NIEUWE HOLLANDSE volendammer vishandel SLAGERIJ KETELAARS B.V. s J Io Ér 2.25 Ze zijn er weer: 1.15 2.55 2.75 I I 1 J I E.H.B.O.-nieuws K.V.O. Moergestel Bond van Ouderen Postzegelnieuws jeugdvakantieweek M.T.V.-nieuws Buurtvereniging ’De Heivelden’ Dank... Stichting Avondvierdaagse Moergestel Op bezoek bij een drukkerij Koffieconcert Harmonie Prinses Juliana en Harmonie Asterius Luister jij ook graag naar muziek? Zomeravond wandelingen met het IVN afdeling Oisterwijk I fes IB? Aan de leden van buurtvereniging ’De Oistelvoirtjes’ yo en, tan Superkwaliteit, dus... overheerlijk!!! II I MAGERE SPEKLAPPEN nn VARKENSLEVERLAPPEN 500 gram ONTBIJTSPEK 100 gram RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTEBROOD met eigen gehakt - 6 stuks I F I I .a. K JA 2 PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 JUNI 1987 elhof en Een wandelaar )ol M.T.V. tel. i t/m Tot aap). Tel. ont- nde men van aan koe- aor- leze e ik a de -uit van Ver- elke hele Op maandag 15 juni a.s. organiseert de Bond van Ouderen voor haar leden een fietstocht naar het Klompenmuseum ’De Platijn’ aan de Broek- dijk 16 te Best. In dit museum zijn honderden klompen uit meer dan 30 landen te bewonderen. Door rondleiding en via videobeelden kan men het gehele proces van boom tot klomp bewonderen. Wij verwachten dat vele van onze leden aan deze fietstocht zullen deelnemen. Vertrek vanaf het St. Jansplein om half twee. Het Bestuur Woensdag 10 juni (vanavond dus) houden .we weer onze laatste bingo-avond voor de vakantie, aanvang 20.15 uur op het bekende adres voor al le leden plus één introducéé. Zondag 14 juni start onze jaarlijkse gezins- fietstocht om 13.30 uur op de hoek Grietevelde- ke en Regenbeemdeke. We gaan dit keer naar een molenmuseum en daarna een speeltuin. P.S. Legt u alvast de invulstrookjes klaar voor de volleybalmiddag en barbecue-avond. We ko men ze bij u ophalen. Met EHBO-groeten, het bestuur Als u de barbecue-avond op zaterdag 20 juni niet wilt missen moet u zich niet vergeten op te geven voor 14 juni. Voor adressen zie het Koerandje. ding 1243- ren. sa- ube- ■243- riek, oos- 1994 'po- aan- en icie- aek- 75. Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 kt en Tie- ke9, zig. aan tok ke- t 3, hele kilo I Weekaanbiedingen van 11 tot 17 juni MALS RUNDERRIBSTUK 7 7c 500 gram 2.75hele kilo Hr.OU UIT EIGEN ROKERIJ Alle soorten vlees en sauzen voor de barbecue! Aan alle jongeren vanaf 16 jaar: wij zoeken lei ding voor de jeugdvakantieweek!! Verschillende van jullie hebben al gereageerd op de brief die jullie van ons hebben ontvangen of op de oproep in Moergestel Nieuws. Heb je nog niet gereageerd omdat je er nog niet aan hebt gedacht door allerlei drukte op school en dergelijke: het kan nog!!! Je bent nog steeds van harte welkom... Heb je je nog niet opgegeven omdat je niemand kunt vinden die met jou samen leider en/of leidster wil zijn: er zijn elk jaar voldoende ’een lingen’, daar is vast wel iemand bij waarmee je goed kunt samenwerken. Hoe kun je je opgeven? Schrijf je naam, adres, leeftijd en telefoonnum mer op een briefje en stop het zo snel mogelijk in de bus bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9! Wij rekenen op jullie! sten uur ds. jrdt ver gen Irie- ico- Het Instituut Voor Natuurbeschermingseduca- tie gaat weer van start met een serie zomer avond wandelingen. De eerste hiervan is op dins dag 16 juni a.s. om 19 uur. De wandeling voert door de Brand in Udenhout. Het vertrekpunt is het kapelletje aan de Schoorstraat. Om meer te weten te komen over de natuur, dus eenvoudige kennis m.b.t. planten, dieren en landschappen kan iedereen die geïnteresseerd is aansluiten. De mogelijkheid bestaat te kiezen voor een korte of lange wandeling, er zijn meerdere gidsen aan wezig. De zomeravondwandelingen zijn wekelijks, op resp. dinsdag, woensdag of donderdag avond, in de maanden juni, juli en augustus. Knipt u al vast het hele wandelingen schema uit, volg on ze wekelijkse, maandelijkse publicaties of kijk op onze affiches die bij een aantal openbare ge bouwen en bij het VVV hangen. Wandelschema Dinsdag 16 juni, De Brand Woensdag 24 