Drumfanfare Moergestel: van wandelsportvereniging tot internationaal showkorps Hypotheken? Eerste Communie ’87 Groots muziekfestival op St. Jansplein Bejaardenreis 1987 Verhaaltjes van kinderen Jeugd van 6-7-8-9 jaar: Opgelet! Buurtvereniging ’t Rootven ’Stichting Wandel Avondvierdaagse’ Jeugdvakantieweek 1987 Aphrodite ’Vurhaai’-nieuws A.J.M. v.d. Sande - ASMI maakt er meer werk van! Gratis en vrijblijvend advies! "MOERGESTEL" dat dit tweede lustrum terecht groots gevierd mag worden. Drumfanfare Moergestel met veel ’tam-tam’ zijn tweede lustrum. Een korte historische schets van de jubilerende fanfare zal XZ 12e Jaargang - Nr. 479 MA 12 i2 2 9 Org. jeugdvakantieweek 1987 m et Heb je zin om op woensdagmiddag een uurtje te sporten? Kom dan ’s woensdags om half 2 naar ’t ROEF- veld! We leren je dan handballen, een leuke sport, ook voor jullie. Tot de vakantie geheel vrijblijvend, daarna als er genoeg animo voor is, starten we met mini- handbal. Nog vragen? Bel dan 3103 Franky van Boxtel of 2328 Harry Reyrink. Opgeven Avondvierdaagse nu I Nu is het weer de tijd om op te geven voor de Avondvierdaagse, die volgende week gelopen wordt. De inschrijfadressen zijn: Krijtestraat 17, Griete Veldeke 6, Kerckackerstraat 7 (ook voor groepen), De Hoefkens 39, Past, van de Boogaardstraat 19, Inschrijfgeld 4,per persoon. Wij wensen iedereen een fijne Avondvierdaag se toe. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Stichting Wandel Avondvierdaagse Moergestel. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Adm.-Ass.k. 'Asmi' Griete Veldeke 1, Moergestel Tel. 1795 r- I- I, Huidverzorgingsinstituut r- i- Vermoedelijk is het overbodig maar toch herin neren we even aan de fietstocht van Hemel vaartsdag naar de Heilige Eik te Oirschot. Ver trek om 9.00 uur bij Ans van Elderen. Even terugkomend op de avondvierdaagse! Zoals gebruikelijk worden alle deelnemers uit de buurt na afloop in de bloemetjes gezet. Bij de komende vierdaagse moeten wij deze bloemen beperken tot diegenen die in groepsverband heb ben meegelopen. Het is organisatorisch onmo gelijk gebleken om alle individuelen in de grote massa terug te vinden. Gaarne rekenen wij op uw begrip, waarvoor onze dank. Het is dan ook niet verwonderlijk dat een groot aantal befaamde muziek- en showgezelschappen acte de presence wil geven op het door de jubi lerende vereniging georganiseerde muziek- en showfestival in Moergestel. Wij noemen in wil lekeurige orde: Drumfanfare Moergestel - Harmonie Sint Wil- librord uit Diessen - Muziekkorps 't Ros Beijaert uit Geldrop - Harmonie Prinses Juliana uit Moergestel - Drumfanfare Sint Willibrord uit Casteren - Tamboer en Majorettenkorps Beatrix uit Kaatsheuvel - Rimboe Girls en Barieba’s uit Ekeren (België) - Jeugddrumband en majoret- tencorps ’Op Eigen kracht’ uit Hall-Zoersel (België) - Moj. Danstwirl en Showpeleton ’De Manana Girls’ uit Breda - en last but not least: Drumband Juliana (voor thuiswonende geeste lijk gehandicapten) uit Tilburg. De voorbereiding vond ik erg fijn. En de liedjes vond ik ook heel mooi. Ik vond het oefenen ook heel erg fijn. Papa en mama hielpen me zo goed met het project. Later mochten we naar de bakker, daar moch ten we zelf brood bakken. Ik mocht er 2 bakken, omdat er een meisje ziek was. Jos de bakker hielp ons daar flink bij. Ik had een broodje gevlochten. Dat ging in de oven. Als we moesten wachten zongen we 3x3 9. Op 17 mei gingen we naar ’Den Boogaard’. Mia gaf ons onze doopkrans. We gingen naar buiten, daar werd een foto gemaakt. Toen moesten we in een rij gaan staan. Toen we bij de kerk waren, gingen we binnen en moesten we om de beurt naar voren komen, en onze naam zeggen, we mochten ook zeggen wat onze hobby was. Ik vind dat de pastoor een mooie stem heeft als hij door de microfoon praat. Ik vond het leukst, dat we elkaar de vrede mochten geven. De pastoor kwam met brood, en Mia met de wijn. Wij mochten het brood in de wijn soppen. Ik vond het leuk dat we bloemen mochten geven, aan de mensen die muziek maakten. Ik had even gehuild. Weet je waarom Omdat ik blij was, en omdat ik mijn Communie deed, en dat ik oma en opa en oma zag, en toen ik naar papa en mama keek. Dankwoord van de ouders Het lijkt zo gewoon, vandaag, zondag 17 mei en de kinderen doen hun Eerste Communie, maar wat is er allemaal aan voorafgegaan De kinderen hebben er ’n flinke voorbereiding aan gehad, maar zij niet alleen. Ik denk dat ik namens alle ouders spreek, als ik aan het einde van deze mooie dienst ’n woord van welgemeende dank uitbreng aan hen die maandenlang de zorg van een zo goed mogelij ke voorbereiding op zich hebben genomen? Zoals daar is de muziekgroep, bestaande uit: Christel Smits, Ad Rijen, Rinus Erven, Stef La- pien en John Mouthaan. Dank ook aan al degenen die op de achtergrond wel iets met deze viering te maken hadden, zo als bijv, koster Jan Mulders