ia 6 8 K Schaatsvereniging Moergestel 24 sept, van start Jubilerende Beerse brandweer organiseert unieke brandweerdag Italië-weekend met autoshow, behendigheids- wedstrijd en concours d’Elégance Ml Uj A ZJ B Bl X. T^/,.7; ff i - i -i i1 i "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987 INA 6 PAGINA 7 4 Exclusieve sportwagens in het Autotron in Rosmalen Rosmalen - De teevee-helden uit Miami Vice zouden er zo mee weg scheuren. Met de Italiaan se raspaardjes die 12 en 13 september te zien zijn in het Autotron te Rosmalen. De Italiaanse mer- kenclubs presenteren zich daar met exclusieve sportwagens uit de periode 1947-1987. Gouden kalveren, stevig in de flanken, veel power onder de motorkap en een verbruik, vergelijkbaar met een Leopard-tank. Rondborstige, Italiaanse schoonheden waarvan het klokje al lang is rond geweest naast eigentijdse, blitse bolides met een sensueel glooiende lijn en weergaloos kontje. Godinnen met overdrive. Stuk voor stuk exclu sieve sportwagens van de happy few; zoals je ze zelden op de Nederlandse autowegen ziet. Het programma van het Italië-weekend, dat in schouwen. Er zullen enkele deskundige vrijwil ligers aanwezig zijn om desgewenst informatie te verstrekken over de bouw, konstrukties en de laatste restauratie. In de molen zal bij voldoende wind tarwe gema len worden. Daarnaast zullen door de molenaar demonstraties worden gegeven van het scherpen of billen van molenstenen. De molen zal eveneens dienen als plaatselijk in formatiepunt voor de open monumentendag. Hier zullen de landelijke folder en een beschrij ving van alle Moergestelse monumenten ver krijgbaar zijn. Daarnaast zal het boekje ’Accen ten op Monumenten’ voor 1,te koop zijn. In dit gidsje worden alle opengestelde monu menten in onze regio beschreven. Na vele voorbereidende werkzaamheden zal op donderdag 24 sept. a.s. in café ”t Stokske’ de oprichtingsvergadering van de Moergestelse schaatsvereniging plaatsvinden. Voor de jeugdleden zal er een vergadering wor den gehouden van 19.00 uur tot 20.00 uur en daarna vanaf 20.00 uur, een aparte vergadering voor de senioren. Geïnteresseerden zijn uiteraard van harte wel kom. Tijdens deze bijeenkomst kan men zich alsnog als lid aanmelden. Gedurende deze vergadering zullen: a) een bestuur worden samengesteld; b) de organisatorische en financiële aspecten worden besproken; c) een uiteenzetting gegeven worden over de te ondernemen aktiviteiten op zowel kunst- als na tuurijs. De doelstellingen zijn: 1) het creëren van een zo goed mogelijke accom modatie op Brand- en Kolkven. Wij willen de ze unieke schaatsgelegenheden optimaal gaan benutten. Een meer kleinschalige ijsbaan in de kom van het dorp blijft ons streven; 2) Organiseren van aktiviteiten op natuurijs zo wel voor de jeugd als volwassenen; 3) Het benutten van de mogelijkheden om aan schaatslessen en trainingen te kunnen deelne men. Jeugdaktiviteiten komend seizoen: a) op kunstijs zijn er de volgende mogelijkhe den: TILBURG: zaterdag van 13.00 tot 13.45 uur, kinderen vanaf 8 jr. t/m 13 jr., kosten 30, per seizoen (19 sept. -19 mrt.), lessen in verschil lende niveaugroepen zowel op kunst-ijshockey- schaatsen als mede op noren. EINDHOVEN: zaterdag van 18.00-19.00 uur of van 19.00-20.00 uur, kinderen van 5 t/m 12 jaar, kosten 30,— per seizoen (15 okt. 15 Zoals elders in dit blad is vermeld zullen zater dag 12 september a.s. de deuren van een groot aantal monumenten worden opengezet om be langstellenden de gelegenheid te bieden een kijk je te nemen in historische gebouwen. Moergestel neemt ook deel aan de