0.90 Verregende jaarmarkt... Moederdag! V ff 1 Jongerenkoor Moergestel I I-n,i:\SitMii SLAGERIJ KETELAARS B.V. 1.60 2.25 2.55 2.75 KR0SBIEF10.50 Lotenverkoop Welfare MODEHUIS Boccaccio aangename verrassing Open Dag Boterkerkje Oirschot Bond van Ouderen vijfdaagse reis 55 Opbrengst kledinginzameling Bond van Ouderen naar H. Eik ’Crescendo gaf uitstekend koffieconcert Bericht voor iedereen die geïnteresseerd is in: 1 ia 7 Verwen moeder eens met een leuke pullover, vest, blouse, rok, enz. GEKOOKTE WORST RUNDERROOKVLEES WORSTEBROOD Herv./Geref. Kerk Oisterwijk c.a. Wijkouderling voor Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk. (tel. 04242-15331). CORDON BLEU VARKENSLEVERLAPPEN k L ff - PAGINA 3 JA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 MEI 1987 Welfare, Rode Kruis Oisterwijk de bette keu» bt verse kip U mag altijd na Moederdag ruilen! De onlangs gehouden kledinginzameling is weer een enorm succes geworden. Er is maar liefst 3500 kg bijeen gebracht, ge weldig. Namens de ’Stichting Mensen in Nood’ heel har telijk dank. Voor de verzameladressen een extra woord van dank, wij hopen in de toekomst op uw hulp te mogen rekenen. Wilt u meer informatie, hoe of waar de kleding besteed wordt dan kunt u terecht bij H. van Oort, Stokske 1. Bij dit adres kunt u heel het jaar terecht met uw kleding, zo ook bij mevr, de Groot, Oisterwijk- seweg 60. 'W x’. UIT EIGEN KEUKEN 100 gram 100 gram met eigen gehakt - 6 stuks De regio Udenhout-Berkel-Enschot-Oisterwijk en Moergestel organiseert een vijfdaagse reis naar het Zwarte Woud, een der allermooiste streken van West-Duitsland. Deze reis wordt verzorgd door ’Krasreizen’ uit Ammerzoden. De datum van vertrek is van 10 augustus tot en met 14 augustus. De reissom is 429,In deze reissom is inbegrepen excur sies, hotelverzorging vanaf de lunch op de eer ste dag t.m. afscheids-koffietafel op de laatste dag en reisverzekering: Verdere inlichtingen: Voorkerbos 25, telefoon 2151, of bij mevr. Witlox, Bunderstraat 17, Bie- zenmortel. Door de inzet van de gidsen van de scouting Oisterwijk zijn ook dit jaar alle loten verkocht die rondom koninginnedag aan de man/vrouw werden gebracht. Dhr. Funk, ere-voorzitter van het Rode Kruis afd. Oisterwijk en oud-burgemeester trok de winnende loten. De prijzen zijn op de volgende nummers geval len: 1685, 1160, 1355, 1702, 1170. De prijswinnaars hebben inmiddels hun prijzen ontvangen. Alle lotenverkopers en kopers onze oprechte dank. Op 16 mei a.s. zal in Oirschot de volgende ma nifestatie plaatsvinden: Een van Brabants oudste kerken, de Ned. Herv. Kerk, oftewel Bo terkerkje, vroeger Mariakapel, zal op die dag van 10.00 tot 16.00 uur open zijn voor bezich tiging. Er vinden dan doorlopend rondleidingen plaats, geleid door de Heemkundekring; tevens regelmatig orgelbespelingen. Documentatie is aanwezig. De Gemeente Oirschot zet op die za terdag het Vrijthof af voor autoverkeer. Rond om het kerkgebouw komen stands waar o.a. verkocht worden: koffie, thee, limonade, wa fels, speelgoed, handwerk, boeken, grabbelton voor de kleintjes, bloemen en planten, winkel van sinkei. Ned. Bijbelgenootschap etc. De fi nanciële opbrengst is voor de instandhouding van het kerkje. Bij goed weer komen er zitjes op het Vrijthof. Hierop aansluitend zal die dag ook de grote Petruskerk voor het publiek geopend zijn. Alles geschiedt met volle medewerking van B W. Aan donaties en subsidies is zodanig veel verstrekt, dat alle kosten bijvoorbaat gedekt zijn. Op zich wordt dit een unieke gebeurtenis, daar het kerkje, behalve tijdens de kerkdienst, bijna nooit bezocht kan worden. Voor de regio is het ook bijzonder interessant, daar