I REGIO-DANSAVOND co 'DEN BOOGAARD' D.J. DIONNE ONTMOETINGSCENTRUM Ponysucces Judoclub St. Jan V olleybalvereniging Moergestel Ponyclub F.E.V.LO.R. nieuws Badmintonners opgelet!!! Hengelsportvereniging de Rietvoorn viert Zilveren van Oirschot- bokaal T ou wtrektoernooi 1987 Audacia nieuws Turnvereniging Moergestel ’De Vrije Trimmers’ m.m.v. op zaterdag 29 augustus a.s. IS IEDEREEN WEER TERUG VAN VAKANTIE? Kom, en geniet ervan, zolang het kan! Aanvang 20.30 uur Wij hebben de zon weer in huis gehaald en wel op onze eerstkomende S.V. Roef! Honkbal Softbal Peanut St. Jansplein 5 Moergestel evenementen fei Si? "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 PAGINA 7 A 6 2-8 Jeugd Jaap de Groot Contactpersoon: Adres: Woonplaats: Telefoon: Jan Nijtmans, tel. 1148 Anja op ’t Hoog, tel.2112 De vakantie-rustperiode is weer voorbij. De Ju doclub van Moergestel gaat zich voorbereiden op het nieuwe seizoen en de nieuwe competitie. Daarom starten wij weer met onze trainingen op dinsdag 25 aug. 18.30-19.30 uur les 1 8 tot 12 jaar, 19.30-20.30 uur les 2 13 jaar tot 100 jaar jongens. Woensdag 26 aug. 18.30-19.30 uur les 1 5 tot 8 jaar jongens, en meisjes 19.30-20.30 uur les 2 9 jaar tot 50 jaar meisjes. 13-5 2-9 5-24 22-4 10-13 10-13 29 augustus: Regiodansen in Den Boogaard 20.30 uur. 30 augustus: Toer Mee Fietstochten vertrek van af Den Boogaard. 5 september: 14.00 - 16.00 uur Corps wedstrijd sr. van K.E.H.V. De Rietvoorn in Netersel 6 september: 9-11 uur Eindconcours jr. in De Reusel 10 september: Jazz bij De Veerkes 12 september: Omloop van het Zuiden 13 september: Touwtrekwedstrijd K.P.J. 14 september: 9-11 uur Blekven concours De Rietvoornbeker 20 september: Rietvoorn corpswedstrijd Jr. 10-12 uur Netersel 20 september: Vlooienmarkt harmonie St. Jansplein 21 september: Filmavond jongerenpastoraat Den Boogaard 26 september: Regiobal Den Boogaard 20.30 uur 27 september: Wielerronde Moergestel Familie Softbaltoernooi Zoals voorgaande jaren wordt er ook dit jaar weer eenfamilie softbaltoernooi georganiseerd door Roef! En wel op zondag 4 oktober a.s. Als u een team hebt dat mee wil doen, dan is er een mogelijkheid om van te voren een oefen wedstrijd te spelen tegen ons recreanten team. Dit team speelt op woensdagavond. U kunt hier over kontakt opnemen metSjaak van :Riel tel. 04243-3444. Uitslagen Hb. pup Ducks - Roef Hb. asp Roef! - H.B.S Sb. asp Roef! - Tilburg Sb. 1 Roef! - P.S.V Sb. 2 Roef! - Kickers Hb. 1 Roef! - Kickers Wedstrijden zaterdag 29 augustus Peanuts 11.00 u. Orioles - Roef! Hb. pup 10.30 u. Roef! - Orioles Hb. asp 11.00 u. Red Sox - Roef! Sb. pup 11.00 u. Roef! - H.B.S. Sb. asp 11.00 u. Boosters - Roef! Sb. 1 18.30 u. Roef! - Mulo Zondag 30 augustus Hb. 1 14.00 u. Salcons - Roef! Hb. 2 11.00 u. Ref- Jeka 7t moerges We gaan er weer tegenaan dames. Woensdag 26 augustus om 20.00 uur sta ik weer op de Pieren- berg om jullie conditie op de proef te stellen. Het loopparcours wisselen we af met gerichte gymnastiekoefeningen en sluiten het uur af met een groepsspel. Ik hoop iedereen woensdag weer te zien. Met sportieve groet, De vakantie is weer voorbij maar B.C. De Aan- stede gaat weer van start en wel op maandaga vond 31 augustus van 9 tot 11 uur voor de seni oren en woensdag 2 september van 6 tot 8 uur voor de junioren. Wij