John Vervoort 2x eerste cn 1 Audacia-nieuws Visserslat(ten)ijn K.P.J. Moergestel Tieners van 12 t/m 18 jaar Rectificatie Badmintonners opgelet Jeugd van 6-7-8 en 9 jaar: Opgelet! Buurtvereniging ’De Heivelden’ Wie? Handboogvereniging ,’t Stokske’ A 4 S.V. Roef! Honkbal Softbal Peanut S.V. Roef! Korfbal evenementen I.V’ f I O* "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 PAGINA 7 \IA 6 j S.W.M. Het badmintonseizoen is weer begonnen, dus ook voor B.C. de Aanstede. Er is nog plaats voor nieuwe leden, zowel voor de senioren als junioren. De senioren spelen iedere maandagavond van 9 tot 11 uur en de junioren iedere woensdagavond van 6 tot 8 uur. Heeft u interesse, neem dan kontakt op met Le- ny de Ruiter, tel. 1573 of Harrie de Laat, tel. 2330. Of kom gewoon een keer meespelen. 8 september Voorlichtingsmiddag ’Meer bewegen voor oude ren’ in Den Boogaard. 10 september Jazz bij De Veerkes 12 september Omloop van Het Zuiden. Regiobal in Den Boogaard. 13 september Touwtrekwedstrijd K.P.J. 9.00 - 11.00 uur: Blekven concours De Riet- voornbeker. 16 september Bingoavond voor ouderen vanaf 55 jaar in Reu- selhof. 17 september Aanvang danscursus voor ouderen in Den Boo gaard. 18 september Kienen met en voor Audacia in de kantine 20.30 uur. 20 september Rietvoorn corps wedstrijd jr. 10-12 uur Netersel. Vlooienmarkt harmonie St. Jansplein. 26 september Regiobal Den Boogaard 20.30 uur. 27 september Wielerronde Moergestel. S.V. ROEF! afd. Handbal wil gaan starten met mini-handbal. Handbal is een sport die leuk is om te doen en om naar te kijken. Je zou het gewoon eens moeten proberen. Een van de fijne dingen van handbal is, dat je het met meer kinderen samen doet. Alleen ple zier hebben is niet half zo leuk als samen plezier hebben. Samen rennen, samen spelen, samen de pest in hebben als je verliest, samen napraten, samen trainen, samen lol hebben met handbal. Met je handen doe je zo ontzettend veel. Ook sporten dus. Maar om nou te zeggen, dat iedereen het ook meteen kan. Nee, dat niet. Je moet er wel wat voor doen. Een balletje gooien kan iedereen. Handballen moet je leren. Samen met kinderen van dezelf de leeftijd. Het belangrijkste is dat je plezier hebt. Handballen doe je voor je lol. Kom eens kijken en/of meedoen op de training op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur op het sportcomplex van ROEF! Wil je meer weten neem dan even kontakt op met Franky van Box tel, de Aanstede 16, tel. 3103. 16-24 1-25 12- 6 15-18 13- 3 1-28 7-10 2-14 8- 1 1- 3 Wedstrijden 4-5 september: - asp. vrijdag: DDW - Roef!, vertrek 18.00 uur -jun. B: Roef! - Tuldania, veld 14.30 uur - jun. A: Tuldania - Roef!, vertrek 12.45 uur - sen.: vrij Handbal is een sport voor jullie. Probeer het en je zult enthousiast zijn! Handbal is geen sport voor doetjes. Je moet wel tegen een stootje kunnen. Maar het is geen sport voor oneerlijke of gemene spelers. Die horen er niet thuis. En je kunt handbal het hele jaar spe len ’s winters in de zaal, zomers op ’t veld. Kom eens meedoen op een training, a.s. Don derdag van 19.00 tot 21.00 uur op ’t sportcom plex van S.V. ROEF! Donderdag 10 september beginnen de trainingen in de zaal De Vonder weer: van 18.30-19.30 uur: 12 t/m 15 jaar van 19.30-21.00 uur: 16 jaar en ouder dames van 21.00-22.00 uur: 16 jaar en ouder heren. Voor meer informatie kun je terecht bij Franky van Boxtel, de Aanstede 16, tel. 3103. Wij zoeken voor onze lagere elftallen enkele per sonen en denken dan aan (oudere) leden of spor tieve Moergestelnaren die zondags een wedstrijd willen