Geslaagde Lente-modeshow 1 Jongerenkoor y Moergestel 1 i w 8 9 9 Bibliotheeknieuws CDA Achterban Nieuws van de Sociale Partij Moergestel 28 mei a.s. - Hemelvaartsdag Boccaccio: de gastsolisten "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON Stempelspel drumfanfare Nieuw leven! S3 "MOERGESTELNIEUWS" - WOENSDAG 15 APRIL 1987 PAGINA 9 JA 8 I. ou- on leeszaal uur, l] Naam Woonplaats Straat Telefoon .Av'-.-- Woensdag 22 april is er weer een ledenvergade ring van de S.P.M. in het achterzaaltje van ca fé de Kloare om 20.30 uur. Notulen vanaf 20.00 uur ter inzage. Onze ledenvergadering is openbaar. Op de agenda staat de raadsvergadering van 24 april. Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. Igewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) t/m 6 regels Hartelijk bedankt, Oistelvoirt, Gezwiene Waai, Prinsessen en Burgermeestersbuurt voor de ont zettende spontane ontvangst tijdens onze rond gang met het stempelspel afgelopen donderdag. <an ér- t/m 10 regels f 7,50 sa- jbe- 243- •nt- ide en- 'an lan >e- de pastel jeans, safafi-look en fantastische he ren- en kindermode van Modehuis Poirters aan bod, evenals ’n prachtige Franse en Itali aanse collectie exclusieve kleding van Boutique Barbara. De reuze gezellige avond eindigde rond de klok van half twaalf met een finale van alle 61 man nequins die in hun handen een schitterende roos meedroegen. Na afloop kregen alle bezoekers trouwens een bloemetje mee als aandenken aan deze mode show. Reuze geslaagd! Tijdens de officiële opening van de bibliotheek op 13 maart spraken de burgemeester J. ter Veer, de wethouder N. Smits, dhr. R. van Dijk en mevr. U. Kessels hun blijdschap en dank uit over het vele werk dat verricht was zodat nu de bibliotheek geopend kon worden. Op de Open Dag, 15 maart, bekeken 550 bezoekers de nieu we bibliotheek en inrichting. Eveneens kon de tentoonstelling ’Oud Moergestel’ en de werkstukken van de leerlingen bezichtigd wor den. Door een deskundige jury werden uit deze werkstukken de drie beste inzendingen beloond. De prijswinnaars waren: - Elisa de Ruiter met het boekenmannetje, - Mascha Dirkx met Jip en Janneke, - Groep 4 van de Hertog Janschool met het door hun samengestelde boekje over de bouw en in richting van de bibliotheek. Ter afsluiting gaf theatergroep Trammelant een voorstelling. Maandag 16 maart was de eerste dag dat er weer materialen konden worden meegenomen. Op die dag werd het geautomatiseerde uitleensysteem in gebruik genomen. Tot nu zijn er gemiddeld 450 materialen per dag uitgeleend en hebben we 150 nieuwe leden mogen verwelkomen. Ook de openingstijden zijn veranderd nl. Maandag 15.00-20.00 uur Dinsdag 15.00-17.30 uur, leeszaal 10.00-12.30 uur Woensdag 14.30-17.30 uur Donderdag 15.00-17.30 10.00-12.30 uur Vrijdag 15.00-20.00 uur Op dinsdag- en donderdgmorgen is de leeszaal van 10.00 uur tot 12.30 uur geopend. De biblio theek is dan opengesteld voor allen die gebruik willen maken van onze leeszaalfaciliteiten. Dit betekent: - Het lezen van kranten, tijdschriften en boeken ter plaatse, - Het raadplegen van de aanwezige naslagwer ken en andere dokumentatie, - Het maken van fotokopieën, - Koffie en thee tegen vergoeding van 0,50 Om deze leeszaalfunktie goed te kunnen uitvoe ren vragen we vrijwilligers. Verderop in Moer gestel Nieuws vindt u hierover meer informatie. Zondag 19 april (le Paasdag) is er om 11.30 uur weer een jongerenmis. Ons thema is: ’Nieuw Leven’. Heel toepasselijk nu het lente is, maar ook toe passelijk bij Pasen. Het is geloven dat het leven sterker is dan de dood. Dat je niet bij de pakken neer moet zitten als er problemen zijn. Maar er voor vechten om die problemen aan te kunnen of te overwinnen. Er komt altijd wel weer een tijd waarbij je de dingen duidelijker kunt zien en er dan ook een oplossing voor kunt zoeken. Hier gaat