J. v.d. Berg neemt afscheid van Graaf van Urselschool k II h IIII! IIII 8 15 Jaar F.C. Fam. van Beers Met vervroegd pensioen Volkstuinders- vereniging ’Reuseldal’ Aphrodite Gezwiene Waai Audacia-trip naar Grevenbroich Wordt gevestigd in Moergestel: Sport- en Gezondheidscentrum ’Physique’ I Programma Niet meer terug in de tijd Bijna 20 jaar Jeugdwerk Afscheid van de school Tot slot Ambtenaar burgerlijke stand Vertrouwen in de opvolger Groenten wg Aardappelen WOENSDAG 24 JUNI 1987 12e Jaargang - Nr. 483 NA 12 M.O. ;r- »s JAAP DE GROOT Huidverzorgings instituut - Culturele avond K.V.O. - Wie, wat, waar? - De Pottekijker - M.T.V.-Mix met o.a.: - dikbilkalveren in de prijzen - Festival drumfanfare - Avondwandelvierdaagse - Zeskamp K.P.J. - Luik-Bastenaken-Luik - Zomeravondcompetitie - De Vurhaai 30 jaar (volgorde onder voorbehoud) Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 (ïwV Zondag 28 juni a.s. 12.30 uur I.v.m. de slechte weersomstandigheden zal de eigenlijk voor verleden week zaterdag geplan de fietstocht nu gehouden worden a.s. zater dag 27 juni. Vertrek om 10.00 uur vanaf ge meentehuis met hopelijk nu wel goed weer. De heer van den Berg komt er eerlijk voor uit niet meer terug te willen naar ’t onderwijs van 20 jaar geleden, hoewel het de laatste jaren ri- goreus verandert in een pijlsnel tempo. Hij heeft veel van de kinderen geleerd en vindt het discussiëren met de groep een eigentijdse prettige manier van les geven. ’Zolang de kinderen hun mening op ’n eerlijke A.s. zondag 28 juni vertrek 8.00 uur vanaf het Audacia complex kosten 5,per persoon De elftallen die in aanmerking komen zijn Au dacia B2-C1-D1. Lunchpakket meenemen. Audacia BI gaat met eigen vervoer, voor verde re informatie m.b.t. BIContact opnemen met Jan Janssen Al degene die in ’t bezit zijn van een paspoort en/of geldig toeristenkaart deze niet vergeten P.s.: Ook de jeugdleden die volgend seizoen niet meer als lid bij Audacia zijn ingeschreven heb ben ’t rechts om van deze Duitsland-trip gebruik te maken Leiders gaan van zelfsprekend mee. Prettige dag gewenst. Staande v.l.n.r.: J. van Erp, B. Hoppenbrouwers, P. van Antwerpen, K. Hamers, H. van Esch, P. Moonenen W. Willems. Zittend v.l.n.r.: J. v/d Wouw, H. den Dekker, G. van Beers, Bart je van Beers, H. van Beers, J. van Beers, M. van Beers, H. Moors en A. v/d Wouw. Hoofdonderwijzer J. van den Berg voor ’zijn school aan de Kloosterlaan. Dit jaar viert de volkstuindersvereniging ’Reu- seldal’ haar 10-jarig bestaan. Bestuur en leden hiervan zullen dit niet ongemerkt voorbij laten gaan en willen de open dag die gehouden wordt op zondag 28 juni een klein feestelijk tintje geven. U wordt uitgenodigd het volkstuindenencom- plex ’Reuseldal’ a.s. zondag te bezoeken, de openingstijd is van 10.00 uur tot 16.00 uur. U bent van harte welkom. Geboren in Goirle, in ’n gezin met 8 kinderen, voelde de heer van den Berg zich al jong heel sterk aangetrokken tot het onderwijs. Na de daarvoor vereiste opleidingen slaagt hij op 9 juli 1949. Dan beginnen de omzwervingen en doet hij ach tereenvolgens scholen aan in Tilburg, Grave, Empel, Kerkdriel en Empel. Daarna roept de dienstplicht. Vanaf maart 1950 draagt hij de wapenrok bij de Geneeskundige Troepen. Op 1 maart 1951 krijgt de heer van den Berg ’n vaste aanstelling in Middelbeers. De periode die hij daar doorbrengt tot in 1958 is ’n heel belang rijke. Middelbeers ligt hem zeer na aan het hart. Hij heeft er vele vrienden en komt er nog erg vaak. Hij schroomt niet om te zeggen dat het dorpje hem nog zeer trekt en hij is daar voor velen nog steeds ’mister’ van den Berg. In 1958 verhuist hij naar ’n school in Goirle. Na het behalen van de hoofdakte gaat hij sollicite ren en op 1 augustus 1968 komt de heer van den Berg, voor vrienden Joop, als