Jazzfeest in Udenhout Boerenrock in Kaatsheuvel Festipet dit jaar met internationale allure Staatsbosbeheer staat garant voor rust en ruimte i s I I? Ik Bron: V. V. V. Tilburg "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 10 JUNI 1987 PAGINA 11 A 10 lOUt- nvra- ime- and rden :ha- V.K-.. m 25 irba- juni ver- caire per- in de teun >ners eni- i di- >and ver- ime- 1 op oop den De bekende Achterhoekse formatie Normaal en haar compaan Bertus Staigerpaip treedt op zondag 14 juni op in manége De Kegelaar aan de Akkerstraat te Kaatsheuvel. Staatsbosbeheer valt tegenwoordig onder het Ministerie van Landbouw en Visserij en telt drie belangrijke ta ken: bosbouw, landschapsbouw en natuurbehoud. Er werken ruim 1800 maal met drankmisbruik, vunzigheid en geweld. Niets is echter minder waar: een optreden van Normaal verloop weliswaar hektisch, maar zeker niet gewelddadig. De fans le ven zich op een gecultiveerde ma nier uit en voor hen telt alleen het plezier. Normaal is vooral populair bij mensen uit de 'provincie'. Zij im mers zijn de grote stimulators van het dialect. Zanger en frontman Ben Jolink knapte in de grote stad (Am sterdam) af op de stadse mentaliteit. Hij keerde terug naar zijn geboorte grond en vormde met enkele dorps genoten/musici de groep Normaal. In de teksten van hun nummers overheerst de mentaliteit van het platteland. Ben en zijn muzikale Natuurlijk is Staatsbosbeheer best genegen om het bezit met anderen te delen. Tenslotte is Nederland er voor de Nederlanders en voor dege nen die ervan willen genieten. Daar om heeft Staatsbosbeheer een vijf tigtal kampeermogelijkheden ge schapen in of aan de rand van bos en natuurgebieden. En zeker met de 'Het Kleine Flippen' is de naam van een Amsterdams duo, dat via acro batiek, mime en muziek een smake lijk programma presenteert waaraan iedereen volop plezier kan beleven. mensen, verdeeld over een vijftal in specties. Ook uit de hoofdstad komt Rino Rossi, een artiest die het hogerop zoekt: hij is namelijk koorddanser. De Berini's zijn al voor veel mensen geen onbekenden meer. Anni met de contrabas en Harrie met de ukele- le brengen parodieën op bekende liedjes uit de jaren vijftig. valst Dixielanddorp in de stijl van New Orléans ten tijde van de op komst van deze muzieksoort. De lo- katie is overdekt, zodat noch slecht weer, noch hoge temperaturen het feest kunnen laten mislukken. Mensen die hun vakantie bij voor keur in een tent doorbrengen en daarbij een plekje in de vrije natuur op prijs stellen, moeten eens binnen lopen bij de Streek VVV Hart van Brabant, Spoorlaan 416a te Tilburg. Ook hier is volop natuur aanwezig en de medewerksters van deze VVV- i zijn er om u de weg te wijzen dat voor het welzijn van mens en dier van wezenlijk belang is. ■hui- jdra- ver- >lan en 1 J. Cü s Q. O O o> E renlang op met de groep The Foreign Bodies, maar werkt nu solo. Naast vele absurde creaties verrast hij het publiek ook met een vervaar lijke vuuract. België is vertegen woordigd door de muziektheater groep Het Stille Korps. Het pro gramma dat ze brengen heet 'Diep- zeeduiken in een plonsbad' en bestaat uit een collectie gekke, dwa ze, deels waargebeurde vakantiepe rikelen, doorpspekt met swingende muziek. The Amazing Stroopwafels zijn ook al geen al te grote onbekenden. De groep speelt Nederlandstalige mu ziek, met een Rotterdams accent overigens. Gekleed in vrolijke jurkjes en hoge hakken komt het Utrechtse damestrio 'Het lege wiegje' naar Udenhout. Ze laten het publiek dei nen op onvervalste smartlappen. Speciaal voor kinderen van 6 tot 12 jaar komt Circustheater Glurnz met het programma 'Spaanse pepers'. Voor de allerjongsten komt de Gro- Normaal verwierf landelijke bekend heid met hun grandioze hit 'Gerend hard'. Dat de formatie bepaald geen eendagsvlieg is, bewijst het feit dat anno 1987 de groep nog steeds hoort tot een van de beste Neder landstalige popgroepen. Nog steeds spreekt geen enkele Nederlandse groep zó tot de verbeelding als Nor maal. Ten onrechte wordt de groep de predikaat, 'gewelddadig' aange meten. Bezorgde ouders, leraren en andere opvoeders associëren Nor- zomer in aantocht een aantrekkelijk alternatief voor een dagje, een weekendje of een hele vakantie ver toeven in de natuur. In Noord-Brabant telt Staatsbosbe heer drie terreinen waar men kan kamperen: twee in Sint Anthonis en één in Leende. Ruimte, rust en recreatie, dat