Programma festiviteiten S.V. Roef ROEF is TROEF op 10,11,12 april voor ieder, die wil R 8 I Eerste communie ’87 Tennisbanen geopend Vastenaktie 1987 Fotogroep Moergestel Bedevaart Beauraing EHBO oefening Moergestelse Jaarmarkt Kinderkleding Beursnieuws Aphrodite I Paasspeurtocht ’Gezwiene Waai’ I B' I I I Het komend weekend is het zoverS.V. Roef viert feest. Er wordt een clubgebouw overgedragen, nieuwe velden worden ingewijd en tevens wordt herdacht, dat de vereniging Roef ruim dertig jaar ’jong’ is. Van vrijdag 10 tot en met 12 april wil S.V. Roef zich graag aan de hele Moergestelse bevolking presenteren. Vanzelfsprekend moet u dan ook weten, wat er die dagen zoal te doen is r? SR. Drumfanfare komt langs de deur 12e Jaargang - Nr. 472 WOENSDAG 8 APRIL 1987 JA 12 Tot donderdag Werkgroep M.O.V. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Door deze publicatie wil het bestuur alle EH- BO’ers herinneren aan de grote oefening a.s. za terdag 11 april. Deze oefening zal gehouden worden bij de trappisten en hieraan zullen 6 dor pen deelnemen. Intern wordt al verteld dat ze ker iedere EHBO’er hieraan kan meewerken om zijn kennis in de praktijk te brengen. Het bestuur hoopt dan ook dat de afdeling Moergestel in volle sterkte aanwezig zal zijn. Dus tot a.s. zaterdag!!! Wij vertrekken rond kwart over één gezamelijk vanuit het Wit Gele Kruis gebouw. Met vriendelijke groeten Bestuur EHBO Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsinstituut I 'P e- s- 1- ig Donderdag 9 april a.s. hebben we weer een bij eenkomst in de Vereniging om 20.00 uur. Deze keer komt er een beroepsfototgraaf vertellen over zijn opleiding en zijn werk. Verder laat hij foto’s zien. Gelukkig zijn de weergoden ons de laatste we ken gunstiger gezind geweest dan de weken daarvoor. Er is hard gewerkt om de tennisbanen speelklaar te krijgen en dat is gelukt. Op enke le kan al gespeeld worden doch vanaf zaterdag 11 april a.s. zijn alle banen gereed. Dus, niet meer wachten. De tenniskledij uit de kast, het racket uit de hoes en op naar M.T.V. Stokeind. Doorgaan Om voor elk mens op aarde een menswaardig le ven te bereiken, zullen we moeten doorgaan met helpen, ook al lijkt onze bijdrage een druppel op een gloeiende plaat. Juist onze bijdrage van meeleven en meehelpen is voor Bokoro een steun in de rug. Het helpt mensen uit de put door de waterput! Wij gebruiken per persoon meer dan 75 liter wa ter per dag o.a. voor drinken - koken - schoon maak - was - bad/douche - toilet - enz. In Afri ka kan een persoon maar 3 tot 5 liter water ver bruiken! Daarom is een waterput zo belangrijk voor de dorpsgemeenschap van Bokoro. Daarom gaan we met onze aktie door: een waterput-voor Bo koro. Beste ouders, 1. a.s. Vrijdag 10 april om 19.00 uur tot 20.30 uur worden alle kinderen weer in de sacristie van de kerk verwacht. 2. Op zondag 12 april om 11.30 uur mogen de kinderen zich voorstellen, die op 17 mei a.s. de Eerste Communie gaan doen. Zij presenteren zich dan aan de parochie. De kinderen worden op zondag 12 april om 11.15 uur in de sacristie van de kerk verwacht met hun palmpaas. Voor de ouders worden banken gereserveerd. Na de viering gaan de kinderen, ouders en werk groep naar de Reuselhof, waar de kinderen zelf hun palmpaas mogen aanbieden. 3. Op maandag 13 april om 20.00 uur is er in Den Boogaard de laatste ouderavond. Op die avond worden alle praktische punten besproken, die u voor de Eerste Communiedag van 17 mei moet weten. Wij herinneren u eraan om de doopkaars van uw kind met naamkaartje mee te brengen. Wij hopen dat u allen deze dagen ge reserveerd hebt gehouden, zodat de vieringen goed zullen verlopen. Groeten en tot ziens werkgroep Eerste Commu nie Mia Erven. Onopgemerkt voor sommigen of juist opvallend voor anderen zijn de verenigingen, belangenor ganisaties of middenstanders van Moergestel. Al jaren zijn ook zij op de Moergestelse Jaarmarkt vertegenwoordigd. De organisatie probeert door en met hen de Jaarmarkt meer een Moergestels vertegenwoordigend karakter te geven. Alle in stanties, verenigingen etc. van Moergestel krij gen van de organisatie de gelgenheid om hun wensen, zaken, ideeën of mededelingen aan het Jaarmarkt publiek bekend te maken. Zij worden door de organisatie dan ook geheel vrij gelaten in hun doen en laten. Wij weten zeker dat iedereen hen een warm hart