Feestelijke trekking Winkelaktie 1 I «k Roef Handbal K.PJ./AJ.W.-nieuws Sonnevanck Thea Vermeulen zingt bij Het Brabants Orkest Rode Kruis vakanties: Iets voor u? Kerstviering J Schaatsclub „De Vennen.” Moergestel, Raad welzijn ouderen Moergestel Sonnevanck in Moergestel Extra Rabo-prijs S.V. Roef! Korfbal Prijswinnaars kleurwedstrijd Sint Nicolaasaktie winkeliers 30 prijzen van 50,— voor: Schaatsclub ’De Vennen’ organiseert schaatsruilbeurs op 2 januari in ’t Stokske 40 prijzen van 25,— voor Prijzen Prijs van 75,— voor: Hf jr 1/ 8 PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 DECEMBER 1987 100,- 75,— 50,- 999,— 750,— ƒ500,— 250,- 250,- 100,- 100,- 100,- 100,- 100,- De Stichting Volwassenen Edukatie SONNE VANCK uit Oisterwijk werkt voor 7 gemeenten, waaronder Moergestel en Diessen. Op donderdag 17 december om 20.00 uur wordt in café ’t Draaiboompje door de A.J.W. weer een thema-avond gehouden. Het thema van deze avond is: de moderne var kenshouderij en alles wat daar mee samenhangt. Mevr. Hoevenaars A. v.d. Aker Jenny v. Gorp Uitslagen 12 december: Jun. B Roef! - D.S.V Jun. A Sp. Girls - Roef! Wedstrijden 19 december: Jun. B Roef. - Hilko vertrek 14.15 uur Jun. A Roef - E.D.N. vertrek 17.15 uur Asp. en Sen. vrij. Wedstrijd 27 december: Sen. Roef - D.S.N. vertrek 13.15 uur S.V. Roef. Afd. korfbal wenst u allen prettige kerstdagen en een heel sportief en gezond 1988. Johan, Ton, Lies, Mien, Corry N.E. Corry S. Jo. Bellen Als u zich wilt opgeven of meer informatie wenst, kunt u bellen met SONNEVANCK: 04242 - 82491.'Wacht niet te lang want er wordt gestart in januari. Tijdens de kerstvakantie kunt u bellen naar de volgende telefoonnummers: - in Oisterwijk, tel. 04242-84663 - in Moergestel, tel. 04243-3550. 1-3 2-3 F?' Gerjanne Vlasveld, de Aanstede 3 Julian van Ogtrop, Ruymheuvel 5 Wendy Bertens, de Stappert 22a Nina Bayens, Bosstraat 12 Esther Jonkers, Bosstraat 28a Joyce Beerens, Stokske 4 Caroline Kampshoff, Krijterstraat 14 Esther Boogaers, de Hoefkens 14 Richard Bruurs, Vooskerbos 26 Kees Roosen, Burg. Bardoelstraat 10 Bianca Mertens, Kruysackerstraat 16 Behoefte aan vakantie? Wie niet. Mogelijkheden te over, zou je zo denken. Voor de ’doorsnee’ va kantieganger wel; voor wie buiten de ’doorsnee’ categorie valt, zoals bijvoorbeeld langdurig zie ken en gehandicapte mensen, is het aanbod be perkt. Toch hebben ook zij recht op vakantie. Zo denkt het Nederlandse Rode Kruis erover. Daarom organiseert het jaarlijks ’speciale’ vakan ties in binnen en buitenland voor met name verzorgings- en verplegingsbehoeftige mensen. Vakanties, waarbij ’extra zorg’, ’extra aandacht’, aangepaste accommodaties’ en ’aangepast pro gramma’ de sleutelwoorden zijn. Uiteraard speelt de service verlening van vrijwillige (artsen, ver pleegkundigen en Rode Kruis help(st)ers) hier als vanouds een belangrijke rol in. Denkt u: zou dit iets voor mij zijn? Aarzel dan niet en neem contact op met: J. Wayers- Wijnen, Ruymheuvel 3, Moergestel, tel. 04243-1411. Zij is voor de afdeling Oisterwijk (omvattende de plaatsen Oisterwijk, Haaren, Berkel Enschot en Moergestel) de contactpersoon voor de Rode Kruis vakanties. Bij haar kunt u terecht