I moergertri^ Video Top 10 GEMEENTEHUIS UIT HET ■te EILAND IN DE MIDDELLANDSE ZEE "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON 1 VOORKOMING MISDRIJVEN (5) V A Een zaak van de politie èn u. evenementen NA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 APRIL 1987 PAGINA 7 4 MALTA HAL.TA Woonplaats Naam Telefoon Straat ROB. W. (een verdwaalde Pierewaaier) T I Diverse aangelegenheden - Aan twee personen is gemeentegarantie ver leend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgevén bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) - Aan twee inwoners is een bijdrage toegekend op grond van de regeling geldelijke steun ouderen bij verhuizing. - De zandbak van peuterspeelzaal Janneke zal GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Syst.: 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor openbare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren in leveren op de dienst voor openbare werken. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f 5,- terlicht ligt er keurig, een linker en rechter, sa mengebonden tussen. Ook andere auto- onderdelen kan men er kopen. Dat is misschien niet zo bijzonder, wel natuurlijk als daar onder delen liggen van auto’s die in Nederland nog slechts in Drunen te bezichtigen zijn. Dan zijn er de vogeltjes. Met velen in een kooi. Zebravin- ken, rijstvogels en kanaries. De laatste zijn al lemaal uit Nederland geïmporteerd. Ook staan er pakken van een in Nederland bekend eivoer, Cédé. Behalve vogels is er nog meer te koop, schildpadjes, kuikens, kippen en geitjes. Deze jonge geitjes liggen met de poten aan elkaar ge bonden op de motorkap van een auto. Ze wor den dan aan de kop opgetild om het gewicht te schatten. Deze taferelen zijn niet zo leuk om aan te zien maar op Malta zijn ze er aan gewend. De man met de tropische visjes biedt zijn waar in jampotjes. Ontelbare potjes staan er op een ta fel waarin de visjes per paartje op een koper wachten. 1Iron Eagle 2. Back to the Future 3. Police Academy III 4. Weird Science 5. De aanslag 6. Jewel of the Nile 7. Pretty in Pink 8. Cobra 9. Karate Kid II 10. Gotcha TIP VAN DE WEEK: Delta Force FAMILIEFILM VAN DE WEEK: Pyramid of Fear De Video Top 10 kwam tot stand i.s.m. Videotheek 2000. Als deze paarden niet goed genoeg meer zijn voor de rensport worden ze verkocht en het gebeurt dan wel dat er opeens een boerenkar met een abnormale snelheid voor bij komt ratelen. Dan is er nog een sport die wij niet kunnen waarderen. Het is het schieten op vogeltjes. Het is niet te geloven, maar deze ja gers schieten alles wat vliegt uit de lucht, zuiver en alleen voor het plezier. Dat er zoveel vogels het leven verliezen deert hun niet. Als je ze ziet dan lijkt het wel alsof ze op leeuwenjacht gaan. Een groot geweer, de hagelpatronen in een gor del om de heup en maar turen in de lucht. Ik heb wel eens gevraagd wat ze met de vogeltjes doen, nou dan zeggen ze dat ze er niets mee doen. Het is alleen maar voor het jagen. Hier en daar lig gen dan ook dode vogeltjes in de struiken. Kwikstaartjes, roodstaartjes en meer van dat grut. Nee, dan heb ik liever de vogelvangers. Dat is naar onze begrippen ook wel niet zo netjes. Maar het is best te begrijpen dat het een bepaal de spanning geeft. Net als vissen. Het is nu de tijd voor europese kanaries en groenvinken. Tenminste op de markt in Vatetta worden ze aangeboden. Ontelbare vogelvangers hebben hun stekje opgezocht. Heel vroeg in de morgen zetten ze hun netten op en wachten op de dage raad. Dan zitten ze met spanning te wachten op de vogeltjes die vanaf het vaste land van Euro pa, vermoeid van de oversteek, op dit eiland even komen uitrusten. Ze lopen dan meteen het risico gevangen te worden of nog erger doodge schoten. Alles wat vliegt staat in de belangstel ling, alleen het roodborstje dat is beschermd. Volgens zeggen is dat vogeltje een soort natio naal symbool. Er vliegen er dan ook vrij veel rond. Een bewijs dat er op dit eiland zo veel op vogels wordt gejaagd is wel dat je er geen één meeuw ziet. Ook niet bij de vissershaven waar toch visafval ligt. De verwilderde katten ontfer men zich er wel over. Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van O} door uw vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel [Souwens, Kloosterlaan 13. De visafdeling op een markt is altijd wel interes sant, zeker in een vreemd land. Hier worden vis sen aangeboden die in Nederland niet op de markt te koop zijn. Bijvoorbeeld inktvissen met tentakels van ongeveer een meter. In bakken lig gen ze, soms nog levend. Een keer werden er ook murenen aangeboden. Dat zijn een soort palingen die in zee leven. Ze zaten in een kooi tje en kronkelden als slangen. Iemand kocht er één en de man haalde de vis uit het kooitje, legde het op tafel en met een gewicht probeerde hij de ruggegraat van het beest te breken. Dat ging niet zo makkelijk omdat de vis als een razende kron kelde maar uiteindelijk werd hij toch dodelijk getroffen. Omdat een mureen giftig is werd on middellijk de kop afgehakt en werd hij later ont daan van zijn ingewanden. Is er onder u mis schien iemand van de dierenbescherming? Dat is waar ook, we waren op de markt, waar ook leuker dingen waren zoals de stoffen en kleren de gereedschappen en de man met de cassette bandjes. Hij verkocht zelf gecopieerde muziek band j es. Hij had op de verpakking keurig de op genomen nummers geschreven ook iets wat in Nederland ondenkbaar is. Ai met al is een be zoek aan een markt dus de moeite ten volle waard. met zand worden aangevuld. - Rondom de nieuwe bibliotheek in de Schoolstraat zal een Heras Hekwerk geplaatst worden. - De firma van den Biggelaar, Kerkstraat 4 heeft ontheffing verkregen voor het plaatsen van een reklamebord. - Er zal een parkeerverbod ingesteld worden na bij Hild/Heiligenboom. - Verkeersmaatregelen zullen worden getroffen in verband met bossen- en vennenbescher ming. - Ten behoeve van de Jaarmarkt op 3 mei a.s. zullen de nodige verkeersmaatregelen worden getroffen. - Standplaats op de weekmarkt is toegewezen aan mw. Van de Sande-van de Hout voor de branche klein vak. - Ballon Team Oostvoorne heeft toestemming verkregen voor het maken van 1 tot 10 ballon- opstijgingen per jaar. - P.v.d Meijdenberg te Oisterwijk heeft een ont heffing verkregen van de geluidhinderverorde- ning voor dauwtrappen op een zondag in de maand mei van Oisterwijk naar Moergestel. - Toestemming voor het houden van een fiets- wieler-driedaagse op 17, 18 en 19 december 1987 is verleend aan R.K.S.V. Audacia. - Kollektevergunningen zijn verleend voor de periode 19 tot en met 1 november 1987 aan St. Nationaal Verkeersveiligheidsfonds te Vught en aan Het Nederlands Rode Kruis te Oister wijk voor de periode 25 mei tot en met 7 juni 1987. - Kapvergunningen zijn verleend aan F. Schel len, Krijtestraat 25 en aan G. Klomberg, Burg. Bardoelstraat 25 resp. voor het kappen van een berk en een dennenbos. 7i moerges Op Malta is er wel iedere dag ergens markt. In Valetta zelfs ook nog op zondag. Het is er een drukte van belang. Van alles wordt er te koop aangeboden. De antieke kraampjes zijn echter het meest interessant. Antieke deurknoppen, porseleinen schalen en borden, allerlei koperen en nikkelen voorwerpen en heel veel dingen uit de laatste wereldoorlog zoals uniformknopen en -gespen. Ook patroonhulzen zijn er volop te koop. Uit het koloniale verleden is ook het één en ander te koop zoals tropenhelmen, tropenkle- ding (zeer ouderwets) en bijvoorbeeld petro- leumstelletjes uit ’Kampen Holland’. Dan zijn er kraampjes die gespecialiseerd zijn in een be paald artikel bv.: achterlichten van auto’s. Je kan niet zo gek verzinnen of het gewenste ach- Beslllitenlijst van de vergaderingen van Burgemeester en wethouders van 1, 8 en 15 april 1987. Bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - W. Rijnen, Oirschotseweg 51a, vernieuwing garage-berging. - Chr. Kaal, Oisterwijkseweg 16, bouw erfaf- scheiding en luifel. - F. Gommers, Tilburg, bouw woonhuis hoek Oostelvoortjes/Oirschotseweg. - P. v.d. Loo, De Stappert 56, uitbreiden woon huis. - J. van Riel, De Stappert 58, uitbreiden woon huis. - L. van Berkel, Regenbeemdeke 8, plaatsen dakkapel. - M. van de Wiel, Pr. Christinastraat 10, bouw woning in Papenacker. - A. Beekmans, Tilburg, bouw woning Oostel- voortjes. 23 april Creatieve dag K.V.O. 11 uur in Den Boogaard. 25 april Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. 26 april Koffieconcert Crescendo in de Schouw. 2 mei Finale persoonlijke biljartkampioenschappen en prijsuitreiking door de edelachtbare heer burge meester in cafe De Klaore 20.00 uur. 2 mei Uitvoering Con Amore 20.15 uur in Den Boo gaard. 2 mei Doe Mee actie van en door St. Jan. 2 mei Kindercircus Bongo aan de Bosstraat. 3 mei Jaarmarkt. 3-9 mei Talenten voor Theo, actie van het jongeren pastoraat. 4 mei Dodenherdenking. 5 mei Bevrijdingsdag. 6 mei Europacupvoetbalop videoscherm 20.00 uur in Den Boogaard. 9 mei T.H. Beker Oosterschelde K.E.H.V. De Riet voorn. 9 mei Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 7