Thijs en Riek Kogels: Diamanten bruidspaar s s I HABRAKEN SPORT A I Dinsdag 11 augustus a.s. 15 augustus Oproep voor leiding Leden en oudleden Dansschool Van Opstal Aphrodite D ’Moergestel-Nieuws’ met vakantie... EINDELIJK IS HET ZOVER... Wij houden OPEN HUIS in onze Sportspeciaalzaak op zaterdag 25 juli van 10.00-17.00 uur afwezig van maandag 3 t/m zondag 16 aug. Tandarts Stieger is van 31 juli t/m 23 augustus gesloten E. van Delft huisarts 12e Jaargang - Nr. 487 IA 8 U bent van harte welkom! Jeugdvakantiewerk 1987: De praktijk van Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: - Tandarts Kamphorst, Kloosterlaan 1, tel. 1919 Tandarts v/d Tas te Oisterwijk, v. Kemenadelaan 7, tel. 04242-16655 Dit is de laatste krant voor de vakantie, waarin u alle belangrijke informatie vindt voor de komende drie weken dat ons blad niet verschijnt. Bewaar deze krant dus goed!!! Woensdag 19 augustus komen we weer bij u terug! Waarneming: P. TERWINDT Oirschotseweg 2 telefoon 04243-1204 SPORTSCHOEISEL SPORTKLEDING SPORTARTIKELEN Oisterwijkseweg 55 5066 XC Moergestel Telefoon 04243 -1538 3$ I' De feestdag Oorlogsjaren Pensioen In 1977 waren Thijs en Riek Kogels-Janssen 50 jaar getrouwd. Omdat ’Moergestel-Nieuws’ toen pas bestond en de redaktie nog wat onwen nig stond ten opzichte van de vakanties, hebben we toen geen reporta ge van hen geplaatst. Vandaar dat we nu graag aandacht besteden aan hun 60-jarige echtverbintenis, een feest dat gevierd gaat worden op dinsdag 11 augustus a.s. In hun knusse woning nabij ’De Reuselhof’ vertelden Thijs en Riek ons hun levensverhaal. Al vroeg op ’pad’ Verhuizen i 1 M M.O. 1987 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsmstituut Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. maakten met de auto (Thijs leerde nog op late re leeftijd autorijden). Ze vinden het wel jammer dat dat niet meer kan, maar ze hoeven maar iets te laten weten en de kinderen brengen hen naar toe waar ze maar willen. Het jaar waarin Thijs 80 word verhuizen ze tenslotte naar Reuselhof 22. Hier genieten ze sa men van de rust, kijken naar de t.v., ze gaan veelal naar de bijeenkomsten van de bejaardem, gaan ermee op reis en ook het kienen op de Reu selhof slaan ze niet graag over. Zoals gezegd: op dinsdag 11 augustus wordt het diamanten feest gevierd. Om 11.00 uur is er een H.Mis in de parochiekerk en de receptie vindt plaats van 18.00 tot 19.30 in ’t Draaiboompje. Samen met hun kinderen, 33 klein- en 22 achter kleinkinderen zullen ze er ongetwijfeld een mooi feest van weten te maken. Een dag waar ze zeker naar uitkijken, evenals naar de overkomst van hun geëmigreerde (Flo rida) dochter Nel die voor enkele weken naar Moergestel komt. Mogen we besluiten met hen een fijne dag toe te wensen en hopelijk voor de toekomst nog vele jaren samen in een goede gezondheid. Van harte gefeliciteerd. Door het grote aantal kinderen dat zich heeft aangemeld komen we nog diverse mensen tekort. Daarom onze dringende vraag aan jongeren vanaf 16 jaar: Kijk eens in je agenda of je in de week van 17 tot en met 21 augustus eventueel 4 halve dagen vrij hebt om ons te helpen bij het kleuterprogramma. Ook voor het programma voor kinderen vanaf groep 3 zijn nog enkele mensen nodig. Ook volwassenen zijn uiteraard welkom Wij rekenen op de jeugd (en volwassenen) van Moergestel Opgeven kan door een briefje met naam en te lefoonnummer in de bus te stoppen bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9. Bellen kan natuurlijk ook; telefoon: 2150 Op 15 augustus viert de kerk het feest van Ma ria ten Hemelopneming. Wij willen dit feest in onze parochie dit jaar wat extra feestelijk vieren vanwege het Mariajaar en vanwege het feit, dat onze Mariakapel na de vernielingen van het vo rig jaar er weer zo fijn uitziet. Het Mariakapel- letje is een plek, waar de mensen even tot rust komen bij de moeder van de Heer. Er is een heel mooi beeld in geplaatst en zij, die er geweest zijn hebben gezien dat het extra is be veiligd. Dit jaar valt 15 augustus op een zaterdag. De gebruikelijke H.Mis van zeven uur zullen we vieren in het bos vlak achter het kapelletje. Mocht het onverhoopt slecht weer zijn, dan lui den de klokken, in het andere geval zullen we niet luiden. Als de klokken luiden is de H.Mis in de kerk. Van harte welkom allemaal op 15 augustus om zeven uur bij de Mariakapel. Gaan trouwen: Jonge mensen, die voornemens zijn om dit jaar te gaan trouwen en graag willen, dat dit huwe lijk ook kerkelijk wordt ingezegend, worden ge vraagd hun voornemen op de pastorie bekend te maken. Er zijn nog al wat huwelijksdiensten voor de komende maanden afgesproken; daar om is het voor