a SLAGERIJ KETELAARS B.V. EkfaSiwer I 0.80 0.90 2.55 2.75 1 Zondag van de arbeid T.T.V. Moergestel Uitslag Roef!-puzzel Vrouw en kerk Schrijf uw eigen geloofsbrief Sociale Partij Moergestel K.P.J. Zeskamp- informatie I I I I MOERGESTEL a. HAMBURGERS per stuk GEBRADEN GEHAKT 100 gram RUNDERROOKVLEES 100 gram W0RSTEBR00D met eigen gehakt - 6 stuks Drumfanfare in Tilburg MAGERE SUCADELAPPEN n nc MAGERE SPEKLAPPEN 9 7c Afsluiting Stempelspel MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 APRIL 1987 PAGINA 3 FANFARE DRUM i R. en DA S PAS KIP VAN POULIKA! ilNA 2 *en >ep n- id m UIT EIGEN KEUKEN KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 n- ïn in I De tafeltennis vereniging Moergestel organiseert een tafeltennistoernooi voor de basisscholen van Moergestel op vrijdag 24 april a.s., aanvang 09.30 uur in de sporthal De Vonder. De deelnemers, die zich via de scholen hebben aangemeld, dienen om 9.15 uur aanwezig te zijn. Denk aan de sportschoenen!!! Vorige week woensdag werd de drumfanfare, onverwachts en op het laatste moment uitgeno digd voor een optreden op zaterdag aan de Westermarkt in Tilburg. Desondanks hoefde maar enkele leden verstek te laten gaan en kon men zaterdagmiddag met een bijna komplete groep op pad. Aan de Postelse Hoeflaan werd opgesteld en van daaruit paradeerde het kleurrijke korps naar de Westermarkt om er een winkeliersfeest muzikaal op te luisteren. Enkele honderden winkelende toeschouwers be wonderden daar de Moergestelse gasten en me nigeen hoorde wij zeggen: Wat een mooie har monie! Wat door ons natuurlijk driftig werd gekorri- geerd met de woorden; Drumfanfare mevrouw, wij zijn een drumfanfare. Na hier en daar wat te hebben geshowd was iedereen om 16.00 uur dan ook weer terug in Moergestel en mocht dit optreden weer bijge schreven worden op de lijst van succesvolle op tredens. ir, an ia- is 'TVEBSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' Weekaanbieding van 23 tot 29 april 2!4 uur stoven) 500 gram0«33 500 gram3 zijn o.a.: zeephellingspel, wildrace met skippy ballen, evenwichtspel, steeple chase (combina tie alle spelen) en tenslotte de theorieronde waar in vragen worden gesteld over Moergestel en haar historie. De deelnemende ploegen moeten een joker maken die beoordeeld wordt op origi naliteit en afwerking (thema zeskamp: ’Op zün Gèssels...) Tijd en plaats van handeling is 8 jaar (2e pinksterdag) op het terrein bij de Graaf van Ur- selschool. Maximaal deel te nemen ploegen is 12, bestaande uit: 4 dames, 4 heren en 1 captain, minimale leeftijd 16 jaar. N.B. geef u tijdig op i.v.m. planning en organi satie. Zondag 26 april is de zondag van de arbeid. In de misvieringen zal hier extra aandacht aan wor den gegeven. Het thema is dit jaar: werk onder druk. Het denken van de tachtiger jaren is sterk ge richt op de vrije markt. Daarvan verwachten de leidinggevenden ekonomen en politici alle heil, ook als het gaat om herstel van de werkgelegen heid. Daarin past een terugredende overheid, die zo min mogelijk regelt. Het vrije marktdenken belooft weinig goeds voor de toekomst van de arbeid. Het markt beginsel kent winnaars en verliezers. De mentaliteit van concurrentie over heerst. Het marktdenken verhardt ook de ver houdingen in de samenleving. De rol van de overheid wordt dan beperkt tot het in stand hou den van vangnetten, die de verliezers nog enigs zins opvangen. Dat betekent een harde kern van langdurig werklozen voor wie de toekomst uit zichtloos is. De kerk moet nee zeggen tegen een vorm van flexibilisering van de arbeid die in houdt dat mensen alleen maar een tijdelijk con tract kunnen krijgen of op afroep beschikbaar moeten zijn. Als de marktsektor verder aantrekt bij een groeiende ekonomie, zal dit opwaartse druk uitoefenen op de lonen. De werknemers willen graag meeprofiteren van de gestegen winsten. Maar dit zet de verhouding tussen loontrekkenden en uitkeringsgerechtigden onder spanning. Op de werkplek neemt de werkdruk toe. Waar de arbeidstijdverkorting is doorgevoerd staan de werknemers onder druk om evenveel, zo niet