Rabobank O SLAGERIJ KETELAARS B.V. Eh,i:\Siwh I JEE- I Leidster peuterspeelzaal ’Janneke’ Commercieel medewerker (M/V) Wandelavond- vierdaagse 1987 Stichting voor Volwassenen edukatie Buurtvereniging ’Gezwiene Waai’ Nieuws van f ’Drumfanfare Moergestel’ Zomerfeesten te Lennisheuvel (gem. Boxtel) op 26, 27 en 28 juni rd I MOERGESTEL |i J Gevraagd wegens ziekte: De vakature heeft ’n tijdelijk karakter en gaat in na de zomervakantie. De Rabobank Moergestel zoekt een Enige ervaring met kinderen strekt tot aanbeveling. Het salaris bestaat uit een financiële tegemoetkoming. Sollicitaties: binnen 14 dagen, aan de direkteur van de bank, Dhr. P.C.G.M. Huijben, Postbus 11, 5066 ZG Moergestel. Schriftelijke sollicitaties kunt u uiterlijk tot 1 juli richten aan de voorzitter van het bestuur: Dhr. Th. Deenen, Ruymheuvel 22 te Moergestel. Taken: - Samen met de hoofdleidster 2 ochtenden per week een peutergroep draaien - Kontakten met ouders onderhouden - Voorbereidende werkzaamheden verrichten. Functie-eisen: - Opleiding op minimaal MEAO-niveau (CE) - Bereidheid tot het volgen van vakstudies - Hij/zij moet van nature plezier hebben in de omgang met mensen - Leeftijd 20jaar Functie-omschrijving: De commercieel medewerker is de meest belangrijke schakel in het contact tussen de cliënten en de bank. J k Het NEDERLANDSE RODE KRUIS afdeling Oisterwijk zoekt in verband met verhuizing van de huidige secretaresse: EEN SECRETARESSE die als vrijwilligster de secretariaatswerkzaamheden (gemiddeld 1 a 2 uur per week) wil verzorgen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de voorzitter: W. Janssens, Kivitslaan 9, 5062 AA Oisterwijk, tel. 04242-82437. NIEUW! CHINABURGERS n nn perstukU>OU B0TERHAMW0RST n QC 100 gramU.03 RUNDERROOKVLEES 9 cc 100 gram4.33 WORSTEBROOD 9 7c VARKENSPOULET C nn 500 gram3.UU BIEFSTUK TARTAAR 1 rn Hij/zij helpt de cliënten bij alle geldhandelingen en adviseert hen over de manier waarop zij het beste gebruik kunnen maken van alle bankdiensten, zoals sparen, beleggingen, reizen, verzekeringen enz. Daarnaast zal hij/zij worden ingezet bij de administratieve verwerking van commerciële gegevens. 3INA2 PAGINA 3 van 3 ;ratis. de bette keu» in vene kip E.H.B.O., en volgend jaar rekenen wij weer op u. Tot slot heel hartelijk dank aan de be heerder van den Boogaard voor de gastvrij heid. De avondvierdaagse voor 1988 is reeds vast gesteld en wel van dinsdag 31 mei t/m vrijdag 3 juni 1988. Wij wensen ieder ’n fijne zomer en ’n prettige vakantie en in het najaar hoort u weer van ons. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel sdag 1 ^an ca- is ko- xposi- schil- ïrons. 00 tot 0 uur. kin- kend’ in ju- schot zich 1 mag •n c. Afgelopen zaterdagavond om 19.00 uur ver trokken de leden van ’Drumfanfare Moer gestel’ richting Loon op Zand waar zij uitge nodigd waren om een muzikaal bezoek aan een braderie te brengen. Opgesteld werd aan de Ecliptica en van daaruit paradeerde het kleurrijke korps eerst richting pastorie, welke binnenkort na 22 jaar afscheid van zijn parochie neemt. Deze bekendheden werden begeleid naar een groot veld waar het drietal met een hetelucht ballon opsteegd. Na nog wat te hebben geshowd en een muzi kaal bezoek aan de braderie vertrok het gehele korps om 20.45 uur weer richting Moergestel. UIT EIGEN KEUKEN (met eigen gehakt) 6 stuks4. 