Bibliotheeknieuws Basis-groen-cursus Alarminstallaties 14 juni Jazz-meeting Udenhout Amerikaanse vrienden voor de tweede keer in Zuid-Nederland! Rode Kruis Hulp kent geen grenzen Snelheidscontrole Oirschotseweg ’Blij dat ik dans’ The Friendship Force vraagt gastgezinnen: 1 PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 10 JUNI 1987 Sinds de opening van de bibliotheek hebben wij 250 nieuwe leden mogen verwelkomen. Ook het aantal uitleningen is met 1.6.76 gestegen t.o.v. dezelfde periode vorige jaar. Misschien ten overvloede worden hier nog eens de openingstijden vermeld. Uitleen Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Leeszaal Dinsdag Donderdag Op dinsdag 26 mei 1987 werd tussen 14.00 en 16.00 uur op de Oirschotseweg alhier, een snel heidscontrole gehouden door de plaatselijke Rijkspolitie. Van de 154 passanten werden er 14 bekeurd voor het te hard rijden. De snelheden varieerden van 66 t/m 84 km/u. 4- 7 4- 4- 6- 11,— 6,- 6,- In september a.s. start de IVN-afdeling Tilburg e.o. met een nieuwe basis-groen-cursus. Tijdens deze cursus, die tien maanden duurt, wordt op tien cursusavonden en evenveel excur sies verteld over en gekeken naar de verschillen de aspecten van de natuur om ons heen. Onderwerpen die o.a. aan bod zullen komen zijn: landschappen, bomen, vogels, kruiden, mossen, paddestoelen, enz. Voor wie is de cursus bedoeld? Voor eenieder die geïnteresseerd is in de natuur en er graag wat meer over wil weten. Voorken nis hebt u dus niet nodig om aan de cursus deel te nemen. Waar en wanneer? De cursusavonden worden gehouden in het Noordbrabants Natuurmuseum aan de Spoor- laan te Tilburg. Er is één cursusavond per maand en wel op dinsdagavond van 20.00 tot 22.15 uur. De cursus start met een kennismakingsavond op 8 september. Behalve de cursusavonden gaan we ook elke maand één ochtend naar buiten en wel op zaterdag- óf zondagochtend (naar keuze) van 9.00 tot 12.00 uur. Verder trekken we er in januari een hele dag met de bus op uit en gaan we in mei een weekend weg. Kosten De kosten bedragen 110,voor de gehele cursus, inclusief de busexcursie, het weekend en een cursusmap. Informatie en opgave Voor nadere informatie over de cursus kunt u terecht bij Gemma van Dijk, tel. 013-346310. Opgave voor de cursus kan alleen schriftelijk en wel vóór vrijdag 3 juli bij Gemma van Dijk, Bankven 7, 5052 BA Goirle. Na inschrijving ontvangt u dan nader bericht. Er kunnen maximaal 35 personen aan de cursus deelnemen, dus wie het eerst komt 10.00-12.30 uur 10.00-12.30 uur Zoals u ziet is op twee ochtenden de leeszaal ge opend. Dit betekend dat u op deze tijden van de Onder dit motto gaan wij het komende danssei- zoen van start. Hoewel het nog een paar maanden duurt dat wij van start gaan met onze cursussen, willen wij u nu al onder de aandacht brengen wat wij zoal van plan zijn. Brons Ballroom (beginners): Deze cursus is bestemd voor de jongelui, die vóór 1 oktober van dit jaar 14 jaar zijn geworden. De cursus bestaat uit 18 lessen plus de danstest; zij leren foxtrot - Engelse wals en tango. Daarnaast ook de basis van de cha-cha-cha en enkele andere dansen. Brons Latin: Dit is een cursus voor degenene, die het afgelopen seizoen test gedaan hebben voor Brons Ballroom. Ook voor degenene, die deze cursus nog niet heeft gedaan en toch de Zuid-Amerikaanse dansen willen leren. De leef tijd speelt hierbij geen rol; iedereen kan deelne men die hierin interesse heeft. U leert dan de jife - cha-cha-cha en rumba. De cursus bestaat uit 18 lessen plus de danstest. Zilver Ballroom en Latin: Meerdere malen is ons gevraagd om eens wat te doen aan ’veredeling van de danskunst’, oftewel het zich verder be kwamen in dansen. Wanneer hiervoor voldoen de deelname is (20 paren) dan is hiervoor dit sei zoen de gelegenheid. Wel zij vermeld, dat u dan wel eerst de Brons Ballroom en de Brons Latin- lessen moet hebben gevolgd. 