open monumentendag. Van de elf monumenten in onze gemeente wor den de kerktoren en de molen tussen 10.30 uur en 17.00 uur opengesteld. Tevens kan de in het monumentale pand St. Jansplein 3 gevestigde herberg De Veerkes worden bezocht. Het is weer enige jaren geleden dat de kerktoren voor het publiek opengesteld is geweest. Zater dag a.s. is er dus een unieke mogelijkheid om het interieur van de toren te bekijken en om Moergestel en omgeving van boven af te aan- Liefhebbers Nederland wordt georganiseerd, heeft beide dagen veel om het lijf. Binnen een in drukwekkende show met zeventig exclusieve auto’s uit het land van Bertone, Zagato, Giugi- aro en Pininfarina. De totale waarde komt op ruim zes miljoen gulden. Zondag kan er vanaf twaalf uur buiten gekeken worden naar een spectaculaire behendigheidswedstrijd en een sjiek concours d’élégance. De evenementenhal vormt het decor voor de ex clusieve autoshow en uitgebreide merken- clubpresentatie. De bezoeker kan daar ken nismaken met peperdure ’snoepjes’ uit de stal van Alfa Romeo, Tomasco, Ferrari, Fiat, Lan cia, Maserati, Iso-Rivolta en Lamborghini. Tweepersoons cabriolets en gesloten sportwa gens met waanzinnige topsnelheden. Zo heeft de Ferrari Testarossa een 12-cylinder motor, 390 pk, waarmee in vijf seconden een snelheid van 100 km wordt gehaald. Dat is dan nog een slak- kegangetje voor deze carrièrewagen die moeite loos 290 km rijdt en een slordige vier ton heeft gekost. Het Autotron heeft zijn collectie uitge breid met een Ferrari 400 GT uit 1979 en een Al fa Romeo Montreal uit 1974. De bezoeker hoeft voor dit zeer bijzondere Italië-weekend niet extra in zijn portemonnee te tasten. De toegangsprijs blijft gehandhaafd op 9,75 gulden. Kinderen tot vier jaar mogen gra- tis binnen. Beide dagen is het Autotron open samenwerking met de Vereniging Alfa Romeo van tien tot vijf uur. Midderi-Brabantse en Kempische brandweren brandblusdemonstraties zullen verzorgen. Daar bij zal worden gebruik gemaakt van redkokers en hoogwerkers en zal speciaal ook belangstel ling worden gevraagd voor schuimblussing bij autobranden, tankauto-lekkages en vlam in de pan. Uiteraard zal deze dag Middelbeers worden overspoeld met brandweervoertuigen van de vele deelnemende korpsen, en daarnaast een 10-tal speciale blus- en hulp ver lenings voertuigen. Tijdens dit daggebeuren verzorgen een aantal le veranciers van hulpverleningsprodukten de monstraties. Daarnaast zullen ook op stands aanwezig zijn: het Rode Kruis, de EHBO, de Wegenwacht, de Hartstichting, de brandwondenstichting en Vei lig Verkeer Nederland. Dit landelijke en unieke brandweergebeuren vindt plaats in de dorpskom van Middelbeers op zondag 13 september a.s., aanvang 11.00 uur. Thema: ’Brand en Hulpverlening' De vrijwillige brandweer uit de gemeente Oost- West- en Middelbeers heeft haar 40-jarige bestaansviering aangegrepen om er een landelij ke brandweerdag van te maken. Deze Kempische gemeente met circa 4600 inwo ners, heeft een zeer aktief brandweerkorps, dat op vele regionale en interregionale oefeningen en wedstrijden reeds veel van zich heeft doen ho ren. De verwachtingen omtrent dit evenement zijn erg hoog gespannen. Men rekent op een bezoe kersaantal van minimaal 10.000. In het tot brandweerdorp omgedoopte Middelbeers, heeft iedereen vrije toegang. Op een braderie-achtige wijze zullen deze dag de taken bij brand- en hulpverlening worden gedemonstreerd. De orga nisatoren staat een 2-delig doel voor ogen. Op de eerste plaats wil men brandweer Neder land van hoog tot laag op een ongedwongen ma nier kennis