1 Groots nieuwjaarsconcert Harmonie en Drumband I Uitbreiding programma-aanbod in september Kindertoneel Bokkesprongen Kursus kantklossen Muziekvereniging Prinses Juliana Eerste Communie 1988 Aphrodite i té iX Raadsvergadering 18 december ’87 Initiatiefgroep krijgt subsidie Speldeprik en mokerslag Kleine criminelen, waakt U! Aanzet tot sociaal beleid Zaterdag 2 januari 1988 werd in de grote zaal van Den Boogaard door Muziekvereniging Prinses Juliana het jaarlijkse nieuwjaarsconcert gegeven. De belangstelling was massaal en reeds geruime tijd voor aanvang waren alle beschikbare zitplaatsen bezet en wachtte het publiek gespannen en met grote verwachting op de optredens van harmonie en drumband. Den Boogaard was voor deze avond omgetoverd in een sfeervolle heuse concertzaal. Meerdere podia waren aangebracht, zowel in de kuip als op het toneel en een veelheid aan bloemencomposities gaf het geheel een bijzondere aanblik. 12e Jaargang - Nr. 506 WOENSDAG 6 JANUARI 1988 I ij; Zo luidt de titel van het plattelandsblijspel in drie bedrijven, dat de Ouderentoneelclub ’De twee de jeugd’ uit Moergestel voor u op de planken gaat brengen. Frederik Schotkikker - een weduwnaar zonder kinderen - wordt zevenenzeventig jaar. Op zijn verjaardag komen zijn verzuurde schoonzuster Sijbeltje - neef Lambert met zijn sullige vrouw Geessie - neef Harm met zijn bazige vrouw, hem feliciteren, zoals ieder jaar. Als zij gezamenlijk van een kopje koffie aan het genieten zijn, komt plotseling nóg een gaste, waarvan niemand de komst had verwacht: de duitse Edeltraut-Auguste Gruber, een jeugd- vriending van Frederik uit de jaren twintig. De familieleden zijn er zó van ontdaan, dat zij er al les aan gaan doen om te weten te komen wat die Edeltraut hier eigenlijk te zoeken heeft. Als Fre derik en Edeltraut besluiten om een reis naar Ca- lifomië te gaan maken wordt het helemaal te gor tig. Maar als daags voor hun terugkeer radio en televisie een bericht doorgeven, dan. Hoe dit alles gaat verlopen en aflopen kunt u komen zien op de volgende data: vrijdag 22 ja nuari speciaal voor ouderen gratis om 14.00 uur; zaterdag 23 januari voor iedereen die van toneel houdt om 20. IS uur, entree 4,—. Kaartverkoop alleen vanaf 19.00 uur aan de zaal van ’Den Boogaard’, alwaar ook de uitvoering zal plaatsvinden. Voor nadere informatie verwijzen wij u naar de Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut raambiljetten, welke door ons zijn ’aangeplakt’ in het dorp. Wij hopen dat weer velen onder u van ons plat telandsblijspel komen genieten en natuurlijk staat in de pauze weer een gratis kop koffie voor u klaar! Tot dan... Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De initiatiefgroep Openbaar Onderwijs krijgt een gemeentelijke subsidie van 500,—. Hoewel de subsidieverordening als zodanig geen ruimte bood voor een geldelijke tegemoetkoming, meen de de voltallige raad toch de initiatiefgroep in haar eerste kosten te moeten ondersteunen. De CDA-fraktie maakte evenwel een drietal aanmer kingen naar aanleiding van het functioneren van de groep. Zij vroeg zich af of nog meer kosten voor de gemeente zouden volgen en constateer de dat ’t werk van de initiatiefgroep voor onrust en onzekerheid in onderwijskringen gezorgd had. Tenslotte twijfelde het CDA aan de behoefte aan Openbaar Onderwijs: Ts men niet juist bezig be hoeften te kweken?’