spelen iedere woensdagavond van 20.00 tot 23.00 uur. Ook is er de mogelijkheid om com petitie te spelen. Hebt u interesse? Dan kunt u zich bij een van onderstaande personen aanmelden. Addy van Gorp, Pastoor van den Boo- gaardstraat 41; Wil Oerlemans, Kerkackerstraat 10; Tino Smetsers, Pr. Beatrixstraat 13. Op de jaarlijkse gecombineerde fokpaardendag te Sint Oedenrode (Jubileumfokdag, 60 jaar Rooi) werd deelgenomen door de fam. V. Re- mint met Beauty van Stal De Lindehof en be haalde er de le plaats bij de merrieveulens en werd Veulenkampioen. De 2-jarig Zatinka v.d. Tolberg le plaats en la ter Jeugdreservekampioen (dit is voor de 1- en 2-jarige), en de moeder van Beauty, Donside Emely, de le plaats in de rubriek merriën van 7 tot 12 jaar en werd Algemeen Kampioen. Proficiat Programma zondag 30 augustus RKDSV 1 - Audacia 1-11.30 uur RKDSV 2 - Audacia 2 - 11.30 uur Bekerwedstrijd Veerse Boys 3 - Audacia 3 - 11.30 uur Oef enprogramma Nevelo 5 - Audacia 5 - 12.50 uur Oisterwijk 3 - Audacia 6 - 12.00 uur Oisterwijk 4 - Audacia 7 - 12.00 uur Audacia 8 - Oisterwijk 5 - 12.00 uur Audacia 8 - Oisterwijk 6 - 12.00 uur Audacia pupillen Uitslagen pupillen zaterdag 22 augustus Audacia Dl - Audacia C2 Audacia D2 - Nemelaer 211-0 Audacia El - Audacia E221-1 Nemelaer F2 - Audacia F11-12 Programma pupillen zaterdag 29 augustus Audacia Dl - Wikh. Boys D2 - 10.00 uur Audacia D2 - Wikh. Boys D3 - 10.00 uur Audacia El - Wikh. Boys El - 10.00 uur Audacia E2 - bijeenkomst om 11.00 uur op het voetbalveld voor een onderlinge wedstrijd. De wedstrijd in het clubblad voor de E2 komt te vervallen. Audacia F1 bijeenkomst om 11.00 uur op het voetbalveld voor een onderlinge wedstrijd. Gevonden Zaterdag 22 augustus zijn er wat spullen in de kleedkamer blijven liggen nl. een Audacia shirt, een broekje blauw-grijs, en een trainingsjack rood-blauw-grijs. Deze spullen kan men terug halen bij Nico Oerlemans. BEKERPROGRAMMA JUNIOREN Zaterdag 29/8/’87 programma WSJ 1 - Audacia 1, aanvang 14.00 uur, vertrek 13.00 uur. Spoord. Boys 2 - Audacia 2, aanvang 14.00 uur, vertrek 13.00 uur. Audacia 5 - SET 3, aanvang 13.00 uur. Zaterdag 29 augustus beginnen we weer met tur nen op zaterdagochtend van 9.00 tot 10.00 uur en van 10.00 tot 11.00 uur. Zorg dat je uitgesla pen bent want we gaan weer een stukje leniger worden. Kleutergymnastiek start op 1 september. Groep I: leeftijd van 4 en 5 jaar dinsdag van 16.00 - 17.00 uur Groep II: leeftijd van 6 en 7 jaar dinsdag van 17.00 - 18.00 uur Er kunnen zich nog kinderen aanmelden in de leeftijd van 4 en 5 jaar bij Mieke de Groot, tel. 3459. Groetjes Jaap, Mieke, Yvonne, Olaf, Tiny en Petra. Zo tegen het einde van de vakantie wordt het weer tijd na te gaan denken over het komende seizoen. De verschillende verenigingen, zoals ook de onze, proberen dan weer de aandacht te trekken. Want geen enkele club kan het redden zonder regelmatig nieuwe aanwas. We zijn ervan overtuigd dat er in Moergestel nog mensen zijn die wel iets aan een sport zoals volleybal zouden wilen doen. Als we hierin ge lijk hebben, laat het ons dan weten. Het is de bedoeling dat we op maandag 7 sep tember weer starten met de training. Maar voor het zover is willen we op maandag 31 augustus bij elkaar komen in café ’t Stokske om 20.30 uur. Dit is meteen voor nieuwe