voor een aanmeldingsfor mulier en nadere inlichtingen. Het Rode Kruis afdeling Oisterwijk verzorgt een vakantieweek in de Rode Kruis bungalow Some- ren inSomeren. Ook kent de afdeling Oisterwijk de mogelijkheid voor een weekje varen met de J.H. Dunant de vakantieboot van het Nederland se Rode Kruis. Ook door het jaar heen kent het Rode Kruis ex tra’s en uitstapjes. Langdurig zieke en gehandi capte, jong en oud, vezorgings- en verpleegbe- hoeftige uit Oisterwijk, Haaren, Berkel-Enschot en Moergestel, laat u horen en informeer bij bo venstaand adres of telefoonnummer. Mogelijk kan het Rode Kruis ook iets voor u betekenen. W. Willems; J. Peters; A. v. Esch, B.Enschot; R. v. Riel; Mevr. Liebrechts, Tilburg; L. Dielt- jes; A. Michels; M. Verhoosel, Tilburg; J. v.d. Loo; A. v.d. Esch, B.Enschot; R. Dijkmans; T. Kastelijn; C. de Weys, Diessen; M. de Laet, M. Dekkers, Oisterwijk; L. v.d. Vrande; H. Verha gen; B. Nederstigt, Oisterwijk; J. v. Esch; J. v.d. Bosch; W. Rousen; L. v. Rooy, Echt; G. Denis sen; J. Burgers; J. v. Gorp; A. v. Gisbergen; M. Bruurs; A. Bekkers. Nu de winter weer volop zijn intrede doet en er af en toe al beelden van schaatsen op natuurijs op de T.V. verschijnen begint hij menig schaatslief- hebber(ster) het bloed wat sneller te stromen. Ook worden er hier en daar al voorbereidingen getroffen om, zodra het maar even kan, de ijzers onder te binden om zo te genieten van het schaat sen. Bij het treffen van die voorbereidingen be hoort ook het in orde brengen van de schaatsuit- rusting, waarvan de schaatsen op zich erg belang rijk zijn. Het bestuur van de schaatsclub ’De Vennen’ is van mening, dat ze u de helpende hand moeten bieden bij de schaatsvoorbereidingen en denkt dit onder andere te kunnen doen door het orga niseren van een schaatsruilbeurs. De schaatsruilbeurs zal worden gehouden op za terdag 2 januari 1988 van 11.00 uur tot 14.00 uur in Café ,’t Stokske’ Zandstraat 1 te Moergestel. De ruilbeurs is bestemd voor leden en niet leden van de schaatsclub; voor jong en oud; voor bezit ters van kunst- hockeyschaatsen en noren. Han delaren in schaatsen worden echter niet toegela ten. Tijdens de ruilbeurs zal er in de zaal een vi deofilm van de elfstedentocht worden vertoond. Verder zullen er enkele leden van de schaatsclub aanwezig zijn voor een vrijblijvende beoordeling van de schaatsen en voor advisering over een eventuele aankoop. Tot ziens in ’t Stokske. Voor inwoners uit deze gemeenten start SON NEVANCK begin januari 2 kursussen in Moer gestel. Indien er voldoende deelname is, zullen er in de toekomst meer kursussen in de 7 verschillende gemeenten in de omgeving gegeven worden. In januari wordt gestart met: Boekhouden Een kursus voor beginners. De lesstof is af gestemd op deelnemers die nog nooit met boek houden in aanraking zijn geweest. Deelnemers die een diploma willen halen, krij gen hiervoor de mogelijkheid. Ook voor mensen die geen diploma willen is de kursus interessant. Voor meer informatie kunt u bellen. Taalvaardigheid Steeds meer volwassenen willen opnieuw met ’taal’ beginnen. Beter leren lezen en schrijven. In groepsverband wordt onder begeleiding ge werkt met de taal zoals we daar