In Mt I Over een fietspad met twee prijskaartjes I i I MTV Stokeind Laat zien wie je bent! Ouderenraad Oisterwijk Landelijke fietsdag in het Hart van Brabant Moergestelse secretarissen in het verleden S.V. Roef heeft weer wat!!! I Ife I en een vergadering die welgeteld veertig minuten duurde IS I i?:, I I I Verdere korten punten: I evenementen PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 APRIL 1987 A 10 Drven, Joost Wagemakers 0-4 4-1 0-8 3-5 5-1 4-4 >iedin- Istraat Derde Oecumenische Jongerendag, 23 mei 1987, Utrecht. Liturgisch dansen, mensenrechten, baanloos- heid, popmuziek en vieren in stilte. Zomaar een greep uit het programma van de -alweer- derde Oecumenische Jongerendag. ’Laat zien wie je bent!’ is de vlag waaronder de Oecumenische Jongerendag in 1987 vaart. De 4-2 2-4 2-4 2 mei Finale persoonlijke biljartkampioenschappen van Moergestel en prijsuitreiking door Burge meester Ter Veer om 20.00 uur in café De Kla- ore. 2 mei Uitvoering Con Amore 20.15 uur in Den Boo gaard. 2 mei Doe Mee actie van en door St. Jan. 2 mei Kindercircus Bongo aan de Bosstraat. 3 mei Jaarmarkt 3-9 mei Talenten voor Theo. Actie van het jongeren pastoraat. 4 mei Dodenherdenking. 5 mei Bevrijdingsdag 6 mei Europacupvoetbal op videoscherm 20.00 uur in Den Boogaard. 9 mei T.H. Beker Oosterschelde K.E.H.V. De Riet voorn. 9 mei Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. 10 mei Dauwtrappen met Harmonie Prinses Juliana. 13 mei Europacupvoetbal op videoscherm 20.00 uur in Den Boogaard. 14 mei Jazzmuziek bij De Veerkes. 14 mei Lekenhandbaltoernooi Roef! 20 mei Europacupvoetbal op videoscherm 20.00 uur in Den Boogaard. 21 mei Lekenhandbaltournooi Roef! 23 mei Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. 27 mei Europacupvoetbal op videoscherm 20.00 uur in Den Boogaard. 31 mei Drumfanfarefestival op het St. Jansplein. 6-0 1-5 3-3 0-6 tse fa- ,- v.v. tdkas- tkena- 36 EK I I 2-0 0-2 1-1 Raadpleeg altijd eerst deze ka- r lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Expostie ’Splinter gaat vreemd’ in het oude kerkje te Middelbeers. In het Oude Kerkje te Middelbeers, is op zaterdag 2 mei en zondag 3 mei van 12.00-18.00 uur een unieke multi- kulturele tentoonstelling voor u opgesteld. Diverse bestaande exposities zijn zorgvuldig bij elkaar geselekteerd, om samen een goed beeld te geven van de grote verscheidenheid aan de vele kuituren en leefomstandigheden over de hele wereld. Pentekeningenexposite 'Mooi Brabant’ van Frans Wolfs in bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten van 10 mei t/m 19 ju ni. Bezoekerscentrum Oisterwijk, van Tienhoven- laan 5, 5062 SK Oisterwijk, tel. 04242-19209. De Brabantse Kunstgalerij - Kanaalstraat 33 te Oirschot, opent zondag 3 mei a.s. weer een nieuwe tentoonstelling. De totale expositie omvat een vijftigtal geselec teerde schilderijen uit de eerste helft van deze eeuw. De Brabantse kunstgalerij is gevestigd ana de Kanaalstraat 33 te Oirschot en is iedere zater dag en zondag geopend van 13 tot 17 uur. Zondag 3 mei. Concert in het kader van de herdenking gevallenen in wereldoorlogen. Uit gevoerd wordt: Meesse de Pauvres van Satie, Polni Mse (veldmis) van Martinu. Aan deze uit voering werken mee: de engelse bariton Michael Maurel, het Princenhage’s mannenkoor, leden van de Kon. Harmonie Asterius, leerlingen mu ziekschool, slagwerkensemble muziekschool, Ad Vergouwen - piano; Rob Nederlof - harmo nium. Jan Staudt - orgel, het geheel onder lei ding van Paul van Gulick. In de Petruskerk Oisterwijk van 19.30-20.30 uur. Uitnodiging Een bonte avond op woensdag 6 mei a.s. aan vang 20.00 uur in de Kunstkring-Stationsstraat 3 Oisterwijk. De manifestatie ’Bezige Handen’ ligt iedereen nog