meer, in minder tijd te produceren. De toene mende werkdruk zie je overal waar het markt denken doorzet en dat is niet alleen in de pro- duktiebedrijven. Ook aan het onderwijs wordt het opgelegd. Wat is in deze situatie de taak van de kerk? Zij doet er goed aan de gevaren van een eenzijdig markgericht denken aan de kaak te stellen. Het gaat niet om het marktbeginsel als zodanig maar om het grenzeloos vertrouwen dat op de markt gesteld wordt. Te weinig wordt gezien dat het winnaars en verliezers oplevert. De kerk zal juist aandacht moeten vragen voor de slachtoffers. Uit: Themabrochure ’Werk onder druk’ uitga ve DISK Hertogenbosch kursussen feministische theolo gie van start gegaan. Verhalen van vrouwen in bijbel en geschiedenis zijn vertekend, versluierd en vergeten. In de kur sussen onderzoeken we hoe dat komt en sporen we die verhalen weer op. Terwijl we dit doen ko men onze eigen verhalen boven. We vinden handvaten om zelf geschiedenis te maken. Vol gend seizoen willen we deze kursussen ook or ganiseren in Nijmegen en in de kleinere plaatsen. Een steeds belangrijker werkveld voor het on dersteunen van vrouwen in beleidsorganen: in parochievergaderingen, dekenale besturen en dergelijke. Ook hiervoor is een kursus in de maak. Kent u overigens het blad Zijwind al? Dat is een blad voor eigenwijs gelovende vrouwen. Dit blad is mede een initiatief van ’vrouw en kerk’. Het ontbreekt in het bisdom niet aan aktivitei- ten rond vrouw en geloof. Vanuit Den Bosch willen we hier het onze aan bijdragen. Liesbeth Huijts (funktionaris vrouw en kerk) Voor meer informatie en voor vragen kunt u bij ons terecht op dinsdag, woensdag en donder dag. Dienst ’vrouw en kerk’, Kap. Koopmansplein 113, 5212 NW ’s-Hertogenbosch, tel. 073-141269. Laatste S.P.M. Nieuws ontvangen? Gelezen over openbaar onderwijs? Grondverwerving? Maria-kleuterschool? Verkiezingsuitslagen? Enbeviel ’t? Lid worden? Dat kan door kontakt op te nemen met ons se cretariaat; Kerckackerstr. 10, tel. 2132. De jaar- ’Wij willen bij ons een paar bijeenkomsten voor vrouwen organiseren over vrouw en geloof. Kun je ons daarbij helpen?’ We zoeken iemand die een verhaal kan houden over Maria. Weet jij iemand?’ ’Hoe kunnen we als vrouwen meer inbreng heb ben in onze parochievergadering?’ Vragen als deze bereiken me regelmatig. Ik ben Liesbeth Huijts halftime funktionaris ’vrouw en kerk’ in het bisdom; ik ben dat inmid dels tweeënhalf jaar. Samen met Anja van der Els, secretaresse, vorm ik de dienst ’vrouw en kerk’. Het is onze taak om vrouwen die - plaat selijk of regionaal, in parochie of dekenaat - ak- tiviteiten voor vrouwen organiseren, te on dersteunen; oftewel, om in te gaan op vragen als hierboven staan. Daarnaast organiseren we eigen aktiviteiten. Zo zijn dit seizoen in Eindhoven, Tilburg en ’s- (tevens correctie op bericht in Moergestels nieuws van j.l. 1 april). Zoals eerder vermeld, kunt u zich opgeven van af 15 april bij: A. Jonkers, Schoolstraat 29. In schrijfgeld per ploeg 25,—. Na lang denkwerk zijn de lijnen uitgezet voor de spelen van de te houden zeskamp. Om u een in druk te geven wat u zoal kunt verwachten zul len we hier een tipje van de sluier oplichten. De zeskamp bestaat uit: zes ’doe’spelen en één denkspel speciaal voor de captains. De spelen lijkse kontributie mag u naar eigen goeddunken invullen (naar wat u gezien uw eigen inkomen redelijk acht), met een minimum van 12, per jaar. Eerst eens een ledenvergadering bijwonen? Ook dat kan; onze ledenvergaderingen zijn doorgaans gepland op woensdagavonden voor afgaande aan de maandelijkse gemeenteraads vergaderingen. Meestal zijn ze openbaar en dus ook voor niet-leden toegankelijk. Plaats van handeling: Café de Kloare. Aanvang 20.30 uur. Belangstellenden gelieve de aankondigingen in Moergestel-nieuws en op de M.T.V. Nieuws brief in de gaten te houden. Besproken wordt telkens de agenda van de ge meenteraadsvergadering en soms een thema. Binnenkort komen de thema’s Ruimtelijke Or dening en Milieu beleid aan bod (met gastspre kers). U komt toch ook? Sociale Partij