Jan van Velthoven JL te J Allemaal.,, op ’n Gazelle |g l| Ik? Ir t GEMEENTEHUIS UIT HET I IS E.H.B.O.-nieuws LR F.E.V.LO.R. Geslaagd H. Mis voor ouderen Voor alle Moergestelse ouderen NA- Zomeravondfeest in Countrystijl Komtoer en stratenloop MTV-nieuwsbrief Ib Weten wat u eet is meer dan een dieet 1 I I PW? Gazelle fietsen lopen licht! Wanneer Nederland op de fiets stapt dan is die fiets heel vaak 'n Gazelle. Met 23 verschillende modellen voor 23 verschillende soorten fietsers, verreweg het grootste en meest I verkochte merk van Nederland/Fietsenland. Iedere Gazelle loopt licht als 'n veertje, is degelijk, kompleet en heel zorgvuldig afgewerkt. En alleen te koop bij de erkende vakhandelaar Komt u dus eens bij ons langs om ze van dichtbij te bekijken. Besluitenlijst PAGINA 5 A 4 De toegang is gratis voor alle leden van de R.K. Bond van Ouderen en verder voor alle moer gestelse ouderen boven de 65 jaar. I.v.m. reservering van plaats en koffietafel is wel opgave voor deelname nodig bij een van de be stuursleden van de bonde en wel vóór 15 septem ber a.s. Aanstaande vijdag 4 september, de eerste vrij dag van de maand, om tien uur een H. Mis voor alle ouderen van de parochie. Voorganger is pa ter van Elderen. Na de H. Mis is er voor de be zoekers gelegenheid om in den Boogaard, gratis een kop koffie te gebruiken. Aktiviteiten die u graag vermeld ziet op de MTV-nieuwsbrief gelieve u in te leve ren op het redaktie-adres van ’Moerges- tel-Nieuws’, Oisterwijkseweg 43 ('s zon dags vóór 19.00 uur) onder vermelding van MTV-nieuwsbrief. I Na alle vakanties, al dan niet zonnig en naar wens'verlopen, gaat het dagelijkse leven toch weer zo langzamerhand zijn gangetje. Met de ze achtergrond en vooruitzicht wordt er op za terdag 19 september a.s. in café-restaurant Hans de Brouwer een NA Zomer Avondfeest in Countrystijl georganiseerd. Het ligt in de bedoe ling dat alle bezoekers op deze avond zich zul len hullen in cowboy kleding, natuurlijk geheel vrijblijvend, dit om de feeststemming te verho gen en tevens het thema Country van deze avond duidelijk naar voren te laten komen. Waarom dit Countryfeest zult u zich afvragen. Het ligt nl. bij de organisatoren in de bedoeling om een groot Country-festival te organiseren en wel op 4 september in 1988, waarvan deze avond een voorloper is. Op deze avond kunnen ook shows in Countrystijl opgevoerd worden, zoals o.a. dans of play-back, hebt u interesse om iets in countrystijl op te voeren bel dan even met te lefoonnummer 04243-3485. Gaarne willen wij u allen op deze zo bijzonde re avond begroeten en een prettige avond toe wensen. Dus houdt 19 september vrij en laat de ze avond niet aan je neus voorbij gaan. Want als je achteraf moet horen, dat was een gezellige avond, dan hebben we spijt. Dus tot ziens op 19 september bij Hans de Brouwer. Nadere informatie volgt de komende weken. Organisatoren Countryfestival In de maand augustus werd door onze vereni ging aan een drietal concoursen deelgenomen t.w. in OCSM-Beers, Hapert en Alphen. Hieronder een opsomming van de uitslagen: OCSM-Beers: achttal klasse M, 3e prijs; achttal klasse L, 5e pr.; viertal klasse L, 8e pr. Toos Swinkels