3 ALLES VOOR UW BARBECUE!!!!! KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Weekaanbiedingen van 25 juni tot 1 juli perstuk...I .3U Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 1987, mogen we zeggen dat deze toch weer als geslaagd genoemd mag worden. De belangstelling was wel wat minder maar de sfeer was weer goed. Het weer had wel wat be ter mogen zijn, maar in vergelijking met het vorig jaar was het toch ’n verbetering. De Stichting wil elke deelnemer hartelijk dan ken voor wel zeer sportieve inzet. Dit jaar wa ren er 567 wandelaars verdeeld in 339 voor de 5 km. en 216 voor de 10 km. en 12 voor de 15 km. 92 deden er voor de le keer mee, 112 voor de 2e, 94 voor de 3e, 91 voor de 4e, 176 voor de 5e en 1 voor de 6e en 1 voor de 7e keer, deze 2 laatste hebben natuurlijk elders als eens gelo pen. De Stichting is zeer tevreden nu blijkt dat de wandelavondvierdaagse de grootste jaarlijkse gebeurtenis is waarbij zoveel mensen actief en sportief mee doen. De Stichting wil verder diegene bedanken die door hun hulp deze avondvierdaagse weer tot ’n succes hebben kunnen maken, ’n Speciaal woord van dank aan de vrijwilligers die gepost en gebrigadierd hebben. Het volgend jaar ho pen wij weer op jullie medewerking. Verder wil de Stichting hartelijk dank zeggen aan de Fa. Ketelaars voor de lekkere worst, de Fa. Kouwenberg voor de koek en groentehal Chrisje voor de appels. Ook ’n woord van dank voor de Drumband, de Harmonie en Een centrum voor basis-edukatie Sonnevanck aan de George Perklaan 3 is ook voor uw gemeente het centrum voor basis- edukatie. Basis-edukatie laat zich het best omschrijven als een geheel van vorming en onderwijs voor men sen met Lagere School, LBO/MAVO (met of zonder diploma). Er wordt een pakket van aktiviteiten aangebo den, waardoor mensen zich vaardigheden kun nen verwerven om problemen op te lossen die zich in het dagelijkse leven voordoen; omgaan met officiële instanties, invullen van formulie ren, schrijven van brieven, inzicht verwerven in maatschappelijke strukturen naast rekenen, En gels en Nederlands. Sonnevanck een nieuwe manier van leren We kennen in Nederland vorming en onderwijs. Vorming beweegt zich op het terrein van socia le vaardigheden: dingen die je nodig hebt in het dagelijks leven. Onderwijs is vooral meer ken nen, meer leren. Sonnevanck vindt dat deze bei de zaken bij elkaar horen. En dat heeft geresulteerd in een nieuwe, leuke manier van leren. Belangrijk is dat mensen er iets mee kunnen doen. Dat kan ten aanzien van talen, computers, voorbereiding op vervolgopleidingen, maar ook bij de dingen die je nodig hebt in het dagelijks leven. Dan gaat het om opkopen voor je eigen belangen, leren zien hoe dingen in elkaar zitten en daar verandering in aanbrengen als dat nodig is. ’Op Sonnevanck voel je je al snel thuis, het is er gezellig en je kunt er nog wat leren ook Met die gedachten komen heel wat verschillen de groepen naar Sonnevanck. Het kursusaanbod is gevarieerd en omvangrijk. Want leren doe je op allerlei manieren. Omgaan met andere mensen, een kursus volgen, naar een film kijken, de krant lezen, op excursie gaan en noem maar op. Het is de overtuiging van de staf en het bestuur van Sonnevanck dat leren ook heel leuk kan zijn. Daarom wordt er veel aandacht besteed aan de inhoud en de opzet van de kursussen. Er wordt daarbij steeds uitgegaan van de wen sen en behoeften van onze deelnemers en deel neemsters. Speciale aandacht voor mensen die willen leren lezen en schrijven Uit onderzoek is gebleken dat 1 tot 4% van de niet-meer-leerplichtigen niet of nauwelijks kan lezen of schrijven. Daar zijn verschillende reden voor: - iemand moest vroeger van school af om thuis in het bedrijf te helpen "MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 24 JUNI 1987 De Lennisheuvelse zomerfeesten staan voor de deur. De nadruk ligt natuurlijk op de muziek. Maar ook het amusement, de jeugd en de vloeibare versnaperingen worden niet vergeten. Het programma begint op vrijdag 26 juni om 20.30 uur met een kletsavond. Afgewisseld door muziek van boerenkapel ’De Knollen plukkers’ en het in zuid-Nederland zeer beken de orkest ’De Sjawi’s’. De presentatie van deze bonte avond (toegang 5,-) is in handen van de grootste