25 Deze cursus is een bijscholing voor de genen, die blij zijn dat ze dansen, maar door omstandigheden dit niet hebben bijgehouden en dus ’verleerd’ zijn. Hun dansen worden weer op peil gebracht voor de foxtrot - Engelse wals en tango; tevens leren zij dan ook de veleta - St. Bernardswals - en nog enkele oude dansen meer. Hirevoor zijn 15 lessen gepland, maar kan op verzoek aan het einde van de cursus worden uit gebreid. Bovenstaande cursussen worden gegeven door Dansschool Nico Kuiper uit Tilburg en zullen plaatsvinden in ’Den Boogaard’. Meer over deze cursussen kunt u in de loop van de komende twee maanden lezen in ’Moergestel Nieuws’, zoals: aanmelding - informatie etc. Bent u ook blij dt u danst... of wil u dat wor den... houdt dan de nadere gegevens bij onder ons motto: ’BLIJ DAT IK DANS’ 15.00-20.00 uur 15.00-17.30 uur 14.30-17.30 uur 15.00-17.30 uur 15.00-20.00 uur een halfjaar- The Chalk Mill Jazzband uit Udenhout viert dit jaar zijn 5-jarig lustrum, een lustrum dat gevierd wordt met iets dar totaal nieuw is voor Udenhout: JAZZ-MEETING UDENHOUT In de vijf jaar van hun bestaan is the Chalk Mill Jazzband (voorheen Midnight Swingers) uitge groeid tot een goed draaiend dixieland-orkest en dat moet gevierd worden. Niets is dan toepasse lijker dan een Jazz-meeting, maar dan een mee ting die groots en goed opgezet moet worden, vinden ze. Het geheel gaat zich afspelen in een echt Dixieland-dorp in en nabij De Schelf, Van Heeswykstraat 3, in de stijl van New Orleans in de dertiger jaren tijdens de opkomst van de jazz. Geheel overkapt maar toch open, dus slecht weer kan dit festijn niet bederven. Dit, omringd door Groen, Glitter en Glamour, geeft aanlei ding om te zeggen dat deze primeur moet slagen. Dit alles wordt muzikaal ingevuld door 9 beken de en vooraanstaande orkesten, te weten: The Wooltown Jazzband The Jee Dee Jazzband The Puple Jazzband The Too Busy Jazzband Jazzzes The Mardi Grass Jazzband The Biebaboe Jazzband The Dixie Daddies The Chalk Mill Jazzband Dus: kom kijken en luisteren op 14 juni van 14.00 tot ca. 22.00 uur naar JAZZ-MEETING UDENHOUT, entree 2,—. dragen. Wij zijn dan ook van mening dat de vele loze alarmmeldingen drastisch dienen te verminde ren. Dit kan alleen als de gebruikers van een alarminstallatie deze regelmatig controleren en accuraat zijn bij de in- of uitschakeling. De al hier geregistreerde alarminstallatiehouders zijn een dezer dagen schriftelijk op hun verantwoor delijkheid in deze gewezen. Indien hieraan niet de nodige aandacht w.ordt besteed en een bepaalde alarminstallatie her haaldelijk loos alarm geeft dan zien wij ons ge noodzaakt daar niet meer op te reageren, omdat dit niet meer verantwoord wordt geacht. Mocht u een alarminstallatie hebben welke bij de politie nog niet geregistreerd staat dan ver zoeken wij u dit te melden. Dit met het oog op personen die wij kunnen inschakelen als het alarm bij u afgaat. Ter beperking van de overlast zal in de toekomst voor een (luid)alarminstallatie een gemeentelijke vergunning worden vereist. Daarover volgt te zijner tijd nog nader bericht. Door veel inwoners van Oisterwijk en Moer gestel wordt voor de beveiliging van hun woning of bedrijf gebruik gemaakt van een alarminstal latie. Omdat deze voorzieningen in het verleden meermalen hun nut hebben bewezen bij de voor koming van inbraken/diefstallen wordt de inge bruikneming van een deugdelijke alarminstalla tie door de rijkspolitie te Oisterwijk en Moer gestel dan ook ten zeerste aanbevolen. Een een voudige - niet te dure installatie kan al zeer doel treffend zijn. Helaas neemt het aantal loze meldingen schrik barend toe. Soms is dit een gevolg van een tech nische storing, ondeugdelijke apparatuur, ver keerde montage, onjuiste afstelling en dergelij ke, maar veelal door nonchalance van de gebrui ker. Als gevolg hiervan vonden in 1986 in Oisterwijk 91 loze meldingen plaats en in Moergestel 52. Ongeveer 98% van het aantal alarmmeldingen bleek bij onderzoek loos alarm te betreffen. Dit betekent dat 143 keer nodeloos met spoed met één of meer auto’s werd uitgerukt na een alarmmelding. Dit schept evenzovele keren ge vaar voor