en fotograaf Louis van de Meijdenberg, en vele anderen. En na tuurlijk vergeet ik ze niet, want: lest best; de Werkgroep Eerste Communie, bestaande uit Mia Erven, Zuster Alfonsio, Tijntje van de Vel den en pastor van den Broek, die bij elke gele genheid trouw werden bijgestaan door Barbara Erven. In het volste besef dat het voor u allen een genoegdoening is om aan deze feestelijke dag voor de kinderen mee te hebben gewerkt wil ik u allemaal heel hartelijk bedanken voor de manier waarop u onze kinderen naar deze dag hebt begeleid. Dank u wel Allemaal Ook dit jaar gaan we weer dauw-fietsen naar de H. Eik in Oirschot. Hemelvaartsdag 28 mei vertrekken we om 8.00 uur vanaf het Wit-Gele-Kruisgebouw. Bij slecht weer wijken we uit naar 31 mei. Tot donderdag a.s. De feestelijkheden rond de le Communie zijn afgelopen zondag afgerond door een mooie dankviering waaraan weer alle kinderen mee werkten. Hieronder zomaar wat verhaaltjes van kinderen gevolgd door 't dankwoord dat door een van de ouders in de dienst van 9.30 uur werd gebracht. geen nood: schrijf je naam, adres, leeftijd op een papiertje en stop vóór 31 mei in de bus bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9, Moergestel. En: Houdt alvast maandag 6 juli vrij in je agen da, want dan komen we om 19.00 uur bij elkaar (dan kun je daarna nog naar de kermis!) om het programma door te praten en de groepen te verdelen. Tot dan!! 1987 De voorgeschiedenis begint om 1965. Toen werd in Moergestel een wandelsportvereniging opge richt met de originele naam ’De Windlopers’. Na verloop van tijd werden er trommen aange schaft om de wandeltochten wat ’pittiger’ te ma ken. Later kwamen er ook blazers bij. Zo groei de een drumband, een bazuinkorps. In 1977 werd de vereniging dan ook officieel omgedoopt tot ’Muziek en Show Vereniging Drumfanfare Moergestel’. In de eerste tien jaar van haar bestaan is deze Drumfanfare uitgegroeid tot een oog- en oor- strelend korps met 85 actieve leden. Vooral het showelement heeft een hoge vlucht genomen door de matroosjes, de majoretten en de color guards die een integrerend deel van de fanfare vormen. In binnen- en buitenland heeft de Drumfanfa re de naam van Moergestel met ere uitgedragen en allerwege bewondering geoogst. We doen slechts een greep uit de evenementen die zij door haar optreden heeft opgeluisterd. - Lustrumviering Oud-Commando’s (met Prins Bernard als gast) - Brabantse dag in Heerze - Bloemencorso in Zundert - Tweemaal in het P.S.V. stadion in Eindhoven - Jaarlijks in de Efteling - Zes keer bij Bierfeesten in Wiesse (België) - Carnavalsoptocht op Rosenmontag in Menden (Duitsland) - Muziekfestival in Duinkerken (Frankrijk) In dit programma zijn twee herhalingen opgeno men van primeurs die op Hemelvaartsdag in de Stadssporthal in Tilburg zullen worden gepre senteerd. - Een show op mechanische muziek van de ma joretten van Drumfanfare Moergestel - Een gecombineerd optreden van Drumband Juliana (voor geestelijk gehandicapten) en Drumfanfare Moergestel. Het gehele programma begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De toegang is he lemaal gratis. De aktiviteitencommissie heeft de dagtrip voor 1987 wederom vóór-georganiseerd. Deze trip zal plaatsvinden op: donderdag 11 juni a.s.. Vertrek om 8.30 uur per touringcar vanaf het St. Jansplein. De reis gaat door een gedeelte van Oost-Brabant met als eerste stopplaats Sam- beek. Hierna via Groesbeek-Arnhem naar ’s Heerenberg. Na het diner brengen we een be zoek aan de wonderlijkste tentoonstelling van heel Europa, n.l.: ’Gouden Handen’. Het is ver- bazingswekkend hoeveel creativiteit hier te zien is. De terugreis gaat via Zevenaar-Arnhem- Nijmegen en Grave, waar de laatste stopplaats is. Deelname is mogelijk voor alle Moergestel- se 65 plussers. Dankzij een bijdrage van ons gemeentebestuur zijn de deelname-kosten slechts 42,per per soon, te voldoen bij de opgave. Opgave voor deelname is mogelijk tot donder dag 4 juni a.s. bij een van onderstaande adressen: Mevr. Dien Ketelaars, Oirschotseweg 24 Mevr. Fien v.d. Loo, Oisterwijkseweg 7 Mevr. Wies v.d. Wouw, Reuselhof 32 Mevr. Piëta Vissers, Rootven 16 Dhr. Janus Jonkers, Schoolstraat 29 17 tot en met 21 augustus 1987 Jongelui, Allereerst feliciteren wij alle jongeren die een de zer dagen bericht hebben gekregen dat ze voor hun examen zijn geslaagd: proficiat!! Alle men sen die nog de nodige proefwerken en tentamens moeten maken wensen wij daarnaast nog veel sterkte! Vervolgens willen wij nog eens jullie aandacht vestigen op de jeugdvakantieweek. Vorige week hebben wij de oproep geplaatst om de nodige jongeren te motiveren om zich op te geven als leider/leidster voor de jeugdvakantieweek. Wil je wel, maar aarzel je noggeef je dan toch maar op, je bent van harte welkom! Wil je wel maar ben je de invulstrook kwijt, Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1