vers in het geheugen. Bezoekers konden kennismaken met -dat mag wel geconcludeerd worden- zeer kunstzinnige ouderen. Het sociaal Cultureel Platform/Ouderenraad Oisterwijk meende ook dat mensen moesten kunnen kennismaken: ’Jong en Oud’ met oude ren, die op weer een geheel andere manier hun vrije tijd besteden. Zij hoopt dat zij met deze gezellige bonte avond daarin zal slagen. Op 6 mei zullen voor u optreden: - Muziekgroep ’Herfst’ uit Moergestel met ge zellige muziek; - ’Tot ons Plezier’ toneelclub Oisterwijk met een uit het Vlaams vertaalde eenakter ’Kobus’ de voerman; regie Jo Slenders; - ’Levensvreugde’ zangkoor uit Oisterwijk o.l.v. Sjef de Leeuw; en ’de Oppersauwelaar van Oisterwijk 1987’ ze noemen hem ’Harry van Kiskes’ die zijn ’sauwel’ zal toespitsen op het 10-jarig bestaan van toneelclub ’Tot ons Plezier’ welk tegelijkertijd gevierd wordt. De toegang is gratis De gemeenteraadsvergadering van vrijdag 24 april gaf weinig stof tot diepgaande discussies. Hoe welde ingekomen stukken deden diverse raadsleden al onmiddellijk naar de microfoon grij pen. De heer Op ’t Hoog (SPM) heeft het gevoel, dat ingekomen stukken steeds het karakter heb ben van 'ter kennisgeving aangenomen’. Dit betreurt hij. de heer Gerlach (VVD) vindt het min der prettig, dat tussen de ingekomen stukken weer een brief van het Anti-Bont Comité zit. Waar blijven we met ons werkgelegenheidsbeleid als voortdurend wordt gesproken van ’ondraaglijke over last’ en 'het wijzigen van bestemmingsplannen’, waarschijnlijk met de bedoeling om bepaalde be roepspraktijken bij voorbaat onmogelijk te maken. De problematiek die hier speelt hoort thuis in de commissievergadering ruimtelijke ordening en niet nog een keer in de gemeenteraad. De heer Gerlach verzoekt Wethouder Mulders de nertsproblematiek uitgebreid in de commissievergadering aan de orde te stellen. I Ingestemd werd met de gemeenschappelijk rege ling voor het ophalen van het huisvuil in de ge meenten Oisterwijk-Moergestel-Udenhout. Twee zaken zijn hierbij eigenlijk van belang: er is nu een formele afspraak met Oisterwijk over de huisvuilruiming met het daarbij behorende kostenplaatje en het is een overeenkomst waar in naast de bestaande samenwerking tussen Oisterwijk en Moergestel nu ook de gemeente Udenhout meedoet. De heer Vriens (PGB) wil een betere kostenbewaking en vraagt daarom om een betere kostenrapportage. Ook de heer Op ’t Hoog vindt de regeling vaag, daar waar het de kostenstructuur betreft. Hij verwacht van Oisterwijk een goede overlegsituatie. De heer Mulders bevestigt, dat in de overeenkomst de overlegstructuur staat opgenomen. Aan het fietspad naar Tilburg hangen twee prijs kaartjes. Een prijskaartje voor de begroting en een prijskaartje voor de betaling. De heer Op ’t Hoog vindt de mate waarin de kostenbegroting werd overschreden onacceptabel. Begroot: cir ca 780.000,werkelijk: circa 1.000.000,De SPM wil niet langer zulke plannen ondersteunen. Ook de heer Vriens is zwaar teleurgesteld over de financiële afloop. Een betere projectorganisatie en een gedegen kostenbewaking hadden tijdig signalen kunnen geven van de overschrijding. Ook de grondver werving duurde veel te lang. De heer Gerlach vraagt om maatregelen om wielrenners het bos in te sturen (over het fietspad natuurlijk!). Nu rijden ze vaak over de rijweg. Burgemeester Ter Veer reageert op deze vragen en zegt dat een dreigende subsidie-intrekking het totale fietspadproject op alle fronten onder druk heeft gezet. Dit is ten koste gegaan van de zorg vuldigheid. Een schoolvoorbeeld van hoe we het niet meer wensen. Er wordt een krediet beschikbaar gesteld voor de In het nieuwe - net verschenen - nummer van ’de Kleine Meijerij’, het vlugschrift