Groen licht voor tweede NU: STRAKS: I nertsen-kwekerij I 19 december: De Kerstman komt weer!! Aphrodite Verkeêrd begréépe EHBO-nieuws De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Veronica’s drive-in-show! Kerstnummer ’Moergestel-Nieuws BELASTING BESPAREN en BELASTINGVRIJ SPAREN VERVROEGD of EXTRA PENSIOEN GRATIS EN VRIJBLIJVEND ADVIES!! A.J.M. v.d. Sande Raadsvergadering vrijdag 27 november f Brillen Contactlenzen J.S. Veelzijdiger dan u denkt. Programma donderdag 3 december 19.00 uur. De Lind 35a, Qisterwij kTel. 04242-84899 SesaSfesKö A 12 12e Jaargang - Nr. 503 WOENSDAG 2 DECEMBER 1987 Houdt u er alvast rekening mee? ’Vabo’ Woensdag 16 december a.s. verschijnt ons traditionele Kerstnummer. Dit wordt dan tevens de laatste uitgave van 1987. Op de woensdagen 23 en 30 decem ber verschijnt de krant dus niet! Teksten, bestemd voor het Kerst nummer, hebben we graag op vrijdag 11 december in ons bezit! De Sint op toer, laas Jantjes briefke, en laachte om die fantasie. Och mènneke, zittie, ernstig laachend, unnen echte vos, die heb ik nie. Mar om oe echt heel blij te maoke, kreêgde gij van men ’n peerd van hout. Mee witte steert en witte maone, en 't leêre tuig, beslaon mee goud. Smergens vruug, wier Jantje wakker, sprong as ’n hoske rap uit bed. Hij ha ginne teêd om zich on te kleeje, dé kwaam toch ommers nie zó net. Ik wil mun peèrd zien, riep 't ventje, oft dur de deur kos, mee zun leef. Mar efkes laoter stond ie verschrokken, bij ’t houten peèrd, doodstil en steêf. Ik wó 'n peèrd, dé echt kos loópe, dé leêvend was van kop tot teên. Zon houten ding, riep Jantje kweêkend, ’dés flauwekul, dè hèk al eên. As Sintereklaos nie meer kan rijjen, dan blèkt mar wir 'ns dettie liegt. En ik docht nog wel, dè zonne heilige, nie eêne keer de zaak bedriegt. Eên ding dè kan ons Jantje leêre, tevreeje zeên, mee wè ge kreêgt. En as de Sint oe nie kan helpen, dè ge dan mar liever laacht en zweêgt. a.s. Donderdag 3 december is het de laatste oe fenavond voor de EHBO-ers, die 10 december op examen gaan voor het diploma Reanimatie. Wij wensen vanaf deze plaats hun veel sukses toe. Ook worden op donderdag 3 december alle gedi plomeerde leden verwacht voor de herhalingsles. De EHBO-info zal tevens uitgedeeld worden met daarin vermeld enkele belangrijke data. Wij rekenen op uw komst. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Adm.Ass.k. 'Asmi' Griete Veldeke 1Moergestel Tel. 1795 <5 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Theo op ’t Hoog (S.P.M.): bewogen, gefundeerd betoog. diende te preveleren. In het licht van deze besluitvorming vond hij de door de wethouder in het vooruitzicht gestelde milieunotitie weinig hoopgevend. Wethouder Mulders had het in zijn verweer niet gemakkelijk, vooral niet om de planwijzigingsbe- voegdheid van de gemeente aan te tonen. De voorzitter snelde hem op dit punt te hulp en bracht duidelijkheid. Toen men uiteindelijk tot hoofdelijk stemming overging waren de kaarten geschud: C.D.A. en P.G.B. steunden het voor stel van hun wethouders. De drie kleine fracties stonden achter het minderheidsstandpunt van de burgemeester. Gemeentegarantie voor bouw paviljoen M.T.V. Met het voorstel om een gemeentegarantie van 250.000,— te verlenen voor de bouw van een nieuw paviljoen op de terreinen van M.T.V. Sto- keind, begaf het college zich op een niet eerder betreden terrein, dat misschien wel eens ’trend settend’ zou kunnen gaan werken. Burgemeester ter Veer kwam er eerlijk voor uit dat het college enigszins schoorvoetend deze eerste stap had ge zet. Volgens hem waren de financiële vooruit zichten van M.T.V. echter zodanig dat de ge meente nauwelijks enig risico kon lopen. Alleen het C.D.A. had in eerste instantie nogal bezwaar. Na een korte schorsing konden zij zich echter ook met het voorstel verenigen. De publieke belangstelling voor deze vergade ring was vrij groot, waarbj de tegenstanders van de komst van een nieuwe nertsenkwekerij zeker in de meerderheid waren. Zij lieten de voor hen tegenvallende beslissing rustig over zich heen komen. Aan de agitatie rond de al dan niet toelaat baarheid van een tweede nertsenkwekerij aan de Reedijk is vrijdag 11. een, minstens voorlopig, einde gekomen. Met 7 tegen 3 stemmen (de heer Vriens P.G.B. was we gens ziekte afwezig) werd het meerder- heidsvoorstel van beide wedhouders om via een bestemmingsplanaanwijzing de vestiging mogelijk te maken aangenomen. De drie eenmansfracties V.V.D.