Vurhaai-nieuws N.V.V.S. S.P.M. Nieuws Korps Rijkspolitie Bibliotheeknieuws Kerk voor kinderen Eerste Rikavond S.V. Roef Foto-expositie Rabo-bank heemkundekring De Kleine Meijerij Kerstconcert Moergestelse Koren Moergestel Kreatief 1987 H.S.V. ’De Rietvoorn’ Volgende week Kerstnummer ’Moergestel-Nieuws Aphrodite 3 Kerstviering Jeugdtoneel van ’Die Naemloose Speelers’ I is afwezig van 14 t/m 20 dec. E.J. van Delft huisarts De praktijk wordt waargenomen door P. TERWINDT Telefoon 04243-1204 12e Jaargang - Nr. 504 JA 12 WOENSDAG 9 DECEMBER 1987 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De Rijkspolitie Veel kijkgenot. Het lijkt wel wat vroeg, maar volgende week verschijnt toch alweer het Kerstnum mer van ’Moergestel-Nieuws’. In dat nummer natuurlijk weer de traditio nele kerst- en nieuwjaarswensen van onze adverteerders, verenigingen, enz. Wat betreft het aanleveren van de kopij, verzoeken wij beleefd zoveel mogelijk in de loop van deze week teksten in te leveren. Vrijdag 11 december hebben we het liefst zoveel mogelijk binnen. Op de woensdagen 23 en 30 december zullen wij niet verschijnen, dus het ko mende nummer wordt het laatste van 1987. We hopen er iets moois van te maken. Toneelgroep: ’Die Naemloose Speelers’. Woensdag 16 december is er weer een ledenver gadering van de Sociale Partij Moergestel. Aan vang 20.30 uur in het achterzaaltje van café de Klaore. Op de agenda staat de raadsvergadering van 18 december a.s. Onze ledenvergaderingen zijn openbaar. Tot ziens. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Op zondag, 20 december a.s. is er voor de twee de keer een koffieconcert in kerstsfeer in ’Den Boogaard’. Dit concert begint om 13.00 uur na de opening van ’Moergestels Creatief in het Ge meenschapshuis. Dit jaar zullen vijf koren voor u optreden: ’Crescendo’, mannenkoor ’Prinses Irene’, ouderenkoor ’Echo’, operettekoor ’Con Amore’ en het jongerenkoor ’Moergestel’. De volgende week zullen wij nader op dit concert te rugkomen. BOWLING a.s. Vrijdag 11 december gaan we bowlen in ’De Kempenhof te Hilvarenbeek. We verzamelen bij Oisterwijkseweg 6 (Ans van Elderen). Om 20.15 uur vertrekken we vanaf daar. We gaan met eigen vervoer. Voorzover u daar niet de beschikking over hebt, valt het wel zo te regelen dat we met genoeg auto’s zijn om ie dereen mee te nemen. We bowlen van 21.00-23.00 uur, waarna we weer richting Moergestel vertrekken. Prettige avond! Bijzondere Machtiginghouders Op 1 februari 1988 a.s., verloopt de geldigheid van de aan u verleende Bijzondere Machtiging (BM) tot het voorhanden hebben van vuurwape nen en/of munitie. Wij verzoeken u hierbij, de aan u verleende BM zo spoedig mogelijk ter verlenging c.q. vernieu wing op het politieburo alhier in te leveren, met daarbij de nodige bescheiden, waaruit het rede lijk belang tot het voorhanden hebben van vuur wapenen en/of munitie blijkt. Na verlenging c.q. vernieuwing van de BM, kan deze worden opgehaald op het gemeentehuis al hier. De Nederlandse Vereniging voor slechthorenden afdeling Tilburg en omstreken komt bijeen op: donderdag 17 december a.s. om 19.00 uur. Op deze avond houden we onze jaarlijkse kerst- bijeenkomst. Deelname is alleen mogelijk door inlevering van het deelname formulier. Men kan hierover schrijven met de heer A. van Boxtel, Kapelweg 4, 5076 Tk Haaren. