Nieuwe collectie kinderalbums ZOEKERTJES Vanaf nu bakken we ze ook binnen bruin... Louis v/d Meydenberg Heropening Molen Vrijwilligers gevraagd! H. Vormsel Talenten voor Theo Concert Genises Show met gehandicapten Welfare Rode Kruis verkoop tentoonstel- ling Bezoekerscentrum Oisterwijk BARBECUEN KAN IN ONZE ZAAL NU ELK JAARGETIJDE Onze koude schotels a f 6,50 p.p. blijven ’n culinair genoegen. Dit jaar serveren wij voor u en uw communicant een leuk dineetje. Zomer of winter? voor grote en kleine gezelschappen Photo-atelier Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243-1421 i Rootven 43 Moergestel Telefoon 04243-1405 (overheerlijk dus!) Herv./Geref. Kerk Oisterwijk c.a. Prijs op aanvraag. Waar anders dan in: r-: GINA 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 APRIL 1987 PAGINA 5 l worden alléén geplaatst bij kontante betaling! Wij staan er 'n zondag ook. Noud D'n Ei erboer. Aan komen vliegen, tamme blauwe parkiet op zaterdag 18 aprilTe bevragentelefoon 2505 Elke tweede donderdag van de maand Jazz in Herberg 'De Veerkes'. Tot ziens bij John en Nicole, Tel. 04243-2405. Te koop: 12.50 m2 betonschutting, hoog 1.80. Te bevragen: na 17.00 uur, tel. 04243-1872. Open dag zondag 3 mei. Diverse aanbiedin gen. Bloemisterij Wim Willems, Schoolstraat 31a, Moergestel. Te koop: Iglotentcolibri2,2pers. Is één va kantie gebruikt, f 125,-. Addy Rooyakkers, Tele foon 1428. Met de bus naar Genesis? Dat kan! Op 11 juni 1987 geeft Genesis een concert in de Kuip in Rotterdam. Dit concert begint om 19.00 uur. Bij voldoende belangstelling zal er om 17.00 uur vanaf café Hans de Brouwer in Moergestel een bus vertrek ken naar Rotterdam. Bent u in het bezit van kaartjes en hebt u zin om mee te gaan naar dit spektakel, dan kunt u tegen een bedrag van ƒ13,pp. meereizen. U kunt zich telefonisch opgeven op telnr. 04243-2132, na 17.00 uur. Welfare, wat betekent dat eigenlijk ’n Goede vertaling van dit woord is bezigheids therapie. Waar de deelneemsters van de welfa re afdeling van het Rode Kruis in Oisterwijk en omgeving afgelopen jaar mee bezig zijn geweest kunt u traditiegetrouw komen bekijken (en ko pen) op het terras van Hotel ’De Swaen’ op de Lind in Oisterwijk. Niet zomaar ’n dag maar dit jaar op een wel zeer bijzondere koninginnedag. In het najaar van 1986 werd de standerdmolen aan de Schoolstraat ingrijpend gerestaureerd. Het gehele stormeind of borstbint werd ver nieuwd. Tevens werd de achtermolen hersteld. De herplaatsing van deze tweede maalgang werd mogelijk gemaakt na een aktie onder molen vrienden, het moergestelse bedrijfsleven en re laties van de gemeente. Op koninginnedag zal de molen om 11.30 uur worden heropend en zal de achtermolen in ge bruik worden genomen. De officiële heropening zal worden verricht door burgemeester J.B.S. ter Veer door middel van het lichten van de vang. Bij voldoende wind zal het wiekenkruis gaan draaien en zal met de molen de nieuwe maalgang gerst worden gemalen. Na de openingsceremonie zal de molen tot 16 uur bezichtigd kunnen worden en kan het pro ces van het malen van graan tot meel worden ge volgd. Tevens kan een bezoek worden gebracht aan de in de onderbouw van de molen ingerichte tentoonstelling van archeologische vondsten uit het gebied D’n Brem/Molenakkers. In deze buurt heeft de huidige molen tot 1854 gestaan. Er zullen o.a. aardewerk en gebruiksvoorwerpen tentoongesteld worden uit de periode van on- streeks 1280. Het jaar waarin de eerste windmo len in Moergestel werd gebouwd. In de toekomst zal er weer regelmatig op zater dagmorgen of -middag tarwe op de molen wor den gemalen. Van het volkorentarwemeel kun nen verschillende heerlijke produkten worden gebakken. Als de blauwe molenwimpel uithangt kan de molen bezocht worden. Maar van harte welkom bent u uiteraard op donderdag 30 april a.s. bij de heropening. Een bezoek aan de mo len en de interessante tentoonstelling op deze dag zal zeker de moeite waard zijn. Wijkouderling