0 Buurtverenigingenkwis 1987 Moergestel Vluchtelingengezin welkom in Moergestel Op 8 november - 4e hobbybeurs Superprijs Grote Clubactie in S Uitwisseling koren Vision Eerste Communie Postzegelnieuws Zaterdag 14 november 20.15 uur in ’Den Boogaard’ Aphrodite met als thema: ’Kinderen’ Kaartverkoop vanaf heden bij: Supermarkt Denissen, Rootven 38 Groentehal ’Crisje’, Rootven 5 M. Oerlemans, Óisterwijkseweg 43. Entreeprijs: 3,—p.p. LIVE-UITZENDING WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 16 12e Jaargang - Nr. 499 0^ 2——— WW* 25,bedragen. Wilt u zo goed zijn dit bedrag op de Ouderavond van 11 november te voldoen. Mocht u onverhoopt verhinderd zijn voor deze avond, dan ontvangen wij daarvan graag een be richt op onderstaand adres. U bent allemaal van harte welkom op: woensdag 11 november a.s. Met vriendelijke groeten. ’Werkgroep Eerste Communie’ Kontaktpersoon: Mia Erven Raamackerstraat 4, tel. 1186. 18 november ’Wat wil je later worden?’ is voor elk kind een belangrijke vraag en de aanleiding om voor de serie Kinderpostzegels het thema ’Kind en Be roep’ te kiezen. De serie bestaat uit drie postze gels met bijslag, die tevens als velletje worden uitgegeven. Waarden: 55 4- 25, 65 35 en 75 35 cent. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel öwV Programma MTV donderdag 5 november WIE, WAT, WAAR? M.T.V.-MIX met: Duivensportvereniging ’Over Berg en Dal’ Hobbybeurs ’De Oistelvoirtjes’ Jeugdledenwerfactie Harmonie Blaoskapellenfestival ’De Pierewaaiers’ Toneelvereniging ’Die Naemloose Spelers’ Buurtverenigingenkwis Parachutespringen Theo Verbakel en Marcel Bergman Brandweeroefening ’Opus Dei’. OP DE KOFFIE BU De familie Laffertin op ’Het Brieltje’ Reportage van een jachtpartij bij ’Stille Wille’. Vrijdag 6 november vanaf 18.00 uur: rechtstreekse uitzending van de discussie rond de Algemene Beschouwingen vanuit het gemeentehuis. •'«S* I De entree bedraagt: kinderen tot 12 jaar 0,50; 12 jaar en ouder 2,—. Dus niet vergeten om a.s. zondag een bezoek te brengen aan de hobbybeurs tussen 11.00-17.00 uur. U bent van harte welkom in ’Den Boo gaard’ te Moergestel. Tevens vindt er deze dag in het centrum van Moergestel het door de karnavalsvereniging ’Blaaskapellenconcours’ plaats. In al de café’s dat het dorp rijk is zitten diverse muziek kapellen vanaf 16.00 uur hun nieuwe repertoi re te spelen. De entree hiervoor is gratis. U ziet dat het op 8 november bruist van de ac tiviteiten in het centrum van Moergestel. Zaterdag, 7 november wordt er weer een muzi kale topact verzorgd in ,’t Draaiboompje’. Deze keer zal dat gebeuren door de formatie VI SION. Deze groep uit België hoeven we eigen lijk niet meer aan jou voor te stellen. Tenminste als ook jij elke eerste zaterdag van de maand in deze favoriete discotheek komt, want dan ken je deze band ongetwijfeld. Het in namelijk op jul lie verzoek dat ze binnenkort weer optreden. Er zijn in Moergestel heel wat loten verkocht van de Grote Clubactie. Daarbij kon men een enkel lotje kopen, maar ook een heel vel met 4 loten tegelijk. Dit laatste gaf uitzicht op extra prijzen. Op zo’n combinatie van 4 loten (een heel vel dus) is bij de loten die door de afdeling korfbal van S.V. Roef! zijn verkocht een super prijs gevallen, nl. een geheel verzorgde vakan tie naar Finland voor twee personen (aangebo den door het Fins verkeersbureau Nederland). Deze prijs is gevallen op de combinatie: 29/024544/099544/174544/249544 Wanneer het vel in afzonderlijke lotjes is ver kocht is de prijs niet geldig (tenzij natuurlijk het vel weer heel gemaakt kan worden door samen werking van de verschillende kopers). Wanneer u denkt voor deze prijs in aanmerking te komen, neemt u dan contact op met de coör dinator van de door S.V. Roef! verkochte loten, mevr. C. Schilders, Kruysackerstraat 22, tel. 2326. