2^ SLAGERIJ KETELAARS B.V. Eu,i:\Siwih 2.40 0.80 0.75 2.75 2.55 K.P.J. Zeskampnieuws .JE Postzegelnieuws Mededeling De Kleine Meijerij Kinderkledingbeurs Bibliotheeknieuws u Jeugdvakantieweek 8 Op zun Gèssels K.P.J.-nieuws Basis-edukatie, misschien ook iets voor u! 14 juni Jazz-meeting Udenhout Componisten kunnen inzenden voor nieuwe langspeler Fotofietstocht met picknic V rij willigerswerk in Jongerencentrum No. 90 c.a. Brabantse carnavalsmuziek slaat aan BAK OF BARBECUESCHIJVEN perstuk B0TERHAMW0RST W0RSTEBR00D RUNDERROOKVLEES 100 gram MAGER SOEP OF HACHEEVLEES 7 7c MAGERE SPEKLAPPEN 500 gram "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 MEI 1987 NA 2 PAGINA 3 ;r- en ieuwe )obol De festiviteitencommissie deel 1 :rix xp V. Tel.nr de beate keus in vene kip Het bestuur Leeftijd: Adres: cerke- t win- p een R, op n de ?dag nden ir op Een i één jk te mag dat c ge- n de Op vrijdag 22 mei is er een dropping georgani seerd voor onze afdeling. Maar ditmaal geen gewone dropping, maar een aparte en zeer leuke. Het vertrek in groepen is om 20.00 uur bij ons clubhuis ’d’n Tob’. Voor de winnaars is een leuke prijs beschikbaar. Iedere vrijdag is iedereen van harte welkom in ons clubhuis wat dan open is. Op vrijdagavond 29 mei is er een kaartavond georganiseerd voor de wisselbeker. Alle leden van buurtver. ’De Oistelvoirtjes’ die mee willen doen aan deze tocht, kunnen zich nog opgeven tot uiterlijk 21 mei bij de bekende adressen. 12 mei Een serie van twee Europa-CEPT-postzegels met het door de CEPT aangegeven thema: mo derne kunst, waarbij de nadruk zal liggen op ar chitectuur. Waarden: 55 en 75 cent. Ik geen me op als leider/leidster voor de jeugd vakantieweek. Ik wil graag deelnemen aan: het programma voor groep 3 tot en met 8 het kleu- terprogramma (doorhalen wat niet van toepas sing is). Naam: 15 uur rg uit is ge- rge- vam i be ing. Iden 'gen ig. sto- Je 7 van i als nid- :en die ge- n- k, il- lit 3. a- m ig UIT EIGEN KEUKEN 100 gram met eigen gehakt - 6 stuks dat Zwol le 5 sen der aar er 'er! der tan tap I Zwangere vrouwen opgelet!! Vanaf heden ga ik starten met de verkoop van gebruikte positie en babykleding. Ik zou dit graag op afspraak willen doen, daar ik dan vol doende tijd heb om u het een en ander te laten zien, en u hoeft niet aan de gesloten deur te ko men. Ook kan er nog steeds positie- en babykle ding ingeleverd worden bij Annemie Oerlemans, De Aanstede 22, Moergestel, tel. 04243-3400. Er kunnen zich nog ploegen opgeven voor de K.P.J. dorpzeskamp a.s. 2e Pinksterdag. Opge ven bij A. Jonkers, Schoolstr. 29, inschrijfgeld bedraagt 25, De ploegen mogen en moeten bestaan uit maxi maal 8 personen (4 dames, 4 heren) en één cap tain. Gaarne opgeven voor 28 mei i.v.m. organisatie etc. De spelen zullen er globaal als volgt uitzien: 1. Zeephellingspel 2. Watervang/werpspel 3. Zwembad behendigheidsspel 4. Hildrace met skippyyballen 5. Evenwichtsspel 6. Steeplechase (combinatie alle spelen) 7. Theorieronde (voor captains, over historie Moergestel) Per ploeg moet men ’n joker maken die tevens wordt beoordeeld (motto zeskamp: ’op zün Gès sels’). Geef uw ploeg nu op, nu het nog kan!!! De kinderkledingbeurs draait nu een half jaar. Het gezegde is, al het begin is moeilijk, wat ook wij ervaren hebben. Toch mogen wij op dit mo ment niet mopperen. Vooral de middagen in het Verenigingsgebouw worden steeds drukker be zocht. Daarom hebben wij de ’Vereniging’ voor 3 maal vastgelegd en wel op 20 mei, 17 juni en 8 juli van 13.30-15.30 uur. Het Verenigingsge bouw kunt u vinden in de Postelstraat, Moer gestel. 