hoofdonderwij zer naar de (toen)malige Maria Gorettischool aan de Kloosterlaan. Tot voor enkele jaren heeft de heer van den Berg zich ook buiten de schooltijd ingezet voor de jeugd, zowel in Middelbeers, Goirle als Moer gestel. De verkennerij droeg hij ’n warm hart toe en buiten dat was hij o.a. voorzitter van St. Jan en deed hij 5 jaar mee aan de organisatie van de J eugdvakant ieweek Het hoofdonderwijzer-zijn ging op den duur echter te veel'tijd en inzet vergen zodat hij al dat jeugdwerk, hoe graag hij het ook deed, zo stil aan vaarwel moest zeggen. Het is alweer 15 jaar geleden dat F.C. Fam. van Beers in teamverband tegen een bal trapte. Om dit niet ongemerkt voorbij te laten gaan, organiseren wij op zondag 28 juni a.s. een tournooi. Het tournooi vangt aan om 10.00 uur. Er Afgelopen vrijdag, op zijn 59e verjaardag, nam de school afscheid van ’hun’ meneer van den Berg. ’s Morgens was er een mooie Eucharistieviering in de kapel van St. Stanislaus, ’s middags was er ’n film voor alle kinderen en ’s avonds trad ’zijn’ groep acht voor het voetlicht met een mu sical. Binnenkort komt er nog een officiële af scheidsreceptie. ’n Interview met de heer van den Berg is zoveel als geboeid luisteren naar iemand met ’n rijke er varing op zijn eigen vakgebied. Toen we de afspraak maakten zei hij dat het hele gesprek niet lang hoefde te duren, want de heer van den Berg houdt er niet van om op de voor grond te treden. Als hij echter op z’n praatstoel zit ben je al gauw ’n paar uur en heel interessan te belevenissen en zienswijzen rijker. We bedanken hem daarvoor van harte en wen sen de heer van den Berg en zijn echtgenote nog vele gelukkige jaren samen. Dat het u goed moge gaan! wordt gespeeld in twee poules van vier teams. De deelnemende teams zijn: ’t Draaiboompje, Den Boogaard, ’t Stokske, De Steeg, B.N.A., De Veerkes/P.V.S., De Boerenbond en de ju bilerende F.C. Fam. van Beers. 15.00 Uur wordt de finale gespeeld, waarna om 16.30 uur de prijsuitreiking in café ’t Draaiboompje zal plaatsvinden. De entree is gratis. Dus kom ge rust even langs. Tot ziens bij café ’t Draai boompje. De afspraak was snel geregeld. De persoon in kwestie, de heer J. van den Berg, hoofdonderwijzer van de Graaf van Urselschool, stond het interview graag toe. Vrijdagavond 7 uur staan we aan de bel van zijn woning aan de Bosstraat en worden vriendelijk ontvangen. We voelen ons meteen thuis, en terwijl mevrouw van den Berg ons voorziet van een heerlijk kopje koffie, zit de hoofdpersoon al op z’n praatstoel manier zeggen, kan ik dat heel goed waarderen’, aldus de heer van den Berg. Daaraan toevoe gend dat hij alle kinderen gelijkstelt. ’Als ’n kind zich inzet öp zijn manier, dat is dat kind enorm waardevol’. Over enkele weken komt de vrije tijd. De heer van den Berg ziet er niet tegenop, integendeel. Ondertussen mag wel bekend zijn dat hij de be noeming heeft aanvaard als ambtenaar van de burgerlijke stand. ’Omdat ik me toch graag nog in wil zetten voor de gemeenschap en de paro chie’. Voor het laatstgenoemde is hij trouwens teamleider van de Werkgroep Ziekenpastoraat, ’n groep waarin mevrouw van den Berg ook ak- tief deelneemt. Verder wandelen ze veel, ze fietsen en zwem men, tuinieren en gaan graag ’n avondje naar de schouwburg. Ze kijken beiden uit naar de toekomst waarin ze vast van plan zijn dingen te gaan doen die ze leuk vinden. De heer van den Berg heeft het volste vertrou wen in zijn opvolger de heer J. Geerts, die na de vakantie als hoofd van de Graaf van Ursel school in zijn voetsporen zal treden. Hij is blij met diens benoeming, ook al omdat daarmee de toekomst van het gehele team van leekrachten aan de school lijkt veiliggesteld te zijn. '''Z r j ir.M't j WW//////#///,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1