toedraagt en hun inzet op de Jaarmarkt gaarne wil belonen. Loop dus niet hun kraam zomaar voorbij maar kijk eens wat zij u te bieden heb ben. Mocht u geinteresserd zijn voor wat betreft een plaats op de Jaarmarkt dan kunt u zich wenden tot onze marktmeester C. v. Dijk, Rootven 60, tel: 04243-2160. Graag zien wij uw deelname aan de Moergestel se Jaarmarkt tegemoet. Org. Moergestelse Jaarmarkt C.V. de Dorstvlegels gestel de feestelijkheden opluisteren. Mocht u op dat tijdstip nog niet op de Roefvelden aan wezig zijn, dan kunt u in ieder geval met de Drumfanfare meekomen. In de feesttent is de hele dag van 11.30 tot 17.00 uur een grote bedrijvigheid Er is een fancyfaii met allerlei gezellige spelle tjes voor jong en oud, alsmede een prijzenfesti val bij de enveloppenstand. De consumpties en de ’warme’ en ’koude’ hap jes gaan tegen sterk gereduceerde prijzen van de hand. De feesttent blijft open tot 22.00 uur voor wat gezellig nababbelen, nabuurten en vriend schapsbanden nauwer aanhalen. Hoe is het met de puzzels Er zijn al vele positieve reacties binnengekomen. Denkt u ook aan de juiste data van inlevering De jeugdpuzzel: Vóór of op zondag 12 april. De huis-aan-huis puzzel: vóór of op woensdag 15 april. Met een beetje redelijk weer, de aanwezigheid van een groot aantal toeschouwers en de inzet van ons allen hopen we er een paar onvergete lijke en voortreffelijke dagen van te maken. Moge dit sportcomplex in de toekomst aan ve le sportminnende Moergestelnaren gelegenheid bieden tot sportbeoefening en ’onderdak’ bij S.V. Roef Op zondag 17 mei 1987 gaat wederom de jaar lijkse bedevaart naar Beauraing. Dit is een zeer aantrekkelijke bedevaart, vlak tegen de Franse grens, een verblijf waar men steeds weer onder de indruk komt van het gezamenlijk gebed en de plechtigheden, die deze bedevaart omringen, maar ook vanwege de mooie reis heen en terug reis dwars door het prachtige land van de Ar dennen. Deze bedevaart wordt behouden ter ere van O.L. Vrouw die tussen 29 november 1932 en 3 januari 1933 verscheen aan vijf kinderen van het dorp in 33 achtereenvolgende verschijnin gen. Sindsdien is een onafzienbare stroom bedevaart gangers naar dit bede-oord getrokken, waar vooral vele zieken troost gevonden hebben en vele anderen in hun gebed verhoord werden. Op 17 mei zullen wederom 3 bussen zieken en ge handicapten uit onze omgeving aanwezig zijn, die daar 4 dagen verblijven. Op deze dag kun nen de 1-dagsbedevaartgangers de zieken bezoe ken. Het comité ’Pro Maria’ en vooral de zieken zijn de donateurs dankbaar dat u allen deze 4-daagse reis mogelijk hebt gemaakt. Het man nenkoor uit Moergestel en het dameskoor uit Haghorst zullen de gezangen tijdens de plechtig heden verzorgen. Opgave voor de 1-daagse reis kunnen nog gedaan worden tot 12 april bij de onderstaande adressen: Moergestel: Mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, tel.: 2527. Oisterwijk: Mevr. Kosters, Moergestelsewijk 4, tel.: 82492. Op vrijdag 10 april wordt tussen 19.00 en 21.00 uur het clubgebouw door de gemeente officieel overgedragen aan S.V. Roef Bij deze gelegenheid is er een receptie voor be vriende clubs uit de omgeving en voor de bestu ren van de plaatselijke verenigingen, alsmede voor allen, die hebben meegewerkt aan het tot stand komen van deze accommodatie. Op zaterdagmorgen 11 april zal A. Smits, wet houder van sportzaken om 11.30 uur op een niet-alledaagse manier de nieuwe velden van korfbal, handbal, honk-, soft- en peanutbal openen. Bij deze openingsceremonie is iedereen natuurlijk van harte welkom. Daarna zullen de jeugdspelers van de drie afdelingen zorgen voor de eigenlijke inwijding. Er zijn die zaterdagmid dag van 12.00 tot 16.00 uur op alle velden gezel lige wedstrijden, onderlinge tournooien en ook wedstrijden in competitieverband. Om 17.00 uur is er een feestmiddag voor de jeugdleden en ’s avonds is er een gezellig samenzijn van de oudere leden. Op zondag 12 april wordt het voor de mensen in Moergestel pas echt leuk. Om 10.30 uur hebben de ’uitgeslapen’ softball-dames al een wedstrijd tegen de heren. Om 12.00 uur is er een slowpitch demonstratie door een team uit Nuenen. Om 15.00 uur is er een honkbalwedstrijd tussen Til burg en P.S.V. Het bestuur en de leden van H.S.P. rekenen op vele belangstellenden, waar onder vanzelfsprekend een groot aantal oud- leden van