zondag 20 september is het weer vlooienmarkt! I BW I I p R U de schoonmaak, wij de rommel... p. B Fotogroep Moergestel Toer Mee 1987 K.P.J. Moergestel Gilde St. Catharina Moergestel naar Europa-Schutzenfest te Duitsland Verandering kledinginzameling Drumfanfare kan weer matroosjes plaatsen I Raad Welzijn Ouderen Voor alle Moergestelse ouderen Moergestel Brabantse carnavalsplaat een geheid succesnummer Alles is welkom (behalve puin, glas, plastic, enz.). "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON B v Wilt u eerder ruimen, bel dan gerust 2326 x en wij halen het direkt bij u op! Nog slechts enkele weken hebben we de tijd om Moergestel weer van al zijn vlooien te verlossen. De zaterdag 12 en 19 september halen we alles weer op in de kom van onze gemeente, want... ft x. g S Buiten de bebouwde kom wordt alléén op telefonische oproep afgehaald. Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar X x 8 PAGINA 9 sn r MOV- werkgroep 5> <s Naam Straat Woonplaats Telefoon Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f 5,- Met ingang van het winterseizoen (1 oktober) komen er weer enkele plaatsen vrij bij de ma troosjes van ’Drumfanfare Moergestel’. Een aantal van de huidige matroosjes gaat na die tijd een instrument bespelen of gaan door naar de majoretten. In oktober start dan ook weer een opleiding voor het nieuwe seizoen. Meisjes tussen de 6 en 10 jaar die interesse hebben om lid te worden van ’Drumfanfare Moergestel’ als matroosje, kunnen zich aanmelden bij mevr. Tr. Verhoe ven, Burg. Maijerstraat 21, Moergestel, tel. 1814. Om teleurstelling te voorkomen willen wij u adviseren, niet lang te wachten met opgeven omdat wij maar een beperkt aantal meisjes kun nen plaatsen. In de laatste week van september wordt voor de tweede maal dit jaar de kledingaktie gehouden. Voorheen kon men met alles terecht zo ook vod den, daar is nu verandering ingekomen. De Stichting MENSEN IN NOOD kan alleen maar goede en bruikbare kleding gebruiken, dus niet gescheurd of versleten. Ook dekens, lakens en gordijnen zijn nog steeds welkom. Schoenen moeten ook nog goed draagbaar zijn en aan elkaar gebonden, liefst geen laarzen. Wilt u de kleding in dichte plastic zakken inleveren, (liever geen dozen) De Stichting Mensen in Nood hoopt op uw medewerking en begrip, en dankt u bij voorbaat. Over de aktie hoort u nog nader. Op woensdag 16 september a.s. gaat de eerste Bingo van het nieuwe seizoen van start. Deze zal weer gehouden worden in de rekreatie- zaal van de Reuselhof. Aanvang 7.30 uur (half acht). Daar deze avonden in het verleden steeds succes vol zijn verlopen is aan de opzet geen verande ring gebracht. Voor een kleine inleg zijn er ook weer nuttige en waardevolle prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er voor u klaar. Wij verwachten weer een grote opkomst. In het week-end van 12 en 13 september gaat ’n delegatie van het Gilde St. Catharina naar Lippstadt in Duitsland alwaar het Europa- Schuttersfestijn wordt gehouden. Hier nemen 265 Gilden uit geheel Europa aan deel waaron der o.a. schutters uit België, Nederland, Frank rijk, Zuid-Tirol, Zweden en uiteraard uit Duits land. Er zal worden gestreden om het Europese Ko ningschap waarvan Gildebroeder Cees Wolfs van St. Catharina een der deelnemers is als Kring-Koning met de Kruisboog op Wip van de Kring ’Het Kwartier van Oirschot’. Verder zullen ’n viertal schutters van St. Catha rina strijden met de Kruisboog, om ’n ere-plaats te bemachtigen in Europees verband. Zaterdag 12 september wordt er met de bus ver trokken om diezelfde middag nog de strijd aan te gaan om het Europese Koning-schap, hierna volgt ’n verbroedering onder alle deelnemers in ’n kolossale grote feesttent met huldiging van de nieuwe Europese Koning. Op zondag trekt ’n grote Optocht van 265 Gil den door Lippstadt terwijl hierna de schiet wedstrijden plaats vinden met diverse soorten wapens. Wie zal er niet benieuwd zijn of er op zo’n hoog niveau nog goede resultaten te beha len zijn door het Gilde van St. Catharina uit Moergestel. De Toer Mee werd dit jaar een bijzonder goed geslaagde dag; en dank zij uw aller medewerking en inzet een groot succes. Bovendien voelde men de grote verbondenheid met elkaar: groot en klein, oud en jong; eenieder reed mee in grote solidariteit met Theo en Wim; met de Derde Wereld. Jammer, dat wij u moesten teleurstellen met de te vroegtijdige ’lege’ soeppan. Het volgend jaar beter! Langs deze weg willen wij u allen bedanken: de fietsers, de sponsors, alle medewerkenden; en eenieder, die achter de schermen veel werk heb ben verricht. Zo ziet u maar: Met velen staan we sterk. Het aantal bonen in de glazen pot was 943. De winnaars waren: Mieke op ’t Hoog, Korenstraat 34 (945 bonen) en Gillis v.d. Meydenberg, Hild 20 (935 bonen). Proficiat ermee. Omdat het totaal sponsorgeld nog niet binnen is, worden de winnaars van het sponsorgeld wat la ter bekend gemaakt; dan wordt ook het exacte bruto bedrag vermeld. Dus, nog even geduld. Nogmaals onze dank. Programma te gelegenheid van de viering van het 75-jarig bestaan van de Rabobank Moer gestel. In samenwerking met de Bond van Ouderen. Voor alle leden van de bond en verder voor al le Moergestelse ouderen vanaf 65 jaar en ouder. Te vieren op dinsdag 22 september a.s. in ’Den Boogaard’. Dagindeling: 10.00 uur: Ontvangst met koffie en gebak. 