PAARDEVOER voor topprestaties 7.50 ft ZOEKERTJES S.P.M. Nieuws Open Monumentendag P.G.B. achterban Gemeenteraads vergadering Kwart triatlon Hilvarenbeek Ned. Ver. voor Huisvrouwen Informatie- en videomiddag ’Meer bewegen voor ouderen’ Open Dag in Atelier ’De Oude Werkplaats’ Volksdansen in Moergestel CURSUS MIDDENSTANDS DIPLOMA s Trosanjers V.D. BIGGELAAR BLOEMISTERIJ Wim Willems 31 Aanbieding van 26 t/m 29 aug. 1-jarige opleiding lessen op maandag- en woensdagavond aanvang 31 augustus vorig jaar 90% geslaagd 2 bossen Drs. Rien DENISSEN Raadhuisstraat 18 5066 AP Moergestel Telefoon 04243-3550 UW ADRES VOOR SCHOENREPARATIE EN CHEMISCH REINIGEN Verkrijgbaar bij: EIERHANDEL DIERENVOEDERS A. V/D WOUW EN ZN. ^1 JA 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 PAGINA 5 r J. de Groot Tot ziens PAVO Bestuur en fractie P.G.B. worden alléén geplaatst bij kontante betaling! Om 12.30 uur duiken zij het Staalbergven in. Moedig ze aan. 5066 AR Moergestel Tel. 2103 Woensdag 26 augustus is er weer een ledenver gadering van de Sociale Partij Moergestel om 20.30 uur in het achterzaaltje van café ’de Kla- ore’. Op de agenda staat de raadsvergadering van 28 augustus a.s. Onze vergaderingen zijn openbaar. Pr. Irenestraat 13, Telefoon 1582 BIJ SLIJTERIJ Kerkstraat 4 - Moergestel Telefoon 1238 SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 US Vrijdag a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3.Ingekomen stukken. 4. Rapportering diverse gemeenschappelijke re gelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de planningslijst nieuwbouw 1988 t/m 1992. 6. Voorstel tot het verhuren van het jachtrecht aan A.A.N. Helmer, Vossenhoorn 5 te Moergestel. 7. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 7a. Voorstel tot het vaststellen van een voorbe- reidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan De Hoefkens. 8. Voorstel tot wijziging van de Groennota voor gronden gelegen ten westen van de Duyvekotstraat en Krijtenbogtstraat. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verplaatsen van de wasplaats op het terrein van Gemeentewer ken aan de Kloosterlaan. 10. Voorstel tot herfinanciering geldleningen ten behoeve van woningbouw. 11Beantwoording eventueel ingekomen vragen. 12. Sluiting. Afd. Oisterwijk Het is weer zover. Het zomerseizoen loopt ten einde en al liet het weer véél te wensen over, wij hopen toch, dat de meesten van u op een pret tige vakantietijd kunnen terugkijken. Wij starten in ieder geval op 2 september weer met frisse moed ons eerste koffieuurtje. Een unieke gelegenheid om eens kennis te komen maken met onze vereniging en u te oriënteren op het veelzijdige programma, dat wij bieden. Dit jaar bestond de N.V.v.H. 75 jaar en onze af deling hoopt in januari 1988 haar 25-jarig be staan te vieren. Zulke cijfers zeggen toch wél iets. Daarom zouden wij willen zeggen ’wat let u eens op het koffieuurtje van 2 september te komen. Juist in de komende maanden hebben veel men sen behoefte aan contacten en bezigheden. Win terdagen duren lang en het is prettig deze op een zinvolle manier in te kunnen vullen. Wij hopen u te onmoeten in de Kunstkring op 2 september a.s. om 10.30 uur. Ook zijn er van veel monumenten boekjes, fol ders of brochures verkrijgbaar. Dikwijls zijn er ook speciale tentoonstellingen enmnumenten- markten opgezet of zijn er activiteiten voor de jeugd georganiseerd. Op 12 september zijn alle monumenten waar de Open Monumentendagvlag uithangt van 10.00 tot 17.00 uur gratis geopend. Vanaf 1 augustus kunt u plannen maken voor de Open Monumentendag Vanaf 1 augustus ligt er een uitgebreide folder voor u klaar met meer informatie over de open gestelde monumenten en activiteiten daarom