nuiiiï 14“ Hypotheken? BANKETBAKKERIJ H. VERKOOIJEN Raadhuisstraat 13 - Moergestel - tel. 3788 w Een avondje uit Jongerenpastoraat Bond van Ouderen AVO-Nederland werkt voor gehandicapten Grote communie- slagroomtaart Aphrodite Bejaardenreis 1987 F A.J.M. v.d. Sande H Voor de communie: Vele soorten taarten en gebakjes! (12 punten) NU Alles wordt gratis thuisgebrachtOok op zondag 17 mei! SPECIALE AANBIEDING: Gratis en vrijblijvend advies! ASMI maakt er meer werk van! De gehele week geopend. Maandagmiddag gesloten. DI QeP W P SSE - 12e Jaargang - Nr. 477 WOENSDAG 13 MEI 1987 12 Francine Het bestuur. Huidverzorgings instituut Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Door de leden van de Bond van Ouderen wordt op zaterdag 23 mei a.s. een fietsoptocht gehou den naar de openbare Cactus en Vetplanten beurs in de Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256 te Tilburg van 10.00-16.00 uur. Op de terugweg zal er een bezoek gebracht worden aan de Hassel- sele kapel. Vertrek ’s morgens om 9 uur vanaf het St. Jansplein. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Adm.-Ass.k. 'Asmi' Griete Veldeke 1Moergestel Tel. 1795 markt. Ondanks het slechte weer werd daar heel enthousiast met het talent ’gewoekerd’. Aangeboden werden koekjes, cake, gipsbeeld- jes, sterrenbeelden en ballonnen. Kinderen kon den zichzelf laten schminken. Op vrijdag 8 mei jl. vond de afsluiting van dit aktiviteitenjaar plaats. Bij de kiosk waren kin deren, ouders en belangstellenden bijeengeko men. Onder tromgeroffel van Eric van Herck kwam pastor v.d. Broek zijn talenten opeisen en vra gen wat men er mee gedaan had. De totaalop- brengst bleek 299,35 te zijn. Na aftrek van de ’geleende talenten’ werd ter plaatse aan de ouders van Theo een bedrag van 209,35 over handigd. Een mooi resultaat en een goede afsluiting van het eerste werkjaar van de groep jongerenpasto raat. Wij wensen hen veel succes met de voorbereidin gen voor het komend seizoen. Parochiebestuur De dagtrip zal plaatsvinden op donderdag 11 ju ni a.s. Deelname is mogelijk voor alle Moergestelse in woners vanaf 65 jaar - voor echtparen als een van beiden 65 jaar is - tevens voor invaliden, in dien zij zichzelf redelijk kunnen redden. programma: 08.30 uur: Vertrek per touringcar vanaf St. Jansplein. Via’Oirschot - St. Oedenrode - Veghel - Erp - Boekel - St. Antonis naar Sambeek. 10.30 uur: Koffie met Limburgse vlaai in ’De Gouden Leeuw’ te Sambeek; eigenaar; W. Mertens; een oud-Moergestelnaar 11.30 uur: Vertrek vanuit Sambeek: we gaan via Boxmeer - Oeffelt - Gennep de Maas over naar Groes- beek; via de Zevenheuvelen-weg’ naar Berg en Dal - Nijmegen (een prachtig landschap). Hier passeren we de Waalbrug en rijden over de A52 langs Arnhem - Velp - Didam naar ’s Hee- renberg. 13.30 uur: Aankomst in Restaurant van het Recreatiecen trum ’Gouden Handen’, waar ons om 14.00 uur een diner zal worden aangeboden. Hierna be zichtiging van de wonderlijke tentoonstelling van Europa: n.L: alles wat maar door menselij ke handen gemaakt kan worden. Verders de wonderlijke wereld van de pré- historie en een brede informatie over paranor male verschijnselen en alternatieve geneeswij zen. Ook van het oergezelllige amusementspark kan men gebruik maken. (Overal zijn liften en zit banken aanwezig). Tijdens de rondgang aanbie ding van een kop koffie/thee. 17.30 uur: Terug in de bus voor vertrek. We rijden door de mooie Gelderse landstreek via Beek - Zevenaar - Duiven - Westervoort - Arnhem. Door de Be tuwe via Eist - Lent - Nijmegen naar Grave. 19.15 uur: Aankomst in ’de Nieuwe Nachtegaal’ in Velp, waar 2 koppen koffie/thee of andere consump ties zal worden aangeboden. Ook is hier de mo gelijkheid om uw meegebrachte boterham op te eten of andere etenswaren te bestellen. 