het vaststellen van een datum en voor de regeling van de voorbereiding fijn, als een en ander reeds nu bekend kan worden. Al ruim 20 jaar verzorgt dansschool Van Opstal uit Tilburg de danslessen in Moergestel. Vele duizenden personen, jong en oud uit Moergestel en omstreken hebben in die jaren danslessen ge volgd onder de vakkundige leiding van boven genoemde dansschool die dit jaar haar 55 jari ge bestaan mocht vieren. Een dansschool met zo’n lange familie-tradite, waarvan nu de derde generatie reeds als gediplo meerde leerkracht zeer succesvol is, is niet meer weg te denken uit Moergestel. Dansles in Moergestel betekent dansles bij Van Opstal, want eveneens als voorafgaande jaren vangt er medio september weer de nieuwe dan- scursussen voor beginners en gevorderden aan. Voor het eerst sinds jaren hebben oud-leden die reeds de beginnerscursus hebben gedaan, nu de mogelijkheid om de cursus voor gevorderden te volgen. Een nieuw dansseizoen, een nieuw onderkomen ’t Draaiboompje in Moergestel zal voortaan het centraal adres voor de dansliefhebber gaan wor den. Want na 20 jaar de lessen in Den Boogaard te hebben verzorgd, werd het tijd voor een nieuw onderkomen, en ’t Draaiboompje bleek daarom het beste adres voor het dansend publiek. De danscursussen die op de zondagmiddag zal plaatsvinden kosten ƒ145,- per persoon. Men kan nu al dagelijks inschrijven of informeren omtrent de danslessen bij ’t Draaiboompje, tel. 04243-1315 of bij Dansschool Van Opstal te Til burg, tel. 013-422068, b.g.g. 013-551373. - ons redaktie-adres), in 1937 verhuizen Thijs en Riek naar het huis tegenover Van Gils Schoen fabrieken aan de Schoolstraat. Het is dat adres waar men de familie Kogels ’het beste thuis- kent’. Tot 1983 zal men daar blijven wonen. Tijdens die woelige jaren had het gezin Kogels ook een tijdlang Nederlandse en Canadese mi litairen in huis. Naast de onprettige dingen uit die jaren kenden ze er ook de voordelen van. Vooral van de Canadezen kreeg Riek nogal eens een stuk vlees om soep van te koken. Een mee valler was dat telkens weer voor het grote gezin. Thijs bleef tot aan zijn pensionering in 1968 werkzaam aan de aflapper bij Van Gils Schoen fabrieken. Na die tijd gingen ze samen genieten van met name hun grote moestuin. Werkelijk al les kon men er vinden: appels, peren, noten en natuurlijk veel groenten. Verder genoten ze van de vele uitstapjes die ze J CC Thijs Kogels werd geboren op 17 juni 1903 te Kaatsheuvel. Zijn vader was schoenmaker, van daar dat het logisch was dat zijn zoon Thijs ook ging werken op een schoenfabriek. Op 11-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste baan bij de fa. Nieuwstad te Kaatsheuvel. Vanwege de toen al slechter wordende econo mie, vooral wat betreft de schoenfabrieken, kwam het gezin Kogels (met 3 zonen en 1 doch ter) in 1925 naar Moergestel. (Anderen die rond die periode ook vanuit Kaatsheuvel meekwamen naar Moergestel waren de families Oerlemans en Ligtvoet). Het gezin Kogels nam zijn intrek in een woning van de bouwvereniging. De drie zonen gingen met hun vader naar de schoenfabriek van Van Gils aan de Schoolstraat. Riek Jansen zag het levenslicht op 29 augustus 1909 in de Postelstraat (het huisje waar later Kee van Rooij haar levensdagen zou slijten) in een gezin met 1 zoon en 5 dochters. Vader van Riek was de legendarische ‘de man’ (aannemer), haar moeder, Dien van Avendonk, is vooral bij de ouderen bekend als ’baokster’. Op 12-jarige leeftijd ging Riek ’dienen’ bij bak ker Sjef van de Wou aan de Kerkstraat. Het was op dat adres dat zij Thijs leerde kennen. De donderdag na Gèselse kermis (die was toen nog van zondag tot en met woensdag) trouwen ze om 8 uur ’s morgens in onze plaatselijke pa rochiekerk. We schrijven dan 11 augustus 1927. Via het pastoorspaadje (de bruid woonde er im mers tegenover) ging men te voet naar de kerk. Foto’s werden er niet gemaakt, dat was voor die tijd veel te duur. Het feest werd die dag op be scheiden wijze gevierd ten huize van de bruid. Het echtpaar Kogels-Janssen gaat wonen op de Oirschotseweg (waar nu Frans Goris woont, vroeger de familie Aarden). Om u een idee te ge ven wat dat kostte: Thijs verdiende ƒ23,- per week en daar moest elke week ƒ5,- af voor de huur van het huis, bijna 25%Vier maanden la ter kreeg men een huis toegewezen dat maar liefst ƒ1,- per week minder kostte. Dat was op de Oisterwijkseweg (nu Pietje Willems-Mols). Het was de tweede verhuizing van een hele serie, want een jaar later nam men zijn intrek in de Kerkstraat naast slager Sjaak van Hulten, in 1935 gaat men naar Oisterwijkseweg 41 (naast

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1