juni, Bezoekerscentrum Donderdag 2 juli, Kasteel Nemelaer Dinsdag 7 juli Duinven Woensdag 15 juli, ’t Stokske Donderdag 23 juli, Bezoekerscentrum Dinsdag 28 juli, Kasteel Nemelaer Woensdag 5 augustus, Duinven Donderdag 13 augustus, ’t Stokske Dinsdag, 18 augustus, Bezoekerscentrum Woensdag 26 augustus, De Brand Telkens om 19.00 uur. Op 16 juni a.s. organiseert de K.V.O. een excur sie naar het Likeurmuseum in Hilvarenbeek. We vertrekken om half twee vanaf het St. Jansplein. Degene die zich hiervoor opgegeven hebben gelieve op tijd aanwezig te zijn. Leden die niet zover kunnen fietsen kunnen nog con tact opnemen met een van de bestuursleden, dan wordt er eventueel voor auto’s gezorgd. Indien u zich nog niet opgegeven hebt kunt u dit alsnog doen bij een van de bestuursleden, thuis komst 17.00 uur. 16 juni Drie postzegels, waarvan één naar aanleiding van 100 jaar veilingwezen in Nederland, één ge wijd aan het 150-jarig bestaan van de Groninger Maatschappij van Landbouw, en tenslotte één postzegel, die betrekking heeft op het belang van de bloementeelt in Nederland. Waarden: 55, 65 en 75 cent. Ondanks de vele opnames die bij diverse evene menten zijn gemaakt, hebt u lang op uitzending hiervan moeten wachten. De oorzaak, afhanke lijkheid van uitzendapparatuur van derden, heb ben we nu gelukkig, met steun van onze plaat selijke bank, op kunnen lossen. Dit houdt ook in dat we nu langer van tevoren onze uitzendin gen kunnen plannen. De bedoeling is dan ook om na de vakantie elke maand op ’n vast tijdstip uit te gaan zenden. U kunt dan natuurlijk in die uitzendingen ook weer het nieuws kwijt over door uw vereniging te organiseren evenementen e.d. Onze eerste uitzending echter, met alle nog op de plank liggende opnames, gaat op zondag 28 juni a.s. om 12.30 uur de lucht in. En er zit na tuurlijk ook iets voor u bij! Ongetwijfeld zullen vele wandelaars zich bij mij aansluiten, als ik zeg: dank je wel organisatoren van de Avondvierdaagse. Het was weer ontzet tend gezellig en een mooie en gezonde ont spanning. Ook al waren de weergoden ons niet altijd goed gezind, toch mogen we terugzien op een geslaagd evenement. Veel en hard is er volgens mij gewerkt achter de schermen om ongeveer 600 wandelaars leuke en afwisselende routes te laten lopen. Ook de puz- zeltocht van de eerste avond was een aangena me verrassing met mooie prijzen. Dank ook aan de vele brigadiers die steeds klaar stonden op de gevaarlijke verkeerspunten. Dank aan de posten die zorg moesten dragen voor de controles en het uitdelen van de versna peringen en limonades. We hopen dat jullie door blijven gaan met het organiseren van de Avondvierdaagse in Moer gestel, want het is steeds weer een echt groot fa miliefeest. KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Dan ben jij beslist ook iemand die misschien graag zelf muziek zou willen maken. En die mogelijkheid is er, maar bedenk er dan wel bij, ’t is wel eerder gezegd dan gedaan. Het is namelijk niet mogelijk muziek te maken zonder daarvoor iets geleerd te hebben. Onze harmonie of drumband biedt je de gele genheid om in je eigen dorp in verenigingsver band actief bezig te zijn met muziek. Het vraagt wat van je, je moet er iets voor over hebben maar het is erg leuk om te doen. Via de harmonie heb je bovendien de gelegen heid om een goede opleiding te volgen op de Streekmuziekschool Bij deze nodigen wij je uit, samen met je ouders, voor het koffieconcert van de harmonie op zon dag 14 juni a.s. in Den Boogaard, aanvang 12.15 uur. Op deze manier kun je dan eens kennis maken met onze harmonie en de muziek die zij maakt. Bovendien zijn er mensen van de vereniging aan wezig die je graag wat meer over de harmonie en de instrumenten kunnen vertellen. Als je dat zelf wilt natuurlijk. Je kunt dan vra gen naar de heer Klaas Smits. Tot zondag 14 juni a.s. in Den Boogaard. I We gingen woensdag, 3 juni naar drukkerij de Jong in Baarle-Nassau, waar het Moergestel Nieuws ook gedrukt wordt. We werden rondgeleid door Piet Geerts, die als een van de eerste arbeiders hier gewerkt heeft. Ik ga er nu wat over vertellen: Toen we binnenkwamen, stond er vlak voor