Maudy Oerlemans sneeuwstormen Spectaculaire Modepremière SX0ER'’ i s if S’-. n 1 E. van Delft huisarts Sauwelen 1988 J K.V.O. Vurhaai-nieuws Toto 40-jaar SV Audacia Schaatsclub De Vennen Muziekvereniging Prinses Juliana Bibliotheeknieuws voor kinderen Kunstjubileum in het Oude Kerkje Foto-expositie Rabobank Aphrodite P. TERWINDT afwezig van 19 t/m 25 oktober. Verzamelingen VII Dit mag u niet missen! Dinsdag 20 oktober a.s. aanvang 20.15 uur in ’Den Boogaard’ Moergestel Het werk van o.a. Cees van Gameren Kaartverkoop a 10,- (incl. consumptie): Stoer en Elegant Mode, Raadhuisstraat 11a, Moergestel, tel. 04243-3762 Schoenwinkel Ligt voet, Industrieweg 13, Moergestel Oirschotseweg 2, tel. 04243-1204 SS SS -S SS •;S is natst 12e Jaargang - Nr. 496 WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 12 C.V. de Pierewaaiers In verband met de voorbereidingen voor deze show is Stoer en Elegant Mode op maandag 19 en dinsdag 20 oktober de gehele dag gesloten! Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Dit najaar viert het Oude Kerkje te Middelbeers haar 10-jarig bestaan als expositieruimte. Het Kerkje viert dit heuglijke feit met een 4-tal over zichtstentoonstellingen waarbij exposanten uit het verleden hun werk presenteren. In het weekend van 17 en 18 oktober is de eer ste expositie uit een cyclus van 4 te bezichtigen. Er presenteren zich een 25-tal kunstenaars die hun beste werk laten zien. De gevarieerdheid in aard en technieken is bijzonder groot. De revue passeren: aquarellen, olieverven, pastellen, et sen, boetseerwerk, ikonen, houtwerk en bloem- collages. De deelnemende kunstenaars zijn: het echtpaar Goulmy uit Heemstede, Vinke, v. Amsterdam, v. Rosmalen, Aquina Verdurmen, Schultheiss, v. Doremalen, Willemse, Schot en v. Someren van de Oirschotse schildersgroep, v.d. Weiden uit Eindhoven, Damen uit Someren, Smulders uit Nijmegen, Linders uit Nuenen, v. Gameren uit Moergestel, de Leyer uit Asten, Verschoof uit Dorst, Wisse uit Veldhoven, Smolders uit Hilvarenbeek, v. Hooff uit Mierlo, v. Poppel uit Bergeyk en Phiferons uit Valkenswaard. Een zeer gevarieerde en bijzondere tentoonstel ling die een bezoek aan het kerkje waard is. Op zaterdag is het kerkje geopend van 14.00 tot 18.00 uur, op zondag van 11.00 tot 18.00 uur. De volgende tentoonstellingen in het kader van dit kunstjubileum zijn in de weekenden van 24 oktober, 28 november en 12 december. Al gedurende het gehele jaar is er in de Rabo bank een expositie van Fotogroep Moergestel. De foto’s hangen aan de muur tegenover de ba lie. Het zijn steeds foto’s van één van onze leden voor een tijdsduur van 6-8 weken. De laatste pe riode waren het foto’s van Jan Geerts. Vanaf het weekend van 10-11 oktober hangen er foto’s van Leo Roozen. Voortaan zullen wij u elke keer laten weten wanneer er weer nieuwe foto’s hangen. Wij wensen u veel kijkgenot. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Hebt u hier of daar nog sneeuwstormen die u toch niet meer gebruikt, Maudy wil er graag haar verzameling mee uitbreiden. Maudy Oerlemans, Oisterwijkseweg 43, tele foon 04243-2268. Huidverzorgingsinstituut Waarneming: De vierde ronde, met de fel gele toto’s, had als inzet 838,60, wat door drie personen juist werd geraden. De tweede prijs was voor de bedragen 838,50 en 838,70 en hier waren zes goed ingevulde be dragen. De derde prijs was voor de bedragen 838,40 en 838,80, en hier krijgen zeven deelnemers hun prijs thuisbezorgd. Ook komen de week rekenen wij weer op uw deelname wan neer door onze Audaciamensen met de groene toto’s bij u wordt aangeklopt. Aanvulling op de berichtgeving van de vorige week met betrekking tot de schaatslessen voor kinderen op de kunstijsbaan te Eindhoven. Voor de jeugd van 5 tot 13 jaar is er, naast de genoemde individuele mogelijkheden, ook gele genheid om, als lid van de schaatsclub ’De Ven nen’, op de kunstijsbaan te Eindhoven schaats- begeleiding te krijgen. Deze begeleiding wordt gegeven op de buiten baan (30 x 60 mtr) en wel elke zaterdag van 18.00 tot 19.00 uur. De coördinatie hiervan be rust bij Sjef van de Meydenberg tel., 3120, of van 19.00 tot 20.00 uur, coördinator John Sche- pens, tel. 1282. De kosten bedragen 30,per kind per sei zoen. De kinderboekenweek is weer voorbij. Het the ma dit jaar was: ’die van