I Epilepsie: je laat je medemens toch niet vallen...? It s ^0 F GEMEENTEHUIS UIT HET i MTV-nieuwsbrief H.S.V. De Rietvoorn l ig Stuur mij nadere informatie. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Deze bon zenden naar: Bureau Epilepsie-voorlichting, Koningslaan 19, 3583 GD Utrecht. Besluitenlijst Bij 50% van de patiënten treedt de eer ste epilepsie-aanval op vóór hun 20ste jaar. Juist op school wordt dat duidelijk. Vele mede-leerlingen, leerkrachten en gezinnen krijgen elk jaar onverwachts te maken met epilepsie. Daarom worden in 1987 alle scholen benaderd. Ook voor u ligt er informatie klaar. Steun ons werk. Campagne 1987: Epilepsie en Onderwijs evenementen y Beperking stookoverlast Oirschotse weg 2103 SW Heemstede I i °- "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 ME) 1987 PAGINA 10 I Het bestuur 5 van de vergaderingen van burgemeester en wet houders van 22, 29 april en 6 mei 1987 Bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - M. van Esch, De Looijakker 19, erfafschei- ding - R. Gerretsen, Krijtenbogtstraat 2, plaatsen he kwerk. - L. Berkelmans, Industrieweg 6, bouw woon huis in De Lathouwer (plan Papenacker). - A. van Boxtel, Oirschotseweg 29, bouw wo ning Past, de Louwstraat. - W. van Aalst, Oostelvoortjes 9, erfafschei ding. - P. Cools, Hopveld 11, uitbreiding berging. Diverse aangelegenheden - Gebr. Drouen b.v., Velthoven heeft toestem ming verkregen voor het plaatsen van reklame- borden ten behoeve van de Zuid Nederlandse Beurs. - Voor het verzamelen van oudpapier en artike len voor de vlooienmarkt op 20 sptember 1987 is toestemming verleend aan Muziekvereniging Pr. Juliana. - De bewegwijzering van het viadukt Vinken- berg zal worden gewijzigd. Aktiviteiten die u graag vermeld ziet op de MTV-nieuwsbrief gelieve u in te leve ren op het redaktie-adres van ’Moerges- tel-Nieuws’, Oisterwijkseweg 43 (’s zon dags vóór 19.00 uur) onder vermelding van MTV-nieuwsbrief. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Syst.: 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor openbare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren in leveren op de dienst voor openbare werken. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 16.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. 20 mei: Europacupvoetbal op videoscherm 20.00 uur Den Boogaard. 20 mei: Bingo-avond in Reuselhof voor alle ou deren vanaf 55 jaar. 21 mei: Lekenhandbaltoernooi Roef. 23 mei: 20.30 uur regiodansen in Den Boogaard. 27 mei: Europacupvoetbal op videoscherm 20.00 uur Den Boogaard. 31 mei: Drumfanfarefestival op het St. Jansplein. 1, 2, 3 en 4 juni: Avondwandelvierdaagse. moerges H.H. Hengelaars, omdat gebleken is dat onze eerdere oproep om ons te helpen bij het opknap pen van het Blekven voor de opening van (con cours) seizoen minder gelukkig gepland was, vragen wij onze leden dringend hun steentje bij te dragen bij dit zo noodzakelijke werk dat wij op woensdag en donderdagavond 20 en 21 mei willen uitvoeren. Graag een schop of riek mee brengen. ’Vakwerk!’ is het oordeel van de kenner. En die laatste heeft uiteraard gelijk. Zoals gebruikelijk werd in de eerste drie uur van de visdag het concours afgewerkt. Na deze drie uur wedstrijdvissen was de uitslag als volgt: le Wim de Kruijf, 26 stuks; 2e Rien Smits, 23 stuks; 3e Theo Broeren 22 stuks; 4e Albert Broe- ren (jeugdlid) 21 stuks; 5e Goris Kogels 21 stuks; 6e Christ v.d. Aker 20 stuks; 7e Ewald van Gis bergen 19 stuks; 8e Frank Brouwers 16 stuks; 9e Kees(Kiske) v.d. Wouw 15 stuks; 10e Gerard Vriens 15 stuks. Deze uitslag verdient enige nadere toelichting. Om te beginnen is daar natuurlijk de eerste plaats van Wim de Kruijf. Is daar dan iets bij zonders mee zult u zich als geïnteresseerde lezer afvragen. Het antwoord op deze door mij na mens U gestelde vraag is even kort als simpel, te weten: Neen! De viskwaliteiten van Wim de Kruijf zijn zowel binnen onze vereniging als ver daarbuiten uitvoerig bekend. Het bijzondere is niet dat Wim eerste wordt, dan wel dat dit pas nü gebeurt. Gelukkig ligt de verklaring hiervoor erg voor de hand. Wim die binnen onze vereniging vele jaren op uitnemende wij/e het penning meesterschap vervulde, heeft zich op de laatst gehouden ledenvergadering niet meer beschikbaar gesteld voor een bestuursfunktie. Hij is nog wel lid van de concourscommissie, zal een verenigingsarchief aanleggen en beheren, is technisch adviseur enz. enz, maar is geen lid meer van het bestuur. Het kan dan ook niet an ders of de wijze waarop Wim zijn bestuurstaken heeft opgevat, nam hem zodanig in beslag dat het afbreuk heeft gedaan aan zijn mogelijkhe den om concoursen te winnen. Nu deze druk van hem is afgevallen komen zijn kwaliteiten als hengelsporter