Inbraak- De auto op vakantie Een geslaagde vakantie begint al bij u thuis Financiën preventie I te 8 i 8 Zorg dat uw reisdokumenten kompleet zijn Het IKC (internationaal Kampeer Carnet) Insekten- of kwallebeten ss 11 i K' Over een tijdje is het weer zover. Dan trekken velen van u er op uit om een paar weken te genieten van een heel ander leven in een heel andere omgeving. Van zonovergoten stranden en zalig nietsdoen, van pittoreske vergezichten en mooie oude kunstschatten. Of van lange wandelingen door bos en hei en over bergen en dalen. Maar hoe dan ook, wat u ook gaat doen, een geslaagde vakantie begint al bij u thuis. OOST W£bf IHlK I 3Ê5T ■E0b^E6ksmbsm»s@9eS3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 JULI 1987 A 6 PAGINA 7 af- oor )UW j de up na, rai- zan m, .x, gaan jnele ders, deze uur roep van U doet dat waarschijnlijk vanzelf al, de auto naar de garage, want u bent tijdens uw vakantie toch wel sterk afhankelijk van uw vier wieler en daarom is het alleen maar verstandig om van te voren uw auto in optimale konditie te laten brengen. Doe het wel tijdig, want garages hebben het over het algemeen druk en zeker vlak voor de vakantieperiodes ontstaat er een ware stormloop. Een paar handige zaken om mee te nemen zijn een V-snaar, (overigens vol- Uw paspoort en uw rijbewijs als mede de groene kaart als u met de auto gaat, zult u wel niet verge ten. Maar er zijn nog een aantal andere reisdokumenten die welis waar niet onmisbaar zijn, maar die wel uiterst nuttig en bruikbaar zijn. Vaak zijn deze hulpmiddelen gratis of u betaalt er een heel kleine vergoeding voor. We noe men er hier een aantal voor u, wellicht heeft u er iets aan. wordt het IKC, internationaal, geaccepteerd als legitimatiebe wijs op de meeste kampeer- en caravanterreinen. Alsof dat nog niet genoeg is, zijn u en uw familie met een geldig IKC tijdens uw kampeervakantie ook nog eens perfekt WA verzekerd. De verze kering dekt het risiko van mate riële schade en persoonlijk letsel tot een maximum van 1,4 miljoen gulden. De dekking geldt uitslui tend voor schade en persoonlijk letsel aan derden, ook als dit let sel wordt toegebracht met een windsurfplank. De ANWB helpt u graag aan zo’n kaart en geeft u van te voren daar alle informatie over. Kosten 9,50 per jaar. sr in af- jute aat, dein p te via hut. :zen 3.30 Den :ren. >nele a bij tard’ :ren tit. aar ten im- LPG GIDS VOOR EUROPA. Rijdt u op LPG dan zult u, vooral in het buitenland, nog wel eens moeite hebben met het vinden van een LPG station. In deze overzichtelijk ingedeelde gids staan per land, per streek en per plaats de stations genoemd, vaak met openingstijden, waar u in het buitenland LPG kunt tanken. Kosten 7,50. WEGWIJZER VOOR VERKEERSSLACHT OFFERS. Een uitgave van de Juridische Dienst van de ANWB met een heldere en duidelijke beschrijving wat te doen bij een ongeval in zowel binnen- als bui tenland. Verkrijgbaar bij de ANWB kantoren. Daar kunt u ook de informatiefolders over tol gelden, benzine in het buiten land, het weggedrag van auto met caravan etc. krijgen. Tenminste als u lid bent. En daar kunt u ook terecht voor benzinebonnen die u in Italië een aanmerkelijke kor ting op de benzineprijs opleve ren. !6, >5; 3, 4, 12, 3, 15; st- Want voordat u op weg gaat moet er heel wat geregeld worden. U moet voor iemand zorgen die de planten water geeft, die voor de kat kan zorgen, u moet voor uw hond een plaats in een kennel zoe ken, of iemand vinden die dit alles op zich neemt en een paar weken op uw huis past. Kortom, op vakantie gaan doe je niet van de ene dag op de andere en om u te helpen met uw voorbereidin gen, dit artikel. Waarin een groot aantal zaken genoemd staan die uw vakantie helpen slagen. Zowel van te voren, tijdens als erna. stuk inbraakpreventie vindt u uitgebreid beschreven in de brochure ‘Inbraakpreventie’ die verkrijgbaart is bij de poli tie van de plaats waar u woont. Daar haalt u tevens het registratieformulier voor uw bezittingen met bijzondere waarde. Ook al wordt er dan bij u ingebroken, de kans dat u uw waardevolle spullen weer terugkrijgt, wordt daardoor aanmerkelijk vergroot. Een unieke kombinatie van Kam peer Carnet, Kampeer WA verze kering, legitimatiebewijs en kor tingspas. Want niet alleen ont vangt u op vertoon van uw IKC in binnen- en buitenland vaak een korting van gemiddeld 10% op de geldende kampeerprijzen, nee, tal van andere organisaties verle nen ook op vertoon