Promotie naar le klasse s Een dik uur kamerstukken en diskussiepunten bondsspeld voor Harrie Meeuwis Gouden E.H.B.O.-nieuws voor alle. Moergestelse Verenigingen Aphrodite Bekèk ’t van swirskaante It nieuw carnavalsmotto 40 Jaar lid van de harmonie Heren Roef handbal Afgelopen vrijdag had de Moer gestelse gemeenteraad een niet veel meer dan een uur voldoende om een maar liefst 22 punten tel lende agenda door te werken. De voorstellen van het kollege van B&W (waarvan CDA-wethouder Mulders afwezig was) bleken in meerderheid niet of nauwelijks uit te nodigen tot enige diskussie. JA 16 12e Jaargang - Nr. 471 WOENSDAG 1 APRIL 1987 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Jos Creusen Zo wist het kollege onder meer meer de aankoop van gronden langs de Tilburgseweg wegens aan leg van het fietspad (nagenoeg) als hamerstuk door de gemeenteraadsvergadering te loodsen, evenals een subsidieverstrekking aan de Arche ologische Werkgemeenschap Nederland, een krediet voor vervanging van een aantal boilers van Audacia en een onderzoek naar de als ’pro blematiek’ aangeduide centrale antenne- inrichting. Bovendien werd een definitieve beslissing over het beschikbaar stellen van een krediet ter opheffing van woningklachten aan een 12-tal huizen aan de Kriekenakker opge schort tot de volgende gemeenteraadsvergade ring in april. Ondertussen zal overleg worden ge voerd met betrokken bewoners, zodat hun wen sen in het definitieve raadsbesluit kunnen wor den meegewogen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Huidverzorgingsmstituut Bovenste rij v.l.n.r.: Jan van Poppel, Leo van Avendonk (trainer-speler), Kees van de Loo, Hans Smits, Harry Reyrink, Ad Reyrink (coach). Onderste rij v.l.n.r.: Ton van Boxtel, Harrie de Leyerm Jos Hoefnagels, Gert van Elderen en Jan Ketelaars. Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. de wedstrijd alsnog in een gelijke stand, 12-12. Dat betekende verlenging: 2x5 minuten moesten er nog gespeeld worden. Toen werd het extra spannend want de doelpunten werden om en om gescoord. Uiteindelijk had Boemerang het geluk het laatste doelpunt te scoren en eindigde deze prachtige wedstrijd in het voordeel van Boeme rang met de stand 16-17. Jammer van dat ene doelpunt minder, maar de coach kan tevreden zijn, hij bracht ’zijn jon gens’ toch maar zover, dat ze zich op dit niveau kunnen handhaven. Veel succes in de volgende kompetitie in de le klasse. Wat moet de organiserende vereniging doen om zeker te zijn van een EHBO-post? Uiterlijk drie weken van te voren het verzoek schriftelijk aanvragen bij Erwin de Beer, Krij- testraat 27, met daarbij vermelden: - de dag van de aktiviteit en data - plaats waar het gehouden wordt - aanvangstijd tijdsduur - hoeveel EHBO-ers er moeten zijn. Als iedere vereniging hieraan voldoet, weet men zeker dat de EHBO aanwezig zal zijn. Met vriendelijke groeten, Bestuur EHBO-ver. St. Christoffel De tijd is weer aangebroken en bij diverse ver enigingen worden er plannen uitgewerkt voor verschillende aktiviteiten die in 1987 worden ge organiseerd. Bij vele aktiviteiten wordt dan ook een beroep gedaan op de EHBO-vereniging St. Christoffel voor een EHBO-verbandpost tijdens de uitvoe ring van de aktiviteit. Het bestuur van de EHBO wil graag aan alle verzoeken gehoor geven, mits zij uiterlijk drie weken van te voren weet waar zij moeten gaan posten. Het komt nog al eens voor dat de EHBO twee dagen voor de te houden aktiviteit benaderd wordt voor een post. Bekerwedstrijd Roef - Boemerang Zaterdagavond werd de 4e ronde gespeeld in de bekercompetitie handbal. Ons herenteam dat af gelopen zondag promoveerde naar de le klasse, kreeg een confrontatie met een tegenstander die al jaren uitkomt in de le klasse. Het werd dan ook een zeer pittige wedstrijd waar de heren van Roef in de le helft heel goed uit de verf kwamen. De ruststand was 7-3 in het voordeel van Roef. In het begin van de 2e helft ging het even iets minder goed en maakte Boe merang met o.a. 3 break-outs de stand gelijk. Daarna kwam Roef zelfs nog achter te staan, maar door het schitterende keeperswerk van Hans Smits kwamen ze weer terug en eindigde ling gaan doen, de meerderheid van de meer dan 100 geldige stemmen bleek uiteindelijk te gaan naar de inzender van het motto Bekèk ’t van Swirskaante de heer Jeroen Poort die daarmee de titel van Mottomaoker 1988 verdiende. Hij mocht dan ook van Z.D.H. Stadsprins Pedro dun Irste de bijbehorende medaille en prijs in ontvangst nemen. Carnavalsvierend