met Pascal (L2), 2e pr.: Gerrit- Jan Vermeer met Wilse (L2), 2e pr.; Dries Roefs met Patröne (M2), 4e pr.; Jan van den Bosch met Casper (B2), 4e pr.; Jac Donkers met Char- ly (B2), 4e pr.; Herrie Rijnen met Angelie (B2), 4e pr.; Petra van Gorkum met Pavictoir (M2), 5e pr.: Wilma Burgers met Valentijn (Ml), 7e pr. Hapert: achttal klasse M, 7e pr.; achttal klasse L, 6e pr. Willie de Jong met Marko (M2), 2e pr.; Caro- lien van den Bosch met Cosby (B2), 3e pr.; Her rie Rijnen met Angelie (B2), 4e pr.; Jan van den Bosch met Casper (B2), 5e pr.; Henk de Cort met Amusant (B-spr.), 2e pr. Alphen: achttal klasse M, 7e pr.; achttal klasse L, 2e pr.: viertal klasse L, 4e pr. Dries Roefs met Patróne (M2), le pr.; Herrie Rijnen met Angelie (B2), 2e pr.; Leny Vermeer met Tosca (Ml), 4e pr.; Jan van den Bosch met Casper (B2), 6e pr.; Ardi Rijnen met Adelaide (L-spr.), 9e pr. Op 2 augustus behaalde Henk de Cort met Amusant de onderlinge dressuur beker: de beker voor de beste B2-combinatie was voor Jan van den Bosch met Casper. Prijswinnaars, proficiat! a.s. Donderdag 3 september gaat na een vakan tieperiode de EHBO weer met frisse moed van start. Op deze maand zal Wil Senders van het Rode Kruis nader ingaan over verbindingen per portofoon en werkzaamheden van het Rode Kruis. Het bestuur hoopt dan ook weer vele leden te mogen begroeten. De EHBO info met daarin belangrijke gegevens zal worden uitgedeeld. Ook zal aan de aanwezi ge EHBO-ers gevraagd worden wie er wil posten tijdens de Komtoer 1987. Dus tot ziens a.s. donderdag om 20.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestan van de Rabo-bank te Moergestel zal er in samenwer king met de Bond van Ouderen een Feestdag worden georganiseerd. Deze zal plaatsvinden op: DINSDAG 22 SEPTEMBER A.S. IN ‘DEN BOOGAARD'. Deze dag zal aanvangen om 10.00 uur en eindi gen om 17.00 uur. er is op die dag van alles te doen, zoals videofilm, volksdans, zang, voor dracht, bingo, kwiswedstrijd en optreden van humorist Nol van Roessel, bekend van ’Radio Brabant’. 's Middags voor alle aanwezigen een Brabantse koffietafel. Verder op tijd een consumptie. Een dag dus waarop u van vele dingen kunt genieten. Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 - Moergestel Telefoon 04243 - 1284 GAZELLE fietsen rijden op VREDESTEIN banden Hier volgt de uitslag van de laatstgehouden exa mens machineschrijven. Voor het basis-examen machineschrijven slaag den: Jenny van Gorp, Sjef Roosen, Anouska Schoenmakers, Maikel van de Wouw, Birgitte Vriens, Sonja van Tuyl, Maria Alejandra van Delft, Martijn Ketelaars, Dennis van Mens voort, Emiel Smetsers, Jurgen Vermaire. Voor het examen ’typist(e)’ slaagden: Monique op ’t Hoog, Marieke Verouden, Birgitte Vriens, Marike Rijnen, Claudia Theuns en Ingrid van de Wiel. Wij wensen allen van harte proficiat! Nog een mededeling van mevrouw Kouwenberg. Aangezien het examen machineschrijven in het jaar 1988 gaat veranderen en dusdanig ver zwaard wordt, acht ik de leeftijd van 11 jaar te jong om dit examen aan te kunnen. Daarom wil ik deze leeftijdgrens voortaan graag verschuiven naar 14 jaar. Degenen, die zich reeds voor ’t komende cursus jaar hebben