co I I I ;zF- zd HM 5 Brief van Theo Raaijmakers Grote Vlooienmarkt P.V. ’Over Berg en Dal’ "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON Bezoek aan Taptoe Breda Meer dan de moeite waard S.V. Roef! Honkbal - Softbal - Peanut TTTTI J--L4 Uitslagen Clubkampioenschappen Jeugd van M.T.V. Stokeind "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 15 JULI 1987 INA 4 PAGINA 5 Woonplaats Naam Telefoon Straat - of 1 bij ente ling, een- (tel. len). krij- 'eror- ;nver- e ver- ;ciaal irden te ko ten. s vol- ndie- i. De 4 km ver- izen, voor mde- r be- eigen inning 'Jatio- leze is lotter- :n van d van lingen ft ver in een ïeft de de or- ember okto- rd aan wielen laten zien, maar ook de herdenking van 350 jaar bevrijding op de Spaanse overheerser zal veel aandacht krijgen. Nog nooit de Taptoe Breda gezien Dan hebt u veel gemist. Dat ge mis kunt u dit jaar inhalen van 20 t/m 29 au gustus. Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) uit- i van mde- Stichting ’Oisterwijk Helpt’ organiseert Uitslagen: H.b. pup Roef! - Tilburg H.b. asp. Roef! - Tilburg S.b. pup Ducks - Roef! S.b. asp. Starlights - Roef! S.b. 2 Knuppelaars - Roef! S.b. 2 Roef! - Jeka II S.b. 1 P.S.V. - Roef! Wedstrijden zaterdag 8 augustus: S.b. 1 18.30 Roef! - All Inn Zondag 9 augustus: H.b. 1 14.00 Roef! - Tilb. Jugs H.b. 2 11.00 Oriales - Roef! Zaterdag 15 augustus: Peanuts 11.00 Roef! - Black Lions H.b. asp. Cardinals - Roef! S.b. asp. 11.00 Roef! - Boosters Zondag 16 augustus: H.b. 1 14.00 Gemert - Roef! Van an de n van id. ieffen fase plan t/m 10 regels f 7,50 1-22 7-14 16- 3 9-35 7- 2 11-10 8- 7 t/m 6 regels f 5,- Uitslag Herenthals jonge duiven. Afstand 48 km. Eerste duif 13.35 uur, laatste duif 13.47 uur. L. v.d. Branden K. 18, 9, 37, 38; L. Heeffer 2, 33, 58; L. v.d. Ven 3, 4, 52, 54; H. Schepens 5, 12, 13, 14, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 26, 30, 32, 35, 36, 41,46, 47, 49, 55, 60; P. v. Herck 6, 7, 10, 11, 34; H. v.d. Wouw 16; J.v. Drunen 18, 20, 24, 40, 51, 53; L. v.d. Branden R. 22, 39, 59; W. de Laat 27, 42, 43, 44, 48; J. Smolders 28, 31; P. Kerkhof 29, 45; A. Westgeest 50; J. v.d. Wouw H. 56, 57. Uitslag Pont St. Maxence. Afstand 320 km. Eerste duif 17.11 uur, laatste duif 19.00 uur. P.v. Herck 1,4, 5, 9; H. Schepens 2, 8, 22, 30, 31, 32, 33; L. v.d. Branden K 3, 13, 15, 17, 18, 21, 24; Joh. v. Haaren 6, 28; H. v.d. Wouw 7, 16, 19, 34; A. Westgeest 10, 23; J. Oerlemans 11; J. v. Drunen 12, 14, 20; L. v.d. Branden R. 16; W. de Laat 25; L. Heeffer 26; J. Smolders 27, 29, 35. Op de fondvlucht vanuit La Souterraine speel de A. Westgeest de 16e, 31e en 38e prijs. P.v. Herck de 35e in samenspel Oisterwijk. Uitslag Strombeek jonge duiven. Afstand 92 km. Eerste duif 9.13 uur, laatste duif 9.44 uur. L. v.d. Ven 1, 5, 9, 23, 24, 46; L. Heeffer 2, 3, 4, 7, 11, 17, 44; J.v. Drunen 6, 10, 25, 33, 40; A. Westgeest 8, 16; H. Schepens 12, 13, 18, 19, 20, 21,22, 26, 28, 30, 34, 41,42, 43, 45, 48, 49; L. v.d. Branden R 14, 15, 31, 38; A. Damen 27; J. Oerlemans 29; P.v. Herck 32, 37; L. v.d. Branden K. 35, 47; H. v.d. Wouw 36, 39. Uitslag Creil 320 km. Eerste duif 11.39, laatste duif 12.03 uur. H. Schepens 1,2, 3, 5, 7, 8; L. v.d. Branden K 4; H. v.d. Wouw 6; J. Smolders 9, 11 12; J.v. Drunen 10. A.s. zaterdag inmanden voor St. Ghislain. Er gebeuren altijd dingen waardoor al je goede voornemens in duigen vallen. Zo was ik deze week op een avond aan het schrijven, en toen kwam de politie binnenvallen; ze hadden iemand van ons opgepikt wegens diefstal en zochten nog naar iemand anders; ik was die avond tot half drie op het politiebureau, en dan moet je de volgende dag toch wel even wat slaap inhalen. Ook had ik de afgelopen week een keer of vier dat ik in een keer met iemand naar de dokter moest, en dan ben je ook al weer een hele tijd kwijt, en