Schaatsvereniging in Moergestel HABRAKEN SPORT Jeugdcircus II Grigio opent seizoen Blij dat ik dans... Snelheidscontrole Oirschotseweg Drie geslaagden in één gezin Aphrodite Handboogvereniging ’t Stokske Nog één keer vóór de vakantie... EINDELIJK IS HET ZOVER... Wij houden OPEN HUIS in onze Sportspeciaalzaak op zaterdag 25 juli van 10.00-17.00 uur r Brillen Contactlenzen Woensdag 19 augustus komen we weer bij u terug. U bent van harte welkom! Volgende week verschijnt het laatste nummer van ’Moergestel- Nieuws’ vóór de vakantie. In dat nummer treft u alle belangrijke informatie aan voor de weken dat het blad niet verschijnt, zoals doktersdiensten, kerkberichten, enz. Op de woensdagen 29 juli, 5 en 12 augustus verschijnt ons blad dus niet. SPORTSCHOEISEL SPORTKLEDING SPORTARTIKELEN Oisterwijkseweg 55 5066 XC Moergestel Telefoon 04243 -1538 Circussprookje weer werkelijkheid 8kviU De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 A 8 12e Jaargang - Nr. 486 WOENSDAG 15 JULI 1987 Als belangrijkste doelstellingen kwamen naar voren: 1) Het organiseren van verschillende evenemen ten op natuurijs zoals toertochten, wedstrijden, kinderspelen e.d. en het in goede conditie hou den van het ijs. sterren van Barnum and Bailey wachten ze op de eerste klanken van het circusorkest dat het 26-ste seizoen mag openen. Dit jaar valt die première op zaterdag 18 juli. Circus II Grigio speelt in Haaren (3 km van Oisterwijk) in de manege aan de Bosse Baan. Parkeren gratis. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut Op een eerste berichtje in Moergestel Nieuws in februari 1987 omtrent de oprich ting van een schaatsvereniging kwamen 25 reacties, waaruit een initiatiefgroep van 12 enthousiastelingen is ontstaan. Deze groep, onder bezielende leiding van de zoon van een van Moergestels grootste schaatscracks uit de historie, Jan van Jos de koster, (inmiddels ex-koster) heeft zich verdiept in de mogelijkheden van de oprichting van een schaatsvereniging. Een heerlijk frisse gedachte deze tijd van het jaar! Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De familie van de Wouw, Donkhorst 5 te Moer gestel, mocht de afgelopen week drie boe kentassen uithangen, vanwege het feit dat drie zonen tegelijkertijd slaagden voor verschillende opleidingen. Adrie slaagde voor Ingenieur Werktuigbouw aan de H.T. te Tilburg. Marcel slaagde voor de M.A.S. te Boxtel. Herman slaagde voor de L.A.S. te Oirschot. Graag proficiat aan deze jongens (en hun ou ders) en wij wensen hen natuurlijk het allerbeste voor de toekomst! Met de organisatie van de danscursussen - wel ke het komend seizoen worden gegeven - zijn we zo ver, dat de aanmelding voor deelnemers kan beginnen. In onze vermelding van enkele weken geleden hebben we reeds uiteengezet wat we van plan zijn en welke cursussen er worden gegeven. Mocht u dit gemist hebben, dan volgt hier een herhaling: Tieners: De cursus voor de beginners in ’Ball room’. De cursisten dienen vóór 1 oktober a.s. 14 jaar te zijn. Brons Latin: De cursus voor degenen, die het certificaat ’Ballroom’ hebben behaald. Zilver: De cursus voor degenen, die zich verder willen bekwamen in dansen. Twens en paren: Een cursus voor iedereen - ook al hebben zij nooit dansles gevolgd - die hun dans-kunnen weer eens willen ophalen, omdat zij de passen verleerd zijn of gewoon weer wil len bijleren. Vanaf heden kunt u zich aanmelden bij: Welk meisje zou niet eens graag in een jurk van tule met glittertjes midden in de circuspiste staan om daar de sneeuwwitte paarden te dirigeren? Welke jongen zou niet zo langs de bundels van de schijnwerpers naar de nok willen klimmen om daar van de trapeze naar trapeze te vliegen? Ja, echt eens een keer circusartiest zijn, dromen werkelijkheid zien worden en het applaus over je heen laten spoelen. Ruim zeventig kinderen in de leeftijd van vijf tot vijftien jaar van het Bra bantse jeugdcircus II Grigio zien jaarlijks dit soort wensen in vervulling gaan. Gedurende drie weken van de zomervakantie zijn zij jaarlijks to partiest in hun circus. In die periode laten ze toch nog altijd aan zo’n 18.000 bezoekers zien hoe hard ze getraind hebben en tot welke presta ties ze zijn gekomen. Bijna is het weer zover om dit aan het hooggeëerd publiek te tonen, premiè re! Achter de artiesteningang staan de paarden al te trappelen van ongeduld, acrobaten maken hun spieren los en de clown neemt een spiegel om te zien of zijn neus wel helemaal goed rood is. Serieus en even gespannen als de grootste C. de Laat, Schoolstraat 32, tel. 2397 of bij J. Meeuwis, Bosstraat 6, tel. 1641Ook voor na dere informatie kunt u op deze twee adressen