is wat Staatsbosbeheer de kampeerder te bieden heeft. Bos, natuur en land- schap vormen en onmisbaar geheel Het derde straattheaterfestival Festi- pet te Udenhout belooft dit jaar de voorgaande twee edities verre te overtreffen. De organisatie rekent er al bij voorbaat op dat het bezoekers aantal van 10.000 in 1986 zal worden overtroffen. In diverse tenten en op verscheidene lokaties zal het publiek op een bonte verzameling van ar tiesten worden vergast. De gasten komen niet enkel uit eigen land; ook het buitenland is ruim vertegen woordigd. Uit Canada komen The Peabody Brothers, die een perfecte show met goocheltrucs en acroba tiek presenteren. De Amerikaan Craig Eubanks, bekend door zijn me dewerking aan de film 'De illusionist' van Freek de Jonge, zal vooral de lachspieren aan het werk zetten, wat eveneens geldt voor de uit Engeland afkomstige Tim Jones. Hij trad ja de 'groene longen van de wereld' onherstelbaar worden aangetast. Gelukkig zorgt Staatsbosbeheer er in ons land voor dat de bossen en andere waardevolle natuurgebieden in stand blijven. De Jazzmeeting vindt plaats in en om De Schelf aan de Van Hees wijkstraat 3 te Udenhout. Het mu- ziekgebeuren begint om 14.00 uur en de entree bedraagt F 2, jonge ren tot 14 jaar mogen het feest gratis bijwonen. makkers Jan Manschot, Wimken van Dienen en Frekie Puntdroad ontwikkelden zich tot een levende legende. Werd hun eerste hit nog af gedaan als een eenmalig succes, de groep daarentegen bleef de ingesla gen weg trouw en ontwikkelde zich tot een all-round orkest. Normaal bestaat bij de gratie van het bij tijd en wijle opspelende gevoel van min derwaardigheid van de plattelander ten opzichte van de stedeling. Te vens ontleent het hieraan haar po wer. Desalniettemin zullen liefheb bers van bier, plezier en zwier op zondag 14 juni koers zetten naar Kaatsheuvel. En het maakt daarbij niet uit of men komt op een Norton of een BSA. Ter gelegenheid van hun eerste lustrum organiseren de leden van The Chalk Mill Jazzband (Voorheen The Midnight Swingers) uit Uden hout op zondag 14 juni een jazzmee- ting, waaraan niet minder dan acht orkesten zullen deelnemen. Dat zijn dan de Wooltown Jazzband, The Jee Dee Band, The Purple Jazz band, Jazzzes, The Mardi Gras Jazzband, The Biedadoe Jazzband, The Dixie Daddies en tot slot The Chalk Mill Jazzband zelf. Het evene ment zal zich afspelen in een onver- dorpje Tweehuizen, overigens de enige bewoners van het dorpje. Om hun dorp weer te laten opstomen in de vaart der volkeren, creëren ze een onstuimig plan om in het gehucht een semi-futuristisch recreatie- bungalow-vakantiepark te laten ver rijzen. Of ze daarin slagen, zal men tijdens Festipet aan de weet komen. Stadgenoten van de Sanseverias is Circus Caprioli, bestaande uit een muzikaal spektakel, aangevuld met acrobaten, jongleurs, boeienkonin- gen, magiërs en wat dies al meer zij. Kortom: een hartverwarmend stuk variété voor jong en oud. Uit eigen land komen tijdens Festi pet een keur van artiesten aan bod. De 'Sanseverias' uit Nijmegen pre senteert in Udenhout haar nieuwste programma 'Tweehuizen, het kleinste dorp van Nederland'. Onder deze ludieke titel wordt het verhaal verteld van twee families uit het ninger Rudolf Thijssing over, een poppenspeler die de wedervaardig- heden van Mannetje Maneschijn zal verhalen. Alles zal worden aaneengesmeed tot een geheel door de bekende enter tainer Peer de Graaf. Sint Juttemis, de Hilvarense speelgroep Filiassi en de reggaeformatie One Two Waziru uit België completeren het Festipet- programma. Naast de genoemde acts zullen straatartiesten optreden, uiteenlo pend van steltlopers tot wandelende poppenkasten. Het festival begint om 13.30 uur en zal duren tot 24.00 uur. Doe vader op zijn dag een ple zier en neem hem mee naar Uden hout. Om de prijs hoeft men het niet te laten, want Festipet is voor ieder een gratis toegankelijk op zondag 21 juni. Van de 293.000 hectare bos in Ne derland bezit Staatsbosbeheer bijna 58.000 hectare en van de 136.000 hectare natuurterrein beheerst Staatsbosbeheer 72.000 hectare. In drukwekkende cijfers, dat zij toege ven. Het belang van bossen en na tuurgebieden wordt helaas maar al te vaak onderschat. Bekijk de ma nier waarop gigantische gebieden in landen als Brazilië worden 'geculti veerd'. Nu al gaan stemmen op dat

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 11