van de heem kundekring besteed archivaris P. Wuisman aan dacht aan de 22 dorps- en gemeentesecretarissen van Moergestel. In die lijst komt drie maal de naam van Kelckhoven en twee maal de naam van Hulten voor, waaruit blijkt dat de funktie nog wel eens van vader op zoon overging, een verschijnsel dat overigens ook in het nabije Oisterwijk kan worden geconstateerd. De heemkundekring bestaat in 1987 40 jaar, vandaar dat het nummer opent met een korte geschiedschrijving van de kring. Wim de Bakker gaat uitvoerig in op 16e en 17e eeuwse kaarten die ons gebied bestrijken en ziet daarop, dat de kaarttekenaars moeilijk weg wisten met de vele stroompjes, die de Meijerij doorkruisten. Ruzie tussen de regenten van Haaren en die van Oister wijk over het plaatsen van een bejaarde in het Oisterwijkse oudemannenhuis is beschreven door Hans Jansen en Harrie Smulders gaat in op het kerkelijke leven van Helvoirt in de vorige eeuw. Uit dat verhaal blijkt dat de Broederschap ter uitroeiing van gods lasteringen te Helvoirt slechts 10 jaar heeft bestaan (1837-1847). Over het rijke zilverbezit van het Udenhoutse gilde St. Joris schrijft W. Knippenberg en H. Thiadens poogt een verklaring te vinden voor de herkomst van de familienaam Peynenburg in Haaren en omgeving. Voor niet-leden is dit nummer verkrijgbaar bij ’de Spar’ in Moergestel ad 6,50. In nauwe samenwerking met de VVV organi seert de ANWB op zaterdag 9 mei a.s., alweer voor de 14e keer, de landelijke fietsdag. Ook dit jaar valt dit evenement samen met de nationale molendag. In het Hart van Brabant zijn er twee vertrekpun ten: Hotel Ibis aan de Dr. Hub. van Doorneweg te Tilburg (zuid) en bowlingcentrum Kempenhof aan de Diessenseweg te Hilvarenbeek. Nadat om 9.00 uur het landelijk startsein via de radio is ge geven kan men vanaf beide locaties starten voor de route van 35 of 45 km. Zoals altijd bij de landelijke fietsdag loopt de route langs de mooiste plekjes van de regio. In het kader van de nationale molendag worden er 3 molens gepasseerd die ook van binnen te be zichtigen zijn en waar ambachtelijk gemalen meel te koop wordt aangeboden. Langs de route valt zoveel te beleven, dat er met het gezin of met vrienden een gezeliig en leer zaam dagje-uit van gemaakt kan worden. In het museumpje ’De Doornenbloem’ naast de molen in Hilvarenbeek is een nieuwe tentoonstelling in gericht: ’van leer tot schoen’. De scouting ver koopt er heerlijke pannekoeken en koffie. In bowlingcentrum Kempenhof waar de mensen uit Hilvarenbeek en omgeving starten kan kennis gemaakt worden met een 15-tal Oudvlaamse en -Brabantse volksspelen. Dit spelencircuit is voor iedereen gratis toegankelijk. Bij het Ibis hotel, het startadres voor Tilburg, staan stands van de streek VVV Hart van Bra bant en ANWB opgesteld en kunnen de deelne mers van de landelijke fietsdag hun fietsen gratis laten graveren. Onderweg kan nog een bezoekje worden ge bracht aan het likeurmuseum, Isidorus Jonkers, waar men na bezichtiging een gratis glaasje li keur krijgt aangeboden. Vanaf 23 april zijn de routebeschrijvingen te koop bij de kantoren van de ANWB en de streek VVV Hart van Brabant, beiden in Tilburg. De kosten bedragen 3,per persoon, waar voor men naast de routebeschrijving een ge denkpenning met jaarhanger ontvangt. Een groot deel van de opbrengst komt dit jaar ten goede aan het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam, waarvan spel- en therapiemateriaal voor langdurig zieke patientjes wordt aange schaft. In het kader van een ledenwerf aktie nodigt de S.V. Roef afd. Korfbal alle meisjes vanaf 7 jaar uit om deel te nemen aan een Korfbalvaardig- heidstest. Wat is dat, een Korfbalvaardigheidstest?? Alle deelneemsters leggen