Video Top 10 SLAGERIJ KETELAARS B.V. 9.00 1.25 0.90 2.55 2.75 4.50 JE Eh,i:\Siv,eh L Honderdduizendste bezoeker Autotron viel met neus in... taart K.V.D. Moergestel Vuurstenen bijl gevonden in Moergestel Wil Moergestel helpen Muziekvereniging Prinses Juliana Collecte Koningin Wilhelmina Fonds Tentoonstellingen in het bezoekerscentrum Oisterwijk ’Drumfanfare Moergestel’ zondag naar België 7 het GEBRADEN GEHAKT 100 gram RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTENBROOD met eigen gehakt, 6 stuks HUZARENSALADE 500 gram Vlooienmarkt 20 september Oud papier Druk programma Herv./Geref. Kerk Oisterwijk c.a. 3INA 2 PAGINA 3 l tel Het Comité. de bette keu» in verse kip samengesteld i.s.m. Videotheek 2000 Prinses Irenestraat 13 - Tel. 04243-3443 t an tel. ize in l, 1Flodder 2. Cobra 3. Karate Kid 2 4. Poltergeist 2 5. Labyrinth 6. Dawn and out beverlyhills 7. Wild Cats 8. Iron Eagle 9. Delta Force 10. F.X. Murder by illusion TIP VAN DE WEEK Psycho FAMILIEFILM VAN DE WEEK Pirates Uit eigen worst-keuken In het nieuwe nummer van ’De Kleine Meijerij’, voor niet-leden verkrijgbaar bij ’De Spar’ in Moergestel en bij de streekarchivaris wordt door Nico Arts geschreven over een meer dan 4000 jaar oude vuurstenen bijl, gevonden in de Moer- gestelse Broekzijde. Archivaris P. Wuisman beschrijft de verkiezin gen voor de gemeenteraad in 1851 te Berkel- Enschot en wordt aandacht besteed aan de vroegste geschiedenis van de Enschotse kerk. Ook de familienaam Pijnenburg, hoe dan ook gespeld, vraagt aandacht. Uiteraard begint het nummer met een herden king van de onlangs overleden oud-voorzitter Piet Drijvers uit Oisterwijk, terwijl T. v.d. Braak zijn licht laat schijnen over een clandistien gebouwde hut in de omgeving van Helvoirt. Al met al een gevarieerd en rijk geïllustreerd nummer. Natuurlijk willen we helpen, als we weten dat het voor Polen is. De Stichting ’Oisterwijk Helpt Polen’ heeft 4 vrachtwagens met goederen klaar staan, maar er is nog niet voldoende geld voor de transportkosten. Vervoer van een vrachtwa gen kost 3000,dus dat is nu 12.000,en dan rijden de chauffeurs nog voor niets. Er staat enorm veel klaar voor ’t verveor, o.a. een com plete tandartsuitrusting, een complete röntgen apparatuur, 100 prachtige ziekenhuisbedden met nahctkastjes, 20 kinderwagens, 8 rolstoelen, benodigdheden voor een jaar voor 21 tandart sen, kleding, schoeisel en speelgoed. In ’t Poolse Poznan en omgeving zit men hier om te springen, maar ja, het vervoer... Hoe zou u kunnen helpen Bijvoorbeeld door en bedrag over te maken op Stichting ’Oister wijk Helpt’, bankrekeningnummer 13.89.36.900 bij de Rabobank. Ook kunt u helpen door goederen te sturen voor de vlooienmarkt die op zondag 20 september wordt gehouden aan ’De Zoom’ in Oisterwijk. Hebt u spullen, maar u weet niet hoe het te ver voeren, bel dan gerust naar J. Donders, Voos- kerbos 38, telefoon 1132, of naar Dhr. N. Gis bergen, tel.: 04242-17383 of naar Dhr. Schef fers, tel.: 04242-82601. U krijgt dan al de nodige informatie. Laat het zo worden, dat men gaat zeggen: Oisterwijk én Moergestel helpt Polen. We hebben het daar zelf gezien en heus; het is bitter hard nodig. Horen we iets van u Groeten van het Comité ’Oisterwijk helpt Polen’. Het toeval wil, dat René en Rion échte autolief hebbers zijn die met dit vervoersmiddel ook hun boterham verdienen. In Nuenen hebben ze een rijschool en taxibedrijf. Schitterend vonden ze het om nu eens zelf rondgereden te worden. Kort geleden hebben ze een Citroen Traction Avant uit 1956 op de kop getikt. Binnenkort gaan ze deze old-timer zelf restaureren. In de koepelhal hebben ze kunnen zien, in welke staat de oude beestjes soms verkeren, voordat ze door de Autotron-restaurateurs onder handen wor den genomen. Een dagje Autotron hebben ze daarom ook ervaren als een leerzaam bezoek, waar ze veel van opgestoken hebben. Over het Autotron nieuwe stijl met zijn grote park vol vervoers-attracties waren deze trouwe bezoekers buitengewoon te spreken. Nadat de meeste leden de vakantie nog maar net achter de rug hebben, zijn de repetities binnen de drumfanfare weer begonnen om a.s. zondag 23 augustus een start te kunnen maken aan een druk najaars programma. Vele korpsen welke onlangs tijdens het festival in Moergestel hebben opgetreden deden dit op uitwisseling. Dit betekend dat ook ’Drumfanfare