3 3 3 3 3 3 3 3 3 w Toon van Gils 25 jaar lid gemeenteraad gj Aphrodite S ui Komtoer en stratenloop De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Monumenten kijken in 5 regiogemeenten =5 r Brillen Contactlenzen Verhuur tennisbaan (kunstgras) Zwemmen in subtropisch bad (op reservering) Volwassenen f 10,- p.d.; Kinderen f 7,50 p.d. Hotel-Restaurant/Congres- en Partycentrum Scheibaan 17, 5062 TM Oisterwijk, Tel. 04242 - 82525 Ons culinair restaurant is dagelijks geopend vanaf 18.00 uur. Si» fl ^MONUMENTEN De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987 huis-aan-huis verspreid in Moergestel 3 Toon van Gils hier samen met fractiegenote Riky Bergman tijdens een raadsvergadering AvdW Op zaterdag 12 september a.s. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. MA 8 V een sfeer van gemoedelijkheid geheel tot zijn recht komt. Naast een heerlijke causeur en ge makkelijk spreker, toch ook iemand die gesteld is op het stijlvolle. Iemand die voorliggende kwesties snel doorziet, intelligent, maar tegelijk nuchter en zakelijk waar het de beraadslaging en het eindoordeel betreft. Geneigd om ook het be trekkelijke van iets naar voren te brengen. Ik zou zeggen een hele echte mens, die ook zijn twijfels kent en dan, in het voor velen bekende gebaar zijn beide armen in de hoogte steekt. Zo van, vraag het mij niet. Zijn aanstekelijke lach en evenwichtig humeur zijn uitstekende ’pleitbe zorgers’. In staat ook zich van de zaken van al le dag los te maken en b.v. zijn paard in te span nen en dan kun je zien dat er genoten wordt. De heer van Gils zul je ook aantreffen achter me nig orgel hier in Moergestel en zelfs elders. Met één schoen uit, vanwege de voetpedaal. In staat om de volkszang echt goed en nadrukkelijk te begeleiden’ De jubilaris dankte de sprekers voor de loven de woorden. Hij benadrukte dat een goed raadslid dat 24 uur per dag is. Daarom lag zijn grootste dank bij zijn thuisfront. Afgelopen vrijdag 4 september was het precies 25 jaar geleden dat Toon van Gils voor de eerste maal als raadslid werd beëdigd. Voor die tijd had zijn vader dit jubi leum ook gevierd, zodat reeds meer dan 50 jaar onafgebroken de naam Van Gils voorkomt in de analen van de gemeenteraad. Het jubileum werd vrijdag gevierd in een bijeen komst met een besloten karakter. Hiertoe waren op verzoek van de jubilaris alle raadsleden en oud-raadsleden van de afgelopen 25 jaar geno digd, alsmede zijn gezin, zijn moeder, de afde lingshoofden van de gemeentesecretarie en ge meentewerken en oud-gemeentesecretaris De Rouw. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door burgemeester J. ter Veer, wethouder Smits, fraktie-collega Ad v.d. Meijdenberg, zoon Hans van Gils en een dankwoord van de jubilaris. Het karakter van het raadslidmaatschap, de mens Toon van Gils en de collega Toon van Gils werd door ieder op zijn eigen wijze belicht. Zonder uitzondering waren het lovende woor den, waarbij de burgemeester en wethouder Smits hun grootste inspiratie haalden uit de pe riode, waarin Toon wethouder was. Om een in druk te geven hoe de mens Toon van Gils werd omschreven volgt hier een citaat uit de toespraak van de burgemeester: ’Een geboren en getogen Moergestelnaar. Een Brabander pur sang. Iemand die zich gelukkig en thuis voelt in zijn dorp. Iemand die houdt van gezelligheid en in Op zaterdag wordt de eerste landelijke Open Monumentendag gehouden. Dat betekent, dat op die dag duizenden monumenten in het gehele land de deuren open zetten om belangstellenden een kijkje te kunnen laten nemen. In een vijftal gemeenten in Midden-Brabant gaan de deuren ook open. De gemeente Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Helvoirt en Udenhout hebben de handen ineen geslagen om de eerste Open Monumentendag tot een succes te maken in deze regio. Monumentenroute Langs de vele monumenten in de vijf gemeenten voert een speciale auto- of fietsroute belangstel lenden zaterdag 12 september langs al die mooie plekjes. Er is een boekje samengesteld, dat na dere informatie verstrekt over de monumenten en andere fraaie panden. Dat boekje - dat ook een routebeschrijving biedt - is in de vijf deelne mende gemeenten