dan de tal rijke verzoeken tot bezoek aan het kerkje geho noreerd kunnen worden. Bovendien is de grote Petruskerk dan ook te bezichtigen. In beide ker ken zijn kerkwachten aanwezig. De gemeente Oirschot is voor de 16e mei a.s. ook gereed met haar herindelingswerk van het Vrijthof. Al met al voor Oirschot en de gehele regio een interessante manifestatie. Voor nadere informatie: VVV, gevestigd bij Bertens, Raadhuisstraat 7. Dus niet meer op het gemeentehuis. Wat ’n extra feestelijke markt had moeten worden, omdat het de tiende uitgave betrof, werd een koude en natte bedoening... Slechts weinigen trotseerden de barre weer somstandigheden om toch nog ’n kijkje te komen nemen. De meeste standhouders ga ven zich trouwens halverwege de middag ook gewonnen en zochten warmer oorden op. Nee, laten we deze (winterse) zondag maar gauw vergeten en hopen dat we volgende jaar ’n zonniger jaarmarkt krijgen. De organisatie had beter verdiend. Ben jij zo iemand die na een feestje schor, of na een paar dagen carnaval zijn stem verloren is? Durf jij toevallig alleen maar onder de douche te zingen en dan nog slechts als echt niemand je kan horen? De kans is groot dat je dan je stem verkeerd gebruikt. Niet dat dit zo heel erg is, maar het is natuurlijk fijner en beter voor je stembanden als je kunt zingen en praten wan neer je wilt, zonder afhankelijk te zijn van een grote doos strepsils. Er is wel iets aan te doen.... Bij het jongerenkoor geeft nu een gediplomeerde logopediste (stem- en spraakkundige) zangles om de stemvorming en de ademhalingstechniek te verbeteren. Jij kunt daar ook van mee profi teren. We kunnen nog enthousiaste mensen ge bruiken om het koor nog groter en beter te ma ken. We repeteren elke donderdagavond van 7 uur tot half 9 in het St. Jansgebouw tegenover de Boszichtschool. Je kunt gewoon eens binnen lo pen om te kijken. Als je wat te vragen hebt kun je ook bellen naar: Anneriet Ketelaars, tel. 1339 Joos Nijtmans, tel. 1148 Kom erbij!!! Op maandag 11 mei organiseert de Bond van Ouderen een bus- en fietstocht naar de H. Eik te Oirschot. Wij stuurden u een uitgebreid programma. Nog gelegenheid om aan te melden voor al die- genene die per bus reizen. Vertrek per fiets om half twee, per bus kwart voor twee. Fietstocht gratis. Bus vijf gulden per persoon, niet-leden negen gulden per persoon. Hiervoor melden bij Jongers, telefoon 1770, of bij Meeu- wis, telefoon: 1641. ZONDAG 10 mei: kerkdienst om 10.15 uur, voorganger ds. Roobol, De lezing is Johannes 10:1-16, het verhaal van de goede herder. In de voorhof, naast de kerk, is kinder- en jeugdkerk; daar is ook de crèche. DONDERDAG 7 mei: Gemeenteavond. Drs. W.v.d. Spek uit Amsterdam zal met ons spreken over het thema: ’bijbellezen in het leerhuis’. De samenhang tussen oude en nieuwe testament zal worden belicht met het lezen van een stukje uit de bijbel. Aanvang 20.00 uur. Daaraan voorafgaand, om 19.30 uur, zal de be groting van de gereformeerde kerk worden besproken. Op deze voor gereformeerden ge bruikelijke bijeenkomst zijn hervormde gemeen teleden ook van harte welkom! DINSDAG 12 mei: is er Visitatie in onze Samen- op-weg gemeente. Om 16.30 is er een gesprek met de predikante in de pastorie; van 19.00 - 19.30 u. houden de visitatoren spreekuur voor gemeenteleden in de Voorhof; vanaf 19.30 uur vergaderen ze dan met de kerkeraad, eerste zon der, later met predikant. Weekaanbieding van 7 tot 13 mei 100 gram 500 gram Het was nu zover dat Con Amore haar uitein delijke doel ’het scènisch uitvoeren van een ope rette’ in praktijk heeft kunnen brengen. De manier waarop verdient alle bewondering. Vooral de keuze van deze