dus a.s. zondag ons thema over. Wanneer Wanneer het na een zomerdag schemeren gaat en de zon de dag verlaat is de avond zwoel en de nacht wordt heerlijk koel. Wanneer het na een winterdag duisteren gaat weet je wat te wachten staat de avond blijkt een overgang en de nacht valt veel te lang. Wanneer het na een stervensdag donkeren gaat en de herinnering je hart verlaat is de avond laag, gemeen en de nacht voor jou alleen. Maar morgen is er weer een dag dat je ademen en lachen mag. Uitkijken naar morgen is geloven het doet verloven met het geluk en leven dat je zag. Groetjes Jongerenkoor Moergestel In het nieuwe gebouw is het uitlenen van video banden gehandhaafd tegen de volgende prijsta- rieven: Recreatief per film, per dag 4,per dag ex tra 2,per weekend 6, Informatie per film, per dag 2,40, per dag ex tra 2,per weekend 4, Moviebox, per dag 15,per dag extra 15,per weekend 25, Ook neemt de bibliotheek deel aan het Brabants Informatie Projekt. Dit houdt in dat de biblio theekgebruiker zelf in databanken kan zoeken. Kennis van computers is niet nodig. In de com puter is een zelfstandige handleiding ingebouwd. De op dit moment beschikbare bestanden zijn: - de databank van het ministerie van WVC, - het persarchief van de Tweede Kamer, - persdokumentatie van de tweede Kamer, - het bestnad van 150.000 tijdschriftartikelen van het NBLC Binnenkort zal dit projekt van start gaan. De of ficiële datum wordt nog meegedeeld. We hopen dat iedereen gebruik zal maken van de mogelijkheid om in het nieuwe gebouw aan de Schoolstraat dat te vinden op het gebied van informatie en recreatie, waarvoor de bibliotheek zich wil waarmaken. De bibliotheekmedewerkers Zoals in elke operette wordt ook in Boccaccio het koorwerk regelmatig afgewisseld met so listisch werk. Een belangrijk deel hiervan wordt verzorgd door eigen leden. Naast de koorrepe- tities hebben zij dus ook nog solistenrepetities. Dat betekent dat deze mensen de laatste tijd 3 a 4 keer per week moeten opdraven. Het is daar om duidelijk dat een deel van het solistisch werk uitbesteed dient te worden aan medewerkers van buiten Moergestel. Wij willen hen graag aan u voorstellen. Allereerst Peter Witjes, tenor, af komstig uit Bergen op Zoom. Op onze vorige Weense Avond speelde hij mee in Eine Nacht in Venedig. Hij heeft toen onze sympathie gewon nen, zodat we hem ook nu weer gevraagd heb ben. Belangstellenden voor dit genre muziek we ten ongetwijfeld dat hij onlangs ook meespeel de in Tilburg bij de Zuid Nederlandse Operette Spelers in Eine Nacht in Venedig. Dit laatste geldt ook voor Bep van Groenendael, alt. Het is de eerste keer dat zij als gastsoliste met ons optreedt. Tijdens de repetities hebben we haar inmiddels leren kennen als enthousiast medewerkster. Tenslotte hebben we ook als gastsolist Frans van Dun, bariton. We kennen hem al van voorgaan de Weense Avonden en bovendien treedt hij re gelmatig in de regio op als solist. Deze keer zijn zijn inspanningen echter vnl. gericht op de regie van Boccaccio. Ook als regisseur heeft hij bij zondere kwaliteiten. Het is fijn werken onder zijn leiding. Intussen hebben we de eerste gezamenlijke repe titie van koor en orkest achter de rug. De diri gent slaagde erin beide componenten meteen al tot een harmonisch geheel te vormen. Onder lei ding van Ad Verbakel en Frans van Dun zal de ze uitvoering op 2 mei a.s. een manifestatie wor den waar Moergestel trots op mag zijn. Volgende week zullen wij u informeren omtrent inhoud en muziek van Bossaccio. Kaartver koop: R. Smits, Rootven 42, tel. 3212 en J. Nefs, Ruymheuvel 8, tel. 1756. De uitslag is als volgt: Thea v. Dongen; Mutsaers; C. v.d. Wouw v. El- deren; H. Cuypers; C. d. Bresser; Mariska v. Rooy; Rijen; Nel v. Esch; H. v. Poppel; Clau dia Schellekens; A. Esch; J. Nijtmans; W. Vugts; P. Verheijen; Addy