. Wethouder Smits merkte op dat de gemeente ook kosten had moeten maken als zijzelf een, wettelijk voorgeschreven, peiling naar de be hoefte had uitgevoerd. Verder omschreef hij het door de groep verrichte werk als ’zorgvul dig en weloverwogen’. Of er voldoende behoef te bestond was nu juist aan de initiatiefgroep om te bewijzen, besloot Smits, het aantal tot nu toe verzamelde handtekeningen deed deze ten minste vermoeden. Interessant detail bij dit agendapunt was het vin nige dispuut dat zich tussen de heren Gerlach en Smits voltrok. De wethouder beschuldigde het WD-raadslid van incorrect citeren en deed hem het advies aan de hand beter te leren lezen. Ger lach beet zichtbaar geïrriteerd van zich af. Adem loos volgde het aanwezige publiek de storm in het glas water. De publieke tribune was overigens lekker gevuld. Het is niet te hopen dat de intre de van Sky en Super Channel in de moergestel- se huiskamers leidt tot ontvolking van die tribu ne. De eerste ouder-contactavond in november jl. werd door alle ouders positief benaderd. Ook wij als werkgroep verheugden ons over dit goede begin. Pastor H. van den Broek bracht in zijn openings woord duidelijk tot uiting, dat ook de Eerste Communie in eerste instantie de verantwoording van de ouders is. Dat de ouders hiermee accoord waren bleek uit de vele aanmeldingen voor ouderhulp bij het pro- jekt versieringen. Vooral veel vaders mochten we verwelkomen. Beste ouders, namens de werkgroep veel dank voor uw inzet en bereidwilligheid. De ouders die via een stencil benaderd zijn voor het projekt worden op donderdag 7 januari om 20.00 uur samen met de werkgroep verwacht op de pastorie. De ouders die zich hebben opgegeven voor de versieringen te maken, worden verwacht op dins dag 26 januari om 20.00 uur op onderstaand adres. Tot ziens. Werkgroep Eerste Communie p/a Mia Erven, Raamackerstr. 4, tel. 1186 Op z’n vroegst in september van dit jaar zal het programma-aanbod op tv uitge breid worden. Gekozen werd voor rechtstreekse signaalievering vanuit Til burg. Het tarief zal per maand tussen de 15,50 en 16,50 komen te liggen. De raad onderkende dat de tariefsverhoging voor sommige huishoudens een onaange name lastenverzwaring kan betekenen. Het college beloofde hiermee rekening te houden bij de vaststelling van de hoogte van de gemeentelijke belastingen en tarie ven. Overigens was in de direkte toekomst tariefsver hoging sowieso onontkoombaar geweest omdat bepaalde delen van het huidige, tien jaar oude net aan vervanging toe zijn. Een differentiatie in de tarieven (bijvoorbeeld naar draagkracht of be- bouwingsdichtheid) had de werkgroep Centrale Antenne Inrichting in de praktijk niet uitvoer baar geacht. Hoe het bestuurlijke beheer van het kabelnet eruit komt te zien en wat de invloed van Moergestel zal zijn in Tilburg is nog onderwerp van bezinning en onderhandelingen met het Til- burgs gemeentebestuur. Wethouder Mulders werd door de PGB op een speldeprik getrakteerd en moest van de SPM een mokerslag incasseren. Aanleiding voor één en an der was het aanwijzen door de raad van vertegen woordigers in het Algemeen Bestuur en de Kom missies van het Samenwerkingsverband Midden- Brabant. Door het kollege waren burgemeester ter Veer en wethouder Smits voorgedragen. De CDA-fraktie voegde de eigen wethouder daar aan toe. Mulders kreeg weliswaar de steun van de PGB-fraktie maar door Jan Vriens werd wel de hoop uitgesproken dat de wethouder daar tenminste inspiratie zou putten voor een dege lijk milieubeleid in eigen dorp. Theo op ’t Hoog (SPM) uitte zijn kritiek heel wat minder subtiel. De SPM had geheel haar vertrouwen in de wet houder verloren: ’Als ie het hier niet goed doet, zal ie er daar ook wel niet veel van terecht bren gen’. Na geheime stemming bleek de wethouder de steun van zeven van de tien aanwezige raadsle den te krijgen. De projektgroep ’Kleine criminaliteit’ heeft zijn karwei geklaard. De vrucht: ’n beleidsplan be stuurlijke en maatschappelijke preventie van klei ne criminaliteit. De frakties waren eensluidend in hun waardering voor de gedane arbeid. Paul Gerlach (WD) maakte echter wel de kantteke ning