16 Mei zijn wij aanwezig in Tilburg waar de Montfort-school haar twintigjarig bestaan viert. Naast de kinderkledingbeurs wordt er ook een kinderrommelmarkt en diverse evenementen voor kinderen georganiseerd Dit alles wordt gehouden op 16 mei van 10.00-16.00 uur in de Scarlattistraat 76, Tilburg- Noord. Hebt u nog goeduitziende baby-, kinder en/of sportkleding bezorg dit dan op on derstaande adressen, als het mogelijk is voor 16 mei. U bepaalt zelf de prijs van elk kledingstuk. Rian v.d. Wouw, Kerckackerstr. 9, tel. 3394; Carla v. Gooi, De Aanstede 7, tel. 3101; Mieke Cornelissen, Kerckackerstr. 7, tel. 1381. Momenteel is jongerencentrum No. 90 tijdelijk gesloten i.v.m. de reorganisatie binnen het cen trum. Voorlopig is het jongerencentrum alleen geopend tijdens aktiviteiten. Deze aktiviteiten zijn: 21 mei een optreden van de cabaretier, poet Sjoukje Dijkstra. 28 mei een popfestival met de bands Remote en Jerry and the Goldfish. 11 juni is er een hypnose-show van de heer P.J. Hanssen te bewonderen in No. 90. Tegen die tijd hopen we echter weer voor 1 avond in de week geopend te zijn. Momenteel zijn er 7 vrijwilligers werkzaam in No. 90. Dit is echter te weinig om een jongeren centrum goed draaiend te houden. No. 90 zoekt dus jongeren die geïnteresseerd zijn in het wer ken in een jongerencentrum. Zit je in de leef tijdsklasse van 16 t/m 21 jaar en vind je het leuk om samen met andere jongeren een ontmoetings- en aktiviteiten-gelegenheid open te houden voor de jongeren in Oisterwijk, meld je dan aan als vrijwillig(st)erDe belangrijkste werkzaamheden in No. 90 zijn het barwerk, de discotheek, het organiseren van aktiviteiten, pu bliciteit maken en de vergaderingen. Vooral het samenwerken, het dragen van verantwoordelijk heid en het ontmoeten van jongeren staan hier bij centraal. Heb je interesse of wil je meer informatie? Neem dan contact op met Rob van Haaren of Cees Marsé van de Stichting Jeugd Welzijn, Kerkstraat 52, Oisterwijk. Telefoon: 84080. Donderdag 21 mei a.s. is er een bijeenkomst van de heemkundekring De Kleine Meijerij. De heer A. van der Lee spreekt over de vroegste inwo ners van ons grondgebied. Weinig mensen zul len weten dat er 1 miljoen jaar geleden in Neder land al jagers en verzamelaars huisden. In ons land zijn meer dan 21.000 voorwerpen van de ze primitieve mensen gevonden. De inleiding wordt gellustreerd met fraaie dia’s van weten schappelijk verantwoorde schilderingen. In de ons omringende landen begint de weten schappelijke kennis met de Neanderthaler van 100.000 jaar geleden. Nederland is het verst ge vorderd met de studie van de veel oudere intel ligente rechtoplopende mens. Dit dank zij de uit stekende opleiding voor amateurarcheologen. Daarom hebben geleerden bij het onderzoek van grotten in Zuid-Frankrijk te hulp geroepen. Het belooft een erg interessante avond te wor den, met een spreker die de kunst verstaat om mensen zonder enige kennis van archeologie te bereiken. Iedereen is van harte welkom op 21 mei om 20 uur in café ’t Oude Nest (bij de Lind) in Oister wijk. Tentoonstelling Speelleermaterialen De openbare bibliotheek heeft tot en met 3 ju ni een tentoonstelling speelleermateriaal. Dit zijn materialen die niet alleen gebruikt kunnen worden in het basisonderwijs maar ook geschikt zijn voor volwasseneneducatie, gehandicapten die op latere leeftijd willen en kunnen leren le zen, alfabetiseringsgroepen voor anderstaligen, etc. De tentoonstelling bestaat uit educatief en re creatief fotomateriaal en lees- en taalondersteu- nend spelmateriaal zoals een kledingkwartet, taaldomino en een klok. Tijdens de duur van de tentoonstelling wordt dit materiaal niet uitgeleend maar kan via de biblio theek worden aangevraagd. De