Moergestel; Dè wel dè! Als u regelmatig onze mededelingen over het stempelspel hebt bijgehouden weet u ongetwij feld dat de opbrengsten uit het stempelspel be doeld zijn om de band in een nieuw jasje te ste ken en om bij te dragen in de kosten voor het naderende festival 31 mei op het St. Jansplein, waar iedereen die dag gratis kan genieten van di verse show- en muziekkorpsen. Onze bedoeling was om dit 10 weken lang te doen. Door de zeer spontane medewerking van de Moergestelse bevolking hebben wij na zeven we ken reeds ons belangrijkste doel bereikt en is de stof voor de nieuwe jasjes reeds aangekocht. Op dit moment wordt er dan ook driftig binnen de vereniging gewerkt om er uniformen van te maken. We willen dan ook de Moergestelse bevolking niet langer lastig vallen om het onderste uit de kan te halen en hebben dan ook besloten om 3 mei het stempelspel tijdens de jaarmarkt defini tief af te sluiten. Op dit moment willen wij dan ook alvast onze zeer hartelijke dank uitbrengen aan de gehele Moergestelse bevolking voor de zeer spontane medewerking en in het bijzonder aan de Moer gestelse drukkerij die er mede voor heeft ge zorgd dat onze aktie zo succesvol kon verlopen. Nogmaals, Moergestel bedankt en hopelijk zien we u allen 31 mei op het St. Jansplein. I I 12. De man is niet knap, sterker nog: met die woeste ogen, dat vertrokken gezicht en die uitgevallen tanden lijkt hij wel een Monster. 13. Van dat plaatsje in Noord-Holland zul je nog wel eens Hoorn. 14. De burgemeester zou een boom planten, maar het gat liet hij door zijn Bodegraven. 15. Toen ik vanmorgen opstond was alles wit; De Rijp lag op de daken. 16. Is ’t ver? Nee, ongeveer een kwartiertje Rij en. 17. Als ik bij hem niet slaag, kan ik altijd nog bij Utrecht. 18. O, dat is een mooie blouse, zeg, die is hele maal te Wouw. 19. Overdreven hoor, dat argument heb je er met de Haaren bijgesleept. 20. Hij is door de goudkoorts bezeten, maar ik geloof dat hij nu in Afrika naar zilver Delft. 21. Om 21.00 uur vertrokken we Uithoorn. 22. Morgen gaan we naar de mis. Waar? Jij mag de Kerkrade. 23. Je doet dat maar, ik vind het Best. 24. Het was een dorp van niks, er stonden maar twintig Huizen. 25. We zullen die kip eens lekker Roosteren. 26. Hij vertrok om 8 uur en om 10 uur al was Deventer. 27. Hij bleef zonder tegenbericht weg. Ik was er ook niet, maar ik had een Rheden. 28. Ik probeer de kromme haak terug te buigen, maar nu breekt hij. Jammer ik had hem Haastrecht. 29. Ik spring nooit in de buurt van tuinen, zei de parachutist, want ik ben bang dat ik in de Roosendaal (of) Bloemendaal. 30. Monniken bidden en ridders vechten. Ik zit dan ook veel rustiger in een monnikenkapel dan in een Ridderkerk. 31. Er is een varken te water geraakt, ik denk dat de boer nu naar zijn Zwijndrecht. 32. Ze deed vandaag erg krengig, o wat Wasse naar. 33. Toen de klei op was, kon ik gelukkig nog een tijd met Zandvoort. 34. Een koekoek vroeg zich af: waar zal ik mijn Eibergen. 35. Wil je je eitje gekookt? Nee, Bakkum. 36. Ik houd slechts van zomers, vandaar dat ik voor de Winterswijk. 37. Er zijn vele wegen die naar Rome Leiden. 38. Mijn broer luistert graag naar het gezang van krekels, maar ik hoor liever Vogelen zang. 39. Het is bekend dat hij slecht een bal kan van gen, maar deze keer scheelde het weinig of hij Hattem. 40. Kun je deze tekst meteen gaan drukken? Nee, ik moet hem eerst nog Zetten. 41. Toen in de herberg een hevige rechtpartij had plaatsgevonden, vond de waardin bij thuiskomst een Dodewaard. 42. Piet Lut weet alles. Ga dus bij moeilijkhe den altijd bij Piet Lutterade 43. Ik vind de sluis van Antwerpen mooier dan de Maassluis. 44. Ze hoeft slechts in de zon te liggen en Brui- nisse. 