operette van Franz von Suppé getuigt van realiteitszin, door binnen de eigen mogelijkheden te blijven van het koor. Het geijkte repertoire van operettekoren werd buitenspel gezet en er is bewust gekozen voor geen spectaculaire effekten, maar voor aangena me eenvoudige muziek, die aan de uitvoerder de voldoening schenkt om niet boven haar macht te presteren. Dat komt het zelfvertrouwen ten goede. Op enkele melodieën na, werd in feite een niet populaire operette aan het talrijke publiek ten gehore gebracht, waarbij dan juist de voor dracht moet boeien. En daarin is Con Amore volledig geslaagd. De regisseur Frans van Dun heeft dit uitstekend Aangevoeld door alle talen ten in het koor aan te wenden, zonder nadruk te leggen op individuen. Het publiek voelde blijk baar aan dat hier een prestatie van het collectief was geleverd, want zowel solisten, koor, bege leiding, ballet en dekorbouwers, ontmoetten eenzelfde enthousiasme in het slotapplaus. Albert van der Werf Zondag 26 april verzorgde gemengde zangvere niging ’Crescendo’ een koffieconcert in de zaal van Tapperij ’De Schouw’. Het koor o.l.v. dhr. Ten Berghe bracht een zeer gevarieerd program ma ten gehore. De pianobegeleiding van de pau ze was in handen van Margreet Brinkman, die zich voortreffelijk van haar taak kweet. Na de pauze werd A capella gezongen. De solo in ’Non Ver’ werd vertolkt door de tenor Wim van Velthoven. Jan Habraken nam de bassolo in ’De Twaalf Rovers’ voor zijn rekening. Het koor zong gedisciplineerd en het is merkbaar dat sinds maanden met een vaste pianiste gerepeteerd wordt. Jammer was het dat de sopranen in het begin te sterk óverkwamen. In de loop van het concert werd dit echter goed gecorrigeerd. Door een goede programmakeuze van opera-musical en populaire nummers was er voor elk wat wils. De aanwezigen hadden genoten, getuige het uit bundige applaus aan het eind van het concert. Het was de moeite meer dan waard. ’Crescendo’ repeteert elke maandagavond van 8-10 uur in ’Den Boogaard’ waar nieuwe leden van harte welkom zijn. M.O. T VERSTE VLEES HAAL JE LIKKER DICHTBIJ! KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Jeugdvakantieweek 1987 Vooral voor jongeren vanaf 16 jaar De jeugdvakantieweek w<ydt dit jaar gehouden van maandag 17 augustus tot en met vrijdag 21 augustus. Ook dit jaar willen wij weer in een vroeg sta dium jullie aandacht vragen voor deze vakantie week. Het lijkt nog wel heel ver weg, maar uit ervaring weten wij, dat juist de laatste maanden van een schooljaar voorbij lijken te vliegen en voordat iedereen juist zijn vakantie en/of va kantiewerk in die week plant... willen we jullie op tijd van onze plannen op de hoogte brengen. Degenen die vorig jaar hebben meegedaan aan de jeugdvakantieweek als leiders of leidsters krijgen automatisch van ons een uitnoding om zich ook dit jaar weer aan te melden. Nieuwe vrijwilligers kunnen zich aanmelden zo dra het volgende bericht van ons in Moergestel Nieuws verschijnt. Heb je vorig jaar meegedaan en kun je dit jaar echt niet, probeer dan alsjeblieft iemand anders in jou plaats te vinden.Vorig jaar hebben we erg hard moeten werken om alle leiding bij elkaar te krijgen en gelukkig lukte dat net op tijd, we hebben dus alle vertrouwen in jullie, dat het ook dit jaar weer zal lukken Ook dit jaar hebben we behalve voor de kinde ren van groep 3 tot en 8 ook weer een program ma voor groep 1 en 2. Je kunt je dus ook inschrijven als ’leiding voor halve dagen’ als hele dagen je teveel wordt. Onthouden dus: 17 tot en met 21 augustus, wij rekenen op jullie Organisatie jeugdvakantieweek 1987.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3