III SLAGERIJ KETELAARS B.V. 9.25 1.65 0.90 2.55 2.75 i ElEEXSlViEB Prima optredens ’Die Naemloose Speelers’ Bond van Ouderen Handwerkexpositie E.H.B.O.-nieuws Fotogroep Moergestel Speelgoedbeurs 1987 geslaagd Prinsenbal cv de Dorstvlegels Informatie-avond Openbaar Basisonderwijs Moergestel Jubileum Fok- en Controle-vereniging Cabaretier Rien de Graaf in No. 90 ’De Koning lacht’ nog ’n keer... Buurtvereniging ’De Oistelvoirtjes’ Wk/ BOTERHAMWORST 100 gram RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTEBROOD (met eigen gehakt) Weekaanbiedingen van 5 tot 11 november MALS MAGER RUNDERFILET 500 gram CORDON BLEU'S 100 gram Fototentoonstelling 1987: jaar van de daklozen r-jO/ PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 NA 2 M.O. de bette keu» in verte kip i wel- hand roken r drie r heb :bent naar Irene orale rhof. d ge- aan- om ;kte, mee soek deze vele celd. F vo- lald, Dia- Zoals u elders in dit blad hebt gelezen, is er a.s. zondag weer een hobbybeurs. De leden van de buurtvereniging willen wij dit jaar ook weer in de gelegenheid stellen om gra tis te komen kijken. Zij kunnen de gratis toegangsbewijzen weer af halen bij Ank Zuman, Kriekenakker 28 op za terdag 7 november tussen 16.00 uur en 18.00 uur. Het vorige weekend stond ’n tweetal uitvoerin gen op het programma van de toneelgroep ’Die Naemloose Speelers’ in ’Den Boogaard’. Gespeeld werd het koningsdrama: ’De koning lacht of een haar in de soep’ van Jan Naaykens. Regisseur Jan van den Hurk had de rollen pri ma verdeeld in dit toch moeilijke stuk. Bijna ’n jaar was er aan gewerkt, met gevolg dat er nogal eens van spelers moest worden gewis seld. Er was bij de uitvoeringen echter nauwe lijks iets van te merken, omdat iedereen de hem of haar toebedeelde opdracht uitstekend uit voerde. Donderdag 5 november a.s. hebben we weer een bijeenkomst in de Vereniging om 20.00 uur. Op deze avond zal een nieuw lid zijn werk ver tonen. Ander werk blijft natuurlijk ook wel kom. Tot donderdagavond. 10.15 loom, Hot jaar kers Aanstaande vrijdag, 6 november vindt in jonge rencentrum No. 90 een optreden plaats van de cabaretier RIEN DE GRAAF. Rien de Graaf maakte tot voor kort deel uit van het theater-trio Horzel. Na het uiteenvallen van dit trio besloot Rien solo te gaan. Dit resulteerde in zijn solo- programma ’UITZENDBURO DE WITT EN ZO’. Rien de Graaf levert met zijn stuk ’UITZEND BURO DE WITT EN ZO’ een prima presenta tie en krijgt het met een ruim 2 uur durend pro gramma voor elkaar om mensen aan het lachen en denken te zetten. Dit avondvullend program ma vol aktiviteit en homor, met ironische onder toon vindt plaats in jongerencentrum No. 90, Vloei weg 90 te Oisterwijk. De aan vang is 21.00 uur en de entree bedraagt 3, Krij- tel.: ’0-22. :r- en 5 jon- ve lei- tizen, pen- ean- bij UIT EIGEN KEUKEN 6 stuks Voor de derde maal een speelgoedbeurs Mis schien zijn de zolders wel leeg. Het tegendeel bleek waar te zijn. Er kwam zelfs meer en nog beter en mooier speelgoed dan de voorgaande jaren. De kuip in ’Den Boogaard’ kon konkurreren met een goed gesorteerde speelgoedwinkel. Ook aan kopers was zeker geen gebrek. De he le beurs verliep in een gezellige ontspannen sfeer, waar iedereen een koopje op de kop kon tikken. Het volgende jaar zijn we er weer met een speel goedbeurs. Hartelijk dank aan kopers en verkopers voor uw spontane medewerking. Een speciaal woord van dank aan Gertruud, Hetty, Len en Ria. Roos, Rieki, Henriëtte en Anny. Op zaterdag 7-11-87 organiseert cv de Dorstvle gels haar jaarlijkse elfde van de elfde bal. Op deze avond zal omstreeks 21.30 uur Prins Driek den Eerste aftreden. Samen met zijn hof houding en de bezoekende verenigingen zal hij een waardig slot aanzijn bewind proberen te ma ken. Om 11 minuten over 11 zal dan de nieuwe Prins van cv de Dorstvlegels zijn opwachting maken voor het nieuwe seizoen ’87/’88. Graag nodigen wij u uit op deze avond, om samen het glas