Rampenoefening op ’Zonnewende’ I I 170 Medewerkers Bibliotheeknieuws Verkenners Cursus ’Politiek’ ook voor u w ik- Die Naemloose Speelers DE club voor jongens van 10 tot 14 jaar - Vorige week dinsdagavond vond een groots opgezette oefening plaats van alle mogelijke hulporganisaties bij villa ’Zonnewende’ aan de Tilburgseweg. i 1 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 PAGINA 5 A 4 M.O. Tel. Te mde Fel. De E.H.B.O. nam de slachtoffers over en bracht ze naar het ’gewondennest’. i. ’Die Naemloose Speelers’ mg irt ili- ide ide ber en Het is dus van belang om deze ontwikkeling te volgen en de bibliotheek wil daarbij helpen. Boeken over komputers staan al op de boeken plank van uw ’bieb’. Maar om echt vertrouwd te raken met deze elektronische breinen moet u met een komputer leren werken. Leden van de bibliotheek kunnen vanaf heden een Philips MSX-2 komputer lenen. Een in- struktieprogramma en een Nederlandstalig in- struktieboek die bij de komputer geleverd wor den dienen als gids bij de eerste schreden in komputerland. De kosten bedragen 20,per week. Zo kunnen de mogelijkheden van een komputer thuis ontdekt worden. ►a- >y- nt- de sn ide I. tr ans ere enz lof po- lan- en cie- ?ek- r5. ali- /an <er- Beste ouders en meisjes en jongens van zo’n 4 tot 14 jaar. Het is weer zover! Onze eigen Moergestelse to neelgroep ’die Naemloose Speelers’ is alweer vanaf januari druk bezig met het voorbereiden van een nieuw stuk voor onze jeugd en zal dit nog deze maand - in de vakantieweek - twee maal opvoeren in ontmoetingscentrum Den Boogaard. Het betreft deze keer een stuk van onze brabantse schrijver Jan Naaykens, getiteld: ’De Koning Lacht, of ’n haar in de soep’. De naam van de schrijver en het succes van de groep met alle voorgaande jeugdstukken (ken je ze nog: Knijpschaar - het meisje dat prinses werd - Klaartje en de twee circus-kinderen?) staan borg voor een avond of middag uitbundig ge noegen voor jong én oud Deze opvoering wordt mede mogelijk gemaakt door het bestuur van Den Boogaard als vakantie-evenement voor de jeugd. De opvoeringen zijn gepland voor zaterdag 24 oktober a.s. om 18.30 uur en zondag 25 okto ber a.s. om 14.30 uur. Noteer alvast uw keuze op de kalender! Nadere berichten volgen. P.S. misschien willen je neefjes of nichtjes ook wel eens graag een echt toneelstuk zien...? Tot ziens, Elke hulpverleningsgroep kreeg ’n bepaald ge deelte van het gebouw toegewezen. In het rampgebouw, waarin op diverse plaatsen rookgeneratoren waren opgesteld, bevonden zich 43 Lotus-mensen die er stuk voor stuk moesten worden uitgehaald. Voor het bovengedeelde van het hoofdgebouw werd gebruik gemaakt van de hoogwerker van brandweer Tilburg. Nadat het karwei was ’geklaard’ vond er nog een nabespreking en gezellig samenzijn plaats in ’Den Boogaard’. Men blikte hier gezamenlijk nog even terug op een geslaagde oefening. Om 19.40 uur werd er groot alarm geslagen waarna zo’n 170 personen in aktie kwamen. Aan de oefening werd meegewerkt door het korps Rijkspolitie, de brandweren uit Moer gestel, Oisterwijk, Berkel-Enschot en Tilburg, E.H.B.O. Moergestel en Oisterwijk, het Rode Kruis afd. Oisterwijk en Waalwijk en ’n speciale reddingsbrigade uit Dongen. Het geheel was opgezet en uitgewerkt door de Brandweer van Moergestel, terwijl het gebouw welwillend ter beschikking werd gesteld door de Stichting ’Opus Dei’. Officier van Dienst was Will Pellis, die