CO Bejaardencentrum ’DE REUSELHOF’ H.S.V. De Rietvoorn Audacia-nieuws T.T.V. Moergestel P.V. ’Over Berg en Dal’ Lekentournooi Handbal Openbaar Onderwijs Moergestel Weekend - keukenhulp Gemeente Moergestel Gemeenteraads vergadering Werkzaamheden: afwas en schoonmaken van de keuken S.V. Roef! Honkbal Softbal Peanut Werktijden: om de week op zaterdag en zondag van 10.00 -14.00 uur MOERGESTEL - TELEFOON 04243-2222 Van de kandidaten wordt verwacht, dat zij goed kunnen en willen werken en minimaal 18 jaar zijn Salaris en arbeidsvoorwaarden overeenkomstig de CAO voor Be jaardentehuizen Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met opgave van referenties kunt u richten aan de direkteur dhr. A.H. van Leeuwen, Reuselhof 1, 5066 AB Moergestel, aan wie u ook telefonische inlichtingen kunt vragen. In het Verzorgingshuis van de Reuselhof is op korte termijn plaats voor een Chemisch afval 1, 4, 5, 6, 7, 10, 18, 19, 23, 29, 30, 33, 42. H. Schepens; 2, 9,25, 37. L. van de Branden; 3, 21, ii evenementen I r Opteren voor Nederlanderschap ten behoeve van niet-Nederlandse kinderen - By PAGINA 7 JA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 24 JUNI 1987 i. Ikm. ïrbu- alm’ van n en Recreanten Elke woensdagavond, vanaf 19.30 uur, training voor recreanten zowel dames als heren. Uitslagen: Peanuts Ducks - Roef! Hb. pup. Roef! - HBS Hb. pup. Roef! - Ducks 'Hb. asp. HBS - Roef! Sb. asp. Roef! - Twins Sb. 1 Roef! - Neunen 2 Sb. 2 Boosters - Roef! Hb. 1 Roef! - Gemert Hb. 2 Roef! - Neunen Sb. 1 inhaalwedstrijd Roef! - Twins 2 Sb. 2 inhaalwedstrijd Starlights - Roef! 16-3 Wedstrijden woensdag 24 juni Hb. 2 19.30 u. Roef! - Jeka 3 Vrijdag 26 juni Hb. 2 19.30 u. Roef! - Starlights Zaterdag 27 juni Peanuts 13.45 u. vierkamp bij Starlights Hb. pup. 10.00 u. Orioles - Roef! Hb. asp. 10.00 u. Roef! - Red Sox Sb. pup. 12.00 u. Roef! - All Stars Sb. asp. 14.00 u. HBS - Roef! Zondag 28 juni Sb. 1 14.30 u. All Star - Roef! Sb. 2 vrij Hb. 1 13.00 u. Kickers - Roef! 4- 7 5- 4 2-11 6- 9 26. L. Heeffer; 8, 11, 12. A. Westgeest; 13, 16, 24, 32. W. de Laat; 14, 15, 44. L. van de Ven; 17, 27, 34. P. van Herck; 20. J. van Haaren; 22, 28, 38. J. Smolders; 24, 35, 43. L. van de Bran den; 31, 36, 40, 41. J. van Drunen; 39. H. van de Wouw. Vanuit Chateauroux werden in het samenspel de volgende prijzen verdiend: 27, 36. H. van de Wouw; 32, 39. A. Westgeest; 38. J. van Haaren; 43, 47. H. Schepens. Donderdag 25 juni: Inmanden voor La Sou- terraine. Vrijdag 26 juni: Inmanden Pont St. Maxence. Zaterdag 27 juni: Inmanden Herentals jonge duiven. Aanstaande vrijdag 26 juni 1987 is er geen mo gelijkheid tot aanbieding van chemisch afval op Gemeentewerken van 18.00 tot 19.00 uur. Van 15.00 tot 16.00 uur kan men op deze dag we) terecht. 23-21 1-25 7-16 12-8 13-2 7-6 19-2 10-9 6-17 3-7 SS- re-ln 71. 1-7 4-5 (onbeslist) Zondag 14 juni werden de duiven gelost in Creil, afstand 320 km, eerste duif 16.25 uur, laatste duif 16.42 uur. Hier volgt de uitslag: X X X X X X X X X X moerges Opgeven 6- en 7-jarigen bij S.V. Audacia: Beste ouders, Met het oog op het nieuwe voetbalseizoen is het nu de beste tijd om een van uw kinderen op te geven bij S.V. Audacia. Zijn er jongens in Moergestel die willen gaan voetballen; dan kan men zich opgeven bij N. Oerlemans, Paterhelmerplein 22, tel.: 1283. Gevonden: Op zaterdag 13 juni is er in de bus naar de Beek- se Bergen en blauw regenjack blijven liggen. Wie heeft dit verloren Wie dit regenjack mist kan het terughalen bij Nico Oerlemans, Paterhel merplein 22. Vrijdag 12 