heen in zo’n 300 Nederlandse gemeenten. U kunt die folder gratis afhalen bij: - alle ANWB kantoren - alle VVV-i en provinciale VVV kantoren - alle vestigingen van Vroom Dreesmann - alle plaatselijke comités in de gemeenten die aan de Open Monumentendag meewerken. Pech voor Moergestelnaren Na een frisse duik in het kanaal, stapten we na 1 km zwemmen op de fiets. Gerard de Kort, als 15e uit het water, reed dus al in de kopgroep maar brak zijn derailleur al in de le ronde. Voor hem was de strijd gestreden. De rest ploeterde gestaag voort om 41,5 km fiet sen en daarna nog 10,6 km te lopen. Vooral het loopgedeelte was dit jaar zwaar vanwege de ho ge temperatuur en luchtvochtigheid. Niets vermoedend werkte ieder zijn wedstrijd af en liep vermoeid maar voldaan door de finish, ’s Avonds bij de prijsuitreiking bleek dat alle Moergestelnaren gediskwalificeerd waren. Re den: géén valhelm. Al jaren verplicht maar nog nooit een basis van diskwalificatie. Enfin, toch je best gedaan, maar niet meer voor komend op de plaatsingslijst. Hier volgen in ieder geval nog onze tijden: Jaap de Groot: 2.27.10 Herman van Herwaarden: 2.31.16 Ad Smolders: 2.39.23 Ad Dirks: 2.41.19 Op 6 september 'A triatlon in Oisterwijk starten wij met valhelm! Ook zullen er een aantal Moergestelse dames voor het eerst deelnemen aan deze monsterrace. Vrijdg 28 augutus a.s. is er een korte raadsver gadering. Omdat er slechts enkele, voornamelijk technische punten worden behandeld, is beslo ten deze maand geen achterbanvergadering te houden. De eerstvolgende achterbanvergadering is op woensdag 23 september a.s. om 19.30 uur. Nu volop tomaten voor de inmaak, f 4,95 per kist (afgehaald). Groentehal Crisje, Rootven 5, tel. 1806. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. 'n Jubileum, verjaardag, enz.: 'n kadobon, 't beste kado. Winkeliersvereniging Moergestel. Verkrijgbaar bij de Rabobank. Te koop: i.z.g.st.z. racefiets merk Batavus Criterium ƒ400, Tel. 3459. Luxe keukens, direct van Duitse fabriek, voordelig en goed. Keukenagenturen. Voos- kerbos 14, 5066 EK Moergestel, tel. 04243-1994. Voor 'n massief eiken eetkamertafel, sa lontafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meube len, Pr. Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243- 1785. Nu volop tomaten voor de inmaak, f 4,95 per kist (afgehaald). Groentehal Crisje, Rootven 5, tel. 1806. Verkoop van schilderijen en schilderij lijsten; aluminiumlijsten in alle maten en kleu ren. Galerie Erica, Ericastraat 3, Oisterwijk, tel. 04242-84228 en 88763. Openingstijden: ma., wo. en do. 13.00-18.00 u; za. 13.00-16.00 u. Andere tijden op afspraak. Bestel tijdig versgesneden snijbonen voor de inmaak. Groentehal Crisje, Rootven 5, tel. 1806. Studente eindexamenklas conservatorium geeft pianoles bij u thuis. Beginnerp en gevor derden, jong en oud. f 20, per 45 minuten. In lichtingen: 04105-2338. Te koop: eethoek zwaar massief eiken tafel 200x85 - 6 stoelen rieten zitting f 1250, kaas- kast eiken met onderbouw 170 breed f 600, Telefoon 1597. Voor advies en begeleiding van uw hypo theek. Ook voor hypotheekomzetting, aan vraag gemeentegarantie, 2e hypotheek en overige financieringen. Assurantie- en financie- ringskantoor Aarden Sanders Hilvarenbeek- Eindhoven, telefoon 04255-2797 040-117175. U kunt zo naar binnen in duizenden mooie mo numenten Op de eerste Open Monumentendag zet Neder land de deuren open van z’n mooie monumen ten. Zodat u gratis naar binnen kunt! Heel Nederland gonst dan van monumentale ac tiviteit. In bijna 300 gemeenten hebben plaatse lijke comités deze dag grondig voorbereid. U kunt dan al die monumenten van binnen bekij ken die u alleen van buiten kent. U kunt ook deelnemen aan