Kees en Annie van Pelt 50 jaar getrouwd Bxrel H I te te 1^ te te te Goud in Prinses Irenestraat Bond van Ouderen. Bibliotheek Cafetaria Mertens Aphrodite te BIBLIOTHEEK ES te Verhuur tennisbaan (kunstgras) 5 SEPTEMBER I987 Zwemmen in subtropisch bad (op reservering) Volwassenen f 10,-p.d.; Kinderen f 7,50 p.d. Ons culinair restaurant is dagelijks geopend vanaf 18.00 uur. Hotel-Restaurant/Congres- en Partycentrum Wegens vakantie GESLOTEN op 4, 5 en 6 september. Op 7 september weer eigengemaakte kroketten - nasi - bami saté - enz. Programma donderdag 3 sept. 19.00 uur: Bruidegom Bruid Voor 50 cent getrouwd Dansen en kaarten de grote hobbies Het feest Van manuscript tot bibliotheekboek EE L. is.- 12e Jaargang - Nr. 490 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 8 WIE WAT WAAR? i M.O. r' Schetbaan 17, 5062 TM Oisterwijk, Tel. 04242 82525 Op 27 april 1931 komt Kees van school en gaat ’s anderendaags aan het werk bij Van Bommel’s Schoenfabrieken. Daar blijft hij tot 1961, vervolgens is hij tot 1966 werkzaam bij Van Spaandonck Textielfabrieken aan de Enschotsestraat te Tilburg. Zijn laatste werkgever wordt ’Mister’ Edet in dezelfde stad. In 1976 wordt Kees arbeidsongeschikt en in 1979 komt hij in de VUT. Moergestel - telefoon 1784 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel DEN BOER OP Een bezoekje aan de Veemarkt in Den Bosch Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut EXPOSITIE PIERRE WOLFS Een voorbeschouwing in zijn atelier MTV-MIX Met als onderwerpen: het touwtrek- weekend van de KPJ; de openlucht mis; een bezoekje aan camping De Bosfazant; beelden van de kermis 1987 en een voorbeschowuing op de vlooienmarkt in een gesprek met de organisatie. OP DE KOFFIE BIJ... Opus Dei Het jaarlijkse najaarsuitstapje zal plaatsvinden op: DONDERDAG 10 SEPTEMBER a.s. Verkort programma: 8.30 uur: Vertrek vanaf St.Jansplein met een rondrit door West-Brabant 10.30 uur: Koffie met vlaai. Bezichtiging van een Karren-museum. 13.00 uur: Luchpauze. Bezichtiging van oude Bakkerij, Korenmolen en stoommachine- museum. 14.30 uur: Rondrit door de Belgische Kempen 16.00 uur: Aankomst Capucijnenklooster in Meersel-Dreef, aanbieding van een consumptie en rondwandeling door het Maria-park. 17.00 uur: H. Mis in de kerk van Meersel-Dreef, voorganger Pastoor H. v.d. Broek. 18.00 uur: Voortzetting Kempenroute 18.30 uur: Diner in Restaurant ’De Sport’ in Schijf. 21.00 uur: Thuiskomst. Kosten zijn 35,p.p. bij opgave te voldoen. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Op dinsdag 8 september a.s. zal de Prinses Irenestraat er ongetwijfeld feestelijk uitzien. Die dag namelijk gedenken Kees en Annie van Pelt-van Aarle het feit dat ze elkaar 50 jaar geleden het ja-woord gaven. Op huisnummer 6, waar het gouden paar woonachtig is, maakten we afgelopen zaterdag met hen ’n praatje. Kees van Pelt werd geboren op 27 april 1917 in de Kerkstraat. In een van de idyllische huisjes naast de kerk die werden afgebroken ten behoe ve van de aanleg van het St. Jansplein. Kees komt uit ’n gezin van zes kinderen: 4 jon gens en 2 meisjes. Vader Jan van Pelt was schoenmaker en een van de mede-oprichters van de harmonie en voetbalclub. ■q- Annie van Aarle ziet het levenslicht op 19 okto ber 1915 in Hilvarenbeek. De familie van Aarle verhuist nog hetzelfde jaar naar Tilburg vanwege vaders werk (schilder) naar de Van Lennepstraat. Het gezin telde 9 kin deren (5 jongens en 4 meisjes). Op 14-jarige leeftijd gaat Annie montagewerk doen bij de Volt (radio-afdeling). Na 4 jaar komt ze terecht bij de Angora schoenfabrieken. Kees en Annie leren elkaar kennen in zaal ’De Linde’ te Goirle. Daar ontmoeten ze elkaar tij dens een dansavond. Op woensdagmiddag 8 september 