Kampioensteams T. T. V. Moergestel i 8 Eerste Communie ’87 Bingo Talenten voor Theo Een kleine terugblik Fotogroep Moergestel Programma Koninginnedag 30 april 1987 KVO 9 Gemeenteraads vergadering Wederom groots familievolleybal- tournooi Foto’s feestelijkheden SV Roef! Open dagen Heemkunde Aphrodite Koffieconcert ’Crescendo’ Welfare Rode Kruis organiseert tentoonstelling c.q. verkoop te C. van Esch-Wolfs Op 23 april viert ons moeder haar 90ste verjaardag. Kinderen van Esch. Moergestel, april 1987 Gelegenheid om haar te feliciteren in Café ,'t Draaiboompje', van 17.30 tot 18.30 uur. P P P 1 Illi 12e Jaargang - Nr. 474 WOENSDAG 22 APRIL 1987 IA 12 I 10.00 uur: 13.30 uur: 17.00 uur: 19.00 uur: 11.00 uur: 11.30 uur: Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Vrijdag 24 april om 19.30 uur in het gemeente huis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 27 maart 1987. 5. Voorstel tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling; ophalen van huisvuil in de gemeenten Oisterwijk-Moergestel- Udenhout. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor opdracht architect inzake in ventarisatie en onderhoudsplanning gemeente-eigendommen (gebouwen). 7. Voorstel tot wijziging van de Algemene Po litieverordening voor Moergestel. 8. Voorstel tot aankoop van gronden van W. Wolfs, Herengoedstraat 9 te Moergestel. 9. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer A.P.A. de Rouw als gemeente- sekretaris en Ambtenaar van de Burgerlijke Stand. 10. Voorstel tot wijziging van de begroting 1987 in verband met aanleg fietspad Tilburgse- weg. 11. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 12. Sluiting. 9.30 uur: 10.00 uur: Beste ouders, a.s. vrijdag 24 april om 19.00 uur tot 20.30 uur worden weer alle communicanten in de sacristie verwacht. Dit is een extra datum, dus denk er allemaal s.v.p. aan, dat de kinderen tijdig aanwezig zijn. Bedankt voor uw medewerking. Werkgroep Eerste Communie. Voor alle ouderen vanaf 55 jaar. Op woensdag 29 april a.s. zal er voor bovenge noemde groepering wederom een bingo-avond gehouden worden. Deze zal zoals gewoonlijk plaats vinden in de Reuselhof. Aanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een kleine inleg zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er ook weer voor u klaar. Wij hopen op deze avond weer velen te kunnen begroeten. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut We mochten met de parochiegemeenschap Pa sen vieren. Kijken we erop terug, dan mogen we zeggen: het was fijn. Hopenlijk heeft het vieren van de goede week velen echt goed gedaan. Dankbaar denken we aan alle mensen, die zich hebben ingezet Aan de typiste en de dames, die de boekjes heb ben gevouwen. Aan de dames, die een en ander in de kerk een goede beurt hebben gegeven. Aan misdienaars en acolythen, aan de koster en zijn vrouw, aan de lectoren en collectanten, aan de werkgroep Liturgie en gebedsdiensten, aan het jongeren koor en zeker aan ons gemengd koor, dat zo vaak de dienst mee verzorgd heeft. Aan allen hartelijk dank! Heel fijn was ook de deelname van vele parochi anen aan de vieringen: op eerste paasdag was de kerk zowaar haast te klein... Uw dankbare pastor Van 3 tot en met 9 mei is er een aktie voor Theo Raaymakers: ’Talenten voor Theo’. De bedoeling is dat wij onze talenten gaan ge bruiken voor Theo. Wij krijgen van de paro chieleden 7,50 en daar moeten we dan spulle tjes voor kopen om daar meer geld te verdienen, daarna moeten we de 7,50 terugbetalen aan de parochie. Het overige geld gaat naar Theo. We zullen ook met een kraam op de jaarmarkt staan. We zijn drie avonden bij elkaar geweest om de actieweek voor te bereiden. De eerste avond hebben we naar het evangelie verhaal over het gebruik van de talenten ge luisterd. We hebben het verhaal besproken. Ook hebben we dia’s gekeken over het werk van Theo. Op de tweede avond hebben we voorstel len besproken over wat we zoal in de actieweek kunnen doen. Op de derde avond hebben we affiches, een spandoek en dit artikel gemaakt. De bedoeling was dat we reclame moesten maken. Namens de deelnemende jongeren, Jeroen, Erik en Peter. Op donderdag 23 april a.s. organiseert de K.V.O. kring Tilburg haar jaarlijkse Creatieve dag. Deze dag begint om 10.30 uur en eindigt om 17.00 uur. ’s Middags is er ’n mode show van eigenge maakte kleding en ’n play-back show. In de voorzaal van den Boogaard is voor kinder opvang gezorgd tegen vergoeding van 1, In de ontmoetingsruimte van het Roef!