het rapport eerder een inventarisatie van cri minele misstanden te vinden dan een aktiviteiten- plan ter bestrijding van kleine criminaliteit. De burgemeester erkende dat concrete uitwerking nog plaats diende te vinden. Welke akties het gemeentebestuur in petto heeft om het leven van vandalen en ander soort gespuis zuur te maken, is dus nog afwachten geblazen. De gemeente Moergestel sluit zich aan bij de Kredietbank Midden-Langstraat te Waalwijk. Deze instelling stelt zich ten doel kredieten aan hen te verschaffen die in het normale bankcircuit niet kredietwaardig bevonden worden alsmede diegenen die in financiële moeilijkheden verke ren te helpen bij herstel van hun ’geldelijk even wicht’. Met het aangaan van deze gemeenschap pelijke regeling (samenwerking tussen meerdere gemeenten) komt het college tegemoet aan het tij dens de Algemene Beschouwingen geuite verlan gen een gemeentelijk beleid te ontwikkelen ten behoeve van de sociaal zwakkeren. Het atelier De Oude Werkplaats begint met een kursus kantklossen voor beginners en voor gevor derden. In de eerste lessen wordt de kursist ver trouwd gemaakt met de technische vaardigheden van het kantklossen. Zo leert men o.a. volgens oude en moderne pa tronen werkstukjes vervaardigen. In elke les wordt een aanzet gegeven tot een be paalde basisslag waarmee vervolgens allerlei kan ten geklost kunnen worden. De kursist kan thuis gewoon verder werken. Uw docente is Mevr. Broers uit Oisterwijk. De kursus kantklossen voor beginners begint in januari en omvat 6 tot 10 lessen van 2 uren, die om de 14 dagen worden gegeven. De kosten zijn 10 lessen 120,— exclusief ma terialen. De kursusdagen zijn woensdagochtend, vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur. Naast deze nieuwe kursus starten in januari de volgende kursussen: breien voor gevorderden; Engels voor gevorder den; calligrafie voor beginners en gevorderden; poppen, bloemschikken begin maart. Voor meer informatie of aanmeldingen: Betty Nagel, St. Jansplein 1, tel. 2103. Prima, kwaliteitsrijk toneelspel voor de jeugd! Zaterdag 16 januari om half zeven presenteert de Kunstkring in Oisterwijk, Stationsstraat 3, een avondje kindertoneel. In het koningsdrama ’De Korting Lacht’, van het Moergestelse toneelge zelschap ’Die Naemloose Speelers’ zullen maar liefst 20 toneelspelers de kinderen vermaken. De korting lacht, is een toneelspel van de hand van de alom bekende schrijver Jan Naaijkens. Het Moergestelse toneelgezelschap ’Die Naem loose Speelers’ tekent voor de uitvoering. Deze enthousiaste club besloot enkele jaren geleden voortaan stukken te gaan spelen voor de jeugd. De jeugd is voor de spelers bovendien vaak een dankbaar publiek, maar ook een spontaan en erg kritisch publiek. Eerder vertolkte de toneelclub hetzelfde stuk in Moergestel voor maar liefst 600 laaiend enthousiaste kinderen, ouders en niet te vergeten opa’s en oma’s. Dus nu in de Kunst kring voor de Oisterwijkse kinderen en voor die van daarbuiten. Dat gebeurt op zaterdagavond 16 januari om half zeven in de Kunstkring te Oister wijk. Vanwege de hoge verwachtingen is een voorverkoop ingesteld. U kunt kaartjes kopen voor 2,50 (incl. tractatie) bij Het Snoepwin keltje Kosters, Moergestelse weg 4 te Oisterwijk en natuurlijk op 16 januari aan de kassa. Het concert werd geopend door een goed en ge disciplineerd optredende drumband onder lei ding van een geïnspireerde instrukteur, dhr. Jo han van Summeren. De werken Timp-Tom en Down Valley waren van hoog gehalte en zorgden meteen voor een opening die ’stond’. Hierna kwam de harmonie onder leiding van dhr. Jan Hermans, die we in Moergestel intussen kennen als een bijzonder muzikaal en dynamisch dirigent. Na een goed gespeeld, technisch en mu zikaal moeilijke