45. Anna trouwde met een kasteelheer die Hu go heette. Het hele hof was ’t er mee eens, want Anna was Heerhugowaard. De in te zenden zin - de zin dus due u aanspoor de iets verstandigs te doen - luidde: Kom ook sporten bij Roef het is er hartstikke gezellig. Na loting onder de 115 inzenders, werd de taart ge wonnen door de fam. Bierhuizen, de Stappert 47 te Moergestel. Proficiat met de gewonnen prijs! De puzzel die SV Roef! bij gelegenheid van haar feestelijkheden in het dorp verspreid had is ge bleken een succes te zijn geweest. Er werden maar liefst 115 goede oplossingen ingezonden. Veel meer mensen echter hebben de puzzel op gelost zonder hem ook in te zenden, zij hebben aan het oplossen ervan in ieder geval veel plezier beleefd. Voor degenen die tandenknarsend of nagelbijtend toch niet de juiste plaatsnamen konden vinden, volgt hieronder de goede oplos sing: 1Het is gezellig met nonnen te schaken, maar spannender vind ik het als ik met Monniken dam. 2. Zo’n klein beetje hout voor zoveel geld? Ik wed dat ik daarvoor een heel Boskoop. 3. Zijn al die draden precies even lang? Ik weet het niet, ik heb ér pas Tiengemeten. 4. Nadat de dief de sieraden gestolen had ren de de juwelier de straat op en riep Houthem. 5. Die mop is niet meer leuk, zeg, ik vind hem Goor. 6. Nee, hier kun je niet met guldens betalen, zei Franz, hier accepteren we alleen maar Mar ken. 7. Ze hadden Els niet uitgenodigd, maar dacht je dat dat Elspeet. 8. De meeste herten lagen rustig in het gras, ik zag maar één Hindeloopen. 9. Ik weet niet hoeveel babytjes ik hier heb, zei de zuster, maar als ik in de Boxtel weet ik het. 10. Ik schaak slecht, maar ik weet dat ik nog Rotterdam. 11Je moet het water niet zomaar over de plan ten plensen, je moet het voorzichtig Gieten. Op zaterdag 9 mei organiseert de Acht Mei Be weging, het samenwerkingsverband van zo’n ne gentig katholieke organisaties en bewegingen in Nederland, opnieuw een landelijke manifestatie. Plaats van samenkomst is dit keer de IJsselhal in Zwolle. U bent daarbij van harte welkom! De Acht Mei Beweging vraagt van groepen aan de basis van de kerk om nu al hun ’geloofsbrie ven’ te schrijven. Wat bedoelt men daarmee? De Acht Mei Beweging weet dat veel groepen in pa rochies - bezinningsgroepen en liturgische werk groepen, groepen voor Kerk en Samenleving of voor Missie, Ontwikkeling en Vrede enz. - met elkaar spreken over zaken als: Waar staan wij voor? wat vinden wij als gelovige mensen be langrijk? Aan wie hebben we een boodschap? En wat doen we daar in de praktijk mee? De Acht Mei Beweging wil van dergelijke gesprekken van bestaande of speciaal hiervoor op te richten groepen graag een verslag ontvan gen. Niet zo maar een verslag dat het karakter heeft van een brief, dat dus aan iemand gericht is. Concreet: men kan via een dergelijke ’ge loofsbrief’ steun betuigen aan voorgang(st)ers in het geloof (bisschep Tutu bijvoorbeeld of Hel der Camara); men kan schrijven aan een inspi rerend theoloog of theologe; men kan zorg om de kerk en de samenleving verwoorden in een ’brief’ aan bijvoorbeeld politici, vredesgroepen, bisschoppen of de paus... (Wij geven naar enke le suggesties). Verder vraagt de Acht Mei Beweging van de groepen die met elkaar hun ’geloofsbrief’ gaan schrijven, om dat te doen op een heel speciale manier: de brief zou de vorm moeten krijgen van een gekleurde doek. Een doek die gemaakt is met naald en draad, papier en schaar, viltstift en verf enz. Op die manier kunnen mensen hun geloof voor elkaar zichtbaar maken. Deze doe ken laten we op 9 mei in Zwolle aan elkaar zien. De Acht Mei Beweging heeft per dekenaat een begeleid(st)er aangesteld voor het projekt Ge loofsbrieven. Bij hem of haar kunt u terecht met vragen. Wilt u weten wie in uw regio die bege leidster is, neem dan even kontakt op met het secretariaat van de Acht Mei Beweging: postbus 1362, 5004 BJ Tilburg, tel. 013-432642. U kunt er ook een informatiepakket opvragen. Als u een kaartje met naam en adres opstuurt met ver melding van ’Graag Acht Mei Krant’, dan ont vangt u tijdig vóór 9 mei 1987 alle informatie. Dit alleen wanneer u nog niet in ons bestand zit want dan ontvangt u de Acht Mei Krant auto matisch. Via de ’geloofsbrieven’ en de manifes tatie op 9 mei 1987 in Zwolle laten mensen el kaar zien dat zij als gelovige mensen met elkaar verder willen, in solidariteit.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3