juni j.l. speelden het eerste en het tweede team van de junioren tegen het eerste en tweede team van de senioren. Bij Junioren 1 - Senioren 1 was het niet echt spannend, want na de eerste 3 wedstrijden en het dub belspel stonden de junioren al met 3-1 voor. Na de volle 10 wedstrijden bleef alleen Piet Habraken van de senioren ongeslagen. De eindstand was dan ook 7-3 voor de junioren. Bij de Junioren 2 - Senioren 2 was het span nender. Na 3 wedstrijden en het dubbelspel was het daar 2-2. Na 9 wedstrijden was het 5-4 voor de junioren, maar door tijdgebrek kon de laatste wedstrijd (Bart tegen René) niet af gespeeld worden bij een stand in games van 1-1. Deze wedstrijd bleef dan ook onbeslist. Al met al kon men toch zien dat onze junioren een seizoen training gehad hebben, omdat ze technisch gezien een veel beter spel hebben dan de senioren. Senioren 1 - Junioren 1 Senioren 2 - Junioren 2 (Nog mogelijk tot 1 januari 1988) Bji de inwerking treding van de nieuwe Wet op het Nederlanderschap (1 januari 1985) is de mogelijkheid geschapen, dat Nederlandse vrouwen, gedurende een periode van 3 jaar, voor hun niet-Nederlandse kinderen kunnen opteren voor de Nederlandse nationaliteit. Het gaat hierbij om kinderen die vóór 1 janua ri 1985 geboren zijn en op die datum nog geen 21 jaar oud waren. Zijn de kinderen jonger dan 18 jaar (op het moment van de optie) dan kan de Nederlandse moeder voor hen een optieverklaring afleggen (in Nederland: bij de afdeling Bevolking van de gemeente; in het buitenland; bij een Neder landse diplomatieke vertegenwoordiging). Zijn de kinderen ouder dan 18 jaar - maar nog geen 21 - dan kunnen zij zelf zo’n verklaring afleggen. Deze mogelijkheid tot opteren loopt af op 1 ja nuari 1988. N.B. In de jaren 1985 en 1986 hebben 33.000 kinderen de Nederlandse nationaliteit verkre gen via deze optiemogelijkheid. Raadpleeg altijd eerst deze ka- lender voor u data vaststelt van <D door uw vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op gemeentehuis en bij Ad moergestel Nouwens, Kloosterlaan 13. Het tafeltennisseizoen zit er weer bijna op. Iedereen denkt al aan de vakantie. Dus wij ook. Deze week is het de laatste keer dat er nog getraind kan worden. Voor de senioren op maandag 22 juni en voor de junioren op vrij dag 26 juni. Daarna gaat de zaal voor ons dicht tot 24 augustus. Op die maandag gaan de trainingen weer beginnen. De winterkompetitie is voor de vereniging niet slecht verlopen. Bij de junioren I team dat kampioen werd en bij de senioren eveneens I team. Geen slecht resultaat. Het bestuur be dankt danook iedereen, die er in het afgelopen seizoen aan meegewerkt heeft om dit resultaat te bereiken, zoals de begeleiders bij de junio ren en natuurlijk onze sponsors. Hoe de herfstkompetitie eruit gaat zien moe ten we nog afwachten, maar geniet eerst nog van de vakantie. Namens het bestuur allemaal prettige vakan tiedagen, mooi weer en kom weer gezond en fit naar de trainingen in het nieuwe seizoen. De voorzitter. Wat is het toch mooi om als vereniing iets te kunnen doen voor de jeugd. Wat hebben we zondag 14 juni j.l. bij het Koningvissen aan het Blekven genoten. De gespannen gezichten van 16 hengelaars, elkaar beloerend om toch vooral die vangst van de buurman niet te mis sen en dan achteraf de prijsuitreiking. Maar liefst 114 stuks en 911 cm was hun deel, wat in houdt dat zij naar verhouding ruim 75% meer vingen dan de senioren. Heren senioren, hoor je ze lachen? Een grote pluim verdient Cor v.d. Berg. Zij leerlingen Willeke Wolfs en John van