I Buurtverenigingenkwis 1987 Zal de koning het lachen vergaan?? Speelgoedbeurs!!! Kledingbeursnieuws Fotogroep Moergestel Toto 40 jaar SV Audacia Grandioze Playbackshow Aphrodite ■||l Con Amore vierde 15-jarig bestaan Zaterdag 14 november 20.15 uur in ’Den Boogaard’ ’Die Naemloose Speelers’ brengen koningsdrama voor kinderen Jubileum bedevaart kaarskens processie naar Scherpenheuvel Kaartverkoop vanaf heden bij: Supermarkt Denissen, Rootven 38 M. Oerlemans, Oisterwijkseweg 43. met als th*ma: ’Kinderen’ Entreeprijs: f 3,—p.p. Informatie-avond Openbaar Basisonderwijs s Wra. 1 I 12 12e Jaargang - Nr. 497 WOENSDAG 21 OKTOBER 1987 ’De jubilarissen’ v.l.n.r.: Nelly Verhaaf, Jan Pijnenborg en Tiny Kwinten. 9 minimaal 15 optre- Donderdag 22 oktober a.s. hebben we weer een bijeenkomst om 20.00 uur in de Vereniging. Deze avond hebben we een dia-serie van de BNAFV (Bond Nederlandse Amateur Fotogra fen Vereniging) met het thema ’Praten over fo to’s’. Daarnaast is er natuurlijk nog tijd voor het bespreken van eigen werk. Zondag 25 oktober hebben we een uitstapje naar Antwerpen. Plaats van bijeenkomst is het plein om 9.30 uur. In Antwerpen gaan we naar de foto-expositie ’Benevisie 87’. De resterende tijd gaan we na tuurlijk foto’s maken. Tot donderdag. Carla - Rita Kom gerust vrijblijvend een kijkje nemen. Carla van Gooi, De Aanstede 7, 04243-3101. P.S. Zijn er mensen die plastic kleerhangers over hebben, wij zijn er blij mee. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut mee. U zult getuige zijn van minimaal 15 optre dens waarbij o.a. Whitney Houston, Olivia Newton John, Urbanus, Danny de Munk, Meat Loaf, en vele anderen. En omdat wij feest vieren voor iedereen gratis loterij. U mag dit niet missen, kom daarom al lemaal zaterdag a.s.! naar café-rest. ’t Centrum, aanvang 19.30 uur. Entree 2,50. Koning zijn is een lastig baantje. Makkelijk heb ben deze voorname heren het nimmer. De slech- terikken onder hen kunnen sowieso hun end te gemoet zien. Vroeg of laat pikken de gekwelde en geknechte onderdanen het niet langer en is de dictator finito. Maar ook edelmoedige vorsten dienen te allen tijde op hun hoede te zijn. Hoe goed ze het ook met hun mensen voor hebben, altijd liggen er wel kapers op de kust. Duistere snoodaards die met ongure listen en verzinsels op het juiste moment proberen toe te slaan. En voor iemand er erg in heeft maken lol en jolijt in het koninkrijk plaats voor rotjw en treurnis. Een koning die in zo’n hachelijke situatie ver keert kan slechts hopen dat er iemand in het uur van nood opstaat om zijn land van de onder gang te redden. Lang geleden pakten zich boven het rijk van Ko ning Faldera ook eens donkere wolken samen. De vrede was plotsklaps in gevaar! Jan Naaij- Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. - Wij van de kledingbeurs willen inspelen op de tijd van het jaar een tweedehands skikleding- beurs organiseren. Nu is het de bedoeling dat we in een dag tijd de skikleding in nemen of op afspraak. En dat de skikleding die niet verkocht is nog na afloop van de kledingbeurs opgehaald wordt of het geld. Alle kleding betreffend op skigebied zijn wel kom. Deze moet wel heel en schoon zijn. Op donderdag 29 oktober van 9.00-11.00 en 14.00-16.00 uur en van 20.00-21.00 uur kunt u de kleding brengen op onderstaand adres. En op zaterdag 31 oktober van 14.30-16.00 uur wordt de kleding en skikledingbeurs gehouden in de Vereniging Postelstraat te Moergestel, deze kunt u vinden t.o. het kerkhof. Hieronder volgt meer informatie over de speel goedbeurs, die zal worden gehouden op donder dag 29 oktober 1987, wederom in ’Den Boo gaard’ te Moergestel. Het is onze opzet om een