de arri verende manschappen het gebouw in dirigeerde. Na een prettig kamp, wat ’s avonds best wel fris werd, zijn we alweer enkele weken met de ver kenners bezig. We hebben ook al weer enkele nieuwe verkenners mogen begroeten. Ze kwa men van de welpen af en stonden ook te trappe len van ongeduld om bij onze ’gang’ te komen. Wij stonden van onze kant weer te popelen van ongeduld om ze bij onze ’gang’ binnen te halen. De brandweer van Moergestel, die het eerst arriveerde, kreeg de zorg voor de slachtoffers in de kel der. Op onze eigen specifieke manier uiteraard. Nu ze er enkele weken al bij ons op hebben zitten, is het ons wel duidelijk geworden dat we hun nog veel kunnen en moeten leren. Een simpele pannekoek bakken zal nog wel lukken, maar een complete maaltijd. Nee, zover zijn ze nog niet. Evenals wat het knopen betreft of kompas le zen, kaart lezen, tochten via opdrachten en te kens kunnen lopen, luisteren enz. enz. Dat zal nog wel wat voeten in aarde hebben. Met de verkenners gaan we weer een donkere tijd tegemoet. De winter komt eraan. Dat bete kent voor ons dat we veel binnen zullen zijn, ter wijl ons ’spel’ zich met ontdekken moet bezig houden, en dat betekent nou eenmaal, ’naar buiten met die jongens’. Nu gaan we echter deze winter eens iets anders doen. We gaan ons bezig houden met diverse projecten. Van deze projecten zullen we verslag doen in het Moergestel Nieuws. Natuurlijk zullen we voor deze projecten veel uit ons clubhuis moeten komen. Maar dan wel het liefst met 24 verkenners of zo. Aangezien dit moet lukken vraag ik aan alle jongens tussen 10 en 14 jaar, die wel eens wat anders willen dan voor de tv hangen of zich op een andere manier vervelen, om naar de verkenners te komen en mee te doen. We beginnen elke vrijdagavond om 19.00 op het clubhuis in de Bosstraat tegenover de Boszichtschool. Met de verkenners beleef je nog eens iets. Komputers lenen Home-komputers, mikro-komputers: u kunt er haast niet meer omheen. Zelfs in warenhuizen en bij postorderbedrijven komt u deze kleine elektronische ’meedenkers’ tegen. De biblio theek wil mensen de kans geven vertrouwd te ra ken met deze apparaten. De komputer blijft een wat geheimzinnig instrument voor wie er nog niet via school of werk mee heeft leren werken. Kinderen, maar ook ouderen, hebben de kom puter als ’speelkameraad’ al ontdekt. De kom puter heeft vele mogelijkheden bij hobby en in het zakelijk verkeer. De mikro-komputer zal in de toekomst een steeds grotere rol gaan spelen in onze samenleving. De hoogwerker van brandweer Tilburg gaat de slachtoffers op de bovenverdieping uit hun be narde positie bevrijden. Wederom organiseert de KVO afd. Moergestel ’n cursus politiek voor alle vrouwen van Moer gestel. Het bestuur van de KVO heeft hier zeer goede docenten voor aan kunnen trekken, o.a. Mevr. T. Aarts-Cuppens, Mevr. Roemer en Mevr. Boersma. De thema’s van deze avonden zijn: ’De vrouw en werk’, ’De vrouw en gezondheid’, ’Ouderen beleid’ (rapport Dekker), ook zal er ’n excursie plaats vinden naar het Provinciehuis in Den Bosch. De cursus vangt aan op woensdag 14 ok tober a.s. om 20.00 uur. Op dinsdagmiddag 20 okt. vindt de excursie plaats naar het provincie huis. De verdere geplande data zijn: 28 okt., 4 en 11 nov. 's avonds om 20.00 uur in zaal ’de Boeren bond’. Inlichtingen en opgave, tel. 1492 of 2376. X f' l

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5