pas volledig tot hun recht. In al le bescheidenheid voegt Wim daar zelf nog aan toe dat ook op de komende zoetwater concour sen hij de te kloppen man zal zijn. Men zij ge waarschuwd!! Wat verder nog opvalt in de uitslag is de wel zeer verdienstelijke vierde plaats van ons jeugdlid Al bert Broeren. Insiders begrijpen dat dit alles te maken heeft met de appel die niet ver van de boom valt, maar daar is de prestatie natuurlijk niet minder om. Bovenstaande bespiegelingen over de uitslag vallen echter volkomen in het niet als we stilstaan bij de man die op de negende plaats beslag wist te leggen, ’Kiske Wouw’, ik ga nog gauw ene keer mee’ zei Kiske die volgende maand tachtig wordt, als ik straks te oud ben kan ik misschien niet meer. Over optimisten gesproken! Kiske geeft graag toe dat het advies van een zoutwaterkenner hem tijdens de wedstrijd veel geholpen heeft. Omdat hij alleen maar vis ving aan de onderste haak van zijn pa- Geheel volgens traditie opende h.s.v. De Riet voorn haar concoursseizoen met de wedstrijd om de T-H-beker op de Oosterschelde. Onder wel bijzonder gunstige weersomstandigheden klonk op zaterdagmorgen 9 mei op de sportvis- sersboot ’De Zwerver’ van fa. van Moerland uit Tholen het beginsignaal voor de wedstrijd. De vooraf gedane opmerking ’de vis ligt reeds met open bek op ons te wachten’ maakte dat bij de 28 deelnemers de verwachting zeer hoog gespan nen was. Al spoedig bleek dat bij de vis niet al leen de bek maar ook de ogen wagenwijd openstonden, want er werd van meet af aan goed gevangen. En niet zoals nogal eens voor komt veel ’Postzegels’, nee er werd prachtige grote vis gevangen. Een duidelijk bewijs hier voor leverde ons kersverse lid Louis Verschuren, die tussen het niet geringe ’verbale geweld’ op het achterdek een schol van maar liefst 51 cen timeter aan boord wist te brengen. ’Geluk’ zegt de minder begaafde sportvisser, - Ten behoeve van de Camping de Bosfazant, Molenstraat 2 zal informatieve bewegwijzering worden geplaatst. - Het rondhout uit de gemeentebossen zal wor den verkocht aan de Firma van Limpt te Reu sel. - Vier personen hebben gemeentegarantie ver kregen voor het aangaan van een hypothecai re geldlening. - Het schilderwerk aan de woningwetwoningen is gegund aan de Schildersbedrijven Smetsers, Verbakel en Kerkhof. - Wewderom zullen de gemeentelijke sportvel den verhuurd worden voor het verspelen van het Bedrijfszomeravondvoetbal 1987. - H.S.V. De Rietvoorn heeft toestemming ver kregen tot het afbreken van de schuilhut. Zoals bekend worden door de heer G.M.M. An tonis, Oirschotseweg 43 alhier, diverse zaken in gezameld, o.a. ten behoeve van de plaatselijke muziekverenigingen Bij die zaken zijn uiteraard vaak spullen die niet meer te gebruiken zijn. Deze worden door hem dan verbrand. Een enkele maal is daarbij spra ke van overlast, en dan voornamelijk rookover- last, voor de omgeving. In de toekomst zal deze overlast zoveel mogelijk beperkt worden. Er zullen enkele verbrandingen plaatsvinden op de woensdag en/of donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur. Voordat de verbran dingen plaatsvinden zal bezien worden of de windrichting gunstig is, zodat rookontwikkeling niet naar b.v. de Oistelvoirtjes zal gaan, en voorts zullen geen zaken meer verbrand worden die grote rookontwikkeling tot gevolg hebben, zoals b.v. autobanden. NATIONAAL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE Achterweg 5, Raadpleeg altijd eerst deze ka- lender voor u data vaststelt van A2 door uw vereniging te organise- 'T' ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel Nouwens, Kloosterlaan 13. ternoster kreeg Kiske het advies de bovenste haak op de onderste plaats aan te brengen. Vol gens Kiske heeft dit advies veel bijgedragen aan zijn succes. Graag willen wij deze terugblik op een gezellige en in alle opzichten geslaagde vis dag besluiten met een woord van bemoediging voor een thuisblijver. Beste Harrie Sm., dat je als gevolg van ’buik griep en diarree’ niet meekon is erg jammer. Dat er nogal wat stemmen zijn die durven beweren dat je buikpijn met bijbehorende ongemakken is toe te schrijven aan angst om mee het water op te gaan, kunnen wij die jou zo goed kennen niet begrijpen. Wij zijn dan ook erg gelukkig met je voornemen om nu al plannen te gaan ma ken die er toe kunnen leiden dat je je voor de volgende keer mogelijkerwijze als deelnemer wilt opgeven. Om te voorkomen dat ’de griep’ dan opnieuw zal toeslaan, wordt je op voorhand een gratis griepspuit aangeboden. Zoals je in middels wel begrepen zult hebben zijn alle 28 deelnemers gezond en wel van boord gekomen. Harrie, sterkte en beterschap. De concourscommissie o.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 10