te heffen met onze nieuwe Prins op weg naar een gezellig en sfeervol Karnaval. Deze avond vangt aan om 20.30 uur, wordt ge houden in café/rest. ’t Centrum, en is gratis toe gankelijk. Inhoudelijk was het stuk heel sterk en de soms wat lange dialogen verveelden zelfs de kleinste kijkertjes niet. Wat betreft decor, verlichting en kostuums had men ook niets aan het toeval overgelaten. Het geheel was prima verzorgd inclusief de geluidsef fecten. Graag onze complimenten aan iedereen die op welke wijze dan ook zijn bijdrage hieraan heeft geleverd. We hebben er (2 maal) van geno ten. Veel sukses straks in Oirschot! Aanstaande vrijdag 6 november eerste vrijdag van de maand. Om tien uur Eucharistieviering met medewerking van het ouderenkoor ’Echo’. Voorganger pastor H. v.d. Broek. Na deze viering is er gelegenheid samen koffie te drinken in ’Den Boogaard’. a.s. Donderdag 5 november is het de 2e lesavond voor de eerste reanimatiegroep. Deze lesavond staat weer onder leiding van onze arts Docent Dr. P. Terwindt. Alle gediplomeerde leden worden verwacht ook op donderdag 5 november voor de herha- lingslessen EHBO, die verzorgd worden door onze kaderinstructeur Wil v. Rooij. Op dinsdag 10 november is er een gezamenlijke oefening gepland met onze zustervereniging Hel- voirt. De EHBO’ers van Moergestel worden dan ook op dinsdag 10 november om half acht ver wacht bij het Wit Gele Kruisgebouw zodat wij dan gezamenlijk kunnen vertrekken naar Hel- voirt. Op zondag 15 november zal er in de Burgerzaal van het Gemeentehuis een handwerkexpositie gehouden worden. Het handwerken is een van de vele aktiviteiten, die door de Ouderen van Moergestel worden be oefend. Tweemaal in de week worden er onder deskun dige leiding de handwerkcursus gevolgd. Deze werkstukken die daar zoal gemaakt wor den zijn op deze expositie te bezichtigen. Ook zullen er tegen een redelijke prijs werkstuk ken te koop worden aangeboden. De expositie is voor iedereen gratis toegankelijk en zal geopend zijn van 11.00 uur tot 16.30 uur. Gezien wat er zoal geboden wordt is een gang naar het Gemeentehuis zeker de moeite waard. Namens de Aktiviteitenkommissie. Wanneer Op woensdag 4 november vanaf 20.00 uur tot ±22.30 uur. Waar In gemeenschapshuis ’Den Boogaard’. Door wie Door de initiatiefgroep Openbaar Basisonder wijs Moergestel: Jos Creusen, Jan Denissen, Frans Goris, Toos Heslenfeld, Flip van Ogtrop en Ted Outmaijer. Voor wie Met name voor alle Moergestelse ouders met kinderen, geboren tussen augustus 1982 en augustus 1985. Maar ook voor ouders met iets jongere en/of oudere kinderen, die het initiatief een warm hart toedragen. Waarom Om, ter aanvulling op het onlangs verspreide in- formatieboekje, informatie te verstrekken over de plannen om per augustus 1989 een Openba re Basisschool in Moergestel te starten, zodat de ouders een zorgvuldige afweging kunnen maken bij de schoolkeuze voor hun kinderen. Wat is er te doen - De heer Goris van de Moergestelse initiatief groep geeft een toelichting op de noodzakelijke voorbereidingen die tot nu toe zijn getroffen; - de heer Vroon van de landelijke Vereniging Openbaar Onderwijs zet uiteen wat Openbaar Basisonderwijs precies inhoudt; - de heer Smolders, bestuurslid van de zojuist gestarte Openbare Basisschool in Hilvarenbeek, vertelt over de wijze waarop het Openbare Ba sisonderwijs in zijn woonplaats tot stand is gekomen; - de heer Twigt, direkteur van de Openbare Ba sisschool in Hilvarenbeek, geeft een overzicht van het praktische funktioneren van een pas gestarte Openbare Basisschool; - met de inititatiefnemers kan kennis worden ge maakt en van gedachten worden gewisseld; - aan de sprekers, de initiatiefnemers en de heer van Oosterwijck, inspekteur van het Basisonder wijs, kunnen vragen worden gesteld; - de heer van Ogtrop van de initiatiefgroep zit de avond voor; - geïnteresseerden kunnen aan het einde van de avond kun kinderen aanmelden voor de