van het IKC kortingen die kunnen oplopen tot 20%En daarmee heeft u uw IKC snel terugverdiend. Bovendien Een vakantie kost geld, zelfs als u van te voren alles betaald heeft, dan heeft u op uw vakantiebe stemming toch minimaal enig zak geld nodig. Dat geld kunt u op een aantal manieren meenemen, bijv, in kontant Nederlands geld. Vaak is dit verstandiger dan hier Nederlands geld te wisselen voor buitenlands geld. Want de Neder landse gulden is een graag geziene munt waarvoor men in het buitenland graag wat meer betaald. Met andere woorden, de wisselkoers, als u wisselt in het land van bestemming kan u voor deel opleveren ten opzichte van hier in Nederland wisselen. Vooral in landen rond de Midde- landse Zee is dat zo. Houdt er Het kan altijd gebeuren, je komt terug en je huis is over hoop gehaald. Hoe dit te voor komen en hoe de eventueel aangerichte schade zoveel mogelijk te beperken? Een van de belangrijkste preven tiemaatregelen is het niet laten merken dat het huis leeg staat. Als het mogelijk is; een van de buren de sleutel geven en aan deze vragen om regel matig gordijnen te openen en te sluiten, de post uit de brie venbus te halen etc. Maar ver geet ook niet tegen uw vaste leveranciers te zeggen dat u van dan tot dan afwezig bent zodat u niet bij uw thuiskomst wordt gekonfronteerd met bij voorbeeld 42 liter melk. Heeft u geen buren die hiervoor in aanmerking komen, dan kunt u beginnen met naar het post kantoor te gaan en daar door middel van een formulier (p2172) het postkantoor ver zoeken de voor u bestemde post tijdens uw afwezigheid te bewaren, of zelfs op uw tijde lijke adres te bezorgen. De kosten hiervoor zijn gering en op deze manier worden indivi duen met euvele bedoelingen tenminste niet extra op uw afwezigheid attent gemaakt, aangezien er geen grote hoe veelheden post liggen. Als u de krant niet laat nazenden, maak dan dezelfde afspraak met uw krant, dit kan meestal via de afdeling klantenservice van uw dagblad. Een ander doet een nijlonkous als noodop lossing ook uitstekend), reserve- lampjes, een paar zekeringen en uw reservesleutels. Natuurlijk bent u als u naar het buitenland gaat in het bezit van een Reis- en Kredietbrief, te verkrijgen bij de ANWB en de Grenswisselkanto ren, en heeft u de internationale dealerlijst van het merk van uw auto bij u. In bepaalde gevallen zijn de volgende informatiebron nen eveneens nuttig; Calmitol. Want jeuk kan soms net zo erg zijn als pijn. Jeuk komt door bijvoorbeeld een droge huid, door kwallebeten, insektenbeten, kontakt met bepaalde planten of allergische reakties. Jeuk is een zeer merk waardig verschijnsel. Het wordt veroorzaakt doordat het lichaam als reaktie op bepaalde invloeden o.a. de hierboven genoemde, histamine produc eert. En deze histamine ver oorzaakt een verwijding van de kleinste bloedvaatjes in de huid. Daardoor ontstaat jeuk. Calmitol bevat daarom kamfer en menthol die de huid afkoe len, waardoor de doorbloeding vermindert en daarmee neemt de jeuk weer af. Samen met ver zachtende zinkoxyde vormen deze ingrediënten de basis voor een zeer doeltreffende anti- jeukzalf. echter altijd rekening mee dat u onderweg ook geld nodig heeft. Zeker als u per auto gaat. Neem daarom wel wat buitenlands geld mee, voldoende om de eerste kosten op te vangen. Reist u tij dens het weekend, dan moet u rekening houden dat banken en wisselkantoren vaak gesloten zijn en dat u dan bent aangewezen op de koers die bijvoorbeeld de receptie van een hotel aanhoudt. En deze koers is meestal ongun stiger dan die welke u bij uw bank zou krijgen. Een andere manier om geld mee te nemen is in de vorm van giro- of eurocheques. Deze worden in vrijwel elk land geaccepteerd. Zowel de banken als de postbank hebben handige boekjes waarin exakt en per land staat aangege ven welke deviezenbepalingen er gelden, welke hoeveelheden geld u maximaal kunt opnemen, de openingstijden van banken en postkantoren etc. etc. Als u even langs uw bank loopt, of langs het postkantoor, dan worden u die boekjes graag gegeven. In een aantal gevallen is het nuttig om reischeques mee te nemen. Bij voorbeeld als u naar de Verenigde Staten of Canada gaat. Uw bank of de Postbank zal u daar graag aan helpen en bepaalt samen met u welke coupures en welke soort reischeques in uw geval het beste zijn. Deze reischeques moeten echter wel van te voren worden besteld. •g

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 7