Dijk ein digden op de eerste en tweede plaats met resp. 21 stuks en 262 cm en 12 stuks en 142 cm. Ko- ning Willeke en uiteraard John, van harte pro ficiat jongens. Stefan van de Heuvel werd derde met 10 stuks en 61 cm, Patrick van Zon vierde met 7 stuks en 57 cm. Voor beiden, gezien hun capacitei ten, een normale plaats. Zij horen gewoon in de hoogste regionen thuis. Maar dan die vijfde plaats voor Bartje van de Loo. Deed voor de eerste keer mee, griezelde bij het zien van maden en ving desondanks 6 stuks met een lengte van 54 cm. Verdiende ver der met de loterij een grote tas en was hierdoor zo beduusd dat hij, volgens zijn moeder, met zijn ogen gericht op deze tas, steeds maar riep ’Moeder wat ben ik toch blij’. Dat schenkt ons als concourscommissie een grote voldoening. Bartje, van harte proficiat. Je kunt natuurlijk niet altijd eerste of tweede zijn. Maar een zesde plaats voor jou, Pieter Jan, vind ik toch wel te laag. Eindigen met 9 stuks en slechts 45 cm is voor jou gewoon te weinig. Volg de raad van je vader en het tij keert gegarandeerd weer. En dan Fransje v.d. Donk. Langzaam maar zeker komt hij opzet ten. Zevende nu met 6 stuks en 42 cm. Nog even Fransje en je hoort bij de top 3. En wat te zeggen van Frank van Gisbergen. Een achtste plaats met 8 stuks en 40 cm. Je ziet gewoon dat zo’n concours voor hem een pret tige belevenis is. Hij lacht en roept tegen ieder een en is altijd opgewekt. Hetzelfde kan eigen lijk gezegd worden van de Dame in dit selecte gezelschap. Ook zij is altijd opgewekt en vro lijk en ook zij ving 8 stuks met een lengte van 40 cm. Sandra, van harte proficiat. Jurgen van Ras op een tiende plaats is eigenlijk schandelijk. Viel mij in eerste instantie dan ook bar tegen. Toen ik echter vernam dat hij, 25 juni: Roef lekenhandbaltoernooi. 28 juni: Wisselbeker voor jr. 9-11 uur, Blekven. 28 juni: Opendag volkstuinenvereniging Reuseldal. 28 juni: Korfbaltoernooi aanvang 10 uur sportvelden Roef. 4, 5, 6, 7, juli: Kermis. 4 juli: Kermisbal in ’Den Boogaard’ 20.30 uur. 5 juli: Kermisbal in ’Den Boogaard’ 14.30 uur. 5 juli: Grote peper koeken verloting t.b.v. St. Jan en Audacia op het kermisterrein. 6 juli: Kermisbal in ’Den Boogaard’ 20.30 uur. 12 juli: K.E.H.V. ’De Rietvoorn’ Klaorebeker 9-11 uur in het Wilhelminakanaal. 18 juli: Regiobal 20.30 uur in ’Den Boogaard’. Finale A.s. donderdag is de laatste dag van dit toumooi dat 6 weken achtereen gespeeld werd. Zo’n 130 sporters zijn ondanks het niet al te bes te weer elke week weer fanatiek bezig geweest om hun team zo goed mogelijk uit de bus te la ten komen. De uitslagen van de voorlaatste wedstrijden zijn: Dames: Dames A - Moda Appel en Peer - WWWA De Beerzen - SOS DBT - MUTD Heren: Hilvarenbeek - Debutanten10-4 Tornado’s - Fam. v.d. Loo3-13 Klaore -’t Centrum17-12 Deusona - HSP5-0 Wilt u ook een keer komen kijken om een van uw favorieten aan te moedigen dan bent u van harte welkom op het sportcomplex van Roef! De laatste wedstrijden op 25 juni zijn als volgt: Dames: 19.45 u. DBT - Dames A 19.45 u. De Beerzen - Appel en Peer 20.30 u. S.O.S. - WWWA 20.30 u. MUTD - Moda Heren: 19.45 u. Deusona - Hilvarenbeek 19.45 u. Klaore - Tornado’s 20.30 u. 't Centrum - fam, v.d. Loo 20.30 u. HSP - Debutanten Bij een gelijke puntenaantal in de poule beslis sen trafworpen de einduitslag. Om 22.00 uur volgt dan de prijsuitreiking. Veel sportplezier! Vrijdag a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Benoeming gemeentesekretaris. 