BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Exploitatie Centrale Antenne-inrichting Moergestel Glas, hup in de glasbak evenementen PAGINA 11 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 NOVEMBER 1987 10 502-2 502-1 WAAR LAAT JE HET? 502-3 l. 2. i 3. 4. 2a. 5. 6. Moergestel, 18 november 1987. De Burgemeester, J.B.S. ter Veer Moergestel, 20 november 1987. De voorzitter van de kommissie voor Financiën en Belastingen, J.B.S. ter Veer, burgemeester. De commissie Financiën zal op vrijdag 27 november 1987 om 19.00 uur bijeenkomen, ten einde zich uit te spreken over de rapportage en het advies van de werkgroep C.A.I. met be trekking tot: Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50 lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen aan: F.P.M. Kools, Oisterwijkseweg 15 en M.M.G.M. van Drunen, Hild 17, beiden te Moer gestel, voor het bouwen van een 2-onder-een-kap-woning, op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel sektie A nr. 714, plaatselijk bekend Burg. Poortstraat (Papen- acker). Onderhavige aanvrage ligt met bijbehorende bescheiden, vanaf 27 november 1987, gedu rende 14 dagen, ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen genoemd voornemen schriftelijke bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 25 november 1987. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen is ingekomen: een aanvrage van Donkers Moergestel V.O. F., p/a Schoolstraat 60 te Moergestel, om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een garage bedrijf, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel ka dastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A, nummer 4123, plaatselijk bekend Schoolstraat 60. Bovengenoemde bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekre tarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, en wel tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn liggen genoemde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bi bliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, en wel elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Vanaf heden gedurende 1 maand kunnen gemotiveerde bezwaarschriften bij ons Kollege worden ingediend. Voor de indiner van een bezwaarschrift bestaat de mogelijkheid het schriftelijk verzoek te doen om zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen bezwaren worden ingebracht tijdens een te houden openbare zitting op 10 december 1987, om 10.00 uur, in het gemeentehuis van Moergestel, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het be voegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Volledigheidshalve wordt opgemerkt, dat degene(n), die bezwaren hebben ingebracht op bovenomschreven wijze, alsmede eenieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, in de gelegenheid wordt gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van de te nemen beschikking in te dienen. Moergestel, 25 november 1987. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak. ?|i 26 november: Jazz en Dixieland bij De Veerkes. 27 november: Kienen bij Gezwiene 20.30 uur bij Hans en Riky. 28 november: Regiobal in Den Boogaard 20.30 uur. 1 december: Verg. Fok- en Controlever. St. Ni- colaas 20.00 uur in café Den Bolck, Biest- Houtakker. 2 december: Centrale discussie Boerenbond 20.00 uur in de bovenzaal. 3 december: Uitzending M.T.V. 19.00 uur. 7 december: Cursus K.V.O. 13.30 uur in Den Boogaard. 8 december: Algemene vergadering Boeren bond 20.00 uur in ’t Draaiboompje. 11 december: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. 15 december: Studieclub om 20.00 uur boven zaal Boerenbond. 16 december: Sectieverg. Veecentrale 20.00 uur Draaiboompje. 23 december: K.V.O. kerstviering 20.00 uur in Den Boogaard. keur. In dat licht bezien zijn er in beginsel twee opties: 1. Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. leiden ertoe, dat het tarief tussen een bedrag van f 15,50 en f 16,50 per maand zal komen te liggen. Het tijdig vast te stellen definitief maandtarief zal eerst van het moment van koppeling c.q. van de nieuwe zenders bij de abonnees in rekening worden gebracht. Hierbij maak ik bekend dat op vrijdag 27 november 1987 om 19.00 uur ten gemeentehuize alhier een openbare vergadering zal worden gehouden van de kommissie voor Financiën en Belastingen. Op de agenda staat de bespreking van de rapportage en het advies van de werk groep C.A.I. met betrekking tot de expolitatie centrale antenne-inrichting Moer gestel. Ondanks het feit dat in de raadsvergadering van 30 augustus 1985 met betrekking tot de centrale antenne-inrichting C.A.I.) ondermeer besloten is, voor wat be treft het doen van nieuwe investeringen voorlopig pas op de plaats te maken, be reikte ons college nadien nogal eens vragen ten aanzien van de ontvangst van an dere zenders, welke ons noopten een en ander opnieuw te overwegen. Bij het besluit tot aanleg van de C.A.I., welke dateert van 1974, zijn wij uitgegaan van de destijds aanwezige behoeften. Vanaf dat moment maken wij een optimaal gebruik van de bij aanleg geschapen mogelijkheden. De ontwikkelingen zijn evenwel met ongekende snel heid op ons afgekomen, waarbij naast satelliet TV-programma's ook nieuwe diensten, zo als abonnee-TV en interaktieve diensten, het levenslicht zien. Bij een overgang naar satelliet- ontvangst zullen andere stations, zoals Sky-Channel, Super Channel, TV 5, RTL ook hun intreden kunnen doen. Bij een mogelijke uitbreiding in ontvangstmogelijkheden dient thans ook buiten het relatief enge kader van de plaatselijke C.A.I. gekeken te worden. Overwogen moet worden of aansluiting op Öisterwijk of via die gemeente en Berkel-Enschot op Til burg, niet meer rendement kan opleveren. Met betrekking tot deze mogelijkheid hebben wij de raad toegezegd dit jaar met een afge rond voorstel te komen. Gelet op de specifieke kennis welke vereist is om tot een goed in zicht te komen, heeft de raad op 27 maart 1987 besloten een externe deskundige in te scha kelen, i.c. het bureau Intercai BV uit Geleen. Gelijktijdig is een begeleidingscommissie ge vormd. In overleg met deze als werkgroep bestempelde commissie heeft Intercai inmiddels de nodige onderzoeken gedaan en daarvan uitgebreid verslag uitgebracht. Na een stuk algemene informatie en toekomstvisie is daarbij, zoals de titel 'Eva- luatierapportage voor de exploitatie van de CAI Moergestel' aangeeft, uiteraard in gegaan op de situatie Moergestel en de verbeteringen welke hier zouden kunnen worden aangebracht. Gebleken is dat de totale installatie qua montage en afwer king een keurige indruk maakt. Dit laat onverlet dat thans na ruim tien jaar bepaalde delen van het net aan vervanging toe zijn. Daarenboven behoeft de C.A.I. alleen al met het oog op de zenderuitbreiding met Nederland 3 in 1988 uitbreiding c.q. aan passing van respectievelijk het aantal kanalen en het kabelnet. Dit in ogenschouw nemende dient gestreefd te worden naar een 30 kanaals VHF/UHF net. Bij deze aanpassing zou natuurlijk ook het eigen ontvangststation betrokken moeten wor den. Gelet op de wens te komen tot intergemeentelijke verbindingen heeft dit niet de voor- Signaallevering vanuit Öisterwijk, waarop ook de gemeente Haaren zou kunnen aan sluiten; Een rechtstreekse koppeling met Tilburg via Berkel-Enschot; 2b. Na in eerste instantie een verbinding met Öisterwijk, in een later stadium een gezamen lijke doorkoppeling naar Tilburg. Zowel voor de Oisterwijkse als Tilburgse koppeling geldt, dat de aangesloten gemeenten met een ontvangststation te maken krijgen, waardoor uitbreiding van het thans geboden programma-pakket mogelijk wordt. Daarnaast kunnen de kosten van de signaalhuur over een groter aantal abonnees worden omgeslagen. Aansluiting op het ontvangststation van Öisterwijk geeft op dit moment slechts een meer waarde van een tweetal satellietprogramma's, nl. Sky-Channel en Super Channel. Voor die koppeling zal Öisterwijk een signaalhuur in rekening brengen. Nog lopend overleg tussen de gemeenten Öisterwijk, Haaren en Moergestel heeft duidelijk gemaakt, dat bij