Moergestel’ weer bij hun op bezoek gaat of reeds is geweest. Komende zondag vertrekt de drumfanfare dan ook naar Halle-Zoersel in België om daar hun nieuwe show te presenteren tijdens het festival van de plaatselijke drumband ’Op eigen kracht’. Een week later op zondag 30 augustus gaat de hele vereniging inclusief de aspiranten naar de ’Efteling’ om daar op te treden tijdens het festi val van drumband ’Beatrix’ uit Kaatsheuvel en om zich de rest van de dag in het recreatiepark te vermaken. En om nog even verder vooruit te kijken; zaterdagavond 19 september Taptoe van de ’City of Light Band’ in Eindhoven, 20 sep tember festival van de ’Manana Girls’ in Breda en zondag 27 september naar het festival van ,’t Ros Beyaart’ in Geldrop. Weekaanbieding van 20 tot 26 augustus MAGER RUNDBRAADVLEES OF RUNDERLAPPEN 500 gram BLINDE VINKEN per stuk Tussen 24 augustus en 6 september kunt u een collectant verwachten van het K.W.F. voor de kankerbestrijding. Iedere KWF-collectant heeft een legitimatiebe wijs bij zich. Eerder ontvangt u een voorlichtingsbrochure met een collectezakje. De titel van de brochure luidt: ’U kunt zelf veel doen’. U vindt hierin informatie over prettige dingen die u kunt doen om uw risico op kanker te be perken. Ook staat erin hoe u kunt meewerken aan vroege opsporing van kanker. Voorlichting is slechts één van de activiteiten die het KWF met uw bijdrage financiert. Het meeste geld gaat naar wetenschappelijk kanker onderzoek. Dit jaar bijna veertig miljoen gul den. Daarnaast is een bedrag van totaal bijna 5 miljoen gulden gemoeid met voorlichting, steun aan verenigingen van kankerpatiënten en uitga ven voor onderwijs en opleiding. Al dat geld moet uit bijdragen van de bevolking komen. Ook uw gift is daarbij hard nodig. Wilt u meer weten over het werk van het Konin gin Wilhelmina Fonds kijk dan op woensdag 26 augustus en 2 september naar de uitzending van Socutera na het NOS-journaal van acht uur. U kunt ook contact opnemen met het KWF- Voorlichtingscentrum, Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam, tel.: 020-644044. Mogen wij weer op u rekenen KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 land paviljoen, ritjes in de stoomtrein en paar- detram en een sfeervol etentje in een van de restaurants. Remko en Martijn kropen achter het stuur op de old-timerbaan, dolden rond in het futuristische kinderdorp en haalden hun rij bewijs in de verkeerstuin. Omdat de Van der Vossen’s nog lang niet uitgekeken zijn, heeft het Autotron hen uitgenodigd voor een herhalings- bezoek. ’Veevoeder 1900 en 19 nu’ van 1 augustus t/m 30 september. Een tentoonstelling over veevoeder Weet jij wat er allemaal in die brokjes voor koei en, varkens en kippen zit Er zijn er bij met wel 15 verschillende produkten, uit allerlei landen. Deze interessante informatieve expositie die is gemaakt op initiatief van het IVN Oisterwijk in samenwerking met Natuurmonumenten, geeft antwoord op veel vragen. Kom eens kijken, je valt van de ene verbazing in de andere. Aquarellen-expositie van 2 augustus tot en met 11 september. De Oisterwijkse vennen en omgeving in aquarel en pastel door Madeleine Werten. Madeleine is geboren in Cuyk en woont op dit moment in Oisterwijk. Landschap en water zijn steeds terugkerende onderwerpen in haar werk. Het werk dat Madeleine bij ons exposeert, is hoofdzakelijk geïnspireerd op de eigen woon omgeving. De moeite waard om te komen kijken. Het bezoekerscentrum is geopend: in de maand augustus elke dag van 10.00 tot 17.00 uur. In september zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur en woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor de in september in ’Den Boogaard’ te hou den vlooienmarkt kunnen we nog altijd een aan tal spullen gebruiken. Als u ook eens kijkt naar hetgeen in verloren hoeken of op zolders en in kasten al tijden niet meer gebruikt wordt, kan het zoals ieder jaar weer een zeer gevarieerde markt worden. Uw overtollige spullen worden graag door ons op gehaald. Dit kan door het op de zaterdag, samen met het oud papier, klaar te zetten. Wij zullen het dan ophalen. Ook kunt u eventueel bellen naar Piet Schilders, Kruysackerstraat 22, tel.: 2326. Direkt na de vakantie zijn wij weer gestart met de wekelijkse ophaaldienst van oud papier. Met het trouw bewaren en klaarzetten van het oud papier, bewijst u uiteraard de