Gemeentesekretaris Piet de Rouw neemt afscheid □mnm HABRAKEN SPORT Alle grote vla’s 135.0 i .(ft (ft, ’Physique’ P. Terwindt huisarts Audacia in Duitsland Kermis- peperkoekverloting Gemeenteraads vergadering Aphrodite H. VERKOOIJEN ^1° WSS” loinn Koningschieten Gilde St.Joris Wordt gevestigd in Moergestel: fes Sport- en Gezondheidscentrum geen praktijk van woensdag 8 t/m dinsdag 28 juli k Tijdens de kermisdagen: Wordt verwacht in Moergestel: voor Het Schoolbestuur. SPORTSPECIAALZAAK in: Oisterwijkseweg 55 5066 XC Moergestel Telefoon 04243-1538 Aan het einde van het schooljaar zal de heer J. van den Berg, directeur van de basisschool Graaf van llrsel, afscheid nemen van het onderwijs. Wij nodigen eenieder, die hem een warm hart toedraagt, gaarne uit voor een receptie ter gelegenheid van dit afscheid, op donderdag 9 juli a.s. van 16.00 18.00 uur in de gemeenschapsruimte van de Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67 Telefoon 04243 -1424 Gelieve tijdig te bestellen! BANKETBAKKERIJ Raadhuisstraat 13 - Moergestel Telefoon 04243 - 3788 i n n eg: SPORTSCHOEISEL SPORTKLEDING ♦SPORTARTIKELEN* A 8 12e Jaargang - Nr. 484 A.s. vrijdag om 19.30 uur in het gemeentehuis. JAAP DE GROOT 1 JULI 1987 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel V' Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Na een veertigtal jaren voor onze gemeente te hebben gewerkt, nam Piet de Rouw, gebruik makend van de VUT-regeling, afgelopen vrij dag afscheid van zijn werkkring. Op uitdrukkelijk verzoek van de gemeentese- kretaris gebeurde dit in besloten kring in de bur gerzaal van het gemeentehuis. Hierbij waren aanwezig het voltallig personeel van de gemeen te en de gemeenteraad. Eenentwintigste gemeentesekretaris Met een terugblik op het Moergestel van vroe ger en de totaal andere omstandigheden, waar onder toen gewerkt werd, haalde burgemeester ter Veer aan, dat Piet de Rouw de 21-ste ge meentesekretaris was uit de geschiedenis van Moergestel en de 1-ste sinds 1926. Ook toen al moest bezuinigd worden en werd deze funktie ingevuld door de burgemeester. Na deze periode werd op 1 mei 1977 Piet de Rouw tot gemeentesekretaris benoemd, een be noeming welke aansloot op een toen reeds der tig jaren durend dienstverband. De grote belangstelling van de sekretaris voor de ruimtelijke ordening bleef bestaan ook toen hij niet rechtstreeks meer bij de uitvoering was be trokken. Als sekretaris van het college van B W had hij een eigen inbreng. De nuchtere kijk op de zaken en de levendige discussies droegen bij aan een goede besluitvorming. Het personeel kon altijd rekenen op de warme Jeugbelangen S.V. Audacia A.s. maandag 6 juli (kermismaandag) is de dag dat er weer geschoten zal worden om het ko ningschap van Gilde St. Joris. De huidige ko- ning P. Mutsaars zal zijn koningschap moeten verdedigen voor de volgende vier jaar. Op deze dag, gaan de gildebroeders eerst de ko- ning uithalen en gaan dan gezamelijk naar de gildemis om 10.00 uur, waar ook de andere plaatselijk gildens aanwezig zullen zijn. De gil demis wordt opgedragen door eerw. hr. C. v.El- deren van gilde St. Sebastiaan en Barbara. Na de gildemis gaan de gildens gezamelijk met bur gemeester ter Veer een eerw. hr. C. v.Elderen naar het schietterrein gelegen bij café Het Draai- boompje aan de Oirschotseweg. Hier wordt eerst door burgemeester ter Veer en eerw. hr. C. v.Elderen ieder drie schoten op de vogel gelost. Daarna zal de koning P. Mutsaars drie schoten op de vogel lossen. Na deze opening krijgen alle ledén de gelegen heid om te schieten voor het koningschap van vier jaar. Nadat er een nieuwe koning geschoten is en de ceremonie hieraan verbonden, voorbij is, zal er een gezellig samen zijn in de zaal van het club huis, café het Draaiboompje. Het vervolg op deze dag is, dat ’s zaterdags 11 juli de vrouwen van de gildebroeders onderling zullen schieten om de dagkoningin. Dit zal ver moedelijk zijn om 13.00 U.