dagelijks mee omgaan: de krant, huiswerk van de kinderen, moeilijke woorden, brieven schrijven, etc. De manier van werken in taalgroepen is beslist niet schools. Ook sociale kontakten zijn belang rijk. Voor de pauze bestaat het programma uit frag menten van bekende opera’s van Vincenzo Bel lini met als sluitstuk enige scènes uit het gelief de meesterwerl ’Norma’Thea Vermeulen zingt uit deze opera het beroemde ’Casta Diva’, die ze bij een vorige gelegenheid zelf aankondigde als waarschijnlijk de mooiste Italiaanse aria die er bestaat. Het tweede gedeelte van het concert wordt vol ledig ingevuld met een vrij onbekend werk van de Duitse componist Max Bruch ’Scenene aus der Frithjof-sage’. Het is een indrukwekkende en goed in het gehoor liggende cmpositie over de met avonturen beladen liefdesgeschiedenis van Frithjof en zijn bruid Ingeborg. Het is niet on waarschijnlijk dat juist dit werk, waarin met na me het mannenkoor het verre van gemakkelijk heeft, het muzikale hoogtepunt van de avond wordt. De prachtige en romantische aria van In geborg wordt uiteraard door Thea Vermeulen ge zongen. Het concert vindt plaats in de Tilburgse schouw burg en begint om 20.15 uur. Het is alweer de zesde in een serie van tweejaarlijkse concerten, welke het 85 leden tellende Tilburgs Mannen koor La Renaissance met Het Brabants Orkest heeft georganiseerd. De belangstelling was tel kens erg groot en enige keren was de zaal zelfs al dagen van tevoren uitverkocht. Dit keer zijn plaatskaarten in voorverkoop ver krijgbaar op het adres Bisschop Masiusstraat 41 te Tilburg (telefoon 013-431955) op wwerkdagen tussen 18.00 en 20.00 uur. Vanaf 13 januari kan men eventueel nog terecht aan de kassa van de schouwburg. J. Verhoeven; G. v.d. Wouw; P. v.d. Wiel, Es beek; M. Pynenburg; C. Rommen; A. v. Elsdin- gen; N. Ketelaars; C. Buiter; F. Oerlemans; E. Kreyveld; A. v. Oirschot; D. de Cort; A. v.d. Wouw; M. v. Bavel; Y. Hooremans; v. Bommel; T. v.d. Wiel; C. v.d. Heuvel; Oerlemans, Hage- horst; Mevr. Rommen; H. Raeymakers; R. v.d. Meydenberg, Oostelbeers; T. v. Nuenen; Zrs van Antoniushuis; M. Struycken, Oisterwijk; W. Spaninks; R. Damen; A. Dieltjes; M. v.d. Wouw v. lersel; M. Habraken; C. Westfeest; C. v.d. Meydenberg; A. v. Ras; E. Hurkmans; W. Ketelaars; Fam. Goris; G. Martens; T. Kienhuis; P. Kemps; H. v.d. Meydenberg. Tussen de trekkingen door konden de aanwezi gen nog ’n prijs winnen op ’n gratis aan hen ver strekt lot en werden diezelfde aanwezigen regel matig nog eens verrast met ’n lekker hapje. De gezellige en geslaagde avond leverde het vol gende eindresultaat op: Men kan zich nog steeds opgeven voor de crossloop op 27 december, georganiseerd door de K.P. J. Esch. Opgeven bij: J. op ’t Hoog, Heu- velstr. 