harmonie en drumband een grote dienst. De opbrengst hier van is bitter hard nodig om onze vereniging fi nancieel op peil te houden. Het is echter in ieders belang, dat zo veel papier als mogelijk is wordt aangeboden, want door middel van recycling wordt ook nog ons milieu hiermee gediend. Het blijft dus een goede zaak dat zowel onze vereni ging als de gehele Moergestelse bevolking zich in blijft zetten voor de wekelijkse oud-papieraktie. Uiteraard kunt u ook iedere zaterdag andere af vallen meegeven, zoals metaal, oude kleren en schoenen, en textielafval. Indien u het op zater dag tijdig klaar zet, zorgen wij dat het is op geruimd. Voor zowel harmonie als drumband breekt er weer een drukke tijd aan. Enkele data: 21 aug.: begeleiding optocht jeugdvakantieweek 25 aug.: serenade 8 sept.: serenade 11 sept.: serenade 20 sept.vlooienmarkt 26 sept.: concours drumband in Lierop. Daarnaast zijn uiteraard de voorbereidingen al weer gestart voor het traditionele nieuwjaars concert, dit jaar op 2 januari. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1987 Wijkouderling voor Moergestel: Dhr. J.H. Krij ger, Wildemaristraat 48, Oisterwijk, tel.: 04242-15331. Kerkdiensten: Zondag 23 augustus zijn er twee diensten: om 9.30 uur in de Kivitslaan, Ds. Rosmolen uit Dor drecht, om 10.30 uur in de Kerkstraat waar Ds. S. Meijburg uit Prinsenbeek voorgaat. Dinsdag 25 augustus vergadert het moderamen, om 20.00 uur. Over de start van het winterwerk wil ik nu al vast meedelen, dat de startavond op 4 septem ber niet doorgaat. In plaats daarvan houden we een startzondag, op zondag 6 september, Dan volgt aansluitend op de dienst in de Kerkstraat een programma tot het begin van de middag, waarin het winterprogramma wordt gepre senteerd. Over dat winterprogramma krijgt u overigens binnenkort ook meer informatie thuisbezorgd. Daarin staan ook nadere gegevens over 6 sep tember en een uitnodiging daarvoor. Tenslotte: In verband met de verplichte nascho ling ben ik nog t/m 31 augustus afwezig. In noodgevallen kunt u kontakt opnemen met de scriba van de kerkeraad, dhr. H. Frankfort, Schout Beyhartsstraat 3, Oisterwijk, tel.: 04242-82442, of met uw wijkouderling. Ds. W.H. Roobol. T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ! Fietstocht Op dinsdag 25 augustus organiseert de K.V.O. afd. Moergestel haar jaarlijkse fietstocht. Die gene die zich nog niet opgegeven hebben en wel graag mee fietsen kunnen zich nog opgeven tot zondagavond 23 augustus. Het programma voor deze dag krijgt u nog per circulaire. Yogacursus Woensdag 2 september a.s. start de yogacursus, hiervoor is opgave nog mogelijk bij het bestuur, ook niet K.V.O.-leden kunnen hier aan deelnemen. De lessen zijn op woensdagvoormiddag van 10.30 tot 11.30 uur in de ’vereniging’ aan de Postelstraat. Oogstdankfeest Het Oogstdankfeest is dit jaar op zondag 6 sep- tembef in het natuurtheater in Oisterwijk. Natuurwandeling De K.V.O. organiseert een natuurwandeling on der leiding van een natuurgids op 7 september rond de H. Eik te Oirschot. Vertrek 18.30 uur bij het Draaiboomke met auto’s. ROSMALEN - Je zal maar een dagje uit zijn en plotseling een bos bloemen in je handen en een reuzetaart voor je neus krijgen. En taart waar mee een bakker op een nostalgische bakfiets komt voorrijden. Dit en nog veel meer overkwam Rion van der Vossen uit Nuenen, de honderdduizendste be zoeker van het Autotron in Rosmalen. Nog voor Rion een beetje van haar verbazing bekomen was, ging het mes al in de grote feesttaart. Rion’s zoontjes Remko (6) en Martijn (3) hiel pen haar bij het aansnijden, terwijl echtgenoot René en drommen bezoekers toekeken, ’t Bleef niet bij toekijken; iedereen mocht meesmuilen. Het getal zeven blijkt voor het Autotron en voor zijn honderdduizendste bezoeker een geluksge tal te zijn. Het Autotron bereikte deze mijlpaal zeven weken na de officiële opening. Voor Rion van der Vossen was het de zevende maal dat ze een bezoek aan het Autotron bracht. Bij haar eerste kennismaking met het nieuwe thema park vervoer in Rosmalen viel ze van de ene ver bazing in de andere. De taart was nauwelijks achter de kiezen, of ze werd met man en kinde ren onthaald op een rondleiding langs de antie ke auto’s en vliegtuigen, een rondrit door het grote park, een boottochtje naar het glazen Hol- A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3