tentoonstelling is tijdens de openingstijden van de bibliotheek te bezichtigen. The Chalk Mill Jazzband uit Udenhout viert dit jaar zijn 5-jarig lustrum, een lustrum dat gevierd wordt met iets dar totaal nieuw is voor Udenhout: JAZZ-MEETING UDENHOUT In de vijf jaar van hun bestaan is the Chalk Mill Jazzband (voorheen Midnight Swingers) uitge groeid tot een goed draaiend dixieland-orkest en dat moet gevierd worden. Niets is dan toepasse lijker dan een Jazz-meeting, maar dan een mee ting die groots en goed opgezet moet worden, vinden ze. Het geheel gaat zich afspelen in een echt Dixieland-dorp in en nabij De Schelf, Van Heeswykstraat 3, in de stijl van New Orleans in de dertiger jaren tijdens de opkomst van de jazz. Geheel overkapt maar toch open, dus slecht weer kan dit festijn niet bederven. Dit, omringd door Groen, Glitter en Glamour, geeft aanlei ding om te zeggen dat deze primeur moet slagen. Dit alles wordt muzikaal ingevuld door 9 beken de en vooraanstaande orkesten, te weten: The Wooltown Jazzband The Jee Dee Jazzband The Puple Jazzband The Too Busy Jazzband Jazzzes The Mardi Grass Jazzband The Biebaboe Jazzband The Dixie Daddies The Chalk Mill Jazzband Dus: kom kijken en luisteren op 14 juni van 14.00 tot ca. 22:00 uur naar JAZZ-MEETING UDENHOUT, entree 2,—. Algemeen Basis-edukatie: een moeilijk woord voor een be langrijke zaak. Basis-edukatie heeft te maken met onderwijs en vorming. Het^gaat om het bij brengen van kennis en vaardigheden om je in het leven van alledag goed te kunnen redden. Toch nog onduidelijk? Denk maar eens aan taalvaardigheid, nodig om anderen goed te kun nen volgen, als ze tegen je praten, maar ook handig om zelf precies te kunnen zeggen, wat je wilt zeggen. En rekenvaardigheid? Regelen van het huis houdgeld, het bank- en giro-geldverkeer. Het wordt vaak over het hoofd gezien, maar ook sociale vaardigheid, je eigen mening vor men, is ook erg belangrijk. Voor wie Basis-edukatie is bedoeld voor mensen die niet leerplichtig zijn en zelf denken dat basis- edukatie misschien wel eens nuttig zou kunnen zijn. Bijvoorbeeld omdat lezen en/of schrijven niet meer zo gemakkelijk gaat. Of omdat de schoolkennis van vroeger langzaam is wegge zakt. Of omdat je als kind niet meer onderwijs hebt gehad dan de lagere school. Is het onderwijs Basis-edukatie is geen onderwijs, zoals je dat van vroeger gewend bent. Volwassenen hebben vaak meer en ook anders dan de jeugd van te genwoordig, al veel ervaringen opgedaan in het dagelijks werk en in andere situaties. Wie organiseert het De kursussen worden gegeven door één instel ling, namelijk Sonnevanck in Oisterwijk. Dat betekent niet dat alle kursussen ook in Oisterwijk gegeven worden. Dat kan ook in Moergestel, of in Diessen. 7 gemeenten werken namelijk samen: Berkel-Enschot, Haaren, Dies sen,' Hilvarenbeek, Udenhout, Oisterwijk en Moergestel. Iets voor u Denkt u dat basis-edukatie iets voor u is, bel dan voor verdere informatie naar Sonnevanck in Oisterwijk of met de kontaktpersonen in Moer gestel. Een brief schrijven kan ook. Hieronder volgen de namen en adressen: stichting Sonne vanck, George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk tel. 04242-82491; Corry v.d. Loo, Oirschotse- weg 71, 5066 CH tel. 1492; Riet de Kruyf, Pr. Beatrixstraat 25, 5066 BB tel. 1659; Corke Ko len, gemeentehuis Raadhuisstraat 21, 5066 AP tel. 1235. Nadere informatie Volgende week gaan we verder in op de inhoud van de kursussen (wat kun je in zo’n kursus al lemaal leren etc.) Sinds enkele dagen is het achtste deeltje van ’Op zun Gèssels’ uit. Wie dacht dat het een bevlieging van Koos van Elderen was om met deze bundelt jes te