14, tel. 2257. Beste KPJ-ers, opgelet. Dit is de laatste uitgave van-Moergestel-Nieuws in 1987, dus ook ons laatste KPJ-nieuws. Daarom moeten wij jullie reeds nu wijzen op on ze traditionele nieuwjaarsreceptie. Deze receptie begint om 01.00 uur in de Nieuw jaarsnacht in ons clubhuis D’n Tob. Komt dus allen op dit gegarandeerd grandioos feest. Van hieraf wensen wij dus iedereen, prettige feestda gen toe, en voor een voorspoedig 1988 moet je maar op onze nieuwjaarsreceptie komen. Tot 1988! Op vrijdag 15 januari aanstaande is de bekende sopraan Thea Vermeulen-Peek uit Moergestel te gast bij het mannenkoor La Renaissance onder leiding van Henk van Doorn en Het Brabants Orkest. Zij heeft die avond een bijzonder belangrijk so listisch aandeel in een concert, waaraan ook de bariton Ton de Bont zijn medewerking verleent. Mevr, van Laak Mevr, van Dijk B. v. Gisbergen Mevr. Mutsearts Mevr. Schoenmakers Mevr. Smits A. Kogels Mevr. v. Gisbergen Mevr. v. Gisbergen Mej. C. v.Dijk A. v.d. Wouw; C. v.d. Heyden; Oirschot, A. Kogels; J. v. Kerkoerle; C. v.d. Loo; P. v. El- deren; C. Rommen; M. Denissen; H. Rokven; T. Dirkx. Uitslagen wedstrijden zondag 13 december: Jongens asp. Dongen - Roef10-10 Dames jun. Roef - Avanti 211- 3 Heren sen. Roef - Rapid14-17 Volgende wedstrijden: zondag 20 december: Dames junioren: 10.00 uur Roef - Desk 2 Hercules Diesen Dames senioren: 11.00 uur Roef - Were Di 2 Hercules Diesen Heren senioren: 15.20 uur SVT - Roef Driedorp Wagenberg Jongens aspiranten: 18.10 uur White Demons - Roef ’t Ruiven Berkel-Enschot zondag 27 december: Dames junioren: 15.25uur Blauw Wit - Roef Maaspoort ’s Hertogenbosch Jongens aspiranten: 10.00 uur Roef - GHV Hercules Diesen zondag 3 januari: Dames junioren: 17.30 uur Elshout - Roef Drunen onder de Bogt Jongens aspiranten: 10.00 uur Roef - Desk 2 Hercules Diesen Heren senioren: 10.50 uur Roef 2 - White De mons Hercules Diesen Dames senioren: 12.00 uur Roef - Serv/Torn 3 Hercules Diesen Mededelingen: Op vrijdag 18 december wordt er om 19.30 uur in het clubgebouw voor de jeugdleden en intro- ducées een heuse kerst disco georganiseerd dus zorg dat je er bent want dit wil je zeker niet mis sen. Op woensdag 30 december wordt er voor alle jeugdleden en introducées tussen 14.00 en 16.00 uur een oudjaars-in-stuif gevierd in het clubge bouw waar men van hartelust die bollen kan eten en spelletjes spelen so be there! Tevens wenst de handbalcommissie hun leden Prettige Kerstda gen en een Voorspoedig Nieuwjaar. Op dinsdag 22 december 1987 zal ’in ’Den Boo gaard’ de traditionele Kerstviering gehouden worden. Hiermede worden alle Ouderen van Moergestel vanaf 55 jaar uitgenodigd deze viering bij te wonen. Wij hebben getracht U weer een sfeervolle mid dag aan te bieden. Programma 13.30- 14.00 uur: Ontvangst koffie met Kerstbrood. 14.00-14.05 uur: Openingswoord door de voor zitter van de raad van de Heer A. Smits. 14.05-14.10 uur: Ouderenkoor. 14.10-14.35 uur: Viering o.l.v. pastor H.v.d.Broek. 14.35-14.45 uur: Muzikaal intermezzo. 14.45-15.30 uur: Pauze. 15.30- 16.15 uur: Kerstspel kinderen Boszicht- school. 16.15-17.05 uur: Declamatie. 17.05-17.20 uur: Samenzang. 17.20-17.30 uur: Sluitingswoord door de Burge meester. Wij hopen dat er óp deze middag weer velen aan wezig zijn om de Kerstviering bij te wonen. Namens de Aktiviteitenkommissie. Afgelopen donderdag vond ik in de goed gevul de zaal van ’t Draaiboompje de trekking plaats van de Winkelaktie. Het werd een spannende strijd die tenslotte de hoofdprijs opleverde voor Mevr, van Laak, Root- ven 34. C. - L i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 9