voor een gering bedrag te koop. Welke monumenten? De auto- en fietsroute is een zogenaamde ’door gaande’ route. Dat houdt in, dat u zo kunt in springen, op elke willekeurige plaats in de vijf deelnemende gemeenten. Aan de hand van het boekje - dat voorzien is van illustraties en plat tegronden - kunt u dan de monumenten gaan bekijken. Dat zijn, per gemeente gegroepeerd, de volgende monumenten: Oisterwijk De kerk van St. Petrus Banden, de kerkhoven- se molen, de hervormde kerk en het Station van de nederlandse Spoorwegen. In elk van die pan den wordt desgewenst uitleg verschaft. Moergestel In Moergestel staan de standerdmolen, herberg De Veerkes, de Toren en kerk te kijk. Ook voert de route langs andere bezienswaardige panden, die overigens niet geopend zijn. Haaren In Haaren wordt Kasteel Nemerlaer open gesteld. Ook de Oude Toren en Huize Haaren- dael zijn te bezichtigen. Ook in Haaren voert de route, evenals in de andere deelnemende ge meenten langs nog meer bezienswaardige pan den. Ex-gevangen van Haarendael in de Twee de Wereldoorlog, zullen persoonlijk voor een rondleiding daar zorgdragen. Op zondag 27 september organiseert stichting wielerronde Moergestel de jaarlijks terugkeren de komtoer. Dit jaar verzorgt de honk- en soft- baltak van S.V. Roef! de stratenloop. Dit jaar willen we de lopers van Moergestel uitnodigen om mee te doen en weliswaar in teamverband. De spelregels zijn als volgt: - deelname is alleen mogelijk in teamverband; - een team bestaat uit 4 personen (samenstelling, mannen of vrouwen maakt niets uit); - de tijd van elke loper wordt genoteerd; - de optelsom van de 4 tijden geldt als teamtijd; - het team met de snelste teamtijd is winnaar; - de afstand is 5 ronden, ongeveer 6,5 km; - het team moet dezelfde kleur bovenkleding hebben (om verwarring te voorkomen); - teams mogen samengesteld worden uit sport verenigingen, families, buurtverenigingen of wat dan ook. De start is om 13.30 uur bij de jury-wagen. Er is eveneens de mogelijkheid om te douchen in sporthal de Vonder. Deelnemers kunnen hun team kosteloos inschrijven bij: Peter van de Wiel, tel.: 3432 Jan Klomp, tel.: 2252 Helvoirt Helvoirt heeft eveneens vele monumenten. Het Raadhuis, de Nederlands Hervormde kerk en de RK Kerk zijn voor het publiek toegankelijk. Daarnaast voert de route langs een aantal oude, bezienswaardige panden in de Torenstraat. Udenhout De kerk van St.-Lambertus, kasteel de Strijd- hoef en het Raadhuis openen in Udenhout hun deuren. Ook aan de Groenstraat, de Slimstraat en de Waalwijkseweg kan nog een aantal mooie, oude panden worden bekeken. Aangekleed Bij diverse monumenten en bezienswaardige panden wordt de bezoeker nog iets extra’s gebo den. Dat gebeurt in de vorm van informatiepa nelen, kleine exposities, demonstraties of rond leidingen. Informatiepunten Per deelgemeente zijn plaatselijke informatie punten ingericht. Daar kunt u nadere inlichtin gen krijgen. Daar ook is het boekje ’Accenten op Monumenten’ verkrijgbaar met daarin de routebeschrijving en andere informatie over de monumenten, die u op de route passeert. Die informatiepunten per gemeente zijn: Oisterwijk: het VVV-kantoor, de Lind 57, tele foon 04242-82345. Moergestel: de molen aan de Schoolstraat 42; Haaren: het gemeentehuis aan de Kerkstraat 41 Helvoirt: het gemeentehuis aan de Torenstraat 42; Udenhout: het gemeentehuis aan de Slimstraat 2. Nationaal De eerste Open Monumentendag is een natio naal gebeuren. Meer dan driehonderd gemeen ten nemen deel aan deze open dag. De dag wordt mogelijk gemaakt door een aantal spon sors. Aan de open dag is ook een wedstrijd ver bonden. Deelname-formulieren zijn verkrijg baar in de kantoren van Het Bouwfonds Neder landse gemeenten, en bij de klantenservice van alle V&D-vestigingen. Er wordt geen toe gangsprijs geheven bij de deelnemende monu menten. VKazaï iivenchy Klë Missoni Naf- RaY-Ban Roden- ||M|MMj|l|jjNP^ipina Atno Benetton B^^B^TierCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^»^ Christian Dior Dunhill Ferrari (^^Lny Gil:i Jaguar Kjj^^Lacoste N^Jaf Je# ratou l.rsche Ra^> n^^^nstock 2 JL 12e Jaargang - Nr. 491

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1