van Moergestel: dhr. J.H. Krij ger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk, telefoon: 04242-15331. Kerkdienst: Op zondag 3 mei is er om 10.15 uur dienst, voorganger ds. W.H. Roobol. Het paas- verhaal gaat nog even door: We lezen Lukas 24:13-35, het verhaal van de Emmaüsgangers. Lied van de maand is gz. 225 (zie ook Samen-op-weg). In de Voorhof, naast de kerk, is kinder- en jeugdwerk; daar is ook de crèche. Groot huisbezoek: Woensdag 29 april bij de fam. Vlasblom, Hertog Hendriklaan 4; woens dag 6 mei bij fam. Post, Vincent van Goghstraat 5, beide in Oisterwijk Gemeente-avond: Donderdag 7 mei komt drs. W.v.d. Spek, predikant van de kommissie ’Te- nach en Evangelie’ (hij is de opvolger van ds. K.H. Kroon) in Amsterdam. Thema: Bijbelle zen in het leerhuis. Aanvang 8 uur. Daaraan voorafgaand wordt om half acht de be groting van de Gereformeerde Kerk besproken. Op vrijdagavond 5 juni om half zeven zal in on ze kerk het H. Vormsel worden toegediend aan jongens en meisjes, die de basisschool gaan ver laten en voor dit sacrament in aanmerking wen sen te komen. Ter voorbereiding op dit belangrijke gebeuren worden door de werkgroep volwassenkatechese twee avonden belegd in Den Boogaard en wel op donderdag 7 en 21 mei telkens om kwart voor acht. Op deze avonden kunnen jongens en meis jes zich voor het vormsel opgeven. De eerste avond gaat over het leven als christen en de tweede avond over het vormsel zelf. Ook op scholen zal aan de voorbereiding van het vormsel worden gewerkt. Maar vooral hopen wij, dat de ouders met hun kinderen in gesprek zullen gaan over het ontvangen van dit sacra ment. Voor het vormselproject, dat aan de kinderen zal worden verstrekt zal een ouder bijdrage ge vraagd worden van 7,50. Kinderen, die niet op de basisscholen zitten van onze parochie komen uiteraard ook in aanmer king voor het vormsel. Extra attentie van hen gevraagd voor de twee avonden in Den Boo gaard voor de opgave. heel wat activiteiten ondernomen. In het voor- en najaar gaat de groep deelneemsters met hun begeleidsters op stap. Óp 15 april jl. is men naar het hand werkcentrum in de Bosch geweest. Vi Keer per maand is de gehele welfare groep voor zover mogelijk bij elkaar voor een gezellig sa menzijn in de ’bunders’ waar spelletjes gehou den worden en een praatje met elkaar mogelijk is. Op deze bijeenkomsten worden contacten ge legd die vaak jaren stand houden en voor de deelneemsters en vrijwilligsters van grote waarde kunnen zijn. Ieder die door eigen ervaring in familie of vrien denband weet wat leven met een handicap bete kent wordt uitgenodigd om op 30 april de stand van de welfare op de Lind op te zoeken en een keuze te maken uit de diverse artikelen die daar te zien zijn. De verkoop is van ’s morgens 11.00 uur tot 16.00 uur. De Hulpcentrale/S.O.S.-Dienst Tilburg heeft op dit moment dringend behoefte aan een aantal enthousiaste vrijwilligers voor twee van haar projekten. Thuiszorg bij volwassenen Bij dit projekt gaat het om mensen, die net uit het ziekenhuis ontslagen zijn en, bijvoorbeeld doordat ze alleen zijn, de eerste dagen nog wat hulp nodig hebben, zoals bed opmaken, evt. hel pen bij naar het toilet gaan, kopje thee zetten, planten water geven, boodschappen doen, een praatje maken e.d. Daarnaast komt het voor dat, bij opname van één van de bejaarde part ners, de ander overdag en/of ’s nachts niet al leen kan blijven. Ook kan er sprake zijn van on dersteuning van familieleden van ernstig zieken thuis, bijvoorbeeld bij het waken in de terminale fase. Het komt dus neer op vrijwilligers die aanwezig zijn buiten de momenten dat professionele in stellingen, zoals kruisvereniging en gezinszorg, komen helpen, terwijl familieleden, buren of vrienden de tussenliggende tijden maar ten de le kunnen opvullen. De Hulpcentrale wil op deze nood inspringen. Omdat de hulp vrij intensief is, wordt over het algemeen voor een periode van maximaal 10 da gen hulp verleend. Daarnaast