laten maken met produkten, mate rialen en gereedschappen, welke ten nutte van de brandweer en andere hulpverleningsdiensten worden ontwikkeld en gefabriceerd. Daarnaast wil men de bevolking in al haar ge- ledeingen kennis laten maken met de taken van brandweer en hulpverleningsdiensten, met het dagelijks functioneren van deze diensten en als bijzonder aspekt het demonstreren van optreden bij ongevallen en bij huis-, tuin- en keuken- brandjes. De organisatoren hebben om de zeer belangrij ke doelgroep, Brandweer Nederland, te bereiken een uitnodiging met programmaboekje gestuurd aan brandweerkorpsen in ons land. Die dag zijn de Beerse brandweermannen reeds vroeg in touw om de dorpskom om te toveren en geschikt te maken voor het grootse gebeuren. Burgemeester Grem van de Beerzen verricht de officiële opening, waarna een groot aantal mrt.). Lessen in verschillende niveaugroepen zo wel op kunst-ijshockeyschaatsen alsmede op de noren. In maart zal in elke niveaugroep een schaatsproef worden afgelegd voor een diploma van de KNSB. b) Indien er natuurijs is, zullen er op de vennen spelen en wedstrijden georganiseerd worden. c) Bij voldoende belangstelling zal er vanaf eind september droogtrainingen gegeven worden. Dit als voorbereiding en ondersteuning op het schaatsseizoen. d) Ook zal er een schaatsruilbeurs gehouden worden. Voor schaatslessen in Tilburg en Eindhoven is het i.v.m. een maximale deelname van 130 kin deren gewenst, dat u uw kind opgeeft vóór woensdag 16 september a.s. bij: Renée Loos veld, Voorbrugstraat 6, tel. 2275. Aktiviteiten voor de senioren Voor de senioren zijn er de volgende mogelijk heden: a) Kunstijs: TILBURG: maandag 19.00-21.00 uur. Peli- kaanhal alleen toegankelijk voor rijders met no ren. Op de ijsbaan zullen dan schaatsinstruc- teurs aanwezig zijn om de juiste schaatstechniek onder de knie te krijgen. Kosten: de normale en treeprijs van de Pelikaanhal. Start: 22 septem ber. EINDHOVEN: zaterdag van 10.15-13.00 uur. Op de 400 meter-baan worden uitsluitend schaatsers met noren toegelaten. Dit is een ex periment van de ijsbaan Eindhoven. De diver se schaatsclubs kunnen dan met een eigen trai ner op de baan terecht. Bij voldoende belang stelling (minimaal 10 personen) willen we een ge diplomeerde trainer aantrekken. Kosten: afhankelijk van het aantal deelnemers en de periode waarin de trainingen plaatsvinden. Leeftijd: vanaf 13 jaar, maar de schaatskunst re delijk beheersen. b) Gezamenlijk vervoer naar kunstijsbanen. Het streven is om bij voldoende belangstelling af spraken te maken over gezamenlijk rijden naar de kunstijsbaan. c) Natuurijs: Gedacht wordt aan gezamenlijke deelname aan prestatie- en/of toertochten. Verder zullen er eigen toertochten en wedstrij den gehouden worden op Brand- en Kolkven. d) Op zaterdag zullen er net als voor de jeugd droogtrainingen plaatsvinden. Zoals u gezien hebt, zijn er nogal wat mogelijk heden om de schaatssport ruimschoots te kun nen beoefenen. In de toekomst zijn er ook mo gelijkheden om als vereniging lid te worden van de K.N.S.B. (koninklijke nederlandse schaat- senrijdersbond), waardoor de trainingsmoge- lijkheden voor de geoefende hardrijders op no ren groter zijn en er mogelijkheden zijn om aan wedstrijden deel te nemen van het gewest Noord-Brabant en Limburg van de KNSB zoals de marathon en de gewestelijke kampioenschap pen. Schaatsliefhebbers, tot ziens op donderdaga vond 24 september in ’t Stokske. Jan v.d. Wiel, tel. 3505; Thieu Bruurs, tel. 1888; Wim Verhoeven, tel. 1550.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 7