Moergestel zal dit jaar wel overwogen aan de slag kunnen als zij het mot to opvolgen want het geeft het goede advies. Bekèk ’t van swirskaante. Het koffieconcert van Harmonie ’Prinses Juli ana’ kende afgelopen zondag nog ’n onderbre king in de vorm van ’n huldiging. Vice-voorzitter Willem Ligtvoet had de eer om zijn ’buurman’ Harrie Meeuwis de gouden bondsspeld op te spelden voor diens 40-jarig lid maatschap. Harrie (bij velen bekend als zanger uit de Alpenjagers-periode) woont al ruim 25 jaar in Oisterwijk, maar hij is de harmonie van Moergestel altijd trouw gebleven. Harrie is de derde in de familie Meeuwis die de 40 jaar bij de harmonie volmaakte. Zijn broers Sjef en Bart gingen hem voor en zijn ook nu nog actief lid. Willem Ligtvoet hoopte dat er nog meerdere fa milieleden van Harrie zouden volgen, daarbij voorzichtig kijkend naar Harrie’s nichtjes Carla en Rian. Ook mevrouw Meeuwis werd uiteraard in de hulde betrokken door middel van een prachtig boeket bloemen en ’n bijpassend woordje. Graag onze hartelijke gelukwensen aan Harrie en zijn familie. M.O. Diskussie ontstond wèl over de planning van een nieuw verenigingsgebouw voor de Drumfanfa re, de peuterspeelzaal en jeugdvereniging St. Jan. De heer Gerlach (VVD) zou graag een over zichtslijst zien van alle bestaande lokaties die eventueel ais toekomstig verenigingsgebouw in aanmerking zouden kunnen komen. De heer Op ’t Hoog (SPM) wilde daarbij bovendien uitbrei ding van sporthal De Vonder tot multikultureel gebouw niet over het hoofd zien. Uit navraag was wethouder Smits (PGB) in elk geval geble ken dat er geen interesse bestond in de voorma lige Maria-kleuterschool als tijdelijk onderko men. Voor de heer Op ’t Hoog was dat geen ver rassing, gezien de deplorabele toestand van dit gebouw en hij vroeg zich daarbij af wie eigen lijk verantwoordelijk kon worden voor de niet afgetapte (en daardoor kapot gevroren) verwar- mingsradiatoren. Hoewel de raad unaniem instemde met grond aankoop in bestemmingsplan Papenacker, had de heer Op ’t Hoog meer informatie verwacht over de vraag hoe in het algemeen het grondver- wervingsbeleid van het kollege er uitzag. Hij vroeg om meer openheid op dit punt en deed zelf een aantal suggesties ter verbetering. De heer Vriens (PGB) wilde konkretere afspra ken over het takenpakket van de leiding van de peuterspeelzaal. Op zijn beurt vroeg de heer Op ’t Hoog zich af of werkzaamheden die nu door de peuterleiding worden verricht niet deels tot bestuurstaken behoorde, waarbij hij met name doelde op een aantal administratieve taken. Overigens vond hij het niet juist dat het aantal gewerkte uren het aantal uitbetaalde uren over schreed. In zijn antwoord merkte wethouder Smits op dat de taak-invulling naar behoren was geregeld en dat het bestuur van een sociaal- kulturele instelling in de eerste plaats een koör- dinerende en geen administratieve funktie heeft. Een verklaring voor de overschrijding van het aantal uitbetaalde uren zocht hij niet zozeer in de taaninvulling maar in de konsensieuze taak opvatting van de peuterleiding. Tenslotte stelde de heer Op ’t Hoog voor om de geplande kruising Papenacker - Groot Bunga lowpark niet te realiseren. Volgens hem zou de verkeerssituatie op deze kruising zodanig on overzichtelijk worden dat deze uiteindelijk uit veiligheidsoverwegingen wel eens tot plaatsing van verkeerslichten zou kunnen leiden. Via de kommissie Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken zal deze kwestie later ongetwijfeld te rugkeren in de gemeenteraadsvergadering. Na de vergadering werd weer eens duidelijk dat onze onvolprezen gemeentebode niet alleen tij dens de jaarlijkse sauwelavonden goede bakken leut weet te tappen. Onder grote belangstelling werd jongstleden za terdag het nieuwe carnavalsmotto voor Moer gestel gekozen. Als onderdeel van de halfvasten viering van c.v. De Pierewaaiers werd er een openbare verkiezing gehouden waar de vele aan wezigen hun stem konden laten gelden. De keu ze kon gemaakt worden uit 37 ingezonden voor stellen die, in min of meer goed Moergestels di alect, waren verwerkt in de versiering van de zaal van café-rest. De Brouwer. Afgewisseld door de muziek van de aanwezige hofkapellen De Vlegeltjes en De Zéverkleppen werden de aanwezige inzenders in de gelegenheid gesteld hun motto te motiveren en te promoten, wat sommige op een zeer humoristische en gevatte wijze deden. Na het stemmen kon de jury de tel- - K j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1