-13.3O u. als ze te rug zijn van het halen van de vrouw van de nieu we koning. Hebt U belangstelling voor deze twee dagen, dan nodigen wij graag alle belangstellenden uit om eens te komen kijken op 6 en 11 juli. Gilde broeders en zusters, wij wensen U allen pretti ge, zonnige en sportieve dagen toe. De overheid Gilde St. Joris Op zondag 5 juli a.s. is het Moergestelse Kermis. Dit houdt ook in dat middels het RAD van AVONTUUR een peperkoekverloting wordt ge houden door Stichting JeugdbelangenSt. Jan en S.V. Audacia. De organisatoren hopen en twijfelen er niet aan, dat de verkoop van de loten op de kermis een groot sukses wordt. Buiten de traditionele peperkoek is er ook dit jaar weer een andere aantrekkelijke prijs. De opbrengst van deze loterij komt geheel ten goede aan de jeugd van S.V. Audacia en de jeugd van Jeugdbelangen St.Jan waaronder scouting judo en jongerenkoor. Onze bekende sprekers zullen de verkoop en lo terij opluisteren op hun eigen ludieke manier. Stel onze jeugd niet teleur. Namens de beide initiatiefnemers van deze pe perkoekverloting wensen wij U fijne en zonni ge kermisdagen toe. Op uitnodiging van F.C. Greivenbroich-Süd hadden enkele elftallen van de Audacia-jeugd nog een staartje aan haar competitie- en tour- nooiseizoen, afgelopen zondag. Gezien de kon takten met deze Duitse vereniging werd de uit nodiging door het jeugdbestuur in dank aan vaard, ondanks de samenloop met enkele Moer gestelse evenementen. Een team-sport loopt dat risico altijd. Gestreden werd door de jeugd van Dl, Cl, B2 en BI om een wissel-trofee. Dl en B2 wonnen hun wedstrijden en Cl en BI verlo ren. Gelijke stand dus met Audacia met een voordelige doelsaldo van 8-6. Vooraf was ech ter overeengekomen dat bij gelijk puntentotaal penalty’s genomen zouden worden door Bl-spelers. Greivenbrioch was daarbij de ’geluk kigste’ dank zij een dubieuze beslissing van de scheidsrechter. Dit werd door de voorzitter van Greivenbrioch aangevoeld door de fraaie wissel trofee toch aan Audacia mee te geven met het vaste voornemen het volgend jaar een en ander recht te zetten. belangstelling van de gemeentesekretaris en on dersteuning bij hun werk. De menselijkheid, waarmee de sekretaris zijn werk vervulde, bleek altijd weer een goede ba sis om met elkaar te overleggen en het bespro kene tot een goede oplossing te brengen. Bij een afscheid hoort natuurlijk een cadeau en de video-recorder, welke de burgemeester na mens het bestuur en het personeel aanbood, zal de sekretaris in zijn vrije uren nu goed kunnen gebruiken. Rusten met waardigheid De heer van Gils, sprekend namens de raad, haalde aan, dat Piet de Rouw, naast het werk als sekretaris, waarbij hij steeds een luisterend oor had voor iedereen die met hem over gemeente zaken wilde spreken, ook nog in verschillende andere funkties de gemeenschap in Moergestel heeft gediend. Als bestuurslid van de Reuselhof, van de harmo nie, maar ook nog als trainer van Audacia. Dit alles deed hij steeds met grote inzet en met gro te betrokkenheid met de gemeenschap. Terugkijkend hierop zei de heer van Gils, dat nu de tijd aangebroken is voor een periode waarin men kan spreken van Otium cum dignitate of wel rusten met waardigheid. Vruuger toen Piet de Rouw nog sik was; dal wa ren nog eens andere tijden. Met deze uitspraak besloot de heer van Seeters, welke namens het personeel sprak, zijn toespraak, waarin hij aanhaalde, dat op de ge meentehuizen veel verandert, de werkdruk toe neemt en de automatisering zijn intrede heeft ge daan. De eigen manier, waarop Piet de Rouw de leiding van de sekretarie uitoefende en de con trole op de voortgang van het werk, getuigde van gemoedelijkheid zonder uit het oog te ver liezen, dat een en ander toch op tijd klaar dien de te zijn. De type-machine, welke de gemeentesekretaris altijd in gebruik Jrad, werd hem als afscheidsca deau, nadat eerst hier een uitgebreide projekt- groep inspraak e.d. aan had gewaagd. Dankwoord Piet de Rouw Letterlijk zei de gemeentesekretaris in zijn af scheidstoespraak: ’Werken op een kleine sekre tarie, in een kleine gemeente, dat is wat ik altijd gewild heb. Moergestel is mij dierbaar geworden en het gemeentehuis mijn tweede huis.’ Veel is veranderd en van de beslotenheid van vroeger is in het huidige Moergestel nog maar een gedeelte terug te vinden. De leefbaarheid van de gemeente is verbeterd en tal van voorzie ningen werden in Moergestel doorgevoerd. De funktie van gemeentesekretaris is geen een voudige maar wel een boeiende funktie. Een schakel tussen bestuur en ambtelijk apparaat. De funktie van de sekretaris is steeds meer een managersfunktie geworden en de automatisering draagt bij aan een snelle en goede informatie, welke in deze tijd zeer noodzakelijk zijn. Tot slot zei de heer de Rouw, zich richtend tot de aanwezigen en ook de gehele Moergestelse ge meenschap: ’Het ga je goed’. Dit nu wensen wij hem en zijn gezin ook. Th. op ’t Hoog 7...; A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1