leden een ken nismaking. dus als je denkt dat je je bij onze club thuis zou voelen, kom dan 31 augustus vrij blijvend naar ’t Stokske. Neem liefst van te vo ren nog even contact met ons op, vooral als wel mee wil komen doen, maar niet op de bijeen komst kunt,komen. Graag tot ziens op 31 augustus. Er zijn van die verenigingen die zelden iets te vie ren hebben omdat hun leden doorgaans in een feestelijke stemming verkeren en dit dan ook als de gewoonste zaak van de wereld beschouwen. Tot die uitzonderlijke broederschappen hoort zeker Hengelsportvereniging de Rietvoorn, in de volksmond kort maar krachtig De Visclub. Maar zondag 23 augustus was het dan toch zo ver. De machtige en ver bovenmaatse rietvoorn die sinds mensenheugenis in het rokerige verga derzaaltje van clubhuis De Klaore naar adem hangt te snakken, hing op die dag triomfantelijk boven de hoofdingang van dit etablissement. Hoeveel passanten zullen op deze mooie zomer dag niet even van de fiets zijn gestapt om een moment stil te staan bij dit monument van naïe ve volkskunst dat zijn weerga tot op heden in de verre omtrek niet heeft kunnen vinden. Maar toen zaten de 41 concoursvissers van De Rietvoorn al lang (Jan Rok ven) en breed (Christ de Klaore) aan de oever van de Maas, ergens in het achterland van Sprang Capelle, naar hun schommelende dobbers te turen. Voor de 25e keer werd er gestreden om de veelbegeerde Cees van Oirschot-bokaal die slechts aan de Maas te veroveren valt. Vandaar de extra feestelijke stemming. Vandaar de hartige hapjes en slokjes die langs de kilometerlange route door enige aangetrouwde dames van de vereniging, namens de familie van Oirschot, als ware marketentsters met gevaar voor eigen lijf en leden werden ge serveerd. Want de vissers waren uitgelaten in drie afzon derlijke en door krijgshaftig prikkeldraad van elkaar gescheiden weiden. Vandaar ook de aan wezigheid van twee veteranen die in lang vervlo gen dagen triomfen aan de Maas hebben ge vierd: Wout Foucher en Rien Vermaire. Van daar ook de activiteit van een fotograaf, wiens naam na deze dag in de herinnering van velen gegrift zal blijven. En dat op zich al moet een prestatie genoemd worden. De weergoden waren ons ditmaal eens gunstig. Voorzitter Theo Broeren voorspelde reeds bij het vertrek van het clubhuis voor dag en dauw dat het een stralende dag zou worden. De meesten keken bedenkelijk naar de lucht. Maar hij kreeg ook nu weer gelijk: het werd een stra lende dag met een matig briesje en een behaag lijk zonnetje. Het materiaal moest over een be hoorlijke afstand worden aangesleept. En wat sommige vissers met zich meesjouwen grenst aan het onwaarschijnlijke. Penningmeester Har- rie Smetsers zeulde rollend materieel achter zich aan dat op afstand veel weg had van een houwit- zer uit de eerste wereldoorlog. Voorzitter Broe ren wil ook niet achterblijven bij de vooruitgang en heeft zich ook voorzien van een zetel, hoewel hij met de montage nog enige moeite heeft. Hij gaf het goede voorbeeld door tot ieders verba zing in het eerste half uur al zes vissen - nou ja - te vangen. Hij werd, niet alleen tot zijn eigen verbazing, maar liefst nummer 5 op de ranglijst. Gerenommeerde vissers lieten het afweten. Dat lag natuurlijk aan de plaats. Maar de echte kwa liteit kwam ook nu weer aan het