HEROPENING Hypotheken? Eerste lustrum Café-Zaal-Speeltuin ,’t Stokske’ wandelavond- vierdaagse Moergestel Aphrodite Eerste Communie ’87 De Harmonie heeft een nieuwe wagen Fotogroep Moergestel A.J.M. v.d. Sande Abonneelotto Bingo Bond van Ouderen Openbaar Onderwijs Moergestel De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen E.J. van Delft ’Vurhaai’-nieuws F Brillen Contactlenzen R Ter gelegenheid hiervan nodigen wij u vanaf 20.00 uur uit, om onder de tonen van een stemmig muziekje, een hapje en een drankje met ons te nuttigen. Jan, Hannelies en Jantje Timmermans Zandstraat 1Moergestel Op dinsdag 26 mei zal onze geheel vernieuwde zaal worden heropend. ASMI maakt er meer werk van! Gratis en vrijblijvend advies! Arts - Moergestel afwezig van 25 mei t/m 6 juni Voor spoedgevallen wordt de praktijk waargenomen door P. TERWINDT Telefoon 1204 De Lind 35a, OisterwijkTel. 04242-84899 12e Jaargang - Nr. 478 WOENSDAG 20 MEI 1987 huis-aan-huis verspreid in Moergestel. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. IA 8 I >nt- ide fen ds). Fel. ng! fen. In verband met het eerste lustrum is er op de eerste avond een fotopuzzeltocht in de wande ling opgenomen, aan deze puzzeltocht zijn en kele leuke prijzen verbonden. Ook de le avond zal de Drumband present zijn en de Harmonie op donderdagavond. De Stichting hoopt dat het weer ’n paar gezelli ge avonden worden, en als de weergoden ons be ter gezind zijn dan het verleden jaar, zal dat ook wel lukken. De Stichting W andelavond vierdaagse Moergestel De kinderen die afgelopen zondag hun Eerste Communie hebben gedaan worden met hun ou ders uitgenodigd voor de Dankviering van a.s. zondag om 11.30 uur in de kerk. Na deze viering gaan we samen nog wat napra ten onder het genot van ’n kopje koffie in ’Den Boogaard’. Tot zondag! Werkgroep Eerste Communie Mia Erven Donderdag 28 mei a.s., Hemelvaartdag, kunnen de liefhebbers onder ons weer gaan fietsen. Doel is dit keer weer de Heilige Eik te Oirschot. We vertrekken om 9.00 uur bij Ans van Elderen, Oisterwijkseweg 6. Evenals vorig jaar kunnen we in Café ’De Nachtegaal’ weer op verhaal ko men alvorens de terugtocht te ondernemen. Eventuele uitvallers kunnen rekenen op de ’be- zemwagen’. Natuurlijk hopen we op mooi weer, zodat de opkomst groot kan zijn. Maandag 25 mei is onze halfjaarlijkse ledenver gadering in de kantine van Camping ’De Bosfa zant’. We beginnen om 8.30 uur. De agenda voor deze vergadering krijgt u een dezer dagen in de bus. Deze week worden in Moergestel vanuit Den Haag huis-aan-huis folders en formulieren be zorgd om mee te spelen met de abonneelotto. Mocht u serieus overwegen om mee te spelen, dan vragen we u deze formulieren in te leveren via de S.V. Roef! Het kost u niets meer en de sportvereniging Roef! heeft er maandelijks voordeel bij. Belangstellenden kunnen informatie inwinnen bij: G. Klomberg, Burg. Bartoelstraat 23, tel. 1486; P. Erven, Raamackerstraat 4, tel. 1186. Geachte leden Bond van Ouderen gaat weer fietsen. Op zaterdag 23 mei gaat de tocht naar de Cac tus en Vetplantenbeurs in de Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256 te Tilburg. Vertrek vanaf het St. Jansplein om 9 uur ’s morgens. Deelnemers worden verzocht om op tijd aanwezig te zijn. De deelname is gratis. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Adm.-Ass.k. 'Asmi' Griete Veldeke 1Moergestel Tel. 1795 as- rie- >23 ir 'n 3. Huidverzorgingsinstituut sa il be- 243- Voor alle ouderen vanaf 55 jaar. Op woensdag 20 mei 1987 zal er voor de boven genoemde groepering de laatste bingoavond van het seizoen plaatsvinden. Deze wordt wederom gehouden in het bejaardencentrum de ’Reu- selhof’. Aanvang 19.30 uur. (Half acht) Tegen een lage inzet zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen te verdienen. Een gratis kop koffie staat er voor u klaar. Wij hopen op deze laatste avond weer velen te kun nen begroeten. De initiatiefgroep Openbaar Onderwijs houdt haar derde bijeenkomst op woensdag 20 mei om 20.00 uur bij de familie Creusen, Kriekenakker 12. Op dit moment bestaat de initiatiefgroep uit een tiental Moergestelse ouders die ernaar streven om vanaf augustus 1989 een Openbare Basis school te laten starten. Voor deze oprichting moeten vóór april 1988 minimaal 30 handteke ningen zijn verzameld van ouders die hun kin deren graag op deze Openbare School willen plaatsen. Deze kinderen moeten dan in augus tus 1989, 4, 5 of 6 jaar zijn. Ze moeten dus zijn geboren tussen augustus 1983 en augustus 1985. Hoewel de initiatiefgroep