks uit Vught. Hij schreef ook ’Als ik muziekskes heur’ dat zater dag wordt gezongen door de Görkese Turken. - Jo Hoogendoorn en De Glaokpappers zetten een stem op in ,’t Gao steeds hadder’, dat werd gemaakt door Schijndelnaar Harry Kemps. ’Zeg, houde gij mèn glaoske efkes vast’ van Ton Krij- nen uit waalwijk wordt gezongen door de Rijense carnavalsvereniging ’de Oelewappers’. - Ook Tilburger Leo de Wit is weer van de par tij. Hij schreef voor Camavalsstichitng De Heer lijkheid uit Loon op Zand ’D’n irsten boer de beste’. De solozang hierbij is van Charles van den Nieuwenhuizen. Het lied is uitgeroepen tot na tionale hymne van Theebuikenland in 1988. Gratis - De presentatie van Rondje Harten Troef 1988 zal plaatsvinden om 22.00 uur. Om 23.11 uur verlooft het kruikenpaar zich. De zaal van het Aabe-complex aan de Hoevenseweg is vanaf 21.00 uur open en de toegang is geheel gratis. '7-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 3