-S.P.M. en Lijst Denissen stemden tegen. Aan het begin van de vergadering kreeg de heer Bollen de gelegenheid om zijn bezwaarschrift nog eens toe te lichten. Hij deed een dringend be roep, vooral op die raadsleden die meer specifiek de belangen van de agrarische bevolking dienen te behartigen, om niet met het meerderheids- voortel van het college in te stemmen. Door dit wel te doen zouden zij hun achterban een slech te dienst bewijzen. Toen het punt aan de orde kwam was het in eer ste instantie vooral Theo op ’t Hoog die in een bewogen, maar goed gefundeerd betoog het meerderheidsvoorstel op de korrel nam. Hij herinnerde wethouder Mulders nog eens aan ’de nacht van Van Riel’ in 1979, waarin juist op dit gebied op de plankaart een crucia le rol had gespeeld. Vooral de kleine bosperce len die in dit verkavelde gebied waren overge bleven en die nu door milieuschade zouden worden bedreigd legden in zijn betoog veel ge wicht in de schaal. Anderzijds vocht hij op grond van de bepalingen in het Bestemmingsplan Buitengebied de legitimiteit van de voorgenomen bestemmingsplanaanwijzing aan: een nertsen kwekerij was daarin uitdrukkelijk bestempeld als nie argrarisch bedrjf. Bovendien was de oorspronkelijk opgenomen mogelijkheid tot planwijziging later uit de bepa lingen geschrapt. Tenslotte tilde op ’t Hoog er zwaar aan dat de meerderheid van het college het advies van de commissie beroepszaken en 401 be zwaarschriften zomaar naast zich neer had ge legd. ’Een edelpelsdierfokkerij is een karikatuur van de Schepping’, besloot hij zijn bewogen be toog. Na een korte schorsing van de vergade ring was het woord aan de verantwoordelijke wethouder Theo Mulders. Hij betoogde dat hij de in het geding zijnde belangen van milieu, ruimtelijke ordening en persoon nauwgezet had affgewogen. Op grond van de uitspraken van ho gere instanties moet het vestigen van een edel- pelsdierenkwekerij mogelijk zijn. Een hinderwet vergunning is verleend en ruimtelijk ligt geen en kel bezwaar de bedoelde planwijziging in de weg. Dit gedicht kwamen we deze week tegen in het weekblad ’Goirles Belang’. Met welwil lende medewerking van de auteur ’Vabo’ (Wim van Boxtel uit Goirle, ook in Moerges tel geen onbekende) plaatsen we dit gedicht ook deze week in Moergestel-Nieuws. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel üvvV - Intocht en interview Sint Nicolaas - MTV-Mix - Voorlichtingsfilm Nutsbedrijven Naast deze uitzending ziet u ons deze maand nog twee keer op het scherm ver schijnen, n.l. op kerstavond 24 december om 21.00 uur met een rechtstreekse uitzen ding vanuit de parochiekerk, en op oude jaarsavond om 19.00 uur met een speciaal oudejaarsavond-programma. I.v.m. het noodzakelijke opnieuw afstel len van onze uitzend-apparatuur, is het mogelijk dat, bij een eventuele slechte ontvangst, uw T.V. iets bijgeregeld moet worden. Jantje van de overburen, vroeg on Sintereklaos ’n peèrd. Unnen echte vos, mee witte maone, en mee ’nen effe, witte steert. Gif meepessaant dan ok ’n zaodel, zó schrééf ie op zunnen witten brief. Zó eên van leêr mee koperen totsen, mar zilver, schrééf ie, hek net zo lief. Refererend aan zijn uitspraak bij de behandeling van het bestemmingsplan buitengebied gaf hij daaraan een andere interpretatie dan welke hem door Theo op ’t Hoog in de schoenen was ge schoven. In tweede instantie legde ook de heer Gerlach (V.V.D.) de wethouder het vuur na aan de schenen. Hij vroeg zich op de eerste plaats af hoe wethouder Mulders bij de afweging van belangen tewerk was gegaan en hoe hij in redelijkheid had kunnen besluiten dat persoonlijk belang hier Gelukkig is het weer bijna 5 december. Niet al leen omdat dan de grote kindervriend verjaart, maar vooral omdat het dan weer de eerste zater dag van de maand is en dat betekent feest in ’t Draaiboompje. Vorige maand was er de Belgische formatie Vi sion en nu is het tijd voor Veronica’s drive-in- show met o.a. als disc-jockey PETER TEE- KAMP (presentator van Oh, wat een nacht. Hol landse hits en Goud van Oud). Tijdens deze show kunnen we niet alleen te gek dansen op de top 40 muziek, maar kunnen we ook samen met onze vrienden en vriendinnen aan allerlei spelletjes meedoen en zodoende nog leuke dingen winnen. En omdat Sinterklaas verjaart zullen er diverse kadootjes uitgedeeld worden. Nou, dat wil ik net als jij ook niet missen. Dat is dan afgesproken: ik zie je aanstaande zaterdag in den Draai. Houdoeoeoe! - - ^^^azal Givenchy KIe Missoni Naf- ■JTé Ray-Ban Roden Alpina Atrio Benetton b^l^^n!e7Cazal Christian Dior Dunhill soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cart^e^^»»^ Christian J;i Jaguar Je# Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis- Silhouette Alpma Benetton Bugatti Cartie^^^^ Dior Dunhill Ferrari <^^!Liiy Gi> Kj^^^Lacoste N^'l "Tatou l.rsche Ray-r h~ue»X AIPina è'J i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1