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vech- telstraat 2, Tilburg. De aanvang is één uur eer der namelijk 19.00 uur. A. s. zondag 13 december om 1130 uur is er weer een kindergezinsviering. Het jaar 1987 stond in het teken van de daklozen, daarom willen we on ze viering houden met als thema Onder Dak. De kinderen van de Graf van Ursel school zullen tijdens deze viering hun medewerking verlenen. Het koor Exodus o.l.v. Tini van Hal zal het mu zikale gedeelte verzorgen. Iedereen is weer van harte welkom! Tot 13 december. Werkgroep kinderkatechese Hierbij verzoeken wij onze leden en jeugdleden vriendelijk doch dringend, om hun contributie voor 1988 te voldoen voor 1 januari a.s. De kosten voor visuitzetting en de aanschaf van de nodige vergunningen zijn dermate hoog dat wij, om tijdig aan onze verplichtingen te kunnen voldoen, snel over de benodigde gelden moeten kunnen beschikken. De contributie is gelijk gebleven aan 1987 zodat senioren, zijnde personen vanaf 16 jaar, 30,— verschuldigd zijn, terwijl voor dames, 65 +-ers en invaliden 25,— als contributie geldt. Voor jeugdleden bedraagt de contributie 11,50. Be taling kan geschieden door storting bij de Rabo bank op nummer 13.45.92.301 ten name van ’De Rietvoorn’ te Moergestel of via de Postbank no. 1071810 ten name van Rabobank Moergestel met vermelding van t.g.v. ’De Rietvoorn’ Moergestel rek. 13.45.92.301. Indien de vergunningen per post worden verstuurd dient 2,50 extra als por tokosten te worden overgemaakt. Uiteraard kunnen de vergunningen ook tegen contante betaling worden afgehaald en wel voor senioren bij Harrie Smetsers, Tilburgseweg 17, Moergestel. Dit alleen op de dinsdagen van 17.30 tot 20.30 uur. Voor jeugdleden is het afhaaladres bij Goris Ko gels, Huysackerstraat 18, Moergestel, ’s avonds na 18.00 uur. Nieuwe leden kunnen zich ook bij bovenstaan de adressen aanmelden. Zij betalen naast de gel dende contributie 5,— (sr) en 2,50 (jr) als in schrijfgeld. Om misverstanden te voorkomen vermelden wij nog dat de Maasvergunning en de Reuselvergun- ning nog steeds in het vergunningenpakket zit. Het bestuur Ondanks de iets mindere opkomst dan verwacht, zeker door het slechte weer en die alsnog uitge zonden Europa Cup voetbalwedstrijden, werd het toch een gezellige rikavond. Er werd hard om de punten gestreden, maar toch stond het plezier voorop. Winnaar werd tenslotte mevr. Rina van Gorkum. Maar alle begin is moeilijk en zodoende blijven wij toch doorgaan om in deze winteravonden iets voor de Moergestelse bevolking te organiseren. De volgende fijne rikavond vindt op woensdag 23 december a.s. plaats. Dit wordt een prachtige kerstrikavond. Door de mooie prijzen zal de belangstelling groot zijn, de kerstprijzen zijn o.a. konijn, haas, haant jes, etc. Prachtige prijzen om naar huis te slepen, we verwachten jullie om 19.30 uur in ons Club gebouw. Zie ook in die tijd Moergestel Nieuws en MTV nieuws. Allemaal tot ziens namens de Clubgebouwcom- missie S.V. Roef. Brabant, ge verandert De 40-jarige heemkundekring De Kleine Meijerij sluit haar jubileumjaar af met een liedjespro gramma verzorgd door Ad de Laat. De Laat is bekend van vier LP’s met luisterliedjes in Bra bants dialect, waaronder één gouden LP. Tijdens deze avond met een feestelijk tintje, zet hij het Brabant van toen naast het Brabant van nu. Ad zingt over heel gewone dingen, over het leven van alle dag zoals het honderd jaar geleden was, zoals het in zijn jeugd was en zoals het nu is. Hij bekijkt deze overgang soms met wat wee moed, dan weer met milde spot. Het gebruik van Meijerijs dialect geeft er extra levendigheid en zeggingskracht aan. De basis van de teksten van deze succesvolle lied jeszanger ligt bij de (in Brabant welbekende) ge zongen levensloop. Deze sfeervolle bijeenkomst begint om 20.00 uur in de zaal van ’t Oude Nest (bij de Lind) in Oisterwijk, op dinsdag 15 december a.s. De toe gang is gratis. In de tijd rondom Kerstmis en Nieuwjaar wordt in de Burgerzaal van het gemeenthuis