fluiten of als leider van een lager elftal zouden willen fungeren. Neem dan contact op met de wedstrijd sec. van Audacia P. v.d. Berg, Huisackerstraat 25, Moergestel, tel. 04243-1144. John Vervoort, de nieuweling-wielrenner uit Moergestel, heeft in zijn nog prille carrière de afgelopen maand twee overwinningen achter el kaar geboekt. Dit jaar voor het eerst deelne mend aan wielerwedstrijden in de categorie nie- welingen, betekent dit natuurlijk een goede pres tatie. Op 9 augustus reed hij na een solo van 5 km naar zijn eerste overwinning in Geertruiden- berg. Twee dagen later herhaalde hij dit succes in Herpen (bij Oss) op gelijke manier als in Geertruidenberg. Ook hier na een solo, kwam hij als eerste over de streep. Doordat John niet de rapste benen bezit, moet hij zorgen dat hij, wil hij winnen, alleen op de eindstreep afgaat. Dit wordt natuurlijk steeds moeilijker wanneer hij op deze manier zich al twee keer in de kijker heeft gereden. Toch heeft hij over het hele sei zoen al goed gepresteerd. Hier volgen zijn uit slagen: 3e in Wouwse plantage; 5e in Hoeven; 7e in Veldhoven; 8e in Best (district kampioenschap); 9e in Hoensbroek; 9e in Tilburg; 10e in Omloop v/d wielen (klassieker). Daarnaast werd John ook nog clubkampioen van wielerclub Pijnenburg uit Tilburg. Zijn voorlopig programma van dit seizoen ziet er als volgt uit: za. 12 september: Omloop v/h Zuiden (deze gaat door Moergestel); zo. 13 september: Ronde van Korvel in Tilburg; zo. 20 september: Ronde van Udenhout; en dan als plaatselijke favoriet, natuurlijk in de 6e Komtoer van Moergestel, op zondag 27 september. a.s. Zaterdag 5 september is het dan zover. Het groots opgezette Heivelden volleybaltoernooi gaat dan ’s middags om 14.00 uur van start. Alle buurtleden hebben afgelopen week weer een buurtboekje in de bus gekregen waar de teamindeling op de middenpagina staat. Wij verwachten iedere deelnemer om 13.45 uur op het Molenveldje met natuurlijk vele suppor ters. Ook niet-buurtleden zijn dan van harte wel kom om de sporters aan te komen moedigen. Voor de kinderen staat dan die middag een groot luchtkussen opgesteld en voor het drankje is natuurlijk ook gezorgd. Na afloop wordt er bekend gemaakt welk team de wisselbeker mee naar huis mag nemen, ook de nummers 2 en 3 krijgen een mooie prijs. ’s Avonds om 21.00 uur start de barbecue-avond waarvoor 150 deelnemers zich gemeld hebben. Onder deskundige leiding worden dan de vijf verschillende vleessoorten voor u heerlijk bruin gebakken. Uiteraard kunnen de stukken vlees in voldoende mate doorgespoeld worden. Dit alles onder de muzikale klanken van een bekende Gèsselse D.J. Mochten er nog leden zijn van onze buurtvere niging die aan dit spektakel mee willen doen, dan kan men zich tot vrijdagavond 4 sept. nog opgeven bij Cees Hamelink, Regenbeemdeke 12. P.S. Vergeet vooral ’s avonds uw vleesbonnen niet want zonder bonnen geen vlees. Familie softbaltoernooi Zoals voorgaande jaren wordt er ook dit jaar weer een familie softbaltoernooi georganiseerd door Roef! En wel op zondag 4 oktober a.s. Als u een team hebt dat mee wil doen, dan is er een mogelijkheid om van te voren een oefen wedstrijd te spelen tegen ons recreantenteam. Dit team speelt op woensdagavond. U kunt hierover contact opnemen met Sjaak van Riel, tel. 04243-3444. Uitslagen 29-30 augustus: Peanuts Orioles - Roef! H.b. pup. Roef! - Orioles: S.b. pup. Roef! - HBS: S.b7. asp. Boasters - Roef!: S.b. 1 Roef! - Mulo: H.b. 1 Salcons - Roef!: H.b. 2 Roef! - Jeka 3: Wedstrijden zaterdag 5 september: S.b. asp. 