de weggebruikers eri voor de optre dende politie. Ook vermindert het veelvuldig loos alarm de scherpte van het politieoptreden. Dit kan fataal zijn indien werkelijk op inbrekers of overvallers word gestuit. Bovendien betekent dit onnodige verspilling van overheidsgeld, waar ieder van u aan moet bij- De Internationale uitwisselingsorganisatie The Friendship Force, welke ook in Noord-Brabant en Limburg een afdeling heeft, zal eind juni voor de tweede keer dit jaar gastvrijheid verle nen aan vrienden uit Amerika. Van vrijdag 26 juni tot zaterdag 4 juli zullen leden van The Friendship Force uit Richmond, Virginia, te gast zijn in het zuiden van Nederland. De organisa tie, voor Zuid-Nederland gevestigd in Asten, kan voor deze uitwisseling nog een aantal gast gezinnen gebruiken. Gastgezin zijn in The Friendship Force betekent buitenlandse vrienden ontvangen en hen in gast vrijheid laten genieten van het leven in Neder land. Daarvoor verblijven de gasten in Neder landse gezinnen, die hun tijd, aandacht en huis ter beschikking stellen en hun gasten een blik ge ven in de levenswijze van Nederlanders. De gastgezinnen worden op de komst van hun gasten voorbereid door workshops en kunnen hun wensen en mogelijkheden t.a.v. hun gasten tevoren kenbaar maken. Het uitwisselingscomité probeert hen naar aanleiding van die gegevens passende gasten te bezorgen. De aankomst van die gasten wordt The Friendship Force centraal georganiseerd, daarnaast wordt er een gezellige ontmoetingsavond voor gasten en gastgezinnen gehouden. Deze keer komen de gasten niet zoals gebruike lijk aan op de luchthaven Schiphol, maar in Luxemburg, van waar de reis naar Zuid- Nederland per bus wordt afgelegd. Omdat de Amerikaanse gasten toch ook graag onze hoofd stad willen bezoeken, wordt een dagtocht naar De afgelopen week is een van de velen collectan ten van het Rode Kruis bij u aan de deur geweest om te vragen naar een bijdrage voor het Rode Kruis. Is de collectant bij u nog niet geweest dan zal deze een dezer dagen nog wel komen. De collecte voor het Rode Kruis wordt bij u warm aanbevolen want voor het vele werk van het Rode Kruis is veel geld nodig. Geld voor een van de volgende taken van het Nederlandse Rode Kruis. Internationale Hulp: hulp aan landen die getrof fen zijn door aardbevingen, overstromingen, droogte, honger. Aan vluchtelingen en gevange nen. Aan slachtoffers van gewapende conflic ten. Rode Kruis Korps: Vrijwilligers staan paraat voor georganiseerde hulpverlening ingeval van rampen en conflicten ook in Nederland. Rode Kruis colonneleden verlenen eerste hulp bij manifestaties en sportevenementen, geven hulp aan gehandicapten en chronische zieken. Welfare: Het bezoeken door vrijwilligers aan mensen die door leeftijd, ziekte of handicap in een isolement dreigen te raken door middel van allerlei aktiviteiten zorgen de welfarevrijwilligers voor de nodige afleiding. Vakantieprojecten: Het Rode Kruis organiseert en financiert vakanties voor chronisch zieken, bejaarden en gehandicapten naar vakantiepro jecten zoals de Rode Kruis bungalow in Some- ren of naar het vakantieschip de J. Henry Du- nant. Telefooncirkels: De contactsleutels tot de bui tenwereld. Door middel van een dagelijks tele foongesprek ontstaan er lichtpuntjes in de een zaamheid die mensen kunnen hebben. Voor een bibliotheek gebruik kunt maken voor het opzoe ken van een antwoord op een vraag die u heeft of voor het lezen van een tijdschrift of een krant. Wist u overigens dat de bibliotheek abon nementen heeft op 5 dagbladen en op 95 tijd schriften waaronder Burda, Prive, Boer en Tuinder, Ouders van Nu, maar ook op opinie weekbladen als de Tijd en Elseviers magazine. Ook kunt u komen kopiëren, zomaar rondkij ken of rustig studeren aan een van de aparte ta feltjes (studiecabines). Tijdens uw aanwezigheid wordt tegen een kleine vergoeding koffie of thee geschonken. Amsterdam georganiseerd op 1 juli. De tweede week van hun verblijf in Europa zul len de gasten een reis maken door België om de