honk- en softball. Ook handbal heeft een interessant programma Van 13.00 tot 16.00 uur kan men de dames en heren senioren (die de laatste weken erg in het nieuws waren i.v.m. hun promotie) van dichtbij zien. Men hoeft er nu eens niet voor naar de Hispohal in Hilvarenbeek. Korfbal spant echter de kroon Tussen enkele competitiewedstrijden door treedt om 13.00 uur Roef aan tegen een select gezel schap van de gemeente. Dit moet het klapstuk van de middag worden. Rond 12.00 uur komt ook Drumfanfare Moer- Wij van de kinderkledingbeurs willen even rea geren op het vorige week geplaatste artikel, over baby- en positiekleding. Naar wij vernomen hebben bleken vele Moergestelse mensen de in druk te hebben dat dit een initiatief is van onze kant en dat is niet juist. Het is een particuliere onderneming waar wij verder niets mee te ma ken hebben. Dus hebt u nog baby-, kinder- of sportkleding die kunt u blijven bezorgen op on derstaande adressen. Op 22 april van 13.30 tot 15.30 uur hebben wij weer een beurs in de ’Ver eniging’ waar u vooral terecht kunt voor zomer se baby- en kinderkleding. Op 25 april van 11.00 tot 16.00 uur zijn wij ook aanwezig in ’De Cop- pele’ in Oisterwijk. Hopende u voldoende te hebben ingelicht zien wij u graag op 22 of 25 april. Tot ziens. Rian v.d. Wouw, Kerckackerstr. 9, tel: 3394 Carla v. Gooi, De Aanstede 7, tel: 3101 Mieke Cornelissen, Kerckackerstr. 7, tel 1381 Ter ondersteuning van het stempelspel trekt de Drumfanfare op donderdagavond 9 april (als het weer het toelaat) al blazend en trommelend enkele wijken van ons dorp door. Waarschijn lijk worden aangedaan de wijken Oistelvoirt en Gezwienen Waai. Natuurlijk worden de vaste adressen van vele van onze leden in deze wijken niet nog een keer extra bezocht die week. Voor diegenen die niet weten wat een stem pelspel inhoudt het volgende: Men komt bij u langs met een kaart waarop 20 vakjes staan, in ieder vakje kan men een naam invullen, kosten 1,Onder een van die vak jes staat een stempel van de Drumfanfare wel ke niet zichtbaar is. Als een kaart vol is wordt door de aktiviteiten commissie van de Drumfan fare de stempel zichtbaar gemaakt. De naam welke correspondeert met het vakje onder de stempel heeft 10,verdiend. De prijswinnaars worden persoonlijk benaderd en zullen in ’Moergestel-Nieuws’ worden gepu bliceerd. Waarvoor dat stempelspel Wel nu Dit jaar is het 10 jaar geleden dat wan- delsportvereniging ’De Windlopers’ word omge doopt in ’Drumfanfare Moergestel’. Om dit heuglijke feit niet ongemerkt voorbij te laten gaan organiseert ’Drumfanfare Moer gestel’ speciaal voor de Moergestelse bevolking om 31 mei een groots festival waaraan vele show- en muziekkorpsen hun medewerking zul len verlenen. Om bij te dragen in de kosten die het met zich meebrengt en om de tamboers en blazers in een nieuw pak te steken heeft de Dum- fanfare deze aktie opgezet. Wij hopen dan ook dat ons niet voor niets aa de deur laat komen maar uw spontane medewerking verleent aan onze enthousiaste en gemotiveerde leden. Op 12 april is ook de Drumfanfare present tij dens het feest van S.V. Roef om het geheel ver der muzikaal op te luisteren. Uitslag stempelspel: De uitslag van de zesde week is als volgt: (Het nummer voor de naam is de kaartnummer van de zesde week). 3. J.A. van lersel-Damen, 7. J. van lersel, 8. H. van de Kerkhof, 27. Paplo Alfonso, 28. Adriaan-Tilburg, 30. Th. op ’t Hoog, 33. B. van Nuenen, 34. Marian van de Boogaert, 39. mevr. Leijt, 41. Susam de Kivit, 43. Dini Oerlemans, 46. Henk van Loon, 47. F. Tekath, 48. Joke Spaninks, 50. C. van Ierland, 51. C. van Oir- schot, 52. Wim Spaninks, 53. Ine Vermeer, 62. M. Cornelissen, 74. R. van Bommel. Winnaars, van harte gefeliciteerd Op woensdagmiddag 15 april organiseren we een speurtocht om paaseieren te zoeken, voor de kinderen van 2 jaar t/m groep 4 van de basis school. Bij mooi weer vertrekken we om 2 uur bij ’De Vonder’ en om 4 uur zijn we terug. We gaan naar de bossen bij het kapelletje op de Oisterwijkseweg. De ouders van de kleinsten ad viseren we een wandelwagen mee te nemen. De wat groteren die nog niet naar school gaan krij gen een plaatsje in een bolderkar. De anderen gaan lopend. Bij slecht weer zorgen we voor een alternatief. Nadere informatie volgt nog. De activiteitencommissie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1