beginnen, zal er nu wel anders over denken. Inmiddels hebben Koos en zijn medewerkers zo’n kleine 200 bladzijden volgeschreven over taal, kuituur, volksleven, topografie en nog veel meer van Moergestel. De eenvoudig uitgegeven bun deltjes hebben inmiddels hun weg naar de lezers gevonden: van de meeste deeltjes zijn al verschil lende ’herdrukken’ verschenen. Deel 8 biedt in kort bestek ook weer een bonte verzameling van onderwerpen. Koos van Elderen probeert een taalkundige verklaring te geven van de woorden ’Semmelen’ en ’Verbellemonden’. Aan de hand van een napoleontische kaart van rond 1800 voert hij de lezer langs allerlei wegen en paadjes door het Moergestel van langvervlo- gen dagen. Jacques Stroucken geeft in de rubriek ’Historisch Sprokkelhout’ verslag van een bewo gen schoolmeestersbenoeming in 1799. In de ru briek ’Uit Moeders Kastje’ een vorodracht uit de oude doos, die misschien bij de oudere lezers her inneringen oproept. Op zun Gèssels TS voor 2,50 te verkrijgen bij Denissen Supermarkt. Aan: iedereen van 16 jaar en ouder die geïnte resseerd is in de jeugdvakantieweek: 17 t/m 21 augustus. Enkele weken geleden konden wij jullie berich ten, dat het programma in grote lijnen al klaar lag, wel: het is gelukt om er weer een aantrek kelijk geheel van te maken, met voor iedereen wat wils! Nu komt dus weer de ’hamvraag’: willen jullie ons behulpzaam zijn bij het realiseren van dat programma want zonder jullie hulp en steun aan ons en aan de kinderen lukt het echt niet! Ben je dus 16 jaar of ouder en wil je graag de lei ding van een groepje kinderen op je nemen (per 10 kinderen 2 leiders/leidsters) geef je dan via onderstaand strookje op. Vul het in en stop het vóór 31 mei in de bus bij: Jan van lersel, Raam- ackerstraat 9, te Moergestel. Kun je geen hele dagen, maar wel halve dagen, geef je dan op voor leiding aan het kleuterpro- gramma. (per 6 kinderen 2 leiders/sters). Ook hier geldt: onderstaand strookje invullen en voor 31 mei inleveren op bovenstaand adres. Namens org. J eugd vakantie week Corry Kastelijn Weekaanbieding van 21 tot 27 mei 1987 500gram»/U KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Tilburg. De Brabantse carnavalsmuziek verovert Brabant. Dankzij inzendingen uit heel Brabant is de langspeler ’Rondje Harten Troef 1987’ een klinkend succes geworden. Ook dit jaar maakt de stichting tot bevordering van het Brabants carnavalslied (De Brackaliers) weer een langspe ler, waarvan componisten nu al kunnen inzen den. Inzendingen voor 'Rondje Harten Troef 1988' - inmiddels de vijfde langspeler met Brabantse liedjes - dienen bij voorkeur op cassette te wor den ingezonden. De tekst mag geen strikt plaat selijke strekking hebben, tenzij de componist een nieuwe beteksting toestaat. Het inzenden van alleen muziek of louter tekst is eveneens mo gelijk. Een deskundige commissie zal uit alle inzendin gen elf liedjes selecteren die voor opname in aan merking komen. Deze Brabantse composities worden in een professionele 24-sporenstudio vastgelegd en in een oplage van 2000 stuks ver spreid onder het carnaval-minnend Brabantse publiek. Langspeler en cassette verschijnen be gin januari op de markt. Elke geselecteerde compositie wordt door de muziekuitgeverij van De Brackaliers onderge bracht bij de Buma/Stemra, zodat de rechten zijn beschermd en royalties worden uitgekeerd aan de componisten/tekstdichters. Zij kunnen hun werk zenden aan het secretariaat van de stichting De Brackaliers, Mozartlaan 545 5011 SM in Tilburg. De inzendtermijn voor liedjes voor 'Rondje Harten Troef 1988' sluit medio ju ni. TVERSTEVLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3