hiernaast en de over kant: kinderen en boeken in Europa’. Rond dit thema werden werkstukken gemaakt door de kinderen van de bovenbouw van de basisscho len van Moergestel en deze werden tentoon gesteld in de bibliotheek. De kinderen van de onderbouw brachten in de ze week een bezoek aan de bibliotheek. Velen deden ook mee aan het zoekspel Europa. Op 7 oktober was iedereen van harte welkom op de feestmiddag die geheel in het teken stond van het thema. De kindervolksdansgroep van mevr, van Hest verzorgde een succesvol optreden. Na dit optreden kon er gekeken worden naar een film en werden er diaseries vertoond. Verder werd er voorgelezen uit de bekroonde kinder boeken. Deze zijn in de bibliotheek aanwezig en kunnen worden geleend. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. Op maandag 5 oktober jl. hield de K.V.O. haar jaarvergadering. Tijdens deze vergadering werd het winterprogramma aangeboden o.a. cursus Politiek - Mylene demonstratie - uitwisseling met K.V.O. Vessem - cursus ’Wij en de Maat schappij’ - cursus yoga - kadercursus nieuwe be stuursleden - demonstratie-avond over groenten en fruit met medewerking produktschap groen ten en fruit - demonstratie-avond ’verzorging oudere huid’ - excursie Doveninstituut - lezing over kantongerecht en bijwonen rechtszitting - voorlichtingsmiddag Dierenartsenpraktijk te Diessen - studiemiddag ’over wat kan ik uit de boekhouding lezen’ - excursie boekhoudbureau te Diessen - cursus grimeren - computer cursus - kerstavond. Degenen die zich nog op willen geven voor een of meerdere aktiviteiten gelieve dit zo spoedig mogelijk te doen, in verband met verdere orga nisatie. Opgave en inlichtingen bij het bestuur. Een van de hoogtepunten van de jaarlijkse festi viteiten in ons dorp is ongetwijfeld het sauwelen. In 1988 zal door C.V. de Pierewaaiers wederom een grote feestavond worden georganiseerd waarin onze Moergestelse sauwelaars centraal staan. Zoals ieder jaar zijn er mensen die ook wel eens deel willen nemen aan de sauwelavond en graag eens in de ton plaats willen nemen om de Moer gestelse bevolking te laten genieten van hun ver tellingen over ons dorp. Wij verzoeken dan ook iedereen die graag wil deelnemen aan de sauwelavonden 1988 zich eens telefonisch in contact te stellen met een van on derstaande telefoonnummers. Wie weet schuilt er in u wel een toekomstig kampioen of een toe komstig oppersauwelaar van Moergestel! Ook zij, die in verenigingsverband dan wel als persoon iets kunnen brengen, waar een ander van op zou kijken, b.v. een dansgroep, zanger, goochelaar etc. verzoeken wij om contact met ons op te nemen. Wie weet kunt u in 1988 al deelnemen in het programma bij het sauwelen 1988. Dus, toekomstig sauwelaar of amusementsbren- ger, bel voor verdere informatie telefoonnr. 2364, 1943 of 2390. ’n Bonte verzameling sneeuwstormen (sneeuw- bollen, sneeuwdingen, of hoe u het ook maar noemen wilt) siert de verzamelhoek van Mau dy Oerlemans (11), Oisterwijkseweg 43. Op dit moment (de foto werd enige tijd gele den al gemaakt) bestaat het aantal uit ruim 100 exemplaren overal vandaan. De hobby vergt echter nogal wat tijd. Vooral het schoonhouden van de stormen en het bij vullen met water (door de kamertemperatuur wil het water nog wel eens verdampen) moet regel matig gebeuren. Ledenvergadering a.s. Maandag 19 oktober houden wij onze Jaar vergadering in de kantine van Camping ’De Bos fazant’. Op de agenda o.a. de jaarlijkse bestuursverkie zing. Onze leden zijn deze avond van harte wel kom! Koffieconcert 18 oktober 12.00 uur. a.s. Zondag 12.00 uur zullen Harmonie Prinses Juliana en Harmonie Oefening Uitspanning uit Goirle een koffieconcert verzorgen in ’Den Boogaard’ te Moergestel. De samenstelling van het programma is zodanig, dat zeker alle muziekliefhebbers kunnen genieten van een gro te variatie aan werken. Het programma is als volgt: Harmonie Prinses Juliana: 1. Corcoran CadetaJ.Ph. Sousa 2. Patience OuvertureA. Sullivan 3. RêverieJ. Penders 4. Concertino for BandF. Velke 5. Mas Que NadaJ- Ben Pauze Harmonie Oefening Uitspanning 1. Hymn for BandB. Heisingen 2. Manx OuvertureH. Wood 3. Spirit of LifeM. Boekel 4. Sinatra in Concertarr. Nowak Graag verwachten wij u om 12.00 uur in Den Boogaard. ’-S

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1