op de le training een test af en behalen daarmee een bepaalde score en het daarbij behorende diploma. Dan volgen er 5 algemene kennismakings trai ningen, en op de laatste training leggen de deel neemsters weer dezelfde test af, met de bedoe ling dat dan de score hoger is, en dat er dus een hoger diploma kan worden verstrekt. Ook alle eigen leden zullen deze test afleggen, om een zo hoog mogelijk diploma te behalen. Elke deelneemster krigjt na afloop in elk geval een diploma. Er zijn 3 soorten diploma’s, het A diploma is het hoogst. Het diploma dat de deel neemster na afloop krijgt hangt af van het aan tal punten dat zij heeft gescoord. Ook voor u als ouders een unieke gelegenheid om kennis te maken met Korfbal, daar wij ook u in de gelegenheid willen stellen om samen met uw dochter deze test af te kunnen leggen, en eens lekker op een recreatieve manier kunt be wegen. Denk niet te snel ’ik ben te oud’ want ons oudste recreanten lid is inmiddels de 50 jaar ook al ge passeerd. Deelname is geheel gratis, dus altijd de moeite waart om het eens te proberen. We beginnen op maandag 4 mei om: 18.00 uur: Pupillen (7 t/m 9 jr); Aspiranten (10 t/m 12 jr.). 19.00 uur: Junioren (13 t/m 15 jr); Senio- ren/Recreanten (vanaf 16 jr). Tot ziens op maandag 4 mei. Met vriendelijke sportgroeten Johan Huybers (Trainer Korfbal). nadruk ligt dit jaar op expressievormen, waar mee mensen uitdrukking geven aan wat hen be zighoudt. Vormen die ook uitermate geschikt zijn om juist nieuwe ideeën en ervaringen op te doen. Naast genoemde voorbeelden zijn creatief spel, gesprek rond relaties, clownerie, Taizé en feministische theologie illustratief voor het pro gramma. Een programma dat om 10.00 uur begint met cabaret, waarna iedern een keus maakt uit het groepenprogramma. ’s Middags zijn er parallel aan het groepenpro gramma centrale activiteiten, o.a. een markt met diverse stands en een Open Podium met muziek en theater. De Oecumenishce Jongerendag vindt plaats op zaterdag 23 mei 1987, in college ’De Klop’, Ori- nocodreef 7-9, Utrecht. De kosten bedragen 10,p.p. De organisatie van de Oecumenische Jongeren dag is een samenwerking van 15 organisaties voor jeugd- en jongerenwerk en de Raad van Kerken in Nederland. Meer informatie is verkrijgbaar bij het sekreta- riaat Oecumenische Jongerendag, Postbus 99, 3970 AB Driebergen. Telefoon: 03438-16341, tst. 152. De tenniscompetitie is de afgelopen week begon nen. De eerste resultaten zijn als volgt: Dinsdag 21 april Dames: Stokeind 1-Teco 1 Udenhout 3-Stokeind 2 Stobblek 4-Stokeind 3 Woensdag 22 april Jongens 12 jr.: Haaren 1-Stokeind 1 Donderdag 23 april Dames-Dubbel: Stokeind 1-Riel 1 Alphen 4-Stokeind 2 Sla Raak 6-Stokeind3 Zaterdag 25 april Heren: Stokeind 1-Haaren 2 de Wapstok 1-Stokeind 2 Stokeind 3-Riel 5 Haaren 3-Stokeind 4 Junioren 14 jr.: de Wiel 1-Stokeinde 1 Zondag 26 april KI. 4: Stokeind 1-Oosteind KI. 6: Oirschot 3-Stokeind2 Heren: Merletten 1- Stokeind Jun. kl. 4: Stokeind-Ypelaer H2 HF Theo op ’t Hoog:onacceptabel opdracht aan architect Van de Schoot inzake in ventarisatie van de gemeente-eigendommen (ge bouwen) met de daarbij horende onder- houdsplanning. Bij een voorstel tot aankoop gronden vroeg de heer Op ’t Hoog naar de reden van de bijzonder hoge prijs 111,per m2). De heer Ter Veer lichtte toe, dat deze prijs in overeenstemming is met de prijzen die betaald zijn bij de grondver werving voor het fietspad. Aan de heer A.P.A. de Rouw, gemeentesecre taris en Ambtenaar van de Burgerlijke Stand, wordt eervol ontslag verleend. Op 26 juni zal in een bijzonder raadsvergadering afscheid van hem worden genomen. moergestel Nouwens, Kloosterlaan 13.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 11