beurs en geen rommel- of kindermarkt te houden. Het programma ziet er als volgt uit: Van 15.00 uur tot 17.00 uur: inleveren van speel goed. Al het speelgoed dat u wilt verkopen en dat HEEL en KOMPLEET is, kunt u bij ons brengen. Het is de bedoeling dat u hiervoor een (niet te hoog) bedrag vraagt. Iedere inschrijver betaalt 1,per 10 artikelen. Het speelgoed moet goed verkoopbaar ingepakt zijn. Geen verkoopprijzen beneden 1,— Wat u zoal in kunt leveren: groot speelgoed o.a. fietsen, skelters, schommels, glijbanen. Verder (rol)schaatsen, puzzels, lego, playmobil, fisher price, poppenartikelen, garages, auto’s, kinder boeken, gezelschapsspellen, electriciteitstreinen, muziekinstrumenten, tenten, zwembaden, enz. Van 19.30 uur tot 20.30 uur: verkoop Uiteraard is iedereen welkom (geen kinderen) en denkt u erom, wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Graag kontante betaling en cheques kun nen wij niet accepteren. Voor de koper wordt per 10,1,extra berekend, als tege moetkoming in de kosten. Van 22.00 uur tot 22.30 uur: het niet verkochte speelgoed ophalen en afrekenen. De opbrengst gaat naar de O.K.G.’s van de drie basisscholen ten behoeve van de leerlingen. De organisatie geschiedt uitsluitend op basis van vrijwilligheid. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u zich wenden tot H. Albers, tel. 04243-2356. kens vertelt over deze ontwikkelingen in zijn ko ningsdrama voor kinderen ’De Koning Lacht of Een Haar In De Soep’. ’Die Naemloose Spee lers’ brengen het stuk van onze kempische Sha kespeare op de planken van Den Boogaard. Za terdag 24 oktober om half zeven ’s avonds is de première en de dag erop om half drie ’s middags vindt de laatste voorstelling al plaats. We ver wachten onze jeugd in groten getale maar alle anderen wier bloed nog onstuimig door d’ade- ren vloeit zijn natuurlijk ook welkom. Entree: 2,50. Een glaasje limonade ’van de zaak’ en oma’s snoepwinkeltje in de pauze (ouderwetse prijzen) werken allicht drempelverlagend, dachten we. Zal over Faldera’s vorstendom voorgoed een zwart kleef van doffe ellende liggen? Of gloort er toch nog hoop aan de horizon? Wie het wil weten, moet komen. Tot ziens... en lach ze!! ’Die Naemloose Speelers’ Op zondag 8 november zal weer de jaarlijkse be devaart van de kaarskens processie Tilburg e.o. naar O.L. Vrouw van Scherpenheuvel gehouden worden. De kaartjes en programma’s kunnen in Moer gestel worden afgehaald tot dinsdag 27 oktober bij: Mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, tel. 2527. Voorafgaande aan de bedevaart zal er weer een feestelijke avond worden gehouden in ’De Garsthof’ aan de Voltstraat te Tilburg op zater dag 24 oktober. De bejaarden toneelvereniging zal een to neelstuk opvoeren. Dit betreft een blijspel ’De Sukkel’ in drie bedrijven, door Dick Faber. Bij de verloting zullen wederom enkele reizen naar Scherpenheuvel te winnen zijn. De aanvang van deze avond is 19.30 uur. De zaal is open vanaf 18.45 uur. De initiatiefgroep Openbaar Basisonderwijs Moergestel organiseert op woensdag 4 novem ber vanaf 20.00 uur een informatie-avond in ge meenschapshuis Den Boogaard. Deze avond is met name bedoeld voor ouders die kinderen hebben, geboren tussen augustus 1982 en augus tus 1985. De heer Goris geeft op deze avond een toelich ting op de voorbereidingen die tot nu toe zijn ge troffen om in augustus 1989 een Openbare Ba sisschool in Moergestel te kunnen starten. Hij is lid van de Moergestelse initiatiefgroep en van de raadskommissie voor Onderwijszaken in Moer gestel en werkzaam als onderwijsbegeleider in de regio Breda. Vervolgens zet de heer Vroon uiteen wat Open bare Basisonderwijs precies inhoudt