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Óisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Moergestel moet bereid zijn op korte termijn een vluchtelingengezin in haar gemeen schap op te nemen. Met dit voorstel verraste het college bij monde van burgemeester ter Veer de raadsleden enigszins. Als reactie op een verzoek van Vluchtelingenwerk immers hadden B&W nog gesteld dat Moergestel geen medewerking kon verlenen aan de uitvoering van de Regeling Opvang Asielzoekers. Tijdens de raadsvergadering van afgelopen vrijdag echter bleek het college toch bereid zijn steentje te willen bijdragen aan de oplossing van dit maatschappelijk probleem. Gezien het enorme bezoekersaantal van het af gelopen jaar heeft buurtvereniging de Oistel voirtjes uit Moergestel gedacht er weer goed aan te doen om een hobbybeurs te organiseren. De doelstelling van deze beurs is om mensen die om wat voor reden dan ook veel vrije tijd heb ben ideeën aan te dragen waarmee ze deze tijd op een leuke en ontspannen manier kunnen doorbrengen. Tevens kunnen de mensen met een zelfde hobby van gedachten wisselen met de deelnemers. Het is de organisatoren gelukt om een aantal unieke hobby’s binnen hun deuren te halen. Zo is er bijvoorbeeld te zien hoe men oude reli gieuze beelden opknapt of hoe ons wegennet er op een schaal van 1:27 uitziet. De diverse schilderkunsten, houtbewerkingen en verzamelingen kunt u ook bewonderen. In totaal zullen 24 verschillende hobby’s tentoon gesteld worden in de zalen van ’Den Bogaard’ te Moergestel. De deelnemers die uit heel Brabant komen zul len met veel verve en enthousiasme over hun specifieke hobby of verzameling vertellen. Een van de deelnemers die vorig jaar erg veel succes had bij de kinderen is Nicolle van de Wiel uit Moergestel. Zij schminkte de kinderen op een zeer bijzondere manier. Ook dit jaar zal ze de kinderen die willen, schminken. Of het nu een kat, tijger of clown moet worden het maakt voor haar niets uit. Zo wordt het ook voor uw kinderen een gezellige dag. Zoals u al hebt gelezen is er een grote verschei denheid van hobby’s aanwezig deze dag. Kom gerust een kijkje nemen, wie weet brengt het u op een idee. Om de gemaakte kosten gedeeltelijk te dekken kunnen we niet om een entreeprijs heen. Deze hebben we getracht zo laag mogelijk te houden zodat het voor iedereen mogelijk is om een kijkje te komen nemen, en zich te oriënte ren op een bepaalde hobby. Dan wordt het al de vijfde maal dat ze jouw weekend laten slagen door geweldige muziek te komen maken. Onderandere spelen ze alle top 40 nummers op een niet te evenaren wijze. De zaal is om 20.00 uur open en zorg dat je op tijd bent want je vrienden en je vriendinnen zijn er weer allemaal. OK, tot zaterdag 7 november. Op zaterdag 31 oktober ontving Zangvereniging Crescendo 4 gastkoren in het kader van een uit wisseling. Te weten: Dongens Mannenkoor, Ge mengd Koor Irene uit Dongen, Hasseltse Ge mengd Kapelle Koor uit Tilburg en Liedertafel Echo der Duinen uit Loon op Zand. Deze koren houden hun concerten al jaren gemeenschappe lijk, en duidelijk is dat zij in die tijd aan kwali teit gewonnen hebben. Het is niet aan ons een beoordeling te geven van hun kwaliteiten. Daar voor zijn concoursen met deskundige jury leden. Schrijver dezes, zelf geen zanger, vond het een attractieve avond met veel afwisseling. De diverse koren brachten hun programma met verve ten gehore en kregen daarvoor dan ook de beloning die zij verdienden, een daverend ap plaus van het publiek. Over publiek gesproken, dit was zeer attent. Prima stilte tijdens het zin gen en ook aan het niet-roken verzoek werd goed gevolg gegeven. Hoewel de zaal goed be zet was, zouden dergelijke concerten meer pu bliek moeten krijgen van ’outsiders’. De opzet is immers een breder publiek te bereiken. Bedankt Crescendo voor de goede organisatie en tot spoedig wederhoren. Ofschoon in ons dorp geen lokatie voorhanden is om grote groepen asielzoekers tijdelijk op te vangen, kan dus wel aan één gezin de mogelijk heid geboden worden in ons midden een bestaan op te bouwen. De raad leek in eerste instantie niet erg onder de indruk. Het voorstel was wel wat bescheiden en minimaal van opzet, meende men. Ietwat geïrriteerd reageerde de burgerva der op deze scepsis. Men diende volgens hem de bestuurlijke gevolgen van de opvang van eèn ge zin (’misschien wel acht personen groot’) niet te onderschatten voor een dorp als het onze. Bo vendien speelde Moergestel in vergelijking met andere gemeenten in de regio een voortrekkers rol. De raad bleek overtuigd en schaarde zich dan ook voltallig achter het initiatief van B&W. Betsy Denissen (Lijst Denissen) maakte van de gelegenheid gebruik het belang