kletskop van Lennisheuvel: 'Knillis den Heldere’. Het programma van zaterdag 27 juni begint ’s middags om 15.00 uur met een optreden van het clowneske duo ’Pipo Hermano’. De entree bedraagt 1,50. ’s Avonds is er vanaf 20.30 uur een muzikale avond die gratis toegankelijk is. De ’Foepers’ uit Best, het orkest van keienkoning Toon Reijnders, zorgt voor het muzikale startschot, Op zaterdagmogen 4 juli organiseren we het uitstapje voor de kinderen van 2 jaar t/m groep 4 van de basisschool. Nadere gegevens volgen nog. waarna ’die Krainer Spatzen’ en de onlangs ju bilerende ’Schwetschgenbub’n’ voor de ideale muzikale sfeer zullen zorgen die past bij een wijnfeest. De ’Wurmtaler Musikanten’ onder leiding van John Quadflieg verzorgen op zondag 28 juni van 12.00 tot 17.00 uur een programma waar de vonken vanaf zullen vliegen. Kenners noe men het orkest het beste blaasmuziekensemble van Nederland. Maar ook in het buitenland is de interesse voor het orkest zeer groot, zowel in Duitsland en Oostenrijk als in andere lan den. De vele t.v.-optredens en gewonnen festi vals onderstrepen de kwaliteiten van dit or kest. Zo waren ze vorig jaar o.m. te gast in Moergestel b.g.v. de festiviteiten van Harmo nie ’Prinses Juliana’. Ook hier wisten ze er tij dens de Beierse Avond de stemming voortref felijk in te brengen!! De ’Muziek mit Schwung’ van John Quadflieg zal vermoedelijk zoveel publiek trekken dat het verstandig is om nog te proberen in de voorverkoop toegangskaarten te krijgen a 10,(kinderen tot 12 jaar gratis) bij groen- tespeciaalzaak ’Nieuwe Oogst’ Winkelcentrum Oosterhof, Boxtel (tel. 04116-78588), M. Ver hagen, Armehoefstraat 6, Lennisheuvel (04116-76154) of mevrouw Th. Heijms, De Bollen 12a, Oirschot (04997-75438). TVERSTE VUES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ! - een ander kon het tempo niet bijhouden en raakte steeds verder achterop - weer een ander was lang ziek en kon de lesstof niet meer volgen - of je was nog niet toe aan lezen en schrijven. Het doel is het leren lezen en schrijven en zich daardoor beter kunnen handhaven in de samen leving. Dit betekent geen angst meer te hebben om ’ont dekt’ te worden, de sociale kontakten te vergro ten en meer praktisch: het leren lezen van een krant, de ondertiteling van de TV en het kunnen invullen van formulieren. Ken je mensen met lees- en schrijfproblemen in je omgeving Maak ze dan attent op deze mo gelijkheid. Voor wie, en waar Alle mensen die niet leerplichtig zijn, geen vol ledig dagonderwijs meer volgen, maximaal MA VO hebben, en wonen in: Berkel-Enschot, Dies- sen, Haaren, Hilvarenbeek, Moergestel, Oister wijk of Udenhout, kunnen aan deze aktiviteiten deelnemen. De meeste groepen komen in het gebouw van Sonnevanck aan de George Perklaan 3 in Oister wijk samen. Bij voldoende deelname kunnen sommige kursussen ook in uw gemeente ge organiseerd worden. Kursusaanbod basis-edukatie Leren lezen en schrijven, eenvoudig Engels, Ne derlands voor Turken en Marokanen, Neder- lands/Engels voor buitenlanders, taalvaardig heid Arabisch, rekengroep, opzetten van een eigen administratie, praktische kursus voor vrouwen, vrouwenleerjaar, ontmoetingsmiddag voor buitenlandse vrouwen, studiekring oude ren, opfriskursus, computer in het dagelijkse le ven, thema-ochtend voor vrouwen, vormings- groep jongeren met speciaal onderwijs, op eigen benen staan, dagbestedingsprojekt, horeca, kan- toorassistent. Sonnevanck heeft voor alle belangstellenden een boekje samengesteld met informatie over alle kursussen. Op verschillende adressen o.a. bi bliotheek en gemeentehuis, kan zo’n boekje gra tis meegenomen worden. Het boekje aanvragen of je aanmelden kan ook rechtstreeks bij Sonnevanck gebeuren; tel.: 04242-82491.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3