en waarin het verschilt met andere vormen van onderwijs. Hij is in dienst van de landelijke Vereniging Openbaar Onderwijs. Daarna vertelt de heer Smolders over de manier waarop in Hilvarenbeek de zojuist gestarte Openbare Basisschool tot stand is gekomen. Hij is bestuurslid van deze Openbare Basisschool en voormalig lid van de initiatiefgroep Openbaar Basisonderwijs in zijn woonplaats. Tenslotte geeft de heer Twigt een overzicht van het praktische funktioneren van een pas gestarte Openbare Basisschool. Hij is direkteur van de Openbare Basisschool in Hilvarenbeek. Na een korte pauze kunnen de aanwezigen met de Moergestelse iniatiefnemers verder praten. Op de avond zal ook de heer Van Oosterwijck, inspekteur van het Basisonderwijs, aanwezig zijn. Aan hem en aan alle sprekers kunnen tegen het einde van de informatie-avond vragen wor den gesteld. De avond wordt voorgezeten door de heer Van Ogtrop, lid van de Moergestelse in itiatiefgroep. Informatieboekje Door de Moergestelse initiatiefnemers is het in formatieboekje ’Openbaar Basisonderwijs Moergestel’ samengesteld en uitgegeven. Een de zer dagen zullen bovengenoemde ouders dit boekje ontvangen. Zowel dit boekje als de informatie-avond hebben de bedoeling om be treffende ouders een zorgvuldige afweging te la ten maken bij de toekomstige schoolkeuze voor hun kinderen. Zo’n keuze is het overdenken meer dan waard. Misschien komen de ouders daarbij - net als de initiatiefnemers - tot de kon- klusie dat een Openbare Basisschool in hun eigen woonplaats voor hun kinderen nog niet zo gek is. In een sfeervol ingerichte zaal in Den Boogaard vierde Con Amore vrijdag 9 okt. haar 15-jarig bestaan. Dank zij een zeer gevarieerd program ma werd het een feestelijke avond. Zo werd bingo gespeeld, afgewisseld door aller lei voordrachten van de koorleden. Het oer- Moergestelse orkestje ’Herfst’ zorgde voor de muzikale omlijsting. Het repertoire bood zowel stemmige feestmuziek als dansmuziek, waar dan ook dankbaar gebruik van werd gemaakt. Hoogtepunt van de avond was wel de huldiging van Nelly Verhaaf, Tiny Kwinten en Jan Pijnen borg. Zij werden letterlijk in de bloemetjes ge- De vijfde ronde met de groene toto’s had als in zet 878,40, wat door 6 personen goed werd in gevuld. De tweede prijs was voor de bedragen 878,30 en 878,50, en hier waren 46 mensen de geluk kigen. De derde prijs was voor de bedragen 878,20 en 878,60 en hier krijgen zeventien deelnemers hun prijs thuisbezorgd. Wij vertrouwen ook de komende week weer op uw deelname als onze Audacie-mensen met de oker-gele toto’s bij u aankloppen, voor de zes de ronde. Daar dit voorlopig de laatste keer is, verzoeken wij u allen beleefd Audacia een extra steuntje in de rug te geven door wat meer toto’s in te vullen. Op zaterdag 24 oktober a.s. zal er weer worden gestreden om de felbegeerde Playback-wisselbe- ker. ’Beste play-backer van Moergestel’ Op deze avond zal er een avondvullend pro gramma vol sensatie en verrassingen voor u ge bracht worden. Wij vieren in deze ons eerste lustrum en u feest zet vanwege hun 12‘/2-jarig lidmaatschap. De tweede topper van de avond was een schit terend koud buffet van Ernest Smits. Deze dorpsgenoot, chef-kok van beroep, toonde hier in een staaltje vakmanschap dat een lust was voor het oog en nog meer voor de smaak. Al met al kan Con Amore terugzien op een ge zellige feestavond in goede onderlinge saamho righeid. Een saamhorigheid die ook kenmer kend was voor de afgelopen 15 jaar. Vanuit die ervaring ziet het koor de toekomst met vertrou wen tegemoet. Een toekomst waar zeker ook nog steeds ruimte is voor nieuwe leden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1