20.25 uur: Vertrek richting Oss - Den Bosch - Moergestel, waar we om 21.15 uur hopen te arriveren. Tot slot van mijn verhaal een woord van dank aan Lotuskring Tilburg, de heel Wil Senders van het Rode Kruis, Dr. Terwindt en de EHBO-ers zelf. Natuurlijk Rini ook bedankt voor de uitwerking van de toch weer leerzame oefening. Dhr. Timmermans van speeltuin ’t Stokske krijgt een speciaal woord van dank voor zijn gastvrijheid en ook voor het gebruik van de atri- buten van zijn speeltuin. Het is zeker niet zo, dat deze speeltuin een onveilige plaats zou zijn voor U en Uw kinderen, maar getrainde EHBO-ers moeten ook voorbereid zijn op kleine ongeval letjes die altijd wel kunnen gebeuren. Daarom alle EHBO-ers die aanwezige waren, bedankt voor jullie komst. De opkomst was bui ten verwachting goed. Zij die er niet bij waren hadden ook nu weer eens ongelijk. Het was goed en gezellig. Zoals u wellicht reeds heeft gemerkt wordt er sinds oktober van het vorige jaar in onze paro chie concreet iets aan jongerenpastoraat gedaan. Toen is namelijk van start gegaan de werkgroep jongerenpastoraat Moergestel. De leden van de werkgroep zijn: Paul Dijckmans, Mia Erven, Tonnie van Leeuwen en Anton Smits. Laatstge noemde vertegenwoordigt de werkgroep in de parochievergadering Na een gedegen voorbereiding en oriëntatie is besloten om in Moergestel te starten met de jon geren die het voorafgaande jaar zijn gevormd. Hoewel uit de praktijk is gebleken dat zaken rondom geloven, godsbesef en kerkzijn voor veel jongeren heel gevoelig liggen wordt toch ge- probeerd om de jongeren vanuit deze invalshoek te bereiken. Op de eerste bijeenkomst in oktober is de flim ’Jesus Christ Superstar’ vertoond. De tweede aktiviteit vond rond Kerstmis plaats, namelijk een wandeltocht ’s avonds naar de Le- venskerk in Oisterwijk. Aldaar werd muziek ge maakt, een verhaal verteld en wat gegeten en ge dronken. Begin dit jaar zijn de jongeren te gast geweest in een gezin. In drie avonden is het evangeliever haal van het ’gebruik der talenten’ behandeld, zijn er dia’s vertoond over het werk van Theo Raaijmakers in India en zijn er spandoeken en affiches gemaakt. Van de parochie kreeg vervolgens iedereen 7,50 als talent om daarmee te werken en er meer van te maken. Dit gebeurde op de jaar- Wie donderdagavond 7 mei voorbij speeltuin ’t Stokske kwam, zag daar een drukte van be lang. EHBO-vereniging St. Christoffel had een avondje uit voor haar leden gepland en met z’n allen gingen ze eens naar de speeltuin. Als har- werkende vereniging mag er één keer per jaar toch wel eens een gezellige avond zijn. Jammer, maar de instructeur had anders gep land. Hij had enkele Lotusleden de opdracht meegegeven er een oefening aan te koppelen met kleine ongelukjes, die in een speeltuin mogelijk kunnen gebeuren. Aldus geschiedde Lotuskring Tilburg, waarvan ook de Moergestelse Lotusle den lid zijn, werd gevraagd nog enkele slachtof fers meer beschikbaar te stellen, waarna de ge hele oefening verder door Rini van Elderen, het jongste Lotuslid van Moergestel, verder werd uitgewerkt. Bij binnenkomst in de speeltuin troffen de Moergestelse EHBO-ers een oefening met vijf ongevalsplaatsen, waarop elke twee slachtoffers. Bets was van de glijbaan afgegaan met haar hoofd naar beneden en was bewusteloos onder aan de baan blijven liggen. Jack die vlak achter haar aan kwam, was op het vlakke stuk van de hoge glijbaan blijven steken. Volkomen in pa niek durfde hij er niet meer af. Hoe krijgen we die naar beneden? Toch de brandweer maar bel len? Maar goede EHBO-ers zoals Moergestel die heeft, zijn niet voor één gat te vangen. Dit pro bleem werd dus met vereende krachten opgelost. Herman die in de schommels zat, zag het onge val gebeuren, en wilde te hulp komen. Snel als Herman is, sprong hij uit de schommel, maar hij brak daarbij zijn enkel en moest dus nu zelf ge holpen worden. Aan de andere kant in de speeltuin gebeurde ook nog het een en ander: Rini speelde met zijn kinderen in de familie- schommel. Hij zou duwen, terwijl de kinderen in de schommel zaten. Rien was echter onvoor zichtig en kwam met zijn voet onder de schom mel wat hem zijn kleine teentje kostte, dat lag naast zijn schoen. Ad, die bij de schuitjes stond te kijken, kreeg zo’n ding tegen zijn arm. Een breuk van zijn bovenarm met daarbij een lelij ke wond, was zijn deel in het geheel. Niet alleen door onvoorzichtigheid gebeuren on gelukken, maar soms ook door ondeugende streken: dat was het vervolg van de les. Jan en Toon, twee ondeugende knapen, zaten samen op de wip. Opeens had Jan en niet zo’n zin meer in, dus stapte hij beneden af. Toon, die op dat moment net omkeek, had dit niet in de gaten en ging met een flinke smak naar beneden. Hap pend naar adem en een ernstig rugletsel lag hij naast de wip. Gevaarlijk om zo iets uit te halen, dus nooit meer doen Jan! Ook de ondeugende streek die hij daarop uit haalde, kwam minder goed uit. Francine, die in de draaimolen