11.00 Roef! - HBS Zondag 6 september: S.b. 1 11.00 All In - Roef! S.b. 2 13.00 Ducks 2 - Roef! H.b. 1 14.00 Roef! - Condors H.b. 2 11.00 Cardinals 2 - Roef! Aanstaande zondag 6 september houden wij op onze handboogbanen gelegen nabij café het Stokske, Zandstraat 1, te Moergestel, tussen 10.00 uur ’s morgens en 4 uur ’s middags Open Dag. Het is de bedoeling een ieder die hier inte resse in heeft eens nader kennis te laten maken met de diverse aspecten van de handboogsport. Het is een sport die door jong en oud, dames en heren en vooral ook voor gehandicapten beoe fend kan worden. Wij willen eenieder ook in de gelegenheid stel len het zelf eens te proberen. De hiervoor bege- nodigde handbogen en pijlen zijn op onze banen aanwezig en worden ter beschikking gesteld waarbij de nodige uitleg en instruktie door on ze aanwezige schutters zal worden gegeven. Ook zullen er demonstraties worden gegeven op de lange en korte afstanden. Met deze Open Dag willen wij de mensen in de gelegenheid stellen eens een kijkje te komen ne men op onze schietbanen en eens een pijltje mee te komen schieten. moerges' 1 Moergestel 6 september Open Dag K.P.J. Moergestel organiseert op zaterdag 12 en op zondag 13 september een touwtrekkersweek- end met ondermeer en onder andere: op zater dagavond een feestavond met medewerking van Radio Fantasy, die trouwens het gehele weekend met een geweldige show zullen ondersteunen. Tevens wordt op zaterdagavond een Indiaans Worsteltournooi gehouden waarvoor het pu bliek ter plaatse (voor 22.00 uur) zich kan in schrijven. Voor diegenen die als eerste drie eindigen in dit tournooi zijn geldprijzen beschikbaar!! Vervolgens wordt op zondag alweer voor de vierde maal in successie het alom bekende touw- trektournooi over water gehouden. Opgeven van de ploegen dient voor 3 september 1987 te geschieden. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot: Wim op ’t Hoog, Oirschotseweg 79, Moergestel, tel. 04243-1365; Riny Denissen, Schoolstraat 35a, Moergestel, tel. 04243-1355. Lokatie: Heiligenboom 8 te Moergestel. In de uitgave van deze krant van vorige week stond een verslag van hengelsportvereniging ’De Rietvoorn’, over de zilveren van Oirschot- bokaal. Hierin wordt door de schrijver, ene J.S., een grandioos probleem in twee regels af gedaan. Daarmee is het echter niet opgelost. Derhalve acht ik het raadzaam hierop terug te komen. Dit om een herhaling op volgende con coursen te voorkomen. Alsmede om de integri teit en onpartijdigheid van de heren controleurs te waarborgen. Tijdens het meten van de vis na drie uur vissen aan de Maas, werd bij een van de vissers, wiens naam ik niet zal noemen om spor tieve redenen, een baars uit het leef net gehaald met een kromme rug. Dit kan drie oorzaken hebben nl.: door het felle tegenstribbelen na het aanslaan, is het spit in zijn rug geschoten door de urenlange ongemakkelijke houding in een eigenlijk te klein leef net waren de rugspie- ren verstijfd hij had last van reumatische aandoeningen. Door deze kromme houding op de meetlat kreeg hij een waardering van 14,7 cm, goed voor 5 punten. In volledig gestrekte houding had hij, met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid 15,2 cm gescoord, goed voor 15 punten. Jammer genoeg is van de houding van de vis geen foto gemaakt (sorry!), anders hadden we het probleem kunnen voorleggen aan de Katho lieke Universiteit Brabant. Deze houding berok kent de betreffende visser verlies van 10 punten voor het algemeen klassement. Deze persoon raadde ons aan de vis plat te leggen, en