van een goede maatschappelijke begeleiding van onze nieuwe dorpsgenoten te onderstrepen. Minister Brink man zal ongetwijfeld met genoegen het Moer- gestelse standpunt vernemen. Of en wanneer we het vluchtelingengezin kunnen verwelkomen hangt van hem af. Financiële inhaalmanoeuvre Onze gemeente heeft in het verleden te weinig geld van de rijksoverheid ontvangen. Dat is al thans de mening van het college. Naast een aan tal specifieke uitkeringen heeft iedere gemeen te recht op een algemene uitkering die zij in prin cipe vrij te besteden heeft. De hoogte van die uit kering wordt bepaald aan de hand van ’objec tieve’ criteria zoals neergelegd in de Financiële Verhoudingswet. Die wet heeft al tal van me ningsverschillen tussen de overheden uitgelokt. Ook Moergestel voelt zich dus nu tekort gedaan. Jos Denissen (PGB) had zich het betreffende be drag door een ambtenaar laten voorrekenen: 120.000,-. Voorwaar geen onbeduidend zak centje! Gretig bekrachtigde de raad dan ook het beroep dat het college reeds bij de Kroon had in gesteld. Prijzenpot voor bespaarde verkeersslachtoffers Minister Smit-Kroes heeft een plan opgesteld om in samenwerking met de lokale overheden het aantal verkeersslachtoffers terug te dringen. Ge meenten die meedoen aan deze ’aktie-25%’ kun nen rekenen op een startpremie ter ondersteu ning van ’n aktiviteitenplan. Slaagt bovendien een gemeentebestuur erin het aantal slachtoffers met gemiddeld 1 per jaar te verminderen, dan ontvangt het nog eens een ’prijs’ van 5.000,- per bespaard slachtoffer. Paul Gerlach (VVD) had zo z’n bedenkingen bij het wedstrijdmatige karakter van deze aanpak. Desalniettemin werd besloten deel te nemen aan de ’aktie-25%’. Nu maar afwachten of er ook daadwerkelijk een ge meentelijk beleid ter bevordering van de ver keersveiligheid van de grond komt. Pastoorspèdje weer onder de loupe Wethouder Smits gaat opnieuw bekijken hoe, in samenwerking met het bestuur van Den Boo gaard (alias het kerkbestuur), de opknapbeurt van het Pastoorspèdje gestalte moet krijgen. De raad wees nog eens op het monumentale karak ter van dit stukje rustiek Moergestel. Theo op ’t Hoog (SPM) nam geen genoegen met ’half werk’ en verlangde het paadje dan ook terug te zien zoals het was in vervlogen dagen. Toon van Gils (CDA) vroeg zich af of dan soms ook weer een pastoor in volzwart ornaat door het paadje moest paraderen, op weg naar de hoogmis. Een dergelijke restauratie liet de SPM toch maar lie ver aan de bisschoppen over. Overige zaken De openbare verlichting in het buitengebied wordt uitgebreid. Wethouder Mulders kreeg hiervoor een bedrag van 75.000,- te besteden. Ook zal het fietspad langs de Óisterwijkseweg voor een luttel bedrag van meer licht worden voorzien. Voor aanpassing van de gevel van de Graaf van Ursel-school werd 72.600,- uitge trokken. De tarieven voor het gebruik van ge meentelijke sportakkommodatie werden met 3% verhoogd. Tenslotte werden de subsidies aan de verscheidene instellingen binnen en bui ten Moergestel vastgesteld alsmede de bijdrage aan de diverse gemeenschappelijke regelingen. Niet op de agenda stond een voorstel van B&W inzake een nieuw te vestigen edelpelsdierenfok- kerij aan de Reedijk. De burgemeester beloof de dit punt voor de vergadering van eind novem ber te agenderen. Aanstaande vrijdag 6 november vindt voor de gemeentepolitiek het jaarlijks terugkerend hoog tepunt plaats. B&W reageren dan op de Algeme ne Beschouwingen van de fracties en doen kond van het te voeren beleid. De politieke strijd zal zonder twijfel in alle hevigheid losbarsten. En als onze gladiatoren al lang zijn moegestreden, zal de zware galm van het wapengekletter nog als een deken over het St. Jansplein liggen... Als ’Werkgroep Eerste Communie’ richten wij ons tot u met deze brief om u te vertellen dat er enkele ouderavonden zijn gepland in verband met de voorbereiding op de Eerste Communie. Daarom willen wij u heel graag uitnodigen voor onze eerste ouderavond op: woensdag 11 november a.s. om 20.00 uur in ’Den Boogaard’. Op deze avond is de definitieve aanmelding van uw zoon of dochter. Pastor van den Broek zal op deze avond de inleiding verzorgen. De on kosten rondom de Eerste Communie zullen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1