stond, kreeg een zwiep mee en tolde dus in het rond. Het kind kon echter niet zo goed tegen draaien, maar ze durfde er ook niet uit te springen. Duizelig en misselijk hing zij in de kleine draaimolen. Zoals meestal kreeg ook hier ’boontje om zijn löontje’, want Jan kreeg zelf ook een ongeluk. Na zal zijn dolle streken klom hij in het klimrek en hij viel erdoor. Hij moest zijn kwajon gensstreken betalen met een grote hoofdwond en een letsel in het hoofd, op die plaats waar een normaal mens zijn hersenen heeft. Corrie, die ook met haar kinderen in de speel tuin was, zag Jan vallen en ook Toon nog lig gen. Sociaal voelend als Corrie is, wilde zij wel hulp gaan bieden, maar een klein draaimolent- je belette haar dat, want daar liep zij tegen. Mis schien haar bril niet goed schoongemaakt. Er ge pijn aan haar flink gezwollen knie, deed de EHBO-ers terecht veronderstellen, dat Corrie haar knieschijf bad gebroken. Het tiende slachtoffer was Bernhard, die in de andere familieschommel zat. De EHBO-ers trof fen hem met zijn tanden door de lip. Ook klaag de Bernhard van pijn aan zijn bovenbenen, want hij had klem gezeten omdat hij te hoog had ge schommeld. De ontspanningsavond werd dus uiteindelijk een drukke avond. Instructeur van Rooy verdeelde zijn mensen over vijf groepen, die telkens twee slachtoffers konden behandelen. Nieuw in de lesavond was het werken met ver- bindingsapparatuur. De heer Senders van het Rode Kruis Korps uit Tilburg was gevraagd en kele portofoons mee te brengen, om de letsels te kunnen doorgeven aan de centrale meldingspost en gaandeweg de avond lukte dit steeds beter. Rond half tien had elke EHBO-(st)er minimaal éénmaal een slachtoffer behandeld in het roula tiesysteem, en werd het sein einde oefening ge geven. Binnen wachtte een heerlijk kop welver diende koffie, terwijl instructeur van Rooy zijn evaluatie van de oefening gaf. De eerste helpers hadden goed werk geleverd en het werken met de portofoons ging steeds beter. Terecht een goede en geslaagde oefening. Voorzitter Jan Rijnen had als afsluiting naast het dankwoord nog wat mededelingen. Hierover elders meer uitleg. Ondanks de economische groei blijft het voor mensen met een handicap moeilijk zich maat schappelijk te ontplooien. Met name de overheid laat zich in het algemeen aan deze kansarme groep weinig gelegen liggen. Voorzieningen worden in negatieve zin omgebo gen, uitkeringen gekort. Hierdoor worden de kansen voor gehandicapten om zich een gelijk waardige plaats binnen de maatschappij te ver werven nog kleiner. Sinds 1927 zet AVO-Nederland, vereniging voor arbeid en welzijn voor mensen met een handi cap, zich in voor de concrete belangen van de ge handicapten. Uit de ruime ervaring van 60 jaren weet de AVO dat gehandicapten meer kunnen dan velen denken enmaakt daar werk van Bemiddelt met sukses bij het vinden van ar beidsplaatsen, helpt bij het starten van een eigen bedrijf of zorgt voor alternatieven voor arbeid. Maar AVO doet meer; o.a. bijscholing, vor ming, vervoer en recreatie. AVO-Nederland helpt waar wettelijke voorzie ningen tekort schieten. Bij dit alles is steun, maar bovenal geld nodig. In de periode van 18-24 mei a.s. vindt de lande lijke collecte plaats. Met de opbrengst daarvan kunnen vele gehandicapten weer aan het voor hen noodzakelijke worden geholpen. U kunt daarbij helpen door uw gift in de collec tebus te doen; of stort uw bijdrage op giro 62.50.00 (AVO, Amersfoort). Laat uw kans niet voorbij gaan. In Socutera zendtijd zal op woensdag 20 mei a.s. na het nieuws van 20.00 uur aandacht worden geschonken aan het werk van AVO-Nederland. ook via de radio zullen in de collecte-periode re gelmatig spotjes over de AVO-Nederland wor den uitgezonden. We hebben 2 bussen besproken. Als deze zijn volgeboekt moeten we de meerdere deelname in reserve houden. De kosten van deelname zijn 42,per per soon, bij opgave te voldoen. Een eventueel lunch-pakketje van ’s avonds kunt u zelf mee brengen. Via telefoonnummer 1770 (A. Jonkers) bent u op deze dag altijd te bereiken. Tot donderdag 4 juni a.s. kan men zich opgeven bij onderstaande adressen: Mevr. Dien Ketelaars, Oirschotseweg 24, Mevr. Fien van de Loo, Oisterwijkseweg 7, Mevr. Wies van de Wouw, Reuselhof 32, Mevr. Piëta Vissers, Rootven 16, Dhr. Janus Jonkers, Schoolstraat 29.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1