daarmee werd het probleem geschapen. Hoe leg je zo’n vis plat? Je zou hem even onder de schoenzolen kunnen leggen, maar dat is dierenmishandeling. Dit kost de betreffende controleurs een schorsing en als het uitkomt misschien wel een proces-verbaal. Daarom hebben wij als controleurs-duo una niem de beslissing genomen, die 14,7 cm als of ficieel te noteren, waarmee Bart (sorry, nou noem ik toch zijn naam) het niet eens was. Om tot een oplossing te komen zou ik willen vragen of mensen die terzake volledig deskundig zijn, en weten hoe je een vis met een van de bovenge noemde rugklachten toch gestrekt op de meet lat krijgt, mij dit per omgaande mede te willen delen. Ik zou die persoon hiervoor erkentelijk zijn. Mijn adres volgt onder. Overigens: de baars is teruggezet in de Maas, met de goede raad zich te vervoegen bij een erkende fysiothe rapeut. Frans, nog bedankt voor de hulp en ik hoop op een oplossing. E. v. Gisbergen, Oisterwijkseweg 10 5066 XD Moergestel. Programma zondag 6 september: 14.30 Audacial - Jong Brabant 1 11.30 RAC 2-Audacia 2 11.30 RKTVV 4 - Audacia 3 12.00 Audacia 4 - SVSSS 12.00 Audacia 5 - Sarto 7 10.00 Longa 6 - Audacia 6 12.00 Nemelaar 5 - Audacia 7 10.00 Audacia 8 - Dosko 3 10.00 Audacia 9 - Hilvaria 7 AUDACIA-PUPILLEN Uitslagen pupillen zaterdag 29 augustus: Audacia Dl - Wilh. Boys 2 Audacia D2 - Wilh. Boys 3 Audacia El - Wilh. Boys El Audacia E2 en Audacia F1 speelde een onder ling wedstrijdje. Programma pupillen zaterdag 5 september: Audacia Dl - SV.SSS 1 aanvang 9.45 uur SV.SSS 2 - Audacia D2 vertrek 10.00 uur Audacia El - Hieronymus 3 aanvang 11.00 uur SV.SSS 6 - Audacia E2 vertrek 9.00 uur Audacia Fl - Nevelo F1 aanvang 12.00 uur Opgeven nieuwe pupillen Nog steeds is er gelegenheid om een van uw kin deren op te geven als lid van SV. Audacia. Van af de 6 jaar kan men zich opgeven, maar voor al in de leeftijd van 10 en elf jaar komen wij nog een paar pupillen te kort. Opgeven kan bij Ni co Oerlemans, Paterhelmerplein 22, tel. 1283. P.S. Men mag ook een paar proeftrainingen mee doen. AUDACIA JUNIOREN Uitslagen Bekerwedstrijden junioren 29/8: WSJ 1 - Audacia 1 8-1 Spoord. Boys 2 - Audacia 28-2 Audacia 5 - SET 38-0 Programma junioren zaterdag 5/9: 14.45 uur Audacia 1 - GSBW 1 14.45 uur Audacia 2 - RKTVV 4 14.30 uur Hilvaria 4 - Audacia 3 vertr. 13.30 uur 12.30 uur Hilvaria 5 - Audacia 4 vertr. 11.30 uur 13.30 uur Audacia 5 - Voab 7 13.30 uur Audacia 6 - Nemelaer 5 Start competitie ’87/’88 Zondag 6 september a.s. start de nieuwe compe titie. Ook Audacia hoopt hierin een woordje mee te kunnen spreken. Onder de bezielende lei ding van onze nieuwe trainer Ton Zwanenberg zijn de afgelopen weken de voorbereidingen, trainingen en oefenwedstrijden volop in gang ge zet. De eerste competitiewedstrijd wordt thuis gespeeld tegen Jong Brabant. Wij hopen dat de vele voetballiefhebbers uit Moergestel met hun aanwezigheid de jonge groep van Audacia, gem. leeftijd 22 jaar, willen steunen. Van de zijde van deze jongens verwachten wij dat zij u aan trekkelijk voetbal zullen geven met de maximale inzet. Wij wensen alle voetballiefhebbers uit Moer gestel, zowel al onze actieve spelers als ook on ze supporters, veel voetbalplezier in dit nieuwe seizoen. Raadpleeg altijd eerst deze ka- lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel yOUwens, Kloosterlaan 13. 5 september 14.00 - 16.00 uur: Corpswedstrijd sr. van K.E.H.V. De Rietvoorn in Netersel. 6 september 9.00 - 11.00 uur: Eindconcours jr. in De Reusel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 7