opgegeven, of met de cursus bezig zijn, kunnen nog volgens de thans geldende exa- mennormen examen doen. Reeds behaalde di ploma’s blijven hun waarde houden. Momenteel zijn de avonden, waarop er les wordt gegeven, al volgeboekt. Nieuwe leerlin gen, vanaf 14 jaar dus, kunnen zich wel opge ven, maar komen pas na 1 januari 1988 aan de beurt. Voor verdere informatie kunt u mij altijd ’s avonds na 19.00 uur bellen, tel. 1901. E. Kouwenberg-Heijkants Op zondag 27 september organiseert stichting wielerronde Moergestel de jaarlijks terugkeren de komtoer. Dit jaar verzorgt de honk- en soft- baltak van S.V. Roef! de stratenloop. Dit jaar willen we de lopers van Moergestel uitnodigen om mee te doen en weliswaar in teamverband. De spelregels zijn als volgt: - deelname is alleen mogelijk in teamverband; - een team bestaat uit 4 personen (samenstelling, mannen of vrouwen maakt niets uit); - de tijd van elke loper wordt genoteerd; - de optelsom van de 4 tijden geldt als teamtijd; - het team met de snelste teamtijd is winnaar; - de afstand is 5 ronden, ongeveer 6,5 km; - het team moet dezelfde kleur bovenkleding hebben (om verwarring te voorkomen); - teams mogen samengesteld worden uit sport verenigingen, families, buurtverenigingen of wat dan ook. De start is om 13.30 uur bij de jury-wagen. Er is eveneens de mogelijkheid om te douchen in sporthal de Vonder. Deelnemers kunnen hun team kosteloos inschrijven bij: Peter van de Wiel, tel.: 3432 Jan Klomp, tel.: 2252 - H. de Laat, Vinkenberg 10, plaatsen nieuwe gevel. - J. Rijnen, Past. v.d. Boogaardstraat 43, ber ging. - A. Zuman, Kriekenakker 28, uitbreiden woonhuis. - G. Cobusen, Coolhof 2, berging en erfafschei- ding. - P. Mertens-v.d. Staak, Kruysackerstraat 16, uitbreiden berging. - Fa. Bijvelt-v.d. Ven, Industrieweg 5, verbouw showroom. - C. de Beer, Burg. Maeijerstraat 10, uitbreiden woning. - S.V. Roef, Moergestel, bouw 2 dug-outs Stok- eind 13. - R.K. Boerenbond, Schoolstraat 27a, verbouw kantoren. - R.K. Gasthuis St. Antonius, Raadhuisstraat 32, vernieuwen garage. - A. v.d. Wouw, Pr. Irenestraat 5, carport. - C. Op ’t Hoog, Krijtestraat 40, carport. Bouwvergunning voor een erfafscheiding is ver leend aan: - G. Kruijssen, Mispelbos 30. - J. de Win, De Voorbeemt 2. - W. Smetsers en A. Hoffmans, D’n Duyp 13 en 15. - P. v.d. Boom, Mispelbos 28. - M. v.d. Wiel, D’n Duyp 25. - R. den Otter, Kloosterlaan 53. - M. v.d. Wiel, D’n Duyp 25. Hinderwetvergunning is verleend aan: - F. v.d. Meijdenberg, Hild 24, rundvee-, stieren-, kalveren-houderij. - J. Hopmans, Griete Veldeke 22, garagebedrijf Industrieweg 3a. - F. v.d. Meijdenberg, Floraweg 3, varkensfok- en mesterij. - H. Kools, Hild 15, varkensmesterij en rund veehouderij. Diverse aangelegenheden - Een inwoner heeft een invalidenparkeerkaart verkregen. - C. Horsten, Krijtestraat 26 heeft een kapver- gunning verkregen voor een berkenboom. - De Werkgroep Kampbegeleiders Regio Zuid te Tilburg heeft toestemming verkregen voor het overnachten in het weekend van 17 en 18 ok tober 1987 nabij pand Zandstraat 10. van de vergaderingen van burgemeester en wet- houders van 15, 22 en 29 juli 1987 en 5, 12, 19 en 26 augustus 1987 Bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - P. Mutsaers, Stokske 7, schuur/volière - A. Mathijssen, Kriekenakker 52, uitbreiden woonhuis. - J. Timmermans, Zandstraat 1, pergola. - M. Hessels, Ruymheuvel 18, uit breiden woon huis. - J. Buijnsters, Schoolstraat 28, woonhuis van Rijckevorsellaan. - Stichting SOKA, Amsterdam, hekwerk Til- burgseweg 54 (Zonnewende). - P. Trommelen, Regenbeemdeke 10, uitbreiden woonhuis. - C. Denissen, Schoolstraat 35a, aanpassing wo ning. - W. Wolfs, Herengoedstraat 9, carport. - K. Wolfs, Broekzijde 12, vernieuwen garage. - L. Kuijpers, Masperstraatje 1, garage/ber- ging. - N. Beerens, Stokske 4, uitbreiden woonhuis. - Gebr. v.d. Wouw, Heuvelstraat 28, uitbreiden stal. MOERGESTEL NIEUWS" - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 Een bekend gezegde luidt: ’Ieder pondje gaat door het mondje’. Voor mensen die zich zorgen maken over hun gewicht is dat een schrale troost. Een dieet is soms een goede oplossing voor men sen die te dik zijn of juist mager. Velen hebben juist moeite om een dieet vol te houden omdat er zoveel situaties zijn waarin je al gauw meer eet dan je eigenlijk zou willen. Denk maar bv. aan gezellige koffieuurtjes en ge zellige avonden. Op dergelijke ogenblikken wil je misschien wel geen koek of zoutjes, maar is het moeilijk je er juist van af te houden. In die gevallen zijn mensen meer geholpen met een grotere beheersing van hun eetgewoonten dan met een dieet. Juist voor degenen die baas willen worden over hun eetgewoonten organiseert: De Kruisvereni ging Moergestel een cursus ’Werken aan eetge woonten’. Deze cursus is bedoeld voor mensen boven de 16 jaar die zich zorgen maken over hun gewicht en eetgewoonten. De cursus bestaat uit 12 bijeen komsten die anderhalf a 2 uur duren. Er kunnen 9 tot 12 mensen deelnemen. Centraal in de bij eenkomsten staan geen dieetvoorschriften maar zogenaamde eetverslagen. Daarin houden de deelnemers bij wat ze iedere dag eten en drinken. Bij de eetverslagen horen 16 stappen of op drachten die iedere deelnemer thuis moet uitvoe ren en die in de bijeenkomsten worden bespro ken. Door het werken met opdrachten en het sa men praten over de ervaringen daarmee is het mogelijk voor de deelnemers om stap voor stap de baas te worden over hun eetgewoonten. 28 september a.s. om 20.00 uur zal door de Kruisvereniging in het wijkgebouw aan de Prin ses Beatrixstraat te Moergestel een informatie bijeenkomst worden gehouden. Daar kunnen geïnteresseerden meer te weten ko men over de aard en opzet van de cursus. Men sen die aan de cursus willen deelnemen kunnen zich tijdens deze informatiebijeenkomst opgeven. In overleg met de deelnemers zal dan ook wor den bepaald of de cursus op een ochtend, mid dag of avond zal plaatsvinden. Mocht u aan de cursus willen meedoen, dan is het bijwonen van de informatiebijeenkomst noodzakelijk. Daarnaast kunt u ook schriftelijk informatie bestellen bij: Connie Geerts en Jeanne van Krieken p/a Prinses Beatrixstraat 23 5066 BB Moergestel tel.: 04243-1626. Het cursusgeld bedraagt voor 12 avonden 32,50 voor leden en niet-leden betalen 47,50. s.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5