traditiege trouw weer de expositie gehouden van Moer gestel Kreatief; een tentoonstelling waarop inwo ners van Moergestel, die in hun vrije tijd iets kreatiefs vervaardigen, in de gelegenheid worden gesteld, om dat wat zij in het afgelopen jaar heb ben gemaakt aan anderen te tonen. Dat dit lof waardig initiatief van de gemeente aanslaat wordt bewezen door het grote aantal deelnemers dit jaar. In alfabetische volgorde zijn dit: Sissy van den Berg met aquarellen en olieverf; Frans Hurkmans met olieverf; Mary de Klerk, aquarel len en olieverf; Eduard Lafertin met houtsnij werk; Sia Reijrink met aquarellen; Carina Ver hoeven met boetseerwerk en aquarellen; Louis Verschuuren met olieverfschilderijen; Frans Vorstenbosch met een miniatuurmolen en Tosca van Waelsden met pastelkrijttekeningen. Tenslotte is er dan nog de fotogroep ’Moergestel’ met foto’s van Bertus van Berkel, Ben Duitsman, Ton van Elsdingen, Jan Geerts, Jeu Houben, Teo Roosen en Piet van der Schoot. De opening van de tentoonstelling zal plaatsvin den op zondag, 20 december om 12.30 uur door Albert van de Werf. Op de zon- en feestdagen 20, 25, 26, 27 december en 1 en 3 januari zal de ex positie geopend zijn tussen 12 en 16 uur en. op de werkdagen tussen 9 en 16 uur. In het volgende nummer van Moergestel Nieuws zal over de expositie en de exposanten nadere informatie worden gegeven. Ook via MTV en de regionale pers zult u aan de ope ningstijden worden herinnerd. Komt u ook kij ken Het is de moeite waard. Annie M.G. Schmidt heeft een belangrijke Ne derlandse literatuurprijs gekregen, nl. de Constantijn Huygens-prijs 1987. Zo krijgt deze 76-jarige schrijfster van kinderboeken, vrouwen- colums, gedichten, radio- en televisieseries en musicals de erkenning waarop men vond dat ze al lang recht had. Van Annie M.G. Schmidt is bekend dat heel haar werk doortrokken is van afkeer van hypocrisie en voorkeur voor het doorprikken van allerlei opge blazenheid en oneerlijkheid. Annie’s boeken zijn in vele landen vertaald en zelf vertaalde zij boe ken uit het Engels en Amerikaans. De Openbare Bibliotheek organiseert van 10 tot 28 december een tentoonstelling over Annie M.G. Schmidt en de door haar geschreven boe ken. Deze boeken worden natuurlijk uitgeleend. De permanente expositie van fotogroep ’Moer gestel’ in de Rabo-bank is weer gewijzigd. Op 4 december is het fotowerk van Ton van Els dingen vervangen door het fotowerk van Bertus van Berkel. Als u dus uw geldzaken gaat regelen, neem dan even wat meer tijd om de foto’s te be kijken. Op dinsdag 22 december 1987 zal in ’Den Boo gaard’ de traditonele Kerstviering gehouden wor den. Hierbij worden alle ouderen van Moergestel vanaf 55 jaar uitgenodigd. Wij zullen wederom proberen om u een sfeervolle middag aan te bie den. In de editie Moergestel Nieuws van de vol gende week zullen wij een volledig programma publiceren. Die Koning Lacht weer, ditmaal in Oirschot en wel zondag, 13 december a.s. om 13.30 uur in gemeenschapshuis ’De Enck’, Agnes van Kleefstraat 65. Bij voldoende belangstelling, die we verwachten, zal er een tweede opvoering ge geven worden om 16.30 uur. Voor laatste bericht kunt u bellen met ’De Enck’, tel. 04997-72691. De toegangsprijs is ook hier slechts 2,50 met verrassing voor de kinderen. Hebt u onze voor stellingen in Moergestel gemist of wilt u uw kin deren (en uzelf of opa/oma enz.) nog eens heer lijk laten genieten van ons spel, dan zien we u graag (als eigen fans) in Oirschot a.s. zondag Er zijn ook ditmaal kosten noch moeite gespaard om er weer een fantastisch schouwspel van te maken. Tot ziens in ’De Enck’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1