is meteen je mor gen of middag gebroken. Er zijn konstant men sen die binnen komen vallen, soms over niks bij zonders, soms met een of ander probleem en je moet voor iedereen wat tijd uittrekken. Op het moment zijn we bezig met kinderen in scholen toegelaten te krijgen en dat is een hele klus; we zullen dit jaar meer dan dertig kinde ren op scholen buiten in de stad hebben, en voor iedereen moeten er boeken, schriften, pennen, potloden, schooluniformen, schoenen etc. etc. komen. En ze zitten ook niet allemaal op dezelf de school, dus je hebt verschillende boeken, ver schillende uniformen, verschillende schooltij den, enzovoort. Ik moet ook elke dag wat tijd doorbrengen bij onze kleermakerij en bij de tim mermanswerkplaats, en zo gebeurt het vaak dat je ’s avonds bij jezelf denkt dat je eigenlijk niet veel hebt gedaan, terwijl je toch de hele dag be zig bent geweest. Maar goed, het schrijven schiet er dan vaak bij in, en ik wil daarom graag maar weer eens een keer gewoon iedereen bedanken! Wanneer ik dat weer eens persoonlijk zal komen doen weet ik nog niet; nog geen plannen; het is alweer bijna twee jaar en negen maanden sinds ik uit Moer gestel vertrok, en deze week was het alweer tien jaar sinds ik gewijd werd. Ik hoop dat ik nog een hele tijd hier aan het werk kan blijven en aan de mensen van Moergestel zal het in elk geval niet liggen, want die zijn ons nog niet vergeten. Be dankt namens iedereen hier en heel veel groeten! Tot een volgende keer en alvast veel sukses en goed weer gewenst voor de Toermee!Houdoe! Theo Raaijmakers Zondag 20 september vanaf 10.00 uur t/m 17.00 uur, rondom het hulpcentrum aan de ’ZOOM’ Pannenschuur, Oisterwijk. De baten van deze vlooienmarkt zijn in zijn ge heel bestemd om het transport in het najaar haar de diverse projecten in Polen te kunnen finan cieren, of tenminste een gedeelte daarvan. Daar wij de markt toch leuk en groot willen op zetten, om tevens een gezellige sfeer te creëren, willen wij, eenieder die belangstelling heeft, en niet ingeschreven staat in de kamer van Koop handel, de gelegenheid geven, 1 of meerdere kramen te huren, waarbij vermeld, dat de kraamhuur ook ten goede komt aan het trans port. In eerste plaats denken wij aan; verenigin- gen/comité’s, ontmoetingscentra’s en natuurlijk ook particulieren. De kramen worden voorzien van boven en achterzeil. Wie het geheel muzi kaal wil komen opluisteren, is van harte wel kom. Dit geldt ook voor eventuele demonstra ties van klein pluimvee. Voor inlichtingen en re serveringen: A. van Diessen, tel. 04242-85113. U begrijpt, wij als Organiserende Stichting, kun nen nog heel veel spullen gebruiken: heeft u nog wat?, bel even naar: Gisbergen, tel. 17383, van Diessen, tel. 85113, Scheffers, tel. 82601. JUNIOREN, respectievelijk eerste prijs en twee de prijs. Jongens enkel: Bjorn Rijen, Jan Paul Dijk- mans; Meisjes enkel: Susanne Clement, Femke v. Abeelen; Jongens dubbel: Jan Paul Dijkmans en Bjorn Rijen, Bas v.d. Werf en Koen Verhey- en; Meisjes dubbel: Femke v. Abeelen en Man dy de Zwart, Susanne Clement en Jacqueline Wagemakers; Gemengd dubbel: Bjorn Rijnen en Susanne Clement, Koen Verheyen en Femke v. Abeelen; Verliezersronde Jongens enkel: Bart Stieger, Gijs de Rooy; Verliezersronde Meisjes enkel: Jessica Maas, Maria-Aleandra v. Delft. ASPIRANTEN, respectievelijk eerste prijs en tweede prijs. Jongens enkel: Frank Stieger, Jeroen Man- naerts; Meisjes enkel: Anouk Wittens, Domini que v.d. Wouw; Jongens dubbel: Frank Stieger en René van Dam, Theo van Delft en Jeroen Mannaerts; Meisjes dubbel: Anouk Wittens en Ilse v.d. Poel, Hadewijch v. Delft en Dominique v.d. Wouw; Gemengd dubbel: Frank Stieger en Anouk Wittens, Cas v. Berkel en Geertje Roefs; Verliezersronde Jongens enkel: Cas v. Berkel, Frans v.d. Poel; Verliezersronde Meisjes enkel: Liesbeth Dijmans en Renate Schilders. Beste mensen van Moergestel, Het is hier nog steeds erg warm; eigenlijk had de regentijd al begonnen moeten zijn, maar meer dan een paar buien hebben we nog niet gehad, en het is hier gewoonlijk nog een graad of zevenendertig, wat iets meer is dan in Moer gestel. Wat ik van daar hoor is niet veel meer dan regen, die eigenlijk hier zou moeten zijn. Er is weinig water meer te krijgen; de meeste men sen krijgen een keer in de twee of drie dagen een beetje water en voor de rest moeten ze het maar zien te stellen. Op deze zaterdagavond is het ook weer broeierig; maar als het niet regent betekent dat meestal wel dat je electriciteit hebt en ik maak dan van de gelegenheid maar gebruik om even een briefje naar jullie te schrijven. Ik wil o.a. graag even bedanken allen van het Jongerenpastoraat die meegedaan hebben aan de aktie ’Talenten voor Theo’! Ik vond het een heel origineel idee, en ik vind het fijnste altijd dat ik daardoor steeds weer merk dat er een band is tussen Moergestel en India. Heel erg veel dank iedereen. Die band tussen jullie en ons is trouwens toch al tijd te merken, moet ik zeggen. Ik krijg erg veel steun van allerlei mensen, en ik wil hierbij dan ook graag weer eens een keer al die mensen be danken, onder meer de Groep Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk die steeds met enthousiasme bezig zijn en ongetwijfeld al weer plannen aan het maken zijn voor de komende Toermee. Heel veel sukses en heel veel dank al vast!! Er zijn ook mensen die steeds aan ons blijven geven, heel erg gul vaak, sommigen die gewoon anoniem willen blijven, en anderen die ik wel ken maar die nog geen ’dank-je-wel’ wil len horen, veel mensen die regelmatig wat afge- ven bij ons thuis. Ik wil niet zeggen dat we vol op geld hebben, we kunnen altijd meer gebrui ken en we hebben altijd meer nodig, maar we kunnen zeker niet klagen over de steun die we al ontvangen. Ik zou ook best naar al die mensen willen schrijven, maar U weet intussen wel dat er dat niet van komt. Dit is toevallig de tweede brief die ik vandaag schrijf, maar dat komt maar heel zelden voor, en er gaan soms da gen/weken voorbij dat ik helemaal niet schrijf. De Nationale Taptoe Breda staat sinds een aan tal jaren aan de top van de taptoes in Europa. Zo’n schitterende show, zo’n uitgekiend spel van klank, kleur, beweging, licht, historie en spektakel in de buitenlucht vindt men nagenoeg nergens in de wereld. Meer dan 1.500 militaire en burger deelnemers staan garant voor een per fect schouwspel van bijna twee uur, dat wordt opgevoerd op de parade voor het Kasteel van Breda, de best denkbare plaats. Traditie en moderne vormgeving wedijveren in deze taptoe om de gunst van het publiek, net als strak militarisme en gracieuze amateurkunst. De basis van de harmonie- en fanfaremuziek ligt bij het leger. Vanuit het leger heeft deze muziek in de loop der eeuwen de wereld veroverd. Hon derdduizenden beoefenen deze muziek en mil joenen genieten ervan. De Taptoe Breda put uit een rijk repertoire van de mooiste muziek om u een onvergetelijke avond te geven. De laatste jaren krijgt de muziek in deze taptoe steeds meer de aandacht, zonder dat aan de show wordt getornd. De beroepsorkesten van landmacht, luchtmacht en marine staan in de schijnwerpers, net als de vier militaire fanfare-orkesten die ons land rijk is en alle tamboer- en fanfarekorpsen van dienst plichtigen. Ook de top van de amateurkorpsen zal in Bre da te zien en te horen zijn. Dat zijn de tamboer en trompetterkorpsen Euro-band en Ahoy en het christelijk showkorps Excelsior. De taptoe 1987 zal o.a. een magnifieke show van oude rij- -- -i De ploeg van Boerenbond II die vorige week kampioen werd van de alternatieve zomeravondkompetitie. J it

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5