Emperata Ouverture, kwam het harmonieorkest voor de pauze tot muzikale hoog tepunten in ’Pajtas’ en ’Aïda’. Pajtas zette het publiek op het puntje van hun stoel door het optreden van solist Jacco Nefs. De ze zeer zware solo te laten spelen door een zeer jonge klarinettist, die Jacco Nefs is, leek op een waagstuk, doch het vertrouwen van het gehele orkest en de dirigent in deze solist bleek al na eni ge maten zeer terecht. Jacco voltooide de solo op hoog niveau en uit een ovationeel applaus bleek dat het publiek dit op de juiste waarde wist te schatten. Harmonie Prinses Juliana is terecht trots op dit nog jonge doch zeker groot talent. Aïda van Verdi was het volgende werk, welk gro te waardering oogstte. Dit bekende en imposante werk werd door het orkest krachtig neergezet in een koninklijke stijl, zoals ook door de componist bedoeld. Gedegen werk van de houtblazers en een imponerend optreden van de koper-sectie maakte van Aïda wat er van verwacht werd, een fantastisch stuk klassieke muziek! Het programma voor de pauze werd besloten met een vriendelijke mars ’Officer of the day’. Na de pauze was het wederom eerst de drum band die optrad. Na hun concourssucces Schot se Impressies in Lierop werd dit werk voor het eerst in Moergestel uitgevoerd. Een mooi, geva rieerd werk, met een uitstekende uitvoering. Hierna brak het ’vuurwerk’ van drumband Prinses Juliana pas echt los. Hun instrukteur Johan van Summeren componeerde Sympho nic Drums speciaal voor deze drumband en zijn slagwerkers lieten hem niet in de steek. Een spetterend stuk muziek met alles wat een drum band op hoog niveau kan bieden werd op een grootse wijze vertolkt. Het applaus en de com plimenten waren zowel voor instrukteur als drumband op hun plaats. Een slagwerk-combo uit de drumband sloot hun optreden af met het Braziliaanse Ceqou de la Banda. Een zeer uitgebreid instrumentarium van een 7-tal slagwerkinstrumenten heten het publiek in de waan getuigen te zijn van het carnaval in Rio. Een bijzonder intermezzo dat gezien de en thousiaste reakties van de toehoorders op hoge prijs werd gesteld. Uiteraard was ook de zeer toe passelijke aankleding hieraan debet. Sound of Music! Een monument uit de wereld van de musical. Dit zeer herkenbare, doch uiterst moeilijke werk van R. Rodgers werd door de harmonie als eerste werk na de pauze gebracht. Bijna een kwartier muziek door een uiterst geconcentreerd spelend orkest en een zeer aandachtig publiek. Voor velen was dit het absolute hoogtepunt uit het optreden van de harmonie, en maakte bij eenieder veel indruk. In het volgende Cornet Carillon kon men genie ten van trompet-solowerk door Ad Rijnen, Rob Lapien en Stef Lapien. Mambo Bando Uno bracht vervolgens nog on vermoede kwaliteiten aan het licht. Goede blaasmuziek, veel slagwerk en zang maakten van dit werk een echte happening. Dat het publiek na afloop om een herhaling vroeg, maakte duidelijk dat dit genre muziek ook aanslaat bij de werke lijke muziekliefhebber. Als slot stond op het pro gramma de wereldvermaarde Radetzki-Mars van Johan Strauss sr. Een juiste keuze, die in dit als geheel zeer rijk geschakeerde concert op zijn plaats was. Een compliment aan het publiek is zeker op zijn plaats. Eenieder gedroeg zich zeer gediscipli neerd tijdens de uitvoering en uitte zijn enthou siasme daar waar het mogelijk was. Bart Meeuwis werd tijdens dit concert namens de Fed. Katholiek Muziekgezelschappen de gouden speld met brilliant opgespeld vanwege het feit dat hij 50 jaar lid is van Pnnses Juliana. Op dit zowel voor hem als voor Muziekvereni ging Prinses Juliana grote gebeuren, wordt in een volgende Moergestel Nieuws uitgebreid te ruggekomen. j. v.d. L.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1988 | | pagina 1