-gebouw hangen een zestigtal foto’s die gemaakt zijn tij dens de feestelijkheden op 10, 11 en 12 april j.l. Wanneer het gebouw geopend is (normaliter in het weekend en op enkele avonden in de week) kunnen de foto’s worden bezichtigd. De moge lijkheid bestaat ze desgewenst bij te bestellen. Gemengde zangvereniging ’Crescendo’ geeft a.s. zondag 26 april een koffieconcert. Dit concert vindt plaats in de zaal van ’De Schouw’ en begint om 12.00 uur. Na een jaar afwezig te zijn geweest met het fa- milievolleybaltournooi, willen wij dit jaar, op veelvuldig verzoek, weer een tournooi organise ren. Het tournooi zal gespeeld worden op de sport velden van S.V. Roef! op zondag 7 juni (le Pinksterdag). Bij deze willen wij u uitnodigen met een team of meerdere teams, mee te doen aan dit 3e familievolleybaltournooi. U kunt in schrijven voor dit gezellige ’familie’-gebeuren, met dien verstande dat men aan onderstaande regels voldoet: - min. leeftijd 14 jaar - max. leeftijd onbepaald - per team minimaal 2 dames (meer mag uiter aard ook) - familie is een ruim begrip voor ons (vrienden en kennissen vallen hier ook onder) - elk team levert een scheidsrechter - inschrijfgeld per team 25, - afzegging van deelname minimaal 2 weken voor 7 juni, anders is het niet mogelijk om het inschrijfgeld terug te geven i.v.m. de organi satiekosten - max. 3 competitiespelers per team - programmaboekje zou ongeveer 2 weken voor het tournooi aan u gezonden worden - uiterste inschrijfdatum 9 mei. Info c.q. inschrijvingen bij de volgende perso nen (tussen 18.30-20.00 uur): P. v.d. Wouw, De Stappert 28, tel. 04243-1619; P. Erven, Raamackerstraat 4, tel. 04243-1186; T. Hoevenaars, Industrieweg 1, tel. 04243-1296. De tournooicommissie. -■ Donderdag 23 april a.s. gaan we naar de bespre king van de Bonds-Fotowedstrijd in het clublo kaal van Foto Club Dinasa, Pleseat Kerkstraat 22 te Wagenberg. Eén der jury leden komt de foto’s bespreken. We vertrekken om 19.00 uur op het plein. Aan deze bondsfotowedstrijd 1987 werd deelgeno men door clubs uit het gehele land. Ingezonden werden: 141 collecties zwart/wit fo to’s en 74 collecties kleurenfoto’s. Fotogroep Moergestel heeft deelgenomen in bei de categorieën. Elke categorie is onderverdeeld in een topgroep en groep 1 t/m 5. Bij de categorie zwart/wit foto’s zijn we geëin digd in groep 5, de laagste categorie dus. Bij de categorie kleurenfoto’s zijn we geëindigd in groep 2. Dit is een uitstekend resultaat, daarbij rekening houdend dat het een landelijke wedstrijd was. Tot donderdag. Gezongen H. mis met gemengd koor ’Cantate Domino’. Gezellig samenzijn in den Boogaard voor de bejaarden. Na een kopje koffie zal er om 10.45 uur een film worden getoond over ’Oud Moergestel’. Vanaf 11.30 uur is er gelegenheid om te dansen rfi.m.v. het orkest ’Herfst’. Spelletjesprogramma in Sporthal de Vonder voor de jeugd. Er zijn leuke prijzen te winnen. Dus, doe je best. Rondtocht door ons dorp door Harmonie Prinses Juliana en Drumfanfare Moergestel. Officiële heropening van de Moergestelse molen door de Edelachtbare Heer Burge meester J.B.S. ter Veer. Tot 16.00 uur kan men een kijkje nemen in de molen en tevens de molenaar aan het werk zien. Een grandioos optreden door Hermano de goochelende clown in den Boogaard. Dit wordt lachen, gieren, goochelen voor de hele Moergestelse jeugd tot en met 12 jaar. Natuurlijk is er voor elk kind weer een traktatie. Film voor ’Oud Moergestel’ in den Boogaard. Iedereen is van harte welkom. Disco met spelletjes in den Boogaard. De navolgende spelletjes kunnen worden gespeeld: - armworstelspel - struisvogelpik - muntenwerpsel - ping-pongpistool - tijddrukken - muizenmep. De heemkundekring De Kleine Meijerij houdt op zaterdag 25 en zondag 26 april a.s. haar jaar lijkse heemdagen. Dat gebeurt in de vorm van een gratis toegankelijke tentoonstelling. Dit jaar is van de zeven gemeenten Haaren aan de beurt. U bent welkom in gemeenschapshuis Den Domp, Kerkstraat 26, Haaren. De kring presenteert zijn werk en zijn materiaal rond een bijzonder thema: het vuur. Natuurlijk kent u allerlei haardattributen, beddepan, bedstenen, doofpot en het strijkijzer met krie ken. Opmerkelijk zijn ook de Haarense brand- weerreglementen uit 1812. Verder zijn er voor beelden op foto’s en schilderijen van goed be waarde en minder goed verbouwde boerderijen. De beide Haarense gilden laten hun attributen zien. Ook is er materiaal over missie van vroe ger en kindsheid. Het bestuur nodigt iedereen uit bij de officiële opening op zaterdag 25 april om 15 uur. U kunt ook binnenwandelen tot 21 uur of op zondag 26 april tussen 11 en 17 uur. Op Koninginnedag 30 april a.s. houdt de Wel fare van het Nederlandse Rode Kruis haar jaar lijkse tentoonstelling van de door de deel neemsters van de welfare zelf gemaakte voor werpen. Op het terras van hotel ’de Swaen’ op de Lind in Oisterwijk kunt u dit bekijken van ’s morgens rond 10.00 uur tot ongeveer 4 uur in de middag. U hoeft niet alleen te kijken het is ook de bedoeling dat u de verschillende kunststuk ken kunt kopen. Kortom een bezoekje aan de welfare stand met Koninginnedag in Oisterwijk is de moeite waard. jcs V.l.n.r.: Bart de Cort, Bart van der Dussen, Johan Wolfs, René Oerlemans en zittend Martin Coolen. Ontbreekt: Dick van der Dussen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1