licht. Jan Rok- ven spande met bijna 9 meter hoofdzakelijk bra sem de kroon en liet zijn mededingers ver ach ter zich. Maar let op Gijs Hooftman, een nieu we ster aan het firmament, die zich met 3,66 me ter een tweede plaats veroverde. En Cor van den Berg, die een hele hengeltentoonstelling rond zich had uitgestald bewees zijn kwaliteit op nieuw met een totaalvangst van 3.42 meter. Het feest werd, zoals gewoonlijk, in de Klaore tot in de late uren voortgezet. Corrie van de Kla ore had weer uitstekend voor het lopend buffet gezorgd. De controleurs hadden meningsverschil over het opmeten van een kromgetrokken ste kelbaars. De fotograaf was met de stille trom vertrokken om elders zijn bedrijf voort te zetten. J.S. Ja u leest het goed, het is weer zover, De Moerspitters organiseren alweer hun 4e touw- trektoernooi, welke gehouden wordt op zondag 13 september. Het vindt plaats op het terrein ge legen aan de Heiligenboom te Moergestel. De aanvang is om 12.00 uur maar de deelnemen de ploegen worden geacht om uiterlijk om 11.30 uur aanwezig te zijn. Er bestaan 3 categorieën nl.: Dames Heren Jeugd (gemengd mag) Een ploeg bestaat uit 8 trekkers(sters) en een coach. Deze kan samengesteld worden uit fami lie, kennissen, vrienden, verenigingen, etc., etc. Opgave is mogelijk tot uiterlijk 6 sept. en de in schrijfkosten bedragen 25 gulden. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Wim op ’t Hoog, Oirschotseweg 79, Moergestel, tel.: 04243-1365, R. Denissen, Schoolstraat 35a, Moergestel, tel.: 04243-1355. Onderstaande strook inleveren bij bovenge noemde personen of bij een van de bekende be stuursleden. Naam:-.. Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel Kouwens, Kloosterlaan 13. Gem. leeftijd: Dames Heren Theo van Delft naar de Gewestelijke kampioen schappen in Boekel! Op 30 augustus a.s. worden in Boekel de Ge westelijke Kampioenschappen gehouden. Als afgevaardigde van ponyclub F.E.V.LO.R. zal Theo van Delft hieraan deelnemen. Met zijn po ny Irene komt hij uit in de wedstrijd bestgaan- de rijpony cat. A-B. Wij wensen Theo veel suc ces. Onlangs werd deelgenomen aan het ponycon- cours in Hilvarenbeek. De volgende resultaten werden behaald; Afdelingsdressuur; F.E.V.LO.R.1 3e prijs F.E.V.LO.R.2 6e prijs Individuele dressuur; Geertje Roefs met W. Adelheid (C-Ll) le prijs Theo van Delft met Irene (B-Ll) 2e prijs Liesbeth Ketelaars met Otello (D-Ll) 5e prijs Hanneke Roefs met K. Cindy (D-L2) 2e prijs Petra Ketelaars met Lucas (C-L2) 5e prijs Met springen; Debbie Donkers met Constans D L 6e prijs Met ponyspelen; Wenny van Gansen met Floortje 3e prijs. Op 23 augustus werd deelgenorriën aan het Po- nyconcours in Hapert. De volgende resultaten werden behaald; Afdelingsdressuur; F.E.V.I.O.R.l le prijs F.E.V.LO.R.2 10e prijs Individuele dressuur; Theo van Delft met Irene (B-Ll) 2e prijs Liesbeth Ketelaars met Otello (D-Ll) 2e prijs Femke van Berkel met Lucky (D-B) 4e prijs Geertje Roefs met W. Adelheid (C-L2) 4e prijs Wenny van Gansen met Floortje (D-B) 5e prijs Met springen; Erica Rijnen met Cinderella (D-B) le prijs Debbie Donkers met Constans (D-L) 4e prijs Bestgaande rijpony; Theo van Delft met Irene le prijs Maddy van Dijck met Adonis 6e prijs. Prijswinnaars proficiat

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 7