v. Gorp; J. Loos- veld; Toon Klomp; G. v. Trier; H.A. Smolders; W. op ’t Hoog; Somers; Tonny v. Leeuwen; Frans v.d. Sande; F. Sterke v. Esch; Epie Denis sen; J. v.d. Wiel; Rob Outmayer; M. oerlemans; M. v.d. Wiel; A. v. Helvoirt; C. v.d. Wouw; Hans de Brouwer; M. de Leeuw; J. v. Elderen; Ria v.d. Ven; P. Clemens; Zr. Antonia; Marjan v. Dijk; A. Raaijmakers. Winnaar, van harte gefeliciteerd! De Raadsfraktie vna het C.D.A. nodigt al haar leden uit voor de Achterban-bijeenkomst op woensdag 22 april om 20.30 uur in het zaaltje van de Boerenbond. Op deze bijeenkomst wordt de agenda van de komende raadsvergadering besproken. Ook al lerlei andere politieke zaken komen aan de or de. De fraktie van het C.D.A. stelt uw mening erg op prijs. U komt toch ook!!! CDA raadsleden Theo Mulders, tel. 1347, Wethouder Toon v. Gils, tel. 1430, Fraktieleider Ad v.d. Meijdenberg, tel. 3790, Raadslid Riky Bergman v.d. Loo, tel. Fraktiesecretares- se Boutique Barbara en Modehuis Poirters orga niseerden, samen met nog enkele Moergestelse winkeliers, vorige week maandag een werve lende modeshow met maar liefst 61 manne quins in ’Den Boogaard'. Een bomvolle zaal met 500 mensen genoot o.a. ook van een gastoptreden van Jimmy Lawton. Aan het begin werd de marine-look mode van Boutique Barbara gepresenteerd, waarbij Jan- Hein de Brouwer een playbacknummer ten beste gaf. 10 Mannequins kwamen binnen op de muziek van Tn the Navy’. Verder kwamen Op die dag vindt in de stadssporthal in Tilburg een uniek spektakel plaats. Er wordt dan nl. een internationaal festival georganiseerd voor drum bands en andere grote muziek en show korpsen. Is dat uniek zult u zich afvragen?? Inderdaad kunnen we van een uniek gebeuren spreken. De Tilburgse drumband voor thuiswonende geestelijke gehandicapten - de inmiddels niet on bekende drumband Prinses Juliana - viert dit jaar het eerste lustrum. Nu is een dergelijk lustrum op zich niet zo bijzonder, daar hebt u gelijk in. Drumbands echter, voor thuiswonenden zijn heel dun gezaaid. Tilburg heeft zo’n vereniging binnen zijn gemeente en het bestaan daarvan willen we uitdragen naar anderen. Het doel daarvan is om ook elders activiteiten als deze van de grond te laten komen. Wanneer we daar aan toevoegen dat onze drum band nog op een andere manier uniek is zal, naar wij hopen, uw interesse gewekt zijn. Onze drumband wordt nl. niet gesubsidieerd en dat wensen wij ook niet. Wij willen aantonen dat vanuit particulier initiatief zaken zoals de ze mogelijk ■zijn, mits daaraan met volle overga ve wordt gewerkt. Vandaar dat wij durven spre ken van een uniek gebeuren. Behalve een aantal bands van gehandicapten, die boven de verwachting van vele een uitste kend stuk muziek brengen, kunnen wij u ook la ten genieten van een aantal andere grote muziek en show korpsen. De toegang willen we gratis houden opdat zo veel mogelijk mensen uit alle delen van het land kennis kunnen nemen van mogelijkhedne die er kunnen zijn voor deze medemensen. Daar het opzetten van een dergelijke festival veel kosten met zich mee brengt - wat een grote zorg voor ns is - stellen wij iedereen die dit streven een warm hart toedraagt in de gelegenheid om dit te doen door storting op Postbank nummer (giro nummer) 476638 t.g.v. Stichting gehandicapten drumband Prin ses Juliana Alpenlaan 217 5022 LH Tilburg Hier kan waar gemakat worden dat veel klein tjes een groot festival mogelijk maken. Wij heb ben uw steun nodig ondanks de inzet van onze sponsor J. v. Laarhoven van het Wilhelmina- park die erg veel doet maar natuurlijk nooit al leen dit geheel financieel mogelijk kan maken. Wilt u donateur worden van onze drumband of wilt u dit gebeuren op 28 mei op een andere wij ze steunen, neemt u dan s.v.p. contact op met het secretariaat. M. de Gouw, tel. 013-674302 f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 9