allerlei activiteiten, zoals rond leidingen, wandel-, fiets-, en autoroutes en in veel plaatsen puzzeltochten en fotowedstrijden. Opdracht van de Raad Welzijn Ouderen Moer gestel organiseert de Aktiviteitenkommissie van Ouderen derhalve een INFORMATIEMIDDAG ’Meer bewegen voor ouderen Deze vindt plaats op: DINSDAGMIDDAG 8 SEPTEMBER aanvang 14.00 uur in ’DEN BOOGAARD’ De middag (waarin opgenomen de videofilm ’Wat beweegt u...?’) wordt verzorgd door mw. Th. Peeters (docente M.B.v.O.) en dhr. N. Bre- derode (consulent M.B.v.O. van de Provincia le Kruisvereniging). Als u nog niet ’in beweging bent’ en u bent nog niet op de hoogte van het belang van het M.B.v.O. kom dan op 8 september naar ’Den Boogaard’ want een eeuwenoud spreekwoordt zegt: ‘RUST ROEST1. 8 september 'Den Boogaard' (voor iedereen die geïnteresseerd is in ’bewegen’) Wat betekent eigenlijk de term: ’Meer Bewegen voor Ouderen’? Gewoon ’dat wat er staat’... Jaren terug ontstond, vaak op initiatief van fy siotherapeuten, de Bejaardengymnastiek. Uitgangspunt was (naast revalidatie) het Tn be weging blijven, om daarmee een betere conditie te krijgen teneinde langer de zelfstandigheid te kunnen behouden’. Wat de doelstelling betreft is er niks veranderd. Wat wel veranderde door de jaren heen is het aanbod van bewegingsaktiviteiten voor de ’ouderen’. Vooral door de inzet van de Kruisverenigingen en het Gecoördineerd Ouderenwerk startten de laatste jaren, ook in Moergestel, groepen oude ren met ouderengym, Volksdansen, zwemmen en gymnastiek in water (in samenwerking met het zwembad). Daarnaast werden er spelmidda- gen op touw gezet en ontstonden er Jeux de Boules-clubs en Koersbal-clubs. Het legioen oudere sporters groeide, lo gisch... In beweging blijven’ houdt de mens fit en....’samen bezig zijn’ geeft gezelligheid en kontakt. De Raad Welzijn Ouderen Moergestel hecht uiteraard veel belang aan het ’Meer Bewegen voor Ouderen’ (een van haar taken is immers er mede voor zorgdragen dat ouderen zolang mo gelijk hun zelfstandigheid kunnen behouden...) Binnenkort starten we met de voorbereiding van de algemene beschouwingen voor de begroting 1988. Suggesties, ook van niet-leden, zijn wel kom. Op 30 augustus 1987 houdt Atelier ’De Oude Werkplaats’ een Open Dag van 10.00 - 18.00 uur. Een mooie gelegenheid om allerlei kreatieve werkstukken te zien in een sfeervol atelier aan het St. Jansplein 1. Docenten vertellen graag over de verschillende kreativiteiten en de koffie staat klaar. Kursusprogramma 1987 - 1988 Breien: Mil Gassner Bloemschikken voor beginners: Kitty Drubbel Kalligrafie voor beginners en gevorderden: Cees van Gameren Engels voor beginners en gevorderden: Diana Beitzel Fantasiepoppen: Betty Nagel De kursussen beginnen half september en lopen zowel ’s morgens, ’s middags en/of 's avonds. Er wordt met relatief kleine groepen gewerkt met korte- en langlopende kursussen. Mocht u interesse hebben en niet in de gelegenheid ons op de open dag te bezoeken dan kunt u altijd bij mij thuis terecht of even bellen voor meer infor matie. Betty Nagel St. Jansplein 1 Op maandag 7 september a.s. start er, bij een voldoende aantal deelnemers, voor de derde keer een cursus volksdansen voor volwassenen. We leren dansen uit verschillende landen o.a. Joegoslavië, Roemenië, Hongarije, Frankrijk, Amerika en Nederland. Heb je zin in deze plezierige, gezellige manier van bewegen op muziek dicht bij huis en weet je al iets van volksdansen af, kom er dan bij! Tijd: maandagavond van 19.00 tot 20.15 uur Plaats: De Vereniging, Postelstraat Kosten: 4,per les Voor verdere informatie en opgave (liefst vóór 7 sept. a.s.) Ineke van Dorst 076-138814.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5