wordt bekeken of de hulp moet worden voortgezet, evt. met ande re vrijwilligers. Oppas bij gehandicapte ouderen Bij dit projekt gaat het niet zozeer om verzor gend werk. Het betreft hier met name het bieden van oppas ter ondersteuning van de normale op vang (meestal de familie). Op deze wijze hebben ook zij de gelegenheid, eens even van huis te gaan. Deze hulp wordt in principe voor een lan gere tijd geboden, meestal eenmaal per week ge durende enkele uren. Voor de vrijwillig(st)ers die aan deze projekten deelnemen, is een onkostenvergoeding beschik baar. Wanneer u voor dit boeiende vrijwilligerswerk belangstelling hebt, wordt u verzocht om op korte termijn kontakt op te nemen met de Hulp centrale/S.O.S.-Dienst, Spoorlaan 320, 5038 CC Tilburg, tel. (013)-43.35.84 (dag en nacht). Op zondag 3 mei voordat de jaarmarkt begint oefent ’Drumfanfare Moergestel’ voor de 2de keer samen met, de voor thuiswonende geeste lijk gehandikapten drumband ’Prinses Juliana’ uit Tilburg. Waarvoor deze repetitie? Op 28 mei organiseert boven genoemde drum band een festival in de stadssporthal te Tilburg en op 31 mei organiseert ’Drumfanfare Moer gestel’ een festival op het St. Jansplein in Moer gestel. Op beide festivals zal dit gezamenlijk optreden een onderdeel uitmaken van het geheel. In gezamenlijk overleg hebben verenigingen besloten dat deze repetitie voor iedereen toegan kelijk is. De repetitie vindt plaats in de Bosstraat naast het verenigings gebouw en begint om 10.30 uur. Als u zicti tijdens deze repetitie in kunt denken dat beide korpsen straks in kleurrijke uniformen zijn gestoken en het geheel vlekkeloos verloopt lijkt het ons een aardig voorproefje op de nade rende festivals. De opbrengst van de verkoop wordt gebruikt om diverse activiteiten van het welfarewerk mo gelijk te maken. Daarnaast houdt de welfare een loterij en al voor het derde jaar verzorgt scou ting Óisterwijk de lotenverkoop. Loten kunt u kopen rondom kraampjes van de welfare. Afgelopen jaar vierde de welfare afdeling het twintig jaar bestaan en in al die jaren zijn er al Programma bezoekerscentrum Oisterwijk tot en met juli 1987 Excursies Zaterdag 23 mei, 9.00 uur: Vogelexcursie in de Kampina. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Zaterdag 13 en 27 juni, 14.00 uur: ’Jan, Jans en de kinderen’, een gezinswandeling met allerlei activiteiten. Vooraf aanmelden. Wisselexposities 29 maart t/m 8 mei: mw. Lucie Smit met land- schapsaquarellen 10 mei t/m 19 juni: F. Wolfs, fijne pentekenin gen van Oisterwijk en omgeving 21 juni t/m 31 juli: Eghert Coenraads, Bloem- mozaieken Andere activiteiten In de maand julie organiseert Eghert Coenraads een kinder-doe-middag. Deze activiteit sluit bij zijn expositie met bloemmozaïken. Meer inlich tingen bij het bezoekerscentrum. De educatieve tentoonsteling ’je neus achterna’ blijft nog tot eind juni. Openingstijden Het gehele jaar woensdagmiddag van 13.00-17.00 uur, zaterdag en zondag en de schoolvakanties dagelijks van 10.00-17.00 uur. Groepen op afspraak. Bezoekerscentrum Oisterwijk, Van Tienhoven- laan 5, 5062 SK Oisterwijk, tel. 04242-19209 De komende week zal de aktie ’Talenten voor Theo’ gehouden worden. Na drie voorbe- reidingsavonden zullen de deelnemende jonge ren het evangelieverhaal over het gebruik der ta lenten ten uitvoer brengen. Nadat ieder ƒ7,50 uit de parochiekas heeft ontvangen, zullen de jon geren hun eigen talenten gaan benutten. Zo zul len wij ook op de jaarmarkt vertegenwoordigd zijn met eigengemaakte gipsbeeldjes, zelfgebak ken koekjes en ballonnen. Wij vragen de Moergestelse gemeenschap om deze activiteit van jongeren te steunen. Op zaterdag 9 mei zullen we de aktie afsluiten, waarbij de jongeren het in beheer gekregen geld moeten teruggeven en de meeropbrengst van hun activiteiten bekend gemaakt zal worden. Deze opbrengst zal bestemd zijn voor Theo Raeymakers. Werkgroep Jongerenpastoraat

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5