10.30 uur: Opening door voorzitter Bond van Ouderen. 10.45 uur: Videofilm: Geschiedenis en organi satie van de Rabobank en een woordje door de voorzitter Dhr. Wim Helmer. 11.15 uur: Aanbieding van een versnapering en optreden van de Volksdansgroep B.v.O. 11.30 uur: Declamatie door een van de leden van de B.v.O. 11.35 uur: Optreden van de zanggroep ’De Echo’ van de B.v.O. 11.50 uur: Videofilm: ’Hoe ouder hoe wijzer’!? 12.20 uur: Pauze. 12.40 uur: Brabantse Koffietafel aangeboden door de Rabobank. 13.40 uur: Kwisprogramma o.l.v. de aktivitei- tenbegeleidster Reuselhof. 14.40 uur: Leuk praatprogramma door: Nol van Roessel bekend van radio ’Brabant’. 15.30 uur: Pauze waaronder aanbieding van een consumptie, uitslag van de loterij en uitslag van het kwisprogramma. 16.15 uur: 2de deel van het programma .van Nol van Roessel. 17.00 uur: Sluiting door de voorzitter. Zoals u ziet een gevarieerd programma, waarin u van vele dingen kunt genieten, en niet te ver geten gratis eten en drinken. In verband met de reservering van plaats en kof fietafel is wel opgave voor deelname noodzake lijk voor 15 septembera.s. bij een van on derstaande bestuursleden van de Bond, t.w. Sjef Meeuwis - Jans van Dijk-de Beer - Dien Ketelaars-van Balsvoort - Piëta Fonken-van Esch - Piëta Vissers-van Elderen - Denis Mulders - Adr. Jonkers. Voor de vijfde keer brengt de Stichting tot be vordering van het Brabants carnavalslied (De BraCKaliers) een elpee uit met zuiver regionale composities. De Brackaliers nodigen muziek- en tekstschrijvers uit hun werk in te zenden voor 1 oktober. Evenals vorig jaar worden de Brabantse carna valsliedjes in de vorm van een medley op de plaat gezet. Deze aanpak is een succes gebleken. Van Rondje Harten Troef 1987 zijn 1.700 exem plaren verkocht. Het is De Brackaliers gebleken dat Brabant veel muzikale carnavalsvierders telt. Menigeen durft zijn of haar werk echter niet naar buiten uit te dragen. Vaak is er sprake van een soort planken koorts. De Brackaliers willen (amateur-)componisten een kans geven. Door het uitbrengen van Rond je Harten Troef bieden de Brackaliers ook te genwicht aan de commerciële platenmaatschap pijen. De elpee is puur Brabants en wordt over de hele provincie verkocht. Aan de inzendingen zijn twee eisen gesteld: De liedjes mogen niet tijd- of plaatsgebonden zijn. Ze moeten dus overal in Brabant in de smaak vallen en gezongen kunnen worden. Inzenden voor Rondje Harten Troef 1988 kan door middel van een muziekcassette of op mu- ziekpapier. Het is eveneens mogelijk enkel een tekst of muziek op te sturen. De inzendtermijn sluit op 1 oktober. Begin januari ligt de plaat in de winkel. Composities voor Rondje Harten Troef 1988 kunnen wórden gericht aan het secretariaat van de Brackaliers, Mozartlaan 545, 5011 SM Til burg. Informatie kan worden ingewonnen bij de voorzitter van De Brackaliers, de heer E. van de Walle, telefoonnummer 013-674945. - K.P.J. Moergestel organiseert op zaterdag 12 en op zondag 13 september een touwtrekkersweek- end met ondermeer en onder andere: op zater dagavond een feestavond met medewerking van Radio Fantasy, die trouwens het gehele weekend met een geweldige show zullen ondersteunen. Tevens wordt op zaterdagavond een Indiaans Worsteltournooi gehouden waarvoor het pu bliek ter plaatse (voor 22.00 uur) zich kan in schrijven. Voor diegenen die als eerste drie eindigen in dit tournooi zijn geldprijzen beschikbaar!! Vervolgens wordt op zondag alweer voor de vierde maal in successie het alom bekende touw- trektournooi over water gehouden. Opgeven van de ploegen dient voor 3 september 1987 te geschieden. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot: Wim op ’t Hoog, Oirschotseweg 79, Moergestel, tel. 04243-1365; Riny Denissen, Schoolstraat 35a, Moergestel, tel. 04243-1355. Lokatie: Heiligenboom 8 te Moergestel. Donderdag 10 september a.s. hebben we weer een bijeenkomst in de Vereniging. Aanvang 20.00 uur. Deze avond gaan we verder waar we twee weken terug gebleven zijn, nl. het bespreken van de va kantiefoto’s en het opstellen van het program ma 1987/1988. Tot donderdagavond. <5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987 Brackaliers op zoek naar composities

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 9