1937 trouwen ze in het gemeentehuis; ’s anderendaags om 8.00 uur ’s morgens in de Korvelse kerk. De mis was gratis, het trouwboekje kostte 50 cent. Het feest werd (op bescheiden wijze in die tijd) gevierd ten huize van de bruid. Het kersverse paar gaat wonen in de School straat in een van de huisjes die stonden naast Avang Schoenfabrieken. Kees verdiende 8, per week en de huur bedroeg 2, In 1947 verhuizen ze naar Kerkstraat 8, naast het geboortehuis van Kees waar ook zijn ouders nog steeds wonen. In 1960 tenslotte worden zij de eerste bewoners van de Prinsessenbuurt, het nog altijd huidige adres. Tegenwoordig genieten Annie en Kees van de vele vrije tijd die ze samen hebben. Kees kijkt graag naar sport op t.v. en luistert graag naar klassieke muziek. Annie haakt graag en gaat 's woensdags nogal eens naar de Besterd- se markt. Samen genieten ze vooral van kaarten en dansen, al wordt dat laatste 'n beetje moei- lijker voor Annie. Opgave voor deelname is mogelijk tot we maxi maal 100 personen hebben of tot uiterlijk 30 augustus bij een van de bestuursleden. Volgende week dinsdag is het dan zover. Samen met hun 5 kinderen (3 jongens en 2 meisjes), 10 kleinkinderen en 1 achterkleinkind (ze zijn er heel trots op) beginnen ze de dag om 11.00 uur met een H. Mis in de parochiekerk en ’s avonds is er een receptie van 18.30 tot 20.00 uur in de zaal van de Tapperij ’De Schouw’. Als dan om 20.00 uur de harmonie namens de bevolking haar felicitaties heeft overgebracht kunnen Annie en Kees met de beentjes van de vloer. Graag wensen we hen van harte proficiat en nog vele jaren! Zoals reeds aangekondigd in Moergestel Nieuws van 26 augustus j.l. volgt hier het definitieve programma van de landelijke bibliotheekdag. Van Manuscript tot Bibliotheekboek is een ten toonstelling waarin u van het begin tot het eind kunt zien wat er allemaal gebeurt wanneer de schrijver zijn ideeën op papier zet totdat het boek in de bibliotheek staat. Vanaf 11.00 uur zal Mevrouw M. Heuts uit Eindhoven in de bibliotheek aanwezig zijn om u het boekbinden te demonstreren. Verder zal De Tienschuur uit Tilburg aanwezig zijn middels een tentoonstelling. Hun aktivitei- ten bestaan voornamelijk uit het restaureren en conserveren, waaronder het aan vezelen, van oud-archiefmateriaal. Ook zal de vragenaktie worden gestart. Thema: Vragen staat vrij: de bibliotheek zoekt het ant woord op elke vraag. Stel ons een vraag waar op u altijd al een antwoord had willen hebben. Wij doen ons best om dat antwoord te vinden met behulp van de aanwezige adresboeken, al manakken, bibliografieën, catalogi, dienstrege lingen, encyclopedieën, gidsen, handboeken, losbladige uitgaven, woordenboeken, wetboe ken, etc. Voorwaarden is: de vraag moet te beantwoorden zijn. Dus geen horoscoop vragen, cryptogrammen, rekensommen of levensvragen. U kunt de vragen tot 19 september ook schrif telijk stellen. Een vragenformulier kunt u aan de balie verkrijgen en ingevuld inleveren. Wanneer u duidelijk uw naam en adres invult zal het ant woord u over de post worden toegestuurd. Wenst u anoniem te blijven dan kunt u uw vraag met het antwoord aflezen op een van de prikbor den in de bibliotheek. Dat de bibliotheek deze vragenaktie houdt wil niet zeggen dat u na 19 september geen vragen meer kunt stellen. Vragen staat altijd vrij Andere aktiviteiten op 5 september zijn: - Gratis abonnement tot 1 januari 1988 voor alle nieuwe leden. - De uitlening is gewoon geopend. - Boetevrij inleveren. - Dubbele aantal romans kan geleend worden (6 i.p.v. 3 romans). - Gratis koffie, thee en limonade. Tot ziens op zaterdag 5 september in de Open bare Bibliotheek van 11.00 uur tot 15.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1