nog geen handtekenin gen heeft verzameld, hebben op dat moment ouders van een twintigtal kinderen al laten we ten dat ze interesse hebben in dit initiatief. Helaas blijken nogal wat misverstanden over Openbaar Onderwijs te bestaan. Bijvoorbeeld de idee dat Openbaar Onderwijs anti-katholiek zou zijn. En dat terwijl Openbaar Onderwijs juist openbaar wil zijn voor alle geloofs- en le vensovertuigingen! Om deze en andere mis verstanden uit de weg te ruimen, is de initiatief groep onder andere druk doende met de voor bereidingen voor een duidelijk informatie pakket. Vooral voor ouders die nog niet zo goed op de hoogte zijn met Openbaar Onderwijs, is het nuttig om die informatie te lezen alvorens een beslissing te nemen. Deze informatie zal ter zijner tijd aan alle belanghebbenden worden toe gezonden. Wie wil meewerken aan de oprichting van een Openbare Basisschool in Moergestel, is van har te welkom op de bijeenkomst van de initiatief groep op 20 mei. Wie graag nu al kinderen wil aanmelden, kan terecht bij de familie Denissen, Stappert 20a, tel. 3672. De handtekeningen wor den dan in een later stadium opgehaald. Sedert enkele weken beschikt de harmonie voor het ophalen van oud papier over een andere wa gen. De oude Ford is vervangen door een nog zeer redelijk uitziende Mercedes. Deze wagen moet weer vele jaren mee, zeker met de op- brengstprijzen die op dit moment voor het pa pier gemaakt kunnen worden. Van deze gelegenheid willen wij dan ook nog eens gebruik maken om een paar praktische wenken (en wensen) door te geven. Welke spullen kunnen wij gebruiken: - oud papier, maar zonder tempex en plastic - metaal en textiel - spullen die u afdankt, uitgezonderd bankstel- 1 len, versleten vloerbedekking, matrassen e.d. Dit zijn zaken die ons geld kosten i.p.v. opbren gen, daar hier geen vraag naar is en we geen mo gelijkheden hebben deze lang op te slaan. I Voor het wekelijkse ophalen zou het erg prettig zijn als het papier gebundeld of redelijk verpakt De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar in Moergestel gelopen van maandag 1 juni t/m donderdag 4 juni, deze verschuiving is noodza kelijk omdat op vrijdag 5 juni het Vormsel aan de 8e groep wordt toegediend. Er zijn weer mooie routes uitgezet van 5-10-15 km, de organisatie heeft er voor gezorgd dat de routes zo weinig mogelijk over de doorgaande wegen lopen i.v.m. de veiligheid van de wande laars. Kinderen onder de 10 jaar mogen niet zonder begeleiding mee lopen. De organisatie is weer in handen van de Stichting Wandelavondvierdaag se en staat onder auspiciën van de N.W.B. met het goedkeuringsnummer TC 8606. Men kan voor de wandelingen inschrijven in de periode van 25 mei t/m 30 mei, op de volgende adressen: Griete Veldeke 6, Kerckackerstr. 7, Krijtestr. 17, De Hoefkens 39 en Past. v.d. Boogaardstr. 19. Voor groepen kan men alleen inschrijven op het adres Kerckackerstraat 7. Het inschrijfgeld bedraagt 4,p.p., op maan dag 1 juni kan men aan de start ook nog in schrijven, maar het inschrijfgeld bedraagt dan ƒ5,—p.p. Bij de inschrijving ontvangt men ’n stencil waar op enkele belangrijke punten staan aangegeven. klaar ligt op de zaterdagmorgen. Voorkom dat het wegwaait, zodat ook uw buurt schoon blijft. Meiwandeling 1987 We kunnen weer terug zien op een zeer geslaag de meiwandeling die we op 10 mei naar Oister- wijk hebben gehouden. Het was prima wandelweer en ondanks de voorspellingen bleef het droog weer. Traditioneel werd een H. Mis bezocht in de Marcusparochie, welke werd opgeluisterd door een saxofoonkwartet uit onze harmonie. Deze muzikanten brachten zeer gepaste muziek, die door eenieder hoog werd gewaardeerd. Het kwartet bestond uit: Rini Smits en Dion Schee pens, alt-saxofoon; Mare de Groot, tenor saxofoon en Wim Jansen, bariton-saxofoon. Na een weer goed verzorgde koffietafel in het Molentje in de Kerkstraat, werd via Stokske en Draaiboompje weer koers gezet naar Hans de Brouwer. Donderdag 21 mei a.s. hebben we weer een bij eenkomst in de Vereniging. Aanvang is 20.00 uur. Op deze avond gaan we verder met het bespre ken van de foto’s en vooral de dia’s die de vo rige keer niet aan bod zijn gekomen. Tot don derdagavond. :.'A .^^^Cazal ^^ivenchy R!e Missoni Naf- Ray ^an Roden- |||*M3jM]|M*^pina Air o Benetton B^^^nierCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^^^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^ciiy Gi]:i Jaguar Kj^i^Lacoste N^\laf Je# atou l.rsche RayF/.n |.^^nstock 41

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1