historische en culturele hoogtepunten van dat land te leren kennen. In de rondreis o.m. Ant werpen, Brugge, Gent en Brussel worden aange daan. De Amerikanen, die bijzonder geïnteres seerd zijn in de geschiedenis van de Tweede We reldoorlog, zullen daartoe ook o.a. Bastogne be zoeken. Zuid-Nederlanders die hun leven graag een week delen met Amerikanen, hen een blik willen gun nen in het leven van alledag en daarbij vriend schappen willen sluiten, worden van harte uit genodigd zich z.s.m. op te geven als gastgezin bij het uitwisselingscomité, Voordeldonk 75 te Asten. Tel. 04936-2826 (de clubpresidente Trees van Steen) of op nummer 04920-48899 van de vice-president Pieter Ligtenberg. Er wordt dan contact met hen opgenomen. Voor inlichtingen en opgave kunt u ook bellen met M. Oerlemans, tel. 1751. grote groep eenzamen, oud en jong, is dit een mogelijkheid om contact met anderen te hebben. Bloedbank: bloed doet leven. In Nederland ge ven ruim 500.000 vrijwillige donoren ongeveer 320.000 liter bloed. Jeugd Rode Kruis: Kijk eens om je heen en help een handje is het motto van het jeugd Rode Kruis. Jeugd EHBO, omgaan met gehandicap te jeugd en jongeren en projecten voor de der de wereld landen zijn onderdelen waar de jeugd van het Rode Kruis mee bezig zijn. Eerste Hulp op zee: De radio medische dienst voor de scheepvaart verstrekt adviezen aan sche pelingen die door ziekte of ongeval getroffen zijn. Artsen in dienst van het Rode Kruis geven deze hulp. Eerst Hulp langs de weg: Honderden hulpposten langs de snelwegen en provinciale wegen worden door het Rode Kuis voorzien van verbandmid delen e.d. De witte porches van de rijkspolitie en de ANWB wegenwacht wagen hebben verband middelen van het Rode Kruis. Informatieburo: van het Nederlandse Rode Kruis geeft inlichtingen over krijgsgevangenen en vermiste gewonden evenals vermiste burgers. Donorcodicil: Leven na de dood: transplantaties bij mensen in nood. Steeds meer mensen stellen weefsels en organen beschikbaar voor transplan taties doeleinden na hun dood. Het Rode Kruis stelt donorcodicils beschikbaar. Het Rode Kruis komt u overal tegen, vele taken of aktiviteiten kent het Rode Kruis. Ellende is vaak hartverscheurend, maar de hulp is hartver warmend. Het vele werk moet nog in lengte van jaren door kunnen gaan, daarom geeft het Ro de Kruis uw steun tijdens de jaarlijkse inzame lingscampagne. Het Rode Kruis en miljoenen medemensen zul len ii bijzonder dankbaar zijn. Wanneer u ’s middags niet in de gelegenheid bent om uw boeken in te leveren kan dit ook op dinsdag of donderdagochtend. U kunt dan ech ter geen vragen stellen of materialen lenen. Vakantie-abonnement/Proefabonnement De tijdelijke bewoners in Moergestel zoals de gasten van camping ’de Bosfazant’ zijn eveneens van harte welkom in de bibliotheek. Ook zij kunnen materialen komen lenen. Wanneer u lid bent in een andere bibliotheek in Brabant en dit kunt aantonen kan een gratis abonnement worden verstrekt. Tegen de volgen de tarieven kan een kwartaal of abonnement worden uitgegeven. Kwartaal: Volwassenen 18 t/m 20 jaar Volwassenen vanaf 21 jaar C.J.P. en bejaardenpas 65 Halfjaar: Volwassenen 18 t/m 20 jaar Volwassenen vanaf 21 jaar C.J.P. en bejaardenpas 65 Deze tarieven gelden ook voor een proefabon nement. Tijdens de vakantieperiode is de bibliotheek ge opend op de normale openingstijden. Wanneer u met vakantie gaat kunt u een extra roman meenemen en wordt de stempeldatum verlengd tot 6 weken. Ook kunt u reisgidsen lenen om uw vakantie thuis voor te bereiden of om op de plaats van be stemming nog eens de bezienswaardigheden na te lezen. Oproep Uit het voorgaande heeft u kunnen lezen dat de leeszaal op twee ochtenden in de week geopend is. Voor de donderdag ochtend zoeken wij nog een vrijwilliger (-ster) voor het bijhouden van de kast met plaatselijke en regionale informatie en het toezicht houden. Informatie kunt u verkrij gen aan de balie of d.m.v. een telefoontje (2243). SASL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5