het bepa len van die signaalhuur ondermeer de recente investeringen in het ontvangststation Öisterwijk van invloed zullen zijn. Daarbij is ook nog onzeker in hoeverre bij een latere doorkoppeling naar Tilburg, naast de signaalhuur die Tilburg zal vragen, ook de Oisterwijkse signaalhuur nog voor kortere of langere tijd zal meelopen. Bovendien moet nog duidelijk worden of en zo ja, op welk moment doorkoppeling naar Tilburg zal plaatsvinden. Hierbij zullen tegen de achtergrond van belangrijke technologische ontwikkelingen in de naaste toekomst, de mo gelijkheden en onmogelijkheden van beide ontvangststations (Tilburg en Öisterwijk) tegen elkaar afgewogen dienen te worden. Een en ander vraagt op dit moment meer tijd voor nader onderzoek en besluitvorming. Een rechtstreekse koppeling Moergestel-Tilburg via Berkel-Enschot heeft het voor deel, dat direct over een groot aantal TV- en radio-programma's meer kan worden beschikt. Tilburg geeft thans 11 televisieprogramma's, waaronder Sky-Channel, Su per Channel en TV 5, plus 19 FM radioprogramma's door, alsmede het TV-geluid van Nederland 1 en 2 via de FM. Er is daarenboven nog een kabelkrant, te weten Info- kab en Brabant Pers, terwijl de ontvangst van de BBC met een aantal andere gro te gemeenten in Noord-Brabant wordt bestudeerd c.q. voorbereid. Als reëel nadeel moet op dit moment genoemd worden het feit, dat de rechtstreeks aan te leggen kabelverbinding Moergestel-Tilburg geheel voor rekening van de gemeente Moer gestel komt. Mogelijk biedt het thans lopende overleg tussen de drie gemeenten op dit punt nog enig perspectief. De werkgroep geeft als zijn oordeel, dat in 1988 spijkers met koppen geslagen moeten wor den, hetgeen alleen te bereiken is met een rechtstreekse aansluiting op het net van Tilburg. Eerst dan kan de Moergestelse abonnee ook werkelijk meer geboden worden. Daarnaast moet naar het oordeel van de werkgroep 'Tilburg' ook voor de verdere toekomst in staat wor den geacht de ontwikkelingen op dit gebied te blijven volgen. Gehoord het advies van de werkgroep hebben wij de hierna geformuleerde conclu sies en aanbevelingen in principe overgenomen. Wat het technisch beheer van de C.A.I. betreft zijn wij van oordeel, dat het aanbeveling ver dient de vereiste specialistische kennis op contractbasis in te huren. Met betrekking tot het administratief en bestuurlijk beheer lijkt het ons in dit stadium verstandig de ontwikkelingen in 1988 af te wachten en de werkgroep in het kader van de realisering van het project 're novatie en koppeling C.A.I.' in stand te houden. De conclusies en aanbevelingen luiden: 1Vernieuwing c.q. aanpassing van het kabeltelevisienet Moergestel aan de huidige stand van techniek en mogelijkheden; Rechtstreekse signaallevering vanuit Tilburg en afzien van renovatie en uitbreiding van het huidige ontvangststation in Moergestel; Beheersaspecten: a. het technisch beheer op contractbasis inhuren; b. in afwachting van een regionale koppeling en nieuwe ontwikkelingen op het terrein van privatisering lijkt de keuze van een wellicht meer aangepaste beheersvorm op dit moment niet gewenst; c. omtrent advisering ten behoeve van het bestuurlijk beheer de thans gevormde werk groep in stand houden; Uitgaande van de veronderstelling, dat voor 1 januari 1988 door de gemeenteraad in po sitieve zin zal worden besloten, dient - inclusief de tijd van voorbereiding - er rekening mee gehouden te worden, dat de renovatie en koppeling op z'n vroegst in september 1988 gerealiseerd zullen zijn; Met het oog op de verplichte doorgifte van Nederland 3 op 1 april 1988, zal in afwach ting van het gestelde onder punt 4, een noodvoorziening moeten worden getroffen; Teveel onzekere factoren zoals, a. het in 1988 al dan niet alsnog deelnemen van de gemeente Öisterwijk en Haaren in de kosten van een rechtstreekse koppeling met Tilburg; b. een slechts op goede aannames gebaseerde becijfering van de kostenraming van de renovatie en koppeling;

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 11