3. Sluiting. Als initiatiefgroep Openbaar Basisonderwijs Moergestel houden wij op woensdag 1 juli om 20.00 uur bij de familie Outmaijer, De Werft 4 (in de Oistelvoortjes) onze laatste bijeen komst vóór de zomervakantie. Aan bod komen onder meer een evaluatie van ons gesprek met wethouder van onderwijs A. Smits en de opzet van een informatiepakket over openbaar onderwijs. Dit pakket zal dan na de zomervakantie aan Moergestelse ouders met jonge kinderen worden toegezonden. Na ons artikel in Moergestel-Nieuws van twee weken geleden, hebben opnieuw enkele ouders interesse getoond in ons initiatief om vanaf augustus 1989 een openbare basisschool in Moergestel te starten. Deze reakties stimuleren ons natuurlijk om door te gaan met alle nood zakelijke voorbereidingen. Heeft u ook inte resse? Of heeft u bepaalde vragen? Geef ons dat dan door via telefoonnummer 3672. Wilt u zelf meedenken over de oprichting van een Moergestelse openbare basisschool? Kom dan op 1 juli naar onze bijeenkomst. De initiatiefgroep. tijdens deze wedstrijd, zijn vader met raad en daad heeft bijgestaan, kreeg ik bewondering voor hem. Zich opofferen voor zijn vader en zichzelf wegcijferen vind ik een applaus waard. Zullen we na de volgende wedstrijd even laten horen. Speels Chrisje van den Aker, je weet wel, die zoon van die GROOTTE, zou onze voorzitter zeggen, ving slechts 3 stuks met een lengte van 38 cm. Hij was er met zijn gedachten totaal niet bij en kan dan ook gega randeerd beter. Volgens zijn vader zou Albert Broere slecht gevist hebben. Persoonlijk ben ik het daar niet mee eens. Als deze jongen zelf zijn capaciteiten mag ontplooien, eindigt hij beslist niet in de onderste regionen. Hij hoort gewoon bij de eerste vijf thuis. Albert, laat je niet betuttelen. Barend Kennis doet voor de eerste keer mee en vangt 5 stuks met een lengté van 25 cm. Waar moet dat toch naar toe met die jeugd. De seni oren hebben moeite met het vangen van 1 visje en zo’n Barend draait zijn hand niet om voor 5 stuks. Zijn vader Piet kennende, geloof ik niet dat hij van hem iets geleerd zal hebben. Mark Verhoeven vangt 4 stuks en eindigt op een veertiende plaats. Is dit goed of niet goed? Sorry Mark, ik weet nog niet wie je bent en kan dus nog geen oordeel vellen. De volgende keer zal ik beter opletten, Jos Damen, weer zo iemand die voor de eerste keer meedoet en maar direkt 2 stuks met een lengte van 10 cm vangt. Jos, ga zo door en laat nog meer van je horen. Ofschoon ik Cor van de Berg al een keer een pluim gegeven heb, verdient hij er eigenlijk nog één. Het wilde Marco van Zon maar niet lukken, een visje te verschalken. Hij deed zijn best, de vissen bleven echter weg. Cor, die dit alles aanzag, hielp zo vo als was toegestaan en zowaar, Marco ving zijn visje. Heren vissers, op 28 juni a.s. vervissen jullie de Jeugdwisselbeker. Wederom op het Blek ven. Ofschoon door een, laten we zeggen, mis verstand met een zustervereniging, enkelen on der jullie hieraan niet zullen kunnen deelne men, hopen wij toch op een grote opkomst. Ondanks duidelijke afspraken in voorafgaan de jaren en het bestaan van een evenementen kalender is het wederom de jeugd, die de reke ning gepresenteerd krijgt en een keuze moet maken uit 2 evenementen, die gelijktijdig plaatsvinden. Nogmaals, wij zijn gaarne be reid onze wedstrijden, die minimaal reeds een half jaar vastliggen, te verplaatsen indien ons hierom tijdig wordt verzocht. Een verzoek hiertoe heeft ons echter nooit bereikt, terloops vernamen wij over dit z.g. misverstand. De concourscommissie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 7