Nu weer volop 2 ’De Paardebloem’ BIJ DE BOVAG VAKMAN BENT U ZEKER! J J. PERSOONS GEMEENTEHUIS UIT HET glas Hyacint met Video Top 10 Gilde St. Catharina Allerzieien-viering Toer mee 1987 Tweedehands skikledingbeurs Gi PEUGEOT Automobielbedrijf Openbare raadsvergadering COMPOST Advies nodig? Wij helpen u graag!! Jll CC TUINCENTRUM Hei Gi ’Si Garage-automobielbedrijf Uitdeuken en spuiten Service met computerdiagnose rapport Banden, steeds alle 'Michelin' banden in voorraad, interessante kortingen Ook voor A.P.K. keuringen Ook het adres voor: GRASZODEN SIERKEIEN POTGROND TURFMOLM REPARATIES VAN ALLE AUTO-MERKEN CONIFEREN SIERHEESTERS HEIDE VASTE PLANTEN BOMEN EN ROZEN (okt.-nov.) PAGINA 4 "MO 1 TEL. 04243- 1404 BOVAG BOVAG BOVAG Gaat u dit jaar op wintersport? Of blijft u gezel lig thuis en gaat u schaatsen of een fijne boswan deling maken? Maar wilt u dat wel warm aangekleed doen? Dan krijgt u nu de kans om zo voordelig moge lijk het hele gezin lekker warm te kleden. Want wij houden een winterkledingbeurs met skikle ding en gewone lekkere warme kleding en wat er zolang de voorraad strekt allemaal bij hoort. Kom gerust vrijblijvend een kijkje nemen. De beurs wordt gehouden in de Vereniging te Moer gestel. Deze kunt u vinden in de Postelstraat t.o. het kerkhof. Aanvang van de beurs is vanaf 14.30 tot 16.00 uur a.s. zaterdag 31 oktober. P.S. Skikleding is van groot tot klein, de winter- kleding vanaf maatje 56 t/m 176. Tot zaterdag Carla-Rita. De here ring a.s. lede andi best wor Carla van Gooi De Aanstede 7 Moergestel Tel. 04243-3101. Op c zove ’Stoi desh 12 n amai mod Na die, aan nare VOO! Een ende bliek Ged vast; Wijl ger, (tel. Kerk zone voor avor den. den met van diak In d jeug Agei spre kerk Maa de V Don rie 1. Top Gun 2. Flodder 3. Wild Cats 4. Ruthless People 5. Cobra (Stallone) 6. Wanted dead or alive 7. Therminal Exposure 8. Silver Bullit 9. Fire Walker 10. Big trouble in little China TIP VAN DE WEEK: Night mare on Elmstreet 2 FAMILIEFILM VAN DE WEEK: Heartbreak Ridge (Clint Eastwood) Samengesteld i. s. mVideotheek 2000 Pr. Irenestraat 13, Moergestel Afg 10e schii ’Hei nige en z een De i I. P Ren J. H Moi J.Ja gest Kan Voc heid scht De j J.L< Nar ken voo verz Ool die! jes t hun Ool en t Oirschotseweg 26a, Moergestel, Tel. 04243-1497Tussen 12.00 en 13.00 u. gesloten Aangezien vanuit de Moergestelse gemeenschap de vraag is gehoord, hoe het bijeengefietste geld wordt besteed, nog even dit bericht. Het bedrag van 12.000,gaat, evenals voor gaande jaren, voor de helft naar pater Theo Raaymakers, hij heeft dit geld hard nodig voor zijn werk voor dakloze kinderen in India. De andere helft gaat dit jaar nog naar Wim van Oort. Ter afsluiting van zijn werk in Tanzania, wil hij voor dit geld een waterput laten bouwen. De landbouw en dus ook de voedselvoorziening zal hier zeer mee gebaat zijn. Nogmaals aan allen die op welke wijze dan ook hebben meegewerkt aan de zeer geslaagde Toer mee 1987, onze hartelijke dank! Werkgroep M.O.V. Op maandag 2 november wordt in onze paro chie Allerzielen gevierd: een dag, waarop onze gedachten teruggaan naar al diegenen, die ons dierbaar waren en van ons zijn heengegaan. Wij zullen tijdens de viering van de H.Eucharistie viering om 19.30 uur deze mensen herdenken. Zeer speciaal willen wij dit jaar voor deze viering diegenen uitnodigen, die in ’t voorbije jaar van iemand afscheid hebben moeten nemen. Na de viering nodigen wij U dan gaarne uit, met ons allen een kopje koffie te komen drinken in Den Boogaard. Wij begrijpen heel goed, dat U niet graag alleen komt, komt U dus gerust met enkele personen. U hoeft zich ook niet verplicht te voelen om te komen, maar U bent van harte welkom. Met een vriendelijke groet Werkgroep Ziekenpatronaat "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 Klasse B: 1. Adrie op ’t Hoog 184 pnt.; 2. Toos Creusen 173; 3. Joh. v. Daelen 172; 4. C. van Dijk 170; 5. Peter Wolfs 169; 6. Ad Op ’t Hoog jr. 163; 7. Mart v.d. Boogaart 146; 8. Adr. Wolfs 107 (in 10 x). Klasse C: 1. Harrie Wolfs 174; 2. Cees v. Elde- ren 172; 3. Ben Meurs 157; 4. Jos Op ’t Hoog 150; 5. Peter Op ’t Hoog 135; 6. Harrie van Haaren 81; 7. Cees Wolfs Wzn. 80; 8. Jan van Gestel; 9. Theo Mulders; 10. Karei van Gestel. - -? 