Open bare Basisschool. Dus Meer dan genoeg reden om op woensdag 4 no vember om 20.00 uur de informatie-avond over Openbaar Basisonderwijs in ’Den Boogaard’ bij te wonen. In tegenstelling met eerdere berichten, wordt het 60-jarig jubileum van de Fok- en Controlevere- niging niet gevierd op 17 november, maar in ver band de viering van het 75-jarig bestaan van de RABO-bank op deze datum, hebben we de her denking moeten verplaatsen naar maandag 23 november a.s. Het bezoek op de bedrijven begint 's morgens om 10.00 uur bij het bedrijf van L. Kennes, om vervolgens het zwart-bonte bedrijf van Jac. Donkers te bezichtigen. In de middagpauze is er dan een koffiemaaltijd in Bar ’De Schouw’, Rootven, waar door de heer Fr. Geboers nade re toelichting zal worden gegeven over het be drijf van A. Ketelaars, Heikant, dat 's middags zal worden bezocht, waarbij tevens het geiten- bedrijf van J. Ketelaars voor de leden is open gesteld. Aan deze excursie kan ook door de da mes en jongere mee werkende kinderen worden deelgenomen. ’s Avonds is er dan in de Schouw een gezellige avond. De Verenigde Naties hebben 1987 uitgeroepen tot het Internationale Jaar van de Daklozen. Veel aandacht gaat uit naar daklozen in de Der de Wereld, maar ook hier in onze eigen omge ving leven mannen en vrouwen zonder dak of thuis. Het gaat om een groep van tussen de 50- en 100.000 mensen. Tot die groep behoren men sen die een zwervend bestaan leiden en misschien af en toe in één van de passantenverblijven over nachten. Maar ook bewoners van internaten van de thuislozenzorg behoren tot de groep. De laatsten vinden daar soms voor enkele dagen of maanden, maar ook voor jaren hun plek. Over deze mensen gaat de fototentoonstelling die van 2 t/m 13 november wordt gehouden in de Openbare Bibliotheek. Weken achtereen zocht fotograaf Jos van der Hamsvoord her en der dak- en thuislozen op. Van zijn ervaringen maakte hij een indringende tentoonstelling over dak- en thuislozen in Neder land onder de titel: ’Het Huis van de Thuisloze’. Gedurende de openingsuren van de bibliotheek is deze tentoonstelling gratis voor iedereen te be zichtigen. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. 'T VERSTE VLEES HAM JE LEKKER DICHTBIJ! Goed nieuws voor wie ons koningsdrama voor de jeugd nog niet (voor de tweede maal) kon zien. Zeer enthousiast over de kwaliteit van onze voorstelling bood de beheerder van Gemeen- schapcentrum ’De Enck’ te Oirschot ons meteen na de voorstelling een ’kontrakt’ aan om het stuk ook voor de Oirschotse jeugd te spelen. De afspraken zijn inmiddels gemaakt en we spelen opnieuw ’De Koning Lacht’ van Jan Naaykens op zondagmiddag 13 december a.s., in ’De Enck’ te Oirschot. Noteer alvast de datum, nadere gegevens volgen. Nooit een jeugd-voorstelling van ’Die Naemlo- se Speelers’ gezien? Informeer dan ’ns in de buurt, want de twee voorstellingen in Moergestel werden reeds door tussen de 500 en 600 mensen bezocht, en, gezien de reakties die mij bereikten, hebben ze allen zeer genoten, kinderen, ouders en, heel speciaal ook, oma’s en opa’s! Terugblikkend op dit vierde stuk, speciaal voor de jeugd, dat we in ons dorp gebracht hebben, wil ik graag eens publiekelijk veel dank zeggen aan de spelers, maar liefst 19 in getal deze keer, - waarvan er 10 voor het eerst meededen (heeft U het gemerkt?!) - die zich stuk voor stuk en in goede sfeer zo hebben ingezet voor dit ’zware’ stuk, samen met onze tijdelijke techni ci en onze costumières/decorateurs, zodat het een onvergetelijke avond of middag werd voor zo velen. Hartelijk dank! Er zit weer volop le ven in de groep! Voelt U zich ook aangetrokken tot onze hobby, als speler of licht- of ge luidstechnicus, grimeur, etc., neem dan even kontakt op met ondergetekende. Bij voorbaat zeer welkom! de regisseur, Jan van den Hurk KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 ri

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3