on ze neus een soort balie met computers en tele foons. Er was een mevrouw, die bezig was te adresseren. We gingen een trap op en kwamen bij de zetterij. Daar werkten ze ook met compu ters. Op computers typten ze een stuk over. Dat stuk zetten ze weer automatisch op een bandje (schijf). Die schijf geven ze weer verder aan iemand, die verfilmt het in een machine op papier. We liepen verder en kwamen in een kamer, waar ze de krant indeelden. Er stonden geen compu ters. Ze knippen alles uit en het wordt in een gommachine gelegd op een speciaal millimeter- vel. Het nut van zo’n gommachine is: je kunt even later het artikel op het aparte vel leggen, het erop plakken en als het niet goed is, er weer af halen. Alles ligt bij elkaar, kerk bij kerk. We gingen verder en kwamen achteraan, waar ze copiëren en nog iets met de krant deden. Nog een stukje verder waren ze films aan het ontwikkelen. Normaal mag hier niemand in, wij wel. Er stond een apparaat dat 25Wo verkleinde en dat ook kon vergroten. Ook kon je er foto’s mee rasteren. We liepen naar de drukkerij. Een groots kabaal. Er stonden drie machines. Een grote rol blanco papier erin; even later komt er een bedrukte en gevouwen krant uit. Weer een deur door en we kwamen in het pa- piermagazijn. Op sommige rollen zit zelfs 11 km. papier. Wat bijzonderheden: er werken 107 mensen; met kerst werken ze ook ’s nachts. Volgend jaar is alles, wat ik hier geschreven heb, niet meer waar. Er komt een nieuwe en grotere drukkerij. Je kunt je niet voorstellen, wat er allemaal aan vooraf gaat, voor je je krant leest. Het was erg leuk en leerzaam. Marieke Damen, groep acht, ’Boszicht’ 'T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ! Zondag 14 juni 12.15 uur in Den Boogaard Komende zondag zal er in Den Boogaard weer volop te genieten zijn van een uitwisselingscon- cert met harmonie Asterius uit Oisterwijk. Het programma is veelbelovend met een aantal voor de muziekliefhebber bekende stukken, zo als Nabucco van Verdi en West-Side Story van Bernstein. Via de scholen is ook aan de kinderen bekend gemaakt dat zij van harte welkom zijn. Moge lijk is het een goede gelegenheid kennis te ma ken met harmonie-muziek en kan het aanleiding zijn het plan op te vatten ook zelf te gaan mu siceren. Hiervoor kan via onze vereniging een leerplan opgesteld worden in samenwerking met de Streekmuziekschool voor Oisterwijk en Omstre ken. U kunt hiervoor kontakt opnemen met één van onze bestuursleden. Het programma: Harmonie Prinses Juliana - Army of the Nile - Concertino for band - First suite - Nabucco - Reverie Na de pauze: Asterius Oisterwijk - Mars der Medici - Kammer Symphonic - Il barbiere di Siviglia - Concertino - West-Side Story - Samba for flutes Op donderdag 11 juni a.s. is het de laatste lesa vond voor de vakantie. Deze avond zal verzorgd worden door Pastoor Van den Broek met als thema ’Stervensbegeleiding’. Aanvang om 20.00 uur in het Wit-Gele-Kruisgebouw. Zaterdag 27 juni 1987 Diplomauitreiking in ’De Schouw’. Wil je aan de koffietafel deelnemen, lever dan tijdig het in- vulstrookje in!!! Verder zal op deze avond de tiende verbandpost in Moergestel geplaatst worden. Het bestuur hoopt dan ook dat iedereen op de ze avond aanwezig zal zijn, zodat EHBO niet al leen Eerste Hulp Bij Ongelukken maar ook be tekent Een Hechte Band Onderling. Donderdag 3 september 1987 Op deze avond gaan we weer van start. De heer Wil Senders van het Rode Kruis zal ver dere uitleg geven over portofoons en verbindin gen. De EHBO-info zal worden uitgedeeld met daar in het programma voor de komende maanden. Het oproepschema zal worden uitgereikt en de nodige uitleg zal tevens gegeven worden. Dus EHBO-ers een belangrijke avond iedereen. Zo maar enkele gegevens - 27 september 1987: Komtoer - 1 oktober 1987: Jaarlijkse EHBO-aktie - 29 oktober 1987: Nieuwe cursus ’Reanimatie’ o.l.v. Dr. P. Terwindt. Vanaf deze plaats wensen wij iedereen een fijne vakantie toe met veel zon en een behouden thuiskomst. Verder willen wij eenieder bedan ken voor de inzet voor uw EHBO-verenging St. Christoffel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3