7 De schutters van Gilde St. Catharina hebben het zomer-schietseizoen van 1987 weer afgesloten. Op maandag 12 oktober kwamen de Gildebroe- ders met hun Gildezusters bij elkaar in hun Gil- dehuis ’De Klaore’ om de uitslag en prijsuitrei king bij te wonen. Na ’n heerlijk kopje koffie en ’n uurtje ’kienen’ ging Hoofdman Harrie Wolfs over naar de be kendmaking van de einduitslag van de onderlin ge schietcompetitie 1987. Twee schutters waren gelijk geëindigd maar na afkamping wist Theo Persoons de eerste prijs in de wacht te slepen. Hij ontving hiervoor ’De Klaore-wisselbeker’ voor de tweede maal van de schutters in de A-klasse. Verder mocht hij van de Hoofdman nog ’n Zilveren schild in ont vangst nemen. Dus na deze afkamping in de A-klasse werd Guus Creusen met dezelfde behaalde punten, nl. 192, nummer twee van de ranglijst. Hij mocht uit handen van de Hoofdman ’n schitterende be ker mee naar huis nemen. Als goede derde met 191 punten werd Cees Wolfs gerangschikt. In de B-klasse kon Adrie Op ’t Hoog als eerste ’n Zilveren schild aannemen terwijl mevr. Toos Creusen in deze klasse als goede tweede ’n mooie beker uitgereikt kreeg. In de C-klasse werd Hoofdman Harrie Wolfs de beste schutter, terwijl Cees van Elderen tweede was geworden, ook voor hen was er resp. ’n Zil veren schild en ’n leuke beker beschikbaar. Het onderdeel ’schouderschot’ werd na afkam ping gewonnen door Henk Bruurs, tweede Guus Creusen en derde werd Cees Wolfs Jzn. Voor het onderdeel ’revolverschot’ wist Guus Creusen voor het zevende achtereen volgende jaar zonder afkamping de top te bereiken en werd de kampioen op dit onderdeel. Het beste verbeterde gemiddelde ten opzichte van het vorige jaar werd Harrie Wolfs, de hoofdman van St. Catharina. De volledige uitslag voor de ’personele’- verschieting is als volgt: Klasse A: 1. Theo Persoons 192 pnt.; 2. Guus Creusen 192 pnt.; 3. Cees Wolfs Jzn. 191 pnt.; 4. Henk Bruurs 186 pnt.; 5. Jan Bruurs 184 pnt.; 6. Jan van Daelen 171 pnt.; 7. Jac. v.d. Ven 157 pnt.; 8. Frans Becx met 71 pnt. uit 5 wedstrijden. c. Voorstel tot verkoop van een kavel bouw grond in het bestemmingsplan Papen- acker aan mej. H.J.L.M. van Balkom te Udenhout. Burgemeester en Wethouders stellen voor een drietal bouw kavels in het bestemmingsplan Pa- penacker te verkopen en een eerder genomen ver- koopbesluit in te trekken. 10. Voorstel tot uitbreiding van de openbare verlichting in het buitengebied. Medio 1986 is door de gemeenteraad een gefa seerd plan vastgesteld tot aanpassing van de open bare verlichting in het buitengebied. Op basis van dit plan stellen Burgemeester en Wethouders voor nu openbare verlichting aan te brengen langs de Broek zijde, Heuvelstraat, Heuveldwarsstraat, Pij- nendijk, Klein Locht, Zelt, Servennenstraat, Mo- lenakkerstraat en Heiligenboom. 11Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het herstellen van het Pastoorspaadje. Het Pastoorspaadje, dat van oudsher een verbin ding vormt tussen de voormalige pastorie en de kerk, is met het doel de karakteristiek van dit pad voor ons dorp veilig te stellen, door de gemeente in eigendom te verwerven. Ten behoeve van dit doel stellen Burgemeester en Wethouders nu voor een krediet beschikbaar te stellen van f 11.495,40 voor het uitvoeren van de noodzakelijke aanpas singen en herstelwerkzaamheden. 12. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een ingediend beroepschrift naar aanleiding van een weigering bouwvergunning aan de heer R.J.A.M. Stevens, Tilburgseweg 48 te Moergestel. Door Burgemeester en Wethouders is de heer R.J.A.M. Stevens een bouwvergunning geweigerd voor het gedeeltelijk vergroten van een nachtver blijf voor honden, een opslag voor hooi en stro en een opslag voor openhaardhout. Tegen dit besluit is door betrokkene beroep op de gemeen teraad ingesteld. Burgemeester en Wethouders stellen de raad voor dit beroep ongegrond te verklaren. 13. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een ingediend beroepschrift naar aanleiding van een weigering bouwvergunning van M.W.A., Schalken, Pater Dondersstraat 15 te Tilburg. Door Burgemeester en Wethouders is de heer M. W.A. Schalken, Pater Dondersstraat 15 te Til burg een bouwvergunning geweigerd voor het bouwen c.q. plaatsen van een mobiele caravan, een stalen berging, een hondenhok en een afraste ring aan de Zandstraat 12a te Moergestel. Tegen dit besluit is door betrokkene beroep op de ge meenteraad ingesteld. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit be roep ongegrond te verklaren. 14. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 74 Wet op het Basisonderwijs voor aanpassing gevel Graaf van Urselschool. Door het R.K. Schoolbestuur van Moergestel is verzocht medewerking te verlenen voor het aan passing van de gevel van de Graaf van Ursel school. Burgemeester en Wethouders stellen voor de ge vraagde medewerking te verlenen. 15. Voorstel tot verhoging van de verhuurtarie- ven sportakkommodaties 1988. Burgemeester en Wethouders stellen voor de ver- huurtarieven voor de sportakkommodaties voor 1988 met 3% te verhogen. 16. Voorstel tot het verlenen van subsidies 1988. Burgemeester en Wethouders stellen voor de sub sidiebedragen aan diverse plaatselijke instellingen en de bijdragen aan gemeenschappelijke regelin gen waarin de gemeente deelneemt voor het jaar 1988 vast te stellen. 17. Beantwoording van eventueel ingekomen vragen. 18. Sluiting. Op 30 oktober 1987 om 19.30 uur wordt in het gemeentehuis een openbare raadsvergadering gehouden. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Trekking van het stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de vergade ring van 25 september 1987. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van een Verorde ning W.W.V.-vervangende maatregel. Met ingang van 1 januari 1987 zijn de wettelijke maatregelen tot herziening van het stelsel van so ciale zekerheid in werking getreden. Er wordt naar gestreefd ook het overheidspersoneel per 1 januari 1988 onder dit stelsel te brengen. Voor de periode tot januari 1988 stellen Burge meester en Wethouders voor een verordening W. W. V.-vervangende maatregel vast te stellen. 6. Voorstel tot vaststelling van voorschriften behandeling bezwaarschriften ex artikel 31 en 43 van de I.O.A.Z. Op basis van de per 1 juli 1987 in werking getre den Wet Inkomensvoorziening oudere en gedeel telijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen kunnen oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte ex-zelfstandigen die noodgedwongen hun beroep of bedrijf moeten beëindigen, onder bepaalde voorwaarden in aanmerking komen voor een uit kering op minimum niveau, zonder dat zij hun eventueel vermogen behoeven aan te spreken. Op grond van artikel 31 en 43 van deze wet dient de gemeenteraad regels vast te stellen voor de be handeling van aanvragen om een uitkering en be zwaarschriften tegen beslissingen op een ingedien de aanvraag. Burgemeester en Wethouders stellen voor de Pro- cedureverordening aanvragen en bezwaarschrif ten A.B.W., L.O.A.W. en bezwaarschriften W.B.O. tevens op de I.O.A.Z. van toepassing te verklaren. 7. Voorstel tot bekrachtiging ingesteld beroep op grond van de Financiële Verhoudingswet 1984 bij de Kroon. Door Burgemeester en Wethouders is op grond van de Financiële Verhoudingswet 1984 beroep op de Kroon ingesteld tegen het besluit van de Staatssekretaris van Financiën tot vaststelling van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Bur gemeester en Wethouders stellen de raad voor dit beroepschrift te bekrachtigen. 8. Voorstel tot deelneming ’aktie 25%’. Door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat is de zgn. 'aktie 25%' georganiseerd, welke ak tie tot doel heeft het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met 25% te verminderen ten op zichte van 1987. Ingevolge deze aktie kan de ge meente een subsidie ontvangen van minimaal f 10.000,- voor de ontwikkeling van plannen ter vergroting van de verkeersveiligheid. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan de ze aktie deel te nemen. 9. a. Voorstel tot verkoop van een tweetal bouwkavels in het bestemmingsplan Pa- penacker aan de heren M. van Drunen en F. Kools te Moergestel. b. Voorstel tot intrekking van het raads besluit d.d. 25 september 1987, nr. 110, waarbij een kavel bouwgrond is verkocht aan F. Wolfs te Moergestel. INDUSTRIEWEG 24

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 4