terecht. De cursussn worden gegeven in ’Den Boogaard’, St. Jansplein 5 te Moergestel, door Dansschool Nico en Anita Kuiper uit Tilburg. Misschien denkt u: waarom een andere Dans school dan voorheen? Dat zit zó: In de voorbije 10 jaren heeft Dhr. Nico Kuiper - als leraar van Dansschool van Opstal - de danscursussen in ’Den Boogaard’ verzorgd. In 1986 heeft hij een eigen Dansschool geopend en naar aanleiding van de zeer goede ervaringen, die wij met hem hebben opgedaan, besloten wij om in de toe komst zijn school eer aan te doen. Er is dus eigenlijk niets veranderd, alleen de naam van de Dansschool. Met ons motto van het jaar ’Blij dat ik dans’ ho pen wij met onze cursussen velen onder u blij te maken. De cursussen Tieners, Brons Latin en Zilver worden gegeven op de zondagmiddag en Twens en Paren op de maandagavond. Als u zich tijdig aanmeldt bent u er zeker van dat u in september a.s. kunt gaan meedoen. Op dinsdag 7 juli 1987, werden op de Oirschot seweg alhier door de rijkspolitie, van 14.30 uur tot 16.45 uur en van 17.15 uur tot 18.30 uur, twee snelheidscontroles gehouden. Gecontro leerd werd de snelheid van het inkomend ver keer. Van de 354 passanten (fietsers en bromfiet sers meegerekend), werden er 27 bekeurd voor het te hard rijden. De snelheden varieerden van 70 km/uur tot en met 104 km/uur. Afgelopen maand juni werd voor de derde keer ’t Stokske tournooi gehouden waaraan weer zo’n 80 handboogschutters deelnamen. De hoogst geëindigde dame was Corrie van Lies hout met 233 punten, de hoogst geëindige heer werd de heer M. Stokkermans met 232 punten. De kampioen van de finale avond werd de heer W.v. Hooff uit Eersel met 230 punten. De uitslag van de zestallen in de ereklasse is le OBK Hapert 1344 punten, 2e Rozenjacht Baar- schot 1333 punten; 3e prijs Zwartmikkers Mid- delbeers 1312 punten. Uitslagen le klasse: le Eendracht Middelbeers 1297 punten; 2e Stokske Moergestel 1277 pun ten; 3e Baarschot 2 met 1253 punten. Medio augustus willen wij met onze vereniging een open dag houden op onze schietbanen bij het Stokske. Hier kan iedereen dan eens kennis maken met de Handboogsport. Handbogen worden dan beschikbaar gesteld en men kan dan eens proberen een pijltje mee te schieten. Hier over volgt nog nader bericht. 2) Het oprichten van een afdeling voor hard- rijders/toerrijders. Momenteel wordt nagegaan of deze afdeling gezamenlijk op de kunstijsbaan in Eindhoven, onder deskundige leiding, kan gaan trainen. Daarnaast zal in september begonnen worden met het zgn. droogtrainen en bestaat de moge lijkheid om aan toertochten deel te nemen wan neer voldoende natuurijs aanwezig is. 3) Het oprichten van een jeugdafdeling. We den ken hierbij aan een wekelijks schaatsuurtje op de baan in Tilburg of Eindhoven onder bekwa me leiding voor kinderen en gezinnen. Bij schaatsmogelijkheden.op natuurijs zullen allerlei activiteiten plaatsvinden m.n. voor kinderen. Het wordt een schaatsclub voor iedereen, ge- oefenden en niet ge-oefenden, jong en oud. Behalve hoopgevende contacten met de gemeen ten Moergestel en Oisterwijk kunnen we rekenen op een goede medewerking van Natuurmonu menten t.a.v. te organiseren activiteiten op Brand- en Kolkven. Iedereen die van schaatsen houdt of graag wil helpen met de organisatie, jeugdbegeleiding e.d. is van harte welkom. Na tuurlijk zijn ook ’Sipkemas’ en ijsmeesters ’Kroese’ onmisbaar vdbr een optimale ijskwa liteit en veiligheid. Praat er eens over met buren, familieleden, klas genootjes. Heb je interesse of wil je graag nade re informatie, meld je dan bij een van on derstaande personen. Eind augustus willen we de balans opmaken, dus meld je tijdig. Je ont vangt dan een uitnodiging voor de oprichtings vergadering begin september. Medio augustus komen we met verdere informa tie. Namens de initiatiefgroep: - Jan van de Wiel, tel. 3505 - Frans van Riel, tel. 2162 - Mathieu Bruurs, tel. 1898 - Renee Loosveld, tel. 2275 - Leo Vaes, tel. 1872. Tot dan. Voorstellingen Vanaf zaterdag 18 juli t/m zondag 2 augustus. Elke dag om 15.00 uur. Extra voorstellingen Dinsdag 28 juli ochtendvoorstelling aanvang 11.00 uur. Donderdag 30 juli ochtendvoorstelling aanvang 11.00 uur. Zondag 2 augustus avondvoorstelling aanvang 20.00 uur. Plaatsbespreken Aan de kassa of telefonisch. Tel. 04117-1215/2619. Groepen van 25 personen of meer zijn verplicht te reserveren. m - Ray-Ban Roden